IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на модерния свят (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
    Променливите настроения на хората съществуват от край време. Няма да кажа нещо ново: през лятото съм фен на времето, отпреди 2-3 месеца.

    Преди около 3 месеца Боянският водопад, с катерещ ледената стена, изглеждаше така:









    По същото време, преди 2-3 месеца - хижа Академика /бивша - Физкултурник/ - събираше цвета на нацията... Стърчащите пръчки на преден план - са част от малиновите масиви, които - малко по-надолу дават най-сочните и едри малини, които съм ял някога:





    Накрая - малко география... При изкачването към хижа Академика се вижда и подобна природна картинка... С такава природа - човек няма как да остане встрани от инфото... На преден план са началните склонове на планината Средна гора, които склонове почват от Панчарево. На заден план, разбира се - е част от внушителната Старопланинска верига:




    Аз също обичам природата през топлото време, всичко е зелено, цветно, красиво. Но не мога да отрека, че снежната покривка не е също толкова красива и зареждаща. Даже доста.

    Коментар


    • Всеки от нас поне е чувал за изящните пластики на скулптора Огюст Роден /"Целувката", "Мислителят".../

      .............................................

      Сама по себе си, Природата също е велик скулптор, а аз определям подобни скулптурни групи - като връх в Природното изкуство...

      Забелязва ли се добре прегръдката на двете тела на снимката, долу?

      "Тя" е обърнала дупето си към "него"... Около 10-на години, откакто обърнах внимание на извайването на природната "скулптурна" група... "Тя", с всяка следваща година става все по-"сочна" и закръглена, а "той" - като че повече се издължава откъм други части, вкл. - височина...

      Е, няма ли природна мъдрост навсякъде около нас?



      Коментар


      • Променливите настроения на хората съществуват от край време. Няма да кажа нещо ново: през лятото съм фен на времето, отпреди 2-3 месеца.

        Преди около 3 месеца Боянският водопад, с катерещ ледената стена, изглеждаше така:









        По същото време, преди 2-3 месеца - хижа Академика /бивша - Физкултурник/ - събираше цвета на нацията... Стърчащите пръчки на преден план - са част от малиновите масиви, които - малко по-надолу дават най-сочните и едри малини, които съм ял някога:





        Накрая - малко география... При изкачването към хижа Академика се вижда и подобна природна картинка... С такава природа - човек няма как да остане встрани от инфото... На преден план са началните склонове на планината Средна гора, които склонове почват от Панчарево. На заден план, разбира се - е част от внушителната Старопланинска верига:





        Коментар


        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
          Ти не беше ли от ДСБ на оня синьобърнестия?
          Тая картина горе ми е интересна, но не разбирам как пасва на вас, поклонниците на Иван Костов?[/QUOTE]

          Да, съм дясна, но не виждам противоречие между моите политически нагласи и картината.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

            Похарчихме ли го Маранди?

            Ако знаех смисъла на въпроса, наистина бих отговорил...

            Дамите трудно приемат, че има хора, като мен - които трудно зацепват в материята. Може да ми липсва интелект! Може и от възрастта да е! Обичам, когато ми задават въпрос, той пълно да описва ситуацията..., а не - подобно на учителя на Бранислав Нушич, който им давал невъзможни теми за домашно, нещо от рода, напр. "Изпечи и кажи!"...

            ........................................

            Маранди, да ти се оплача - наглееше... Разбира се - никой не е длъжен да споделя мнението ми, но - като пример - мога да кажа това, че постоянно "ме канеше" да съм освободил "мястото в кабинета си", за да е свободно за по-младите /вероятно имаше предвид себе си.../

            Ами - дано се е възползвал от жестовете, които съм правил в тая посока! От ония години, когато Маранди искаше да освободя мястото си, до сега - съм освободил места "за млади" - поне 10 на брой /чрез 30-дневно предизвестие до работодателя ми/... И - разбира се - нови работодатели, отново и отново - ми гласуват доверието си, като ме назначават на поредното работно място...

            И още тогава казах на мИранди , че никога не съм имал кабинет - както се изразяваше той "с рисунка на корабче на стената"... ))

            Трябва да му призная, че някои негови мисли - наистина ме забавляваха..., но както вече казах - вероятно е "под чехъл" и си спазва предбрачния договор...

            Дали сме "похарчили" Маранди - не схващам смисъла на въпроса, въпреки че търся логиката, но женското мислене не ми е подвластно..., но зная също и, че общият знаменател не е на мястото си...

            Коментар


            • [/QUOTE]

              Ти не беше ли от ДСБ на оня синьобърнестия?
              Тая картина горе ми е интересна, но не разбирам как пасва на вас, поклонниците на Иван Костов?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                Коментираше се името Зиези... Мисля, че тематиката беше по-скоро детска... Някои от тук си я купиха и ако са я съхранили - могат да ти услужат с нея... Някои оспорваха историческите факти в нея, но ми се губят подробностите...
                Похарчихме ли го Маранди?

                Коментар


                • https://www.youtube.com/watch?v=8JWgcxieGAo
                  https://www.youtube.com/watch?v=oF16lgIiUsA
                  ------------------------------------------------------------------
                  https://www.youtube.com/watch?v=tRfp6c9rxVI
                  https://www.youtube.com/watch?v=m8plFaqXY4k

                  Last edited by val/she; 09.05.2020, 11:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Бягаше ми една буква ама не знаех коя . Неква книга май издаде и така и нито знам коя е, нито па можахме да се запознаем със съдържанието
                    Коментираше се името Зиези... Мисля, че тематиката беше по-скоро детска... Някои от тук си я купиха и ако са я съхранили - могат да ти услужат с нея... Някои оспорваха историческите факти в нея, но ми се губят подробностите...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                      Голям си образ... , не е мИранди, а мАранди... )) Виж сега - как можем на спомени да го ударим... История се гради тук, не е шега работа!...

                      Та, мАранди може би е вече "под чехъл", а това да е причината, за да не пише...

                      Той беше се хвалил /постовете са в темата/, че има колежка от ВУЗ-а, с която искал да се..., не помня термина, който използваше..., много специфичен беше..., нещо подобно на: да се "овъргалят" с нея, желаеше /не, че има нещо лошо в това, де/..., а и нещо все към предварителен /пробен/ брак, с договор го теглеше...

                      Та, все си мисля, че може вече да е "свалил" бившата си колежка, а в брачния договор - тя, от своя страна - да е поставила условието - той да не участва във форума... Знаеш ли ги дамите, някои от тях - претенциозни по рождение..., други пък - са скромни, докато...

                      Стига съм фантазирал... Готини са момичетата и винаги съм им желал само щастие и любов, да са здрави и така нататъкА...
                      Бягаше ми една буква ама не знаех коя . Неква книга май издаде и така и нито знам коя е, нито па можахме да се запознаем със съдържанието
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        еха яката тема. На космонаФта стоят ли мненията? А миранди май така беше, от него се дозарибих за траките

                        Голям си образ... , не е мИранди, а мАранди... )) Виж сега - как можем на спомени да го ударим... История се гради тук, не е шега работа!...

                        Та, мАранди може би е вече "под чехъл", а това да е причината, за да не пише...

                        Той беше се хвалил /постовете са в темата/, че има колежка от ВУЗ-а, с която искал да се..., не помня термина, който използваше..., много специфичен беше..., нещо подобно на: да се "овъргалят" с нея, желаеше /не, че има нещо лошо в това, де/..., а и нещо все към предварителен /пробен/ брак, с договор го теглеше...

                        Та, все си мисля, че може вече да е "свалил" бившата си колежка, а в брачния договор - тя, от своя страна - да е поставила условието - той да не участва във форума... Знаеш ли ги дамите, някои от тях - претенциозни по рождение..., други пък - са скромни, докато...

                        Стига съм фантазирал... Готини са момичетата и винаги съм им желал само щастие и любов, да са здрави и така нататъкА...

                        Коментар


                        • еха яката тема. На космонаФта стоят ли мненията? А миранди май така беше, от него се дозарибих за траките
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                            О, ясно. Много знаеш, щом сп. Егоист ти го е вкарало.

                            Пробвай да научиш и руснаците по темата, те, бедните, не знаят колко си умна и как напразно са жертвали себе си за жена, деца, майка-баща и за родината.
                            Пак ли ще се заяждаш?
                            Да, харесва ми този поглед към победата. И, да, тя - победата, може да свърши.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                              Утре е особен ден. Ден на Европа, защо ли пък точно тази дата избраха, и - "День Победы".
                              Преди 15-на години, в едно списание - "Егоист", излезе най-точното описание на "Победата" по руски.
                              О, ясно. Много знаеш, щом сп. Егоист ти го е вкарало.

                              Пробвай да научиш и руснаците по темата, те, бедните, не знаят колко си умна и как напразно са жертвали себе си за жена, деца, майка-баща и за родината.

                              Коментар


                              • Утре е особен ден. Ден на Европа, защо ли пък точно тази дата избраха, и - "День Победы".
                                Преди 15-на години, в едно списание - "Егоист", излезе най-точното описание на "Победата" по руски.

                                "(Записки от първия ден в Москва - 9 май 2005)

                                М.К.: МОМЧЕТА, ПОБЕДАТА СВЪРШИ.

                                Когато си много велик, силен и истински - тогава си най- самотен и притиснат в ъгъла па планетата. Когато най-много лоши неща се говорят за тебе или - още по-лошо — всички са те забравили, тогава значи си на прав път. Когато ти е най-трудно, когато изглежда, че си загубил големи части от себе си, когато ти се струва, че губиш битката, тогава си най-близо до божествения промисъл за човека. Когато тъмната страна на силата те притиска, но ти знаеш, че ще се възродиш, тогава може би живееш в страна, която се казва русия. Изроди не*разумни, поради что се стараете да забравите, че има една страна, по-голяма от всичко, по-непозната от всичко и по- близка от всичко?! По-близка от всичко, което някога ви се е случило в историята и ще ви се случи в историята?! Една раз*дирана от противоречия страна (като всяка друга), но като никоя друга болна от гигантизъм и всяко нейно израстване и сгромолясване, всяко нейно противоречие обвива света в пукота на израстването и пепелта на сгромолясваното. Една не*съвършена страна, на която през поколение се надяваме и мразим. Едното поколение я обича и й се надява, следващото я потапя в забрава и великодушно отричане, сякаш приказки за великани не съществуват. Разгледайте собствената си ис*тория от птичия поглед на XX век и ще видите как ние, сла*вянските джуджета, разказваме една и съща сага на децата си, но през 50-100 години винаги много внимателно сменяме функциите на великана - първо той е добър и ще помогне на малките и неоправданите, после той става зъл и яде хора. Раз*бира се, и двете приказки за този наш дядя великан са верни.

                                Тъжното е, че в различни епохи сляпо вярваме винаги по*отделно в само една от тях."
                                https://www.lentata.com/page_14562.html


                                Коментар

                                Working...
                                X