IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето...(архив до 13.08.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Вал, всеки един култ е ограничение. Не го разбираш свободното мислене. Свободното мислене е непротиворечиво, защото липсата на закон (свободата) не може да се наруши. Разбираш ли ??? Не съществуват противоречия. Противоположностите са едно и също нещо. Ако мислиш свободно би следвало да не можеш да разграничиш компетентност от некомпетентност, добро от зло, справедливост от несправедливост. Култа кум всяка една добродетел е равнозначен на култа към съответния порок.

    Дано съм успял да ти забраня да мислиш.
    Като те затиснат руините на свободното мислене/свободно изградените сгради, ще си промениш ракурса.
    Разбирам го свободното мислене, но отчитам и реалиите на битието/материалния свят. Другото е красива илюзия. Красива, но илюзия. Бонбонче с кукичка нанизана на него. Стръв.
    Всъщност, осъществимо е, но сред изключително тесен кръг от хора.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
      Нямам нищо против притчата ти- доста точно описва ситуацията, а тя е, че тръгват да градят, без да имат и елементарна "строителна"/техническа култура. То и палатка да опънеш се изсиква определена степен на можене, за да не се гитюряса отгоре ти.
      Вал, всеки един култ е ограничение. Не го разбираш свободното мислене. Свободното мислене е непротиворечиво, защото липсата на закон (свободата) не може да се наруши. Разбираш ли ??? Не съществуват противоречия. Противоположностите са едно и също нещо. Ако мислиш свободно би следвало да не можеш да разграничиш компетентност от некомпетентност, добро от зло, справедливост от несправедливост. Култа към всяка една добродетел е равнозначен на култа към съответния порок.

      Дано съм успял да ти забраня да мислиш.
      Last edited by mechobikov; 23.04.2013, 22:07.
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
        Ми дай ти некаква твоя, кът не ти харесва моята?
        Нямам нищо против притчата ти- доста точно описва ситуацията, а тя е, че тръгват да градят, без да имат и елементарна "строителна"/техническа култура. То и палатка да опънеш се изсиква определена степен на можене, за да не се гитюряса отгоре ти.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
          Манков , личи си, че не разбираш от строителство както и персонажите в притчата ти, де.
          Ми дай ти некаква твоя, кът не ти харесва моята?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение

            Не съм гневен
            Не си, не си- колко да не си?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Ще могат !!!
              Дано, Мечо, дано!
              От твоите уста в божиите уши!

              Но аз нямах предвид твоите или моите деца (те ще могат да се знаят) - а имах пред вид цялата нова гмеж. Доста тъпа гмеж, струва ми се, свинска млада гмеж.

              Та, според това питах, де.

              Коментар


              • Манков , личи си, че не разбираш от строителство както и персонажите в притчата ти, де.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение

                  Ще могат ли да го вземат?
                  Ще могат !!!
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                    Един любопитен монах запитал учителя си:
                    - Кой е пътят?
                    - Той е пред очите ви - отговорил учителят.
                    - А защо не го виждам?
                    - Защото мислиш за себе си.
                    - А вие? Виждате ли го?
                    - Докато гледаш на нещата от две страни, казвайки 'аз не виждам' и 'ти виждаш', погледът ти няма да се промени - отвърнал учителят.
                    - Значи пътят може да се види, когато няма нито 'аз', нито 'ти'?
                    - Е, когато няма нито 'аз', нито 'ти'' кой е този, който ще иска да го види?


                    п.п.При теб , Мечо, гневът привнесен ли е или напротив?
                    Пътят, това е живота на човека. Ако човека е неосъзнат, той не знае, че живота на човек преминава на пътя към постигане на целите му. За това е и отговора на учителя, че пътя е пред очите на питащия. На въпроса на ученика защо не вижда пътя учителят отговаря, защото мислиш за себе си. Смисълът на този отговор е, че мислейки за целите си, вторачвайки се в тях, ученикът забравя да живее живота си. На въпроса дали учителя вижда пътя, последвалият отговор на учителя означава, че ученикът може да се освободи от ограниченията на егото си, единствено като ги осъзнае чрез самостоятелно мислене без чужда помощ, и едва тогава ще може да осъзнае, че живота не е целта, а пътят. Последния въпрос на ученика е глупав, тъй като той не е разбрал учителя и си мисли, че нещата съществуват вън от съзнанието. Последният отговор на учителят означава, че ако няма съзнание, няма нищо.


                    Не съм гневен
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Аз съм професионален наукар - добър или лош, но знаещ тази основа.
                      ============================================

                      – Кое, чичо, му казваш ново?
                      – Е-е-е, дете, чуй ме:

                      Ето сред ногото хора в тая кръчма един казва:
                      Хо, деца, открих и видях нови основи. Като ще строим здание - видох нови основи.
                      Те са издълбани на толкова дълбоко, настрани толкова, и по азимут натам - та вижте колко е интересно! Това здание ше да е ново!?

                      Ногото от хората: хъмм, интересно, това е ново! Откъде го зе?
                      – Оня - видох го в природата, та реших, че и при нас мое да стане?

                      – И-и-и, да те еба, много интересно предложение за основа. Я да видим какво ше стане, като почнем да строим върху тази основа?

                      Оня - стройте да строим, да видим кво ше стане, аджеба. Основата съм я видял и съм ви я дал, както съм я видял
                      =============================

                      И почнали тея хора да строят върху основите.

                      Строят първият етаж - кеф!, става, и то - интересно.

                      От първия етаж се строи втория. И хората го строят
                      Но некои не ебават втория етаж, а продължават настрани с първия.

                      Е-е-е! Колко интнересно стана, казват хората в кръчмата, нещо ново!
                      И почват да развиват строението върху неговата основа, колкото тя позволява.

                      Наляво, надясно, нагоре, а и надолу - строят хората от кръчмата това здание.

                      Първия етаж - на три посоки хоризонтално.
                      Втоирия етаж - стъпил върху първия и раздал се наоколо, даже малко вертикално.
                      Третият етаж вече кефи строителите, понеже от тази висота нещо виждат наоколо.

                      А това здание се разраства, свободно строено от хората в кръчмата, навсекъде - и накрая се припознава като вече здание.

                      И там некои от кръчмата казват:
                      – Са... Ако от третия етаж наляво и нагоре дадем и построим още една клетка - ще се спести 50% от пътя от основата до върха на зданието.
                      – Да! Браво! Ше го знаеме, браво!

                      – Е па, (казва още един), от оная клетка ако погледнеме към втория етаж и сложим едно огледало ей там - ще видим прозореца най-накрая на тая мацка, дето се правеше на невидима - аз даже я видах как се съблича.

                      – Чей са, чей са, казва друг. Остави мацката, но виж как, ако от новата клетка викнеш "А!", че се чува на върха на зданието и на левата долна част... Зощо?

                      – Па един дърт казва: Е-е-е, вече мацката не ме интересува, щот съм дърт, но, като се качих на върха на зданието и погледнах надолу, видях, че то се въздига сато спирала... Защо е така?

                      – Па друг казва: чей са! Струва ми се, че тези, които обитават лявата част на постройката са по-весели, а тези от дясната - по-строги.

                      – Па некой каза: хора, от върха на нашата постройка се виждат само четните други постройки, ако ги броиш кръгово, около нас. Хъм?

                      – Оня пък каза: един ни рути основите!
                      – Първият отговори - нека пробва, и ако успее - свалям му шапка!

                      Е-е-е, пък единайстия каза: писна ми от това здание и, поради това видях, че ако този клон на зданието пречупим с шарнири перпендикулярно - ши ъ интирисно!

                      ================================================== ==============


                      Ей така.
                      Това здание, описано от мен, описва неоткритото вътрешно, с многото варианти на откриване на вече заложеното.
                      Но новото е външно.
                      ============================================

                      Но ето един младок пита:
                      Е. Е!

                      Чей са, писна ми от вашето чикиджийство (младок де, не знае още докрай, и това е добре), я вижте, дъртаци, че вашите основи са мухлясали! Те требе да бъдат срутени и, срутени, да бъдат поставени за пример на новото поколение.

                      Ние, дъртаците, ше кажем скромно: да, може и да сте прави. И като така, вземете в свои ръце живота. А ние се отдръпваме.

                      Ще могат ли да го вземат?

                      Коментар


                      • "Променете мислите си и ще промените света си." !!!

                        http://youtu.be/y_mn4tlkEZU

                        Коментар


                        • Един любопитен монах запитал учителя си:
                          - Кой е пътят?
                          - Той е пред очите ви - отговорил учителят.
                          - А защо не го виждам?
                          - Защото мислиш за себе си.
                          - А вие? Виждате ли го?
                          - Докато гледаш на нещата от две страни, казвайки 'аз не виждам' и 'ти виждаш', погледът ти няма да се промени - отвърнал учителят.
                          - Значи пътят може да се види, когато няма нито 'аз', нито 'ти'?
                          - Е, когато няма нито 'аз', нито 'ти'' кой е този, който ще иска да го види?


                          п.п.При теб , Мечо, гневът привнесен ли е или напротив?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                            Това е добре казано, за мен.
                            -------------------------------------------------

                            Са ше пробвам да развия, Мечо, темата за новото. Се ми е насърце, та...
                            Поздрави
                            http://www.youtube.com/watch?v=U1b2cmvDSYw
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              24 часа са равни на 360 градуса
                              Това е добре казано, за мен.
                              -------------------------------------------------

                              Са ше пробвам да развия, Мечо, темата за новото. Се ми е насърце, та...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                На когото отговорих - Чичо.
                                Ох, чичето е с много объркана душа,не му се сърди.

                                Коментар

                                Working...
                                X