IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бисери и вицове (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
    В духа на последната задача, дето разпали размисли и страсти

    Трима колеги в командировка решили за по-евтино да наемат обща стая в хотела:
    - Имаме свободна стая с 3 легла - посрещнала ги девойката на рецепцията - цената на нощувката е 30 лв.
    Тримата оставили по 10 лв. и се оттеглили в стаята.

    Не след дълго обаче момичето забелязало че точно тази стая е с отстъпка в момента и действителната цена е 25 лв. Дала на пиколото 5 лв и го изпратила да ги върне на гостите.

    Тежката аритметична задача - да върне 5 лв на трима души - била решена от младежа със завидна лекота: той сложил 2 лв в джоба си, върнал по 1 лв на всеки от гостите и всички били доволни.

    И така в края на краищата всеки от тримата платил по 9 лв - общо 27 лв. Два лева влязоха в джоба на пиколото - всичко 29 лв. Само че в началото на рецепцията бяха оставени 30 лв. Пита се къде изчезна единият лев?
    Двата лева се вадят от 27, а не се прибавят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
      В духа на последната задача, дето разпали размисли и страсти

      Трима колеги в командировка решили за по-евтино да наемат обща стая в хотела:
      - Имаме свободна стая с 3 легла - посрещнала ги девойката на рецепцията - цената на нощувката е 30 лв.
      Тримата оставили по 10 лв. и се оттеглили в стаята.

      Не след дълго обаче момичето забелязало че точно тази стая е с отстъпка в момента и действителната цена е 25 лв. Дала на пиколото 5 лв и го изпратила да ги върне на гостите.

      Тежката аритметична задача - да върне 5 лв на трима души - била решена от младежа със завидна лекота: той сложил 2 лв в джоба си, върнал по 1 лв на всеки от гостите и всички били доволни.

      И така в края на краищата всеки от тримата платил по 9 лв - общо 27 лв. Два лева влязоха в джоба на пиколото - всичко 29 лв. Само че в началото на рецепцията бяха оставени 30 лв. Пита се къде изчезна единият лев?
      Стаята струва 25/3 = 8.33 лева на човек, а хората са платили по 9 лева. Така че 33 стотинки по 3 = 1 лев
      http://www.dividendgrowthinvestor.com/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
        [ATTACH=CONFIG]n3311836[/ATTACH]
        Mиломчо татювата кажи решението на задачата, че днес след обяд не можах да спя

        Коментар


        • В духа на последната задача, дето разпали размисли и страсти

          Трима колеги в командировка решили за по-евтино да наемат обща стая в хотела:
          - Имаме свободна стая с 3 легла - посрещнала ги девойката на рецепцията - цената на нощувката е 30 лв.
          Тримата оставили по 10 лв. и се оттеглили в стаята.

          Не след дълго обаче момичето забелязало че точно тази стая е с отстъпка в момента и действителната цена е 25 лв. Дала на пиколото 5 лв и го изпратила да ги върне на гостите.

          Тежката аритметична задача - да върне 5 лв на трима души - била решена от младежа със завидна лекота: той сложил 2 лв в джоба си, върнал по 1 лв на всеки от гостите и всички били доволни.

          И така в края на краищата всеки от тримата платил по 9 лв - общо 27 лв. Два лева влязоха в джоба на пиколото - всичко 29 лв. Само че в началото на рецепцията бяха оставени 30 лв. Пита се къде изчезна единият лев?
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от newkid Разгледай мнение

            Когато си обясниш това, тогава ще си обясниш и другото:
            Самолетът лети със 800 км. в час. В салона има муха, която лети от опашката към пилотската кабина със скорост Х. С колко километра в час лети мухата?
            Движението, а следователно и скоростта на движение, е относително.
            Спрямо самолета мухата лети със скорост X. Спрямо Земята лети със скорост 800+X. Спрямо Слънцето става по-сложно. Трябва да се съобрази посоката на летенето на самолета спрямо земната координатна система, в коя точка на Земята е самолетът, скоростта на въртене на Земята около оста си, скоростта с която Земята обикаля около Слънцето, наклона на еклиптиката и т.н. А бе не е за мен. От висшата математика вече бъкел не помня. И честно казано не ми е трябвала никога, с много малки изключения. Вземам мухобойката и решавам задачата.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
              [ATTACH=CONFIG]n3311836[/ATTACH]
              А Грую мислеше за задни помисли
              тази елементарна задачка докара над 1000 коментара на друго място
              http://milom.blog.bg/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ventzi_ds Разгледай мнение
                Друга представа имах някакси за определението "златен дъжд". нещо с тръмБ свързано беше

                Коментар


                • https://dariknews.bg/novini/sviat/sa...snimka-2084796


                  Охааа!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                    Пак мерси.
                    Но по никакъв начин не променя основния ми извод, че по-скоро ще измислим гравитационния двигател, отколкото да се разберем или поне изтърпим един друг
                    Моля, то ако така се разбирахме, още малко и като в онзи виц:
                    две богомолки правили секс, накрая едната казала:
                    - сега нали няма да ме изядеш?
                    А другата отгворила:
                    - луд ли си, това само женските го правят, ние сме джендъри

                    И все пак белград си е Белград!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Aз съм обиден само от изписването на българския град Белград, защто мразя чуждопоклонничеството, особено към маляки и шумадийци. както не казваме Тесалоники, а Солун, Букурещ, а не Бухарещ и т.н., така и Белград си е Белград, още повече че и на английски се пише така, и в писмото на Папа Николай към Борис Едно пак е неречел беЛ, защото ние сме го основали, а не някакви шумадийски свинари! Балгодаря!

                      За да не съм съвсем офф по темата:
                      Пълен песимисъм настъпва тогава, когато и чубдото нещастие вече не те кефи
                      Пак мерси.
                      Но по никакъв начин не променя основния ми извод, че по-скоро ще измислим гравитационния двигател, отколкото да се разберем или поне изтърпим един друг

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                        Мерси на всички участвали.
                        Просто ми беше интересно как се появиха толкова разнообразни мнения за един продавач в магазин, а относно астрономията всички са единодушни.
                        Ако някой се е почувствал обиден от експеримента, моля да ме извини. Няма да се повтори днес.
                        Aз съм обиден само от изписването на българския град Белград, защто мразя чуждопоклонничеството, особено към маляки и шумадийци. както не казваме Тесалоники, а Солун, Букурещ, а не Бухарещ и т.н., така и Белград си е Белград, още повече че и на английски се пише така, и в писмото на Папа Николай към Борис Едно пак е неречел беЛ, защото ние сме го основали, а не някакви шумадийски свинари! Балгодаря!

                        За да не съм съвсем офф по темата:
                        Пълен песимисъм настъпва тогава, когато и чубдото нещастие вече не те кефи
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                          Мдаааа, даже си мислА дека, като подскочиш и дорде паднеш обратно на Земята, вече требе да си 2-3 метра назад нали?
                          може и напреде да си... излезеш от вазе...рипнеш неколко пъти в посока къде офисо и си тама
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение

                            с пари работя...и броя по два пъти...за т'ва така се получава ... - един път имам да вземам, втори път - имаш да даваш!

                            най-лошо е кога ги преброиш 2-3 пъти и все идват в повече...тамам се поусмихнеш и...излязат точно.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              Пичове маните ги тези 100лв.
                              Аз друго се чудя.
                              Ако земята е кръгла и се върти около оста си за 24 часа, от запад на изток, което прави скорост близо 2000км/час за точки между тропика и екватора.
                              Как за бога самолетите летят на запад, като средната им скорост е под 1000.
                              Логично е още като отлепят от земята и да започнат да изостават. Демек да излети за Варна, а след час вече да е над Београд.
                              Некой има ли обеснение на този парадокс?
                              Когато си обясниш това, тогава ще си обясниш и другото:
                              Самолетът лети със 800 км. в час. В салона има муха, която лети от опашката към пилотската кабина със скорост Х. С колко километра в час лети мухата?

                              Коментар


                              • Мерси на всички участвали.
                                Просто ми беше интересно как се появиха толкова разнообразни мнения за един продавач в магазин, а относно астрономията всички са единодушни.
                                Ако някой се е почувствал обиден от експеримента, моля да ме извини. Няма да се повтори днес.

                                Коментар

                                Working...
                                X