IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте дестинация за почивка на море

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И тук е в сила общо важащата за Българина поговорка :

    Чуждата кокошка = патка !

    В смисъл имам познати от чужбина които не заменят Сънито за Гърция. Както се казва въпрос на вкус. Трябва да отчетеш че и цените за които говориш са 2-3 пъти по големи от масовите цените тук.
    За съжаление си прав за някои места по нашето море, според мен лично Созопол направо го съсипаха.
    Къмпингите около него, Градина, Златна рибка, Каваците, Смокиня , Веселие направо им таковаха мамата за съжаление.
    Сънито от самото начало си беше такъв вид курорт и там независимо от повечето хотели не се е променило качествено кой знае колко.
    Но за любителите на липсата на хора нагоре от Албена има доста възможности ...
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Преди години бях от групата "подкрепете Българския туристически бизнес" и ако някой ми кажеше гърция, турция, италия и тн... му се чудех на акъла....

      преди 4 години отидох на сляпо в Гърция ( Халкидики - Касандра) в едно малко градче... и останах очарован.... след това пробвах 3 пъти нашето море за по няколко дни... но бях отчаян от презастрояването (осирането) на пейзажа.

      98-99-2000-та ходех на Лозенец преди да стане модерно за 'интелигенцията'... беше тихо смотано селце с хубаво море и чудни плажове (къмпингите на Оазис и ЮГ и Веселие)..

      пясък-слънце-море... какво му повече трябва на човек...
      гмуркане (фен съм) тихи пясъчни заливчета, където можеш са се излежаваш цял ден и има най много 10-тина човека още....

      дойде бума и ебахме мамата на морето ( да ме прощавате)

      щях да се разплача преди няколко години, когато се измъкнахме с жената за един викенд на Лозенец и я заведох на 'любимото си заливче'.... на скалата до него имаше БЛОК!!! (да му изсъхнат ръцете на архитекта дето е подписал разрешителното за този проект...и много други) ...

      обиколих хотелите в целия Лозенец и намерих 1 в който в стаите да не мирише на мухъл.... не е да не съм бил упорит... обиколих , за да не давам определения без достатъчно инфо...

      не знам колко от вас са ходили на Касандра, но Гърците са се усетили навреме и 70-те години забраняват високото строителство... в момента на целия ръкав има само няколко високи хотела (ремонтирани добре, но строени 60-70-те годинин на миналия век) ... всичко останало е къщи и хотелчета 2-3 етажа и много много цветя (а нямат повече вода от нас и почвата им не е по-хубава) ....

      Вярно е, че цената на почивката излиза двойна примерно на Албена, но усещането е несрвавнимо.

      не харесвам ол инклузива ( ходил съм и на Сани 5* и е доста по-добре от БГ изпълненията ... храната е качествена и не те помпат с пластмасово сирене и кренвирши сачи и тн гадости с който гощават хората в Сънито примерно)

      ставам сутринта
      отивам до една 'баничарница' ям баничка с кафе ( собственика ми носи кафето, ако че е грък дето уж не обичт българите)

      обядвам гръцка салата със узо и хляб с маслини (пазаррувам си в градчето) на терасата - гледа към морето (на една скала над морето)

      вечеряме на заведение - прекрасна вечеря за 2-ма и дете излиза към 50 -60 евра (не сме пиячи - само бира)

      градчето е като Созопол преди да го насерат, но е пълно с живот - има училище (пълно с деца) има църква със служби на които ходят бабите...

      бабите седнали на пейките пред дворчета пълни с цветя поздравяват турстите...

      персонала в заведенията в които ходим ни помнят (ако че давам бакшиш 10% като е нормално) и като идем следващата година ни поздравяват на български...
      хората могат и искат да правят туризъм

      който мой познат/приятел е отишъл там не иска да ходи на нашето море...

      не е препоръка, а мнение
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Някои форумец по майските празници ще ходи ли тук :

        http://www.miramar-bg.com/bg/
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дядо Мечо Разгледай мнение
          Аз пък си падам по дивия къмпинг. Та ако може да ми препоръчате див, празен, непосещаван от хора плаж, достъпен за кола. Пък аз, ако ми хареса, обещавам да почерпя по бира.
          Тебе те знаем, ти търсиш имот без пари и почивка на аванта

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дядо Мечо Разгледай мнение
            Аз пък си падам по дивия къмпинг. Та ако може да ми препоръчате див, празен, непосещаван от хора плаж, достъпен за кола. Пък аз, ако ми хареса, обещавам да почерпя по бира.
            Нагоре по Крапец и Тюленово ходил ли си:

            http://shabla.be/region/
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Аз пък си падам по дивия къмпинг. Та ако може да ми препоръчате див, празен, непосещаван от хора плаж, достъпен за кола. Пък аз, ако ми хареса, обещавам да почерпя по бира.

              Коментар


              • Проверено лично , добро:

                http://www.sunsetresort.bg/
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                  Дайте ми координати и препоръки за море около Солун, хотели или вили, агенциии?!
                  Черкезов
                  Е няма море около Солун. Можеш да се пробваш в Перея или Неа Епиватес. Перкай още 50 километра надоле на Халкидикиту

                  Коментар


                  • БРАВО ДЖЕИ МНОГО УМНО..
                    Аз вече по често ходя в Турция- много ми харесват мандите им и обслужването..Невероятно кисело млеко има

                    Коментар


                    • Дайте ми координати и препоръки за море около Солун, хотели или вили, агенциии?!
                      Черкезов
                      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Джей, дей тва Норд?
                        На Корфу не е скъпо. По младичките да пробват Кавос
                        Хотелите във Варна също не са скъпи. Златните също е ОК с цените. Дружба също. На Албена заради Олинклузивите цените са на половина от Софийските Абе важно е на човек да му е кеф Фичоза, Камчия, Паша дере...... Аз пък през живота си съм ходил само веднъж на Слънчев Бряг
                        Ако знаеш какво ядеш по oл инклузивите, няма да ядеш. Не, че ще те отровят (за това да не се отрови някой много се следи), но е 8 мо качество, всичко. Норд е заведение на входа на Северния плаж, там където се влизаше за Камикадзето. Вътре не е претенциозно, зимата работи макар да е малко палят кюмбе като е студено, лятото вадят маси навън и винаги е пълно вечер. Собственичката започна преди 15-20 г. с една количка за хамбургери. Денем не яж там. Може да е добра храната, но по принцип на обяд дори в такива супер оборотни ресторанти може да е останала храна от предната вечер. Вечер обаче си го бива, ако не ти пука от дървени пейки и голяма навалица. БМ също стават. Малко по-висок клас е, но пак е евтино, а обслужването на ниво.

                        За ресторантите въобще знам едно. Ако няма хора, не влизай да ядеш, ако има, по-добре почакай за маса, или ако имаш познат, свирни да ти намерят, вместо да си рискуваш стомаха и кесията в празно заведение. Яж това което си поръчват предимно хората наоколо. Ако искаш ястие което не се яде често, рискуваш да не е направено добре, дори да са пържени яйца, или да не е прясно. Специалитет на майстора, ала-бала, ако не го ядат на съседните маси, не го поръчвай. Избягвай заведения с мъже сервитьори, по принцип мъжете са тъпанари и гьотлаци в 90%, освен ако не са стари кучета, цял живот сервитьор, на по 40-50-60 г. На такъв и да ти резне главата, може да се довериш в избора си. В Капитан Кук имам един набор от армията, бе разузнавач, цял живот това работи - сервитьор, невинен вид на спокоен тип, говори бавно никога не съм го виждал нервен, ама главорез и дърт пират по душа, но е пекан отвсякъде, ако нещо не става за ядене, казва си, стига да не си някой тъпак да му се звери или надува. Не искайте специални поръчки извън менюто и се дръжте любезно, все пак те носят манджа която ядете, а не цукалото
                        Last edited by Jay Gould; 25.04.2013, 01:10.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Какво значи силно завишени цени? На кое и къде? Защото в Несебър например може да ядеш малка пица - ама малка наистина за 12 лева, може и за 3 - 4 лева да се наядеш като прасе. За Златните - цените там са само малко по-високи от Варна. Ако искаш ядеш в заведение, ако не искаш, ядеш каквото си купиш от супера, а във Варна и няколко стотака може да не те оправят ако ядеш в Капитан Кук, но за 5-12 лева може да се наплюскаш като прасе в Норд - вечер обаче. В Гърция има по-евтини места да. На пазара в Атина свински вратни пържоли имаше по 3 евро, в 2007 г. Ама я виж какви са цените на Корфу например, дори есента октомври.. Иначе в едно сте прави, Гърция е по-близо до вас. Марков е прав в едно тук има места за които не сте и мислили има и друго, тук се натрисате на някоя кочина и вадите заключения. Само ще дам пример със спането. Например ако спиш в хотел във Варна ще ти резнат главата дори за скапаното Черно море, но за 30-40 лева цяла компания може да наемете частен апартамент, ако искате да е малко по-лукс ще ви струва 70-80 лв. ама ако сте 7-8 човека колко лв. ще ви излезе спането? В Ахтопол например е по-скъпо от Варна, в Слънчев бряг някой неща са по-евтини дори от Царевец. Въпросът е да знаеш къде да се забиеш. Вероятно и в Гърция е така, но поне ви е близко. Вярно е едно - там се пази повече природата, макар да е по-бедна, глобите обаче там са зверски и се прилагат
                          Джей, дей тва Норд?
                          На Корфу не е скъпо. По младичките да пробват Кавос
                          Хотелите във Варна също не са скъпи. Златните също е ОК с цените. Дружба също. На Албена заради Олинклузивите цените са на половина от Софийските Абе важно е на човек да му е кеф
                          Фичоза, Камчия, Паша дере......

                          Аз пък през живота си съм ходил само веднъж на Слънчев Бряг

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ballomed Разгледай мнение
                            Джей, ти поне си на морето и ти е писнало... btw че бия път бия, ама в гръцко има много приятни местенца, море и гори на едно място, не е застроено, почиваш си без да те тормозят разни нашенски селяци. Прилична храна, вече на повечето места сме си намерили кръчмички, пък и до сега само два пъти са ме разочаровали, като единия път я държаха нашенци. А като пари каквото и да правя винаги се върти около една сума, така че не се лишавам от нищо и не ми се налага да си броя стотинките. Иначе преди две години ходихме за един уикенд и на нашето, ей тъй, да видим дали не се е очовечило, гняс, арогантно поведение, мръсотия, силно завишени цени за боклуци.
                            Какво значи силно завишени цени? В Несебър може да ядеш малка пица - ама малка наистина, за 12 лева, може и за 3 - 4 лева да се наядеш като прасе. За Златните, цените са само малко по-високи от Варна. Ако искаш ядеш в заведение, ако не искаш, ядеш каквото си купиш от супера. Във Варна и няколко стотака може да не те оправят, ако ядеш в Капитан Кук, но за 5-12 лева може да се наплюскаш като прасе в Норд - вечер обаче. В Гърция има по-евтини места да. На пазара в Атина, свински вратни пържоли имаше по 2.50 - 3 евро, в 2007 г. Ама я виж какви са цените на Корфу например, дори есента, октомври. В едно сте прави, Гърция е по-близо до вас, а Бяло, Егейско и Адриатическо море с по-прозрачна вода. Тя обаче е била такава и преди 5000 години. Черно море е по-сладоководно и в него се вливат много и все големи реки. Марков е прав в едно, тук има места за които не сте и мислили има и друго, тук се натрисате на някоя кочина и вадите заключения. Ще дам пример със спането. Ако спиш в хотел във Варна ще ти резнат главата дори за скапаноя хотел Черно море, но за 25-30-40 лева цяла компания може да наемете частен апартамент, ако искате да е малко по-лукс ще ви струва 70-80 лв. ама ако сте 7-8 човека колко лв. ще ви излезе спането? В Ахтопол например е по-скъпо от Варна, в Слънчев бряг някой неща са по-евтини дори от Царевец. Въпросът е да знаеш къде да се забиеш и къде знаеш, че се ходи и че трябва да отидеш. По принцип винаги е добре да питаш местните, макар нашенецът да няма тоя навик. Изключително трудно ми е било понякога да убедя познати от столицата, дори брат си и жена му, че във Варна има заведения в които човек може да си изкара по-приятно, евтино и много по здравословно ако иска да вечеря, вместо тези които те знаят, или понеже някой познат им бил казал. Вероятно и в Гърция е така, но поне ви е близко. Вярно е едно - там се пази повече природата, макар да е по-бедна, глобите обаче там са зверски и се прилагат за разлика от тук, никой не си мята дамските превръзки в гората и по плажа и никой не строи на пясъка, понеже той струва пари пък и не е полезно за хотела и застрахователите му.
                            Last edited by Jay Gould; 25.04.2013, 00:21.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Аз обичам морето и лично го давам патриот като предпочитам Бг морето пред чуждото. Всички мърморим че икономиката на БГ не била добре а като почнем да избираме масово избираме вносното пред Българското при подобни характеристики.
                              Странно ми е като чета мнения как БГ морето не ставало , щото преди няколко години някои си бил ходил за един уикенд и видял нещата ..... така под общ знаменател не става да се говори.

                              Независимо че по някои места презастройха , има и запазени местенца дето стават.

                              За любителите на къмпинги и натуризма на юг - Делфин до Ахтопол и Силистар са добри , на север над Балчик и Кварна също има интересни къмпинги които стават, Иракли също е запазено и е хубаво място.

                              Ако тъсиш купон Слънчев бряг не отстъпва много на Майорка , имам младежи познати от Франция дето редовно идват по сънито заради купона.

                              За да сме си взаимно полезни,може тук не да критикуваме или хвалим по принцип, а да говорим за контретни места където лично сме ходили и сме останали доволни или недоволни.
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Ако не отидете на море, ще ви паднат пишките ... А имате такива страхотни места около Витоша, ама на. Биете по 500 - 1000 км. до някой плаж, за да ви хване дрисъка на втория ден, на третия да сте изгорели яко от слънцето, децата и женките ви да ви надуят главите в някоя тясна хотелска стая, да си броите стотинките и да ядете по гадни или скъпи кръчми понеже не знаете кои стават. Понякога чак ви се чудя на ентусиазма
                                Джей, ти поне си на морето и ти е писнало... btw че бия път бия, ама в гръцко има много приятни местенца, море и гори на едно място, не е застроено, почиваш си без да те тормозят разни нашенски селяци. Прилична храна, вече на повечето места сме си намерили кръчмички, пък и до сега само два пъти са ме разочаровали, като единия път я държаха нашенци. А като пари каквото и да правя винаги се върти около една сума, така че не се лишавам от нищо и не ми се налага да си броя стотинките. Иначе преди две години ходихме за един уикенд и на нашето, ей тъй, да видим дали не се е очовечило, гняс, арогантно поведение, мръсотия, силно завишени цени за боклуци.

                                Коментар

                                Working...
                                X