IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kъде да караме ски ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
    Звучи много интересно. Дай някой линк плс

    http://www.tui.nl/p/wintersport/finland/lapland/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dragoradev Разгледай мнение
      Аз за тази зима съм планувал малко екзотика, на ски в Лапландия, в кобинация с каране на моторни шейни до руската граница, кучешки впряг наобратно, преспиване в иглу и гледане на северното сияние.

      Излиза колкото почивка в Банско барабар със самолетните билети. И за да не мръзна сам в студените нощи под завивките си уредих стара компания. /щото жената не обича студа и отказа/
      Звучи много интересно. Дай някой линк плс

      Коментар


      • Аз за тази зима съм планувал малко екзотика, на ски в Лапландия, в кобинация с каране на моторни шейни до руската граница, кучешки впряг наобратно, преспиване в иглу и гледане на северното сияние.

        Излиза колкото почивка в Банско барабар със самолетните билети. И за да не мръзна сам в студените нощи под завивките си уредих стара компания. /щото жената не обича студа и отказа/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
          Това за ВалГардена е ценно като идея. И на него бях хвърлил око, но е по-далече от споменатите от мен курорти в Австрия и се замислям дали да пътувам до италианските курорти, особено с жена и едно дет. А пък Кицбюел е баш нисък курорт в най-ниската част на Алпите. Нормално е да тече през деня. Освен това е неоправдано скъп от скиорска гледна точка. Виж от позьорска става. Там се натресохме първия път, точно защото е известно място и се оказа голямо дърво. Жега, всичко тече, сутрин лед и ужасна скъпотия и позьори.
          Има промоция преди Коледа карта за 3 дена важи за 4 и децата до 8 са безплатно.
          И за нощувките важи същата промоция 3=4
          http://www.valgardena.it/stchristina...valgardena.pdf

          И има най-доброто шоу
          FIS Ski World Cup in Val Gardena: Super-G and downhill men
          from the 18.12.2015 till the 19.12.2015

          http://www.valgardena.it/en/holidays...A2067E6B0BB5A/


          Преди Коледа това е мястото за който не е бил

          Коментар


          • На Банско и Боровец дори за 3годишни деца каращи на бейби-влек искат карти и то за цялата зона. За 6 дни само 1 детска карта идва на 200 лв. Единствено Пампо и Чепеларе са толерантни и деца до 7г. са безплатно.

            Коментар


            • Децата до 7г. поначало са безплатно. Ние два пъти водим големия син над 7г. и е с безплатна карта. Карти за общо 7-8 големи зони и 400-500 км писти и супер модерни лифтове за 2+1 ни излизат 800 лв за 6 дни. Но ползваш и големите гондоли, зъбчати железници, входове за паркове, тоалетни, кътове за отдих-безплатни. Всичко влиза в картата. Множество фън паркове, слаломи с камери и онлайн анализи на карането. Тук става само за загрявка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Barona Разгледай мнение
                Седмична почивка за семейство от четири човека излиза 3500 лева, изчислиха от TripAdvisor
                http://www.economic.bg/bg/news/5/ban...-v-evropa.html
                В Австрия е по-евтино и се размазваш от каране
                Картите за 6 дни за 2+1 дете са 1100лева
                толква е и спането на полупансион
                демек за 2300 без транспорта с него макс 3100 става
                ходи ди Цеко да те лизга

                Коментар


                • Банско е зимният курорт с най-достъпни цени в Европа

                  Седмична почивка за семейство от четири човека излиза 3500 лева, изчислиха от TripAdvisor
                  http://www.economic.bg/bg/news/5/ban...-v-evropa.html
                  Да бъде благословен българският Ян Палах (Д-р. Н.Черкезов) - за усмиването на SCI с коментарите си.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                    Да, но през по-голямата част от сезона под 1500 м дори на Китцбюл денем снега се стапя и сутрин караш на лед . Над 2000м това го няма.
                    От http://www.valgardena.it/en/ съм много доволен. Има една невероятна обиколка на цялата зона http://www.sella-ronda.info/eng/index.html която всеки уважаващ себе си скиор трябва да направи
                    Това за ВалГардена е ценно като идея. И на него бях хвърлил око, но е по-далече от споменатите от мен курорти в Австрия и се замислям дали да пътувам до италианските курорти, особено с жена и едно дет. А пък Кицбюел е баш нисък курорт в най-ниската част на Алпите. Нормално е да тече през деня. Освен това е неоправдано скъп от скиорска гледна точка. Виж от позьорска става. Там се натресохме първия път, точно защото е известно място и се оказа голямо дърво. Жега, всичко тече, сутрин лед и ужасна скъпотия и позьори.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
                      Този шаблон за коя държава/планина важи? Оптималното е да има зона с всички изброени от теб височини, вкл. открито и гористо. Също така и изложение на различни посоки, за да имаш винаги подветрена страна. както и директно прехвърляне между зони с различни условия за каране.
                      Да, но през по-голямата част от сезона под 1500 м дори на Китцбюл денем снега се стапя и сутрин караш на лед . Над 2000м това го няма.
                      От http://www.valgardena.it/en/ съм много доволен. Има една невероятна обиколка на цялата зона http://www.sella-ronda.info/eng/index.html която всеки уважаващ себе си скиор трябва да направи
                      Last edited by Tradera; 26.11.2015, 17:05.

                      Коментар


                      • Старо ти е инфото.

                        http://www.dnevnik.bg/sport/2015/10/...za_ski_sezona/

                        Аз затова преди 2 години ходих след 3-ти Март. Цените надолу. Чужденците ги няма. частни писти. Времето хубаво. То и сняг в последните години има най-много през Март. То зимата се измести. Иначе ти изброи всички причини без няколко муфтаджийски, заради които поех за ски ваканции в западна посока. Тук за единчини карания и някой уикенд. Понеже пита за краката и умората. То там карането си е каране. Тук се изморяваш от ходене между лифтовете, седене по опашки, стърчене по влекове,неудобни лифтове и необработени писти. Там карането е много по-ефективно и отпускащо и еуфорията от пълния релакс те презарежда. Освен това за 4 часа правиш 40-50 км чисто спускане и още в 13ч си пиеш бирата и до другия ден си отпочинал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
                          E да, Боро стана екстра като смениха ценовата политика с полудневните карти. Нощното също е добро и евтино. С оръдията и лифта на Маркуджика също се решиха доста проблеми. Мисля, че и Пампо ще бъде едно по-добро място след пускането най-накрая на новия лифт на мястото на старата паничка. Дадоха му акт 16 и се надявам опашките на 3 седалката да изчезнат. Банско запазвали цените, но аз там избягвам. За тези пари се кара в Австрия без да те доят като крава по най-балъшкия начин и за щяло и нещяло. С малкото дете, което миналата година го подкарах и е на 5, пък в Сърбия на Бабин зуб имам резервация за 3 дни но нещо там се напълнило с нашенци и няма места никъде. Чепеларе фалира, Цветелина щяла да го купи и слее с Пампо, да видим как ще го осъществи. За Витоша се чака на Цеко цикъла дали ще му дойде или не и на какъв кеф съответно ще е.
                          На Пампорово много ме доядя последните два пъти като ходих. Чакаше се по 30-40 минути, да седнеш на лифт, народ и чудо.Верно беше почивни и празнични дни, ама...
                          Новия лифт, който цитираш е с препоръка за отсраняване, понеже бил построен без необходимите разрешителни документи. Така каза един чичко с Надпис Pamporovo на якето. Друг е въпросът, че основния лифт, този от АрдашлЪ до Снежанка, си го спомням от детска възраст. Тогава беше върхът, ама сега не е.
                          Стойките и двете писти са на открито и изложени на следобедното слънце, и там следобед е много зле, иначе лифта е супер.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Plamkata_76 Разгледай мнение
                            Вярно ли имате крака, да карате 6-7 дни ски?
                            Аз като направя целодневна на "ястребците" и полудневна на другия ден, пак там, и след това краката не ме слушат особено, пък се мисля за планинар човек. Демек мъкна една раница нагоре надолу по баирите.

                            Пък сега сериозно. В рамките на уикенда, на мен поне Боровец ми е най-удобен, предвид отправната точка. За около 4 часа стигаме петък вечер, и неделя следобед наобратно. Доволно и може да се прави по-честичко, ако има ресурс
                            E да, Боро стана екстра като смениха ценовата политика с полудневните карти. Нощното също е добро и евтино. С оръдията и лифта на Маркуджика също се решиха доста проблеми. Мисля, че и Пампо ще бъде едно по-добро място след пускането най-накрая на новия лифт на мястото на старата паничка. Дадоха му акт 16 и се надявам опашките на 3 седалката да изчезнат. Банско запазвали цените, но аз там избягвам. За тези пари се кара в Австрия без да те доят като крава по най-балъшкия начин и за щяло и нещяло. С малкото дете, което миналата година го подкарах и е на 5, пък в Сърбия на Бабин зуб имам резервация за 3 дни но нещо там се напълнило с нашенци и няма места никъде. Чепеларе фалира, Цветелина щяла да го купи и слее с Пампо, да видим как ще го осъществи. За Витоша се чака на Цеко цикъла дали ще му дойде или не и на какъв кеф съответно ще е.

                            Коментар


                            • Абе да

                              Вярно ли имате крака, да карате 6-7 дни ски?
                              Аз като направя целодневна на "ястребците" и полудневна на другия ден, пак там, и след това краката не ме слушат особено, пък се мисля за планинар човек. Демек мъкна една раница нагоре надолу по баирите.

                              Пък сега сериозно. В рамките на уикенда, на мен поне Боровец ми е най-удобен, предвид отправната точка. За около 4 часа стигаме петък вечер, и неделя следобед наобратно. Доволно и може да се прави по-честичко, ако има ресурс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                                За червеното си прав - иначе Шладминг и Залма са на сходна височина (даже Залма е по-вече) не мога да си представя такава разлика
                                Както и да е важното е и тая година да подпомогнеме закъсалата Австрия
                                Залм-а е южен склон, а Шладминг северен, затова е разликата. Освен това зад Шладминг има по-високи върхове и зани като Обертауерн и явно държи по-студено и вали повече, а от Залм нататък вече става по-ниска планината. Има и разни местни феномени. Например Каринтия, източната част не пада много сняг, а само на 50-60 км по-назапад където е Насфелд-Хермагор се съсипва да вали и се задържа. Миналата зима около 1-ви Март ходиха мои приятели. Едните в Бад Клeйнkиркелхайм, където има и световна купа и дърво 0 см сняг извън пистите. В същото време в Насфелд, който е съвсем близо на около 50-60 км но от другата страна-120 см, в Шладминг който е на 100 км на север- 150 см. Зоните с глетчерите между другото са екстра ето сега и напролет. Ние така се бяхме засилили за Мьолталер глетчер в края на един Януари и от старите екстремисти ми казаха , че съм луд да ходя тогава, защото е високо, духа, мъгли бури и много дни са фира. Но за Април и Октомври, както беше доскоро стабилно и топло било уникално на такива места, когато другаде няма и сняг. Най добър добър глетчер за лятото пък бил Хинтертукс.
                                Аз за Майерхофен съм мераклия, но да видим, както по-долу писахте, нещо много отрано е пълно навсякъде. Ние пробвахме за ученическата ваканция за резервации още през Септември, но беше вече заето навсякъде, защото и Австрия и Германия имали ваканция тогава.
                                Хайде, бяла зима навсякъде и наистина е добре да се обменят идеи за хубави и изгодни ски почивки. Благодаря на колегата с линка за оферти за ски карти!

                                Коментар

                                Working...
                                X