IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Печеливш бизнес!!!! Кой е той в настоящето?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
    Това че Европа застарява е и възможност, не само риск. Тоест всеки бизнес, свързан със здравеопазване, фармация, грижи за възрастните потенциално има шанс. Не е нужно да си Merck, Pfizer или Roche да за бръкнеш в кацата. Може да направиш някакъв сайт за споделяне на болежки примерно, или социална мрежа за самотни баби или сайт, който да анализира рискови групи, да следи поведението им и да прилага cluster analysis за да навърже типични здравни проблеми с типични среди на живот.
    Младите държави са специфични наистина откъм конюнктура, корупция, политика. Но дали няма бързорастящи страни, които са сравнително стабилни политически? Южна Корея, Сингапур, Малайзия, Бразилия, Перу, Полша, България
    Да, някои западнали санаториални места могат да се превърнат в прилични старчески домове от рода на Флорида. Не е утопия, а реална възможност. Подходящи за тази цел са Поморие, Велинград, Вонеща вода, Старозагорски мин. бани, Хисаря и други, които са в близост до голям или среден град. Предополагам, че ще е необходима сериозна политическа подкрепа, защото Германия, а и другите, едва ли ще са съгласни пенсиите на старците им да изтичат в наша посока.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
      Това е въпросът- в кои страни/държави да се инвестира? Да, Европа застарява, но младите държави имат нестабилни режими и тези 150М ще са зависими от вътрешна информация, политическа конюнктура, геостратегически планове и пр.
      много си права важно е първо да се прецени склонността към печелене чрез контакти или търсенето на стабилност, съответно за сметка на по-бавни ръстове
      Рискът си го има винаги.

      VP, хубави идеи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
        Това е въпросът- в кои страни/държави да се инвестира? Да, Европа застарява, но младите държави имат нестабилни режими и тези 150М ще са зависими от вътрешна информация, политическа конюнктура, геостратегически планове и пр.
        Това че Европа застарява е и възможност, не само риск. Тоест всеки бизнес, свързан със здравеопазване, фармация, грижи за възрастните потенциално има шанс. Не е нужно да си Merck, Pfizer или Roche да за бръкнеш в кацата. Може да направиш някакъв сайт за споделяне на болежки примерно, или социална мрежа за самотни баби или сайт, който да анализира рискови групи, да следи поведението им и да прилага cluster analysis за да навърже типични здравни проблеми с типични среди на живот.
        Младите държави са специфични наистина откъм конюнктура, корупция, политика. Но дали няма бързорастящи страни, които са сравнително стабилни политически? Южна Корея, Сингапур, Малайзия, Бразилия, Перу, Полша, България

        Коментар


        • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
          Хубава тема, да се види кой как разсъждава.
          Според бъдещите успешни бизнеси следват глобалните трендове: демографски, икономически и политески. Такива трендове в следващите 20тина години са:

          - Масово застаряващо население в Западния свят, Япония, Корея, Китай.
          - Възход на средната класа в страни като Китай, Индия, някои страни от Латинска Америка.
          - Социално разслоение в Западна Европа и Щатите.
          - Африка????
          - Политическо отваряне на Китай??

          Това са някои от трендовете, около тях могат да се развия десетки бизнес модели, включително и от България (търговия, ИТ, туризъм, изкуство, култура са само директните начини да се яхнат тези движещи сили).
          Предполагам никой не очаква, че тук ще се роди конкретна идея за бизнес. Насоките на мислене са по-важни. Ако знаем, че 200 милиона повече китайци и индийци ще могат да си позволят да изхарчат 50-100 долара отгоре на месец след 5 години, какво правим? Колко от тях ще инвестират в почивки в чужбина? А в картини от млади творци? А в месо, мед и ракия примерно?

          Иначе не вярвам, че може да се измисли устойчиво успешен бизнес, който да е 100% затворен в България. Демографията яко дърпа надолу. Или ще е нещо за износ или някакъв аутсорсинг, или ИТ с цел на запад.
          Това е въпросът- в кои страни/държави да се инвестира? Да, Европа застарява, но младите държави имат нестабилни режими и тези 150М ще са зависими от вътрешна информация, политическа конюнктура, геостратегически планове и пр.

          Коментар


          • Браво СЪНИ- ЧЕСТ И ПОЧИТАНИЯ- УВАЖАВАМ ТЕ МНОГОХАРЕСВАМ КАК МИСЛИШ

            Коментар


            • Хубава тема, да се види кой как разсъждава.
              Според бъдещите успешни бизнеси следват глобалните трендове: демографски, икономически и политески. Такива трендове в следващите 20тина години са:

              - Масово застаряващо население в Западния свят, Япония, Корея, Китай.
              - Възход на средната класа в страни като Китай, Индия, някои страни от Латинска Америка.
              - Социално разслоение в Западна Европа и Щатите.
              - Африка????
              - Политическо отваряне на Китай??

              Това са някои от трендовете, около тях могат да се развия десетки бизнес модели, включително и от България (търговия, ИТ, туризъм, изкуство, култура са само директните начини да се яхнат тези движещи сили).
              Предполагам никой не очаква, че тук ще се роди конкретна идея за бизнес. Насоките на мислене са по-важни. Ако знаем, че 200 милиона повече китайци и индийци ще могат да си позволят да изхарчат 50-100 долара отгоре на месец след 5 години, какво правим? Колко от тях ще инвестират в почивки в чужбина? А в картини от млади творци? А в месо, мед и ракия примерно?

              Иначе не вярвам, че може да се измисли устойчиво успешен бизнес, който да е 100% затворен в България. Демографията яко дърпа надолу. Или ще е нещо за износ или някакъв аутсорсинг, или ИТ с цел на запад.

              Коментар


              • И аз не усещам наличие на естроген, Съни.

                Надя, все пак, ако грешим: Извинявай! ( но се съмнявам да е така )

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
                  Пускам ви един цитат от това, което съм написала преди малко.Не виждам в думите ми да съм дала повод да се мисли, че поставям под общ знаменател всички мъже.Това е същото,когато някои мъже поставят под общ знаменател всички жени. Говоря за "някои мъже"- и в цитатът:



                  Благодаря за поздравите!
                  Надя, извиних ти се във втория ми пост към теб за съмненията, че мъжко съзнание(образ) се крие под ника ) сега, затвърждавам виждането си, но уважавам желанието ти, с изключение на и този път, няма да ти се бъркам

                  Грешката, която повтаряш е, че непрекъснато подчертаваш различието.
                  Вероятността, жена опитваща се да комуникира за сериозни теми да го прави е клоняща към нула
                  Още повече, подчертавайки, че пишеш само за някои мъже, ти самата говориш за всички жени - "ние дамите" и ред подобни в няколко твои поста, които прочетох...
                  ако пишеш за "типичния български мъж", то типичната българска жена не би писала така
                  Да отричаш сексизъм, не означава да налагаш феминизъм

                  Хубав ден, Надя

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Абе остави я, не я дразни повече. Диагнозата ми е вярна.
                    Те такива са оперирани от чувство за хумор.
                    Не виждам какво толкова вулгарно имаше в думите ти че така се разгневи.
                    Че кат ме метна и мене дето се опитах да те подкрепя...
                    карай

                    Коментар


                    • Абе остави я, не я дразни повече. Диагнозата ми е вярна.
                      Те такива са оперирани от чувство за хумор.
                      Не виждам какво толкова вулгарно имаше в думите ти че така се разгневи.
                      Че кат ме метна и мене дето се опитах да те подкрепя...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
                        Пускам ви един цитат от това, което съм написала преди малко.Не виждам в думите ми да съм дала повод да се мисли, че поставям под общ знаменател всички мъже.Това е същото,когато някои мъже поставят под общ знаменател всички жени. Говоря за "някои мъже"- и в цитатът:



                        Благодаря за поздравите!
                        как разбра, че точно това сме имали предвид?
                        боба ли така показа?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Здравеи Надя добре дошла във форума. Харесвам мислите ти и активните ти позиции, но не ми допадат изводите за мъжете като пол- зад тях прозират обобщения , които няма как да са верни. Както знаем колкото мъже и жени има толкова и характери и навици. Такива обобщения често съм чел в книги насочени към жени- съвети и психологически наръчници, но този форум е професионален и полово смесен, така че още веднъж добре дошла и успех
                          Пускам ви един цитат от това, което съм написала преди малко.Не виждам в думите ми да съм дала повод да се мисли, че поставям под общ знаменател всички мъже.Това е същото,когато някои мъже поставят под общ знаменател всички жени. Говоря за "някои мъже"- и в цитатът:

                          Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
                          ...... подмятания: двамата можете отново да се върнете към 150-те М в евро и вложете тия пари в свирките,които били музикална инвестиция.Зная,че отново ще почнете оправданията си с онова ученическото:”Ама не бях аз!”-на някои мъже им е необходимо толкова малко,за да почнат да търсят войнстващият феминизъм в думите на жените.
                          Все пак,добре е,че не научавате всичко за живота на жените си в моментите,когато ви няма около нас.Няма да се почувствате комфортно,ама-никак няма да ви стане добре!
                          Благодаря за поздравите!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
                            Няма да коментирам начинът, по който дамата,която е в твоето легло/ако я има!/-реагира,когато непознати почнат да й подмятат двусмислени изтъркани фразички.Тя сама си знае как постъпва:дали като феминистка екстремистка,или като Околовръстничка-екстремистка.
                            Във всеки случай,не очаквам,че докато ти си правил музикалните си подмятания,същата не е била заета да ги прилага спрямо теб,именно защото ти сам спомена мимоходом нещо за семейството.Но ако това е начинът,за да крепите отношенията си-не ми говори за отношенията ви!
                            Апропо,какво е според теб семейство:двама души,като всеки от тях прави в отсъствието на другия двусмислени подмятания встрани,ли?Не мислиш ли, че ако тя разбере за тия ти залитания-и веднага ще бъдеш “отсвирен”? На мига ще ти покаже червеният картон!
                            И за пореден път ще помоля,на когото му се “свалят гаджета” с плоски подмятания-да си стои в чатовете.Тук всеки опитва да види мисленето на околните по конкретна тема.И моля да не се опитвате да излизате с “опровержения” от сексуалните си подмятания: двамата можете отново да се върнете към 150-те М в евро и вложете тия пари в свирките,които били музикална инвестиция.Зная,че отново ще почнете оправданията си с онова ученическото:”Ама не бях аз!”-на някои мъже им е необходимо толкова малко,за да почнат да търсят войнстващият феминизъм в думите на жените.
                            Все пак,добре е,че не научавате всичко за живота на жените си в моментите,когато ви няма около нас.Няма да се почувствате комфортно,ама-никак няма да ви стане добре!

                            Никой не е написал нищо лично за теб. Но на темата....
                            За всеки при всяка ситуация печелившият бизнес е различен.
                            За някои е печеливш бизнес е да си лекар, зъболекар, адвокат. За други печеливша дейност е да си имаш малък автосервиз. За трети да търгуваш с финансови инструменти.
                            Трудно може да се даде препоръка. Всеки си е намерил място под слънчецо.
                            Много хора през последните години излязоха от земеделието - явно не могат да го правят.

                            Коментар


                            • Здравеи Надя добре дошла във форума. Харесвам мислите ти и активните ти позиции, но не ми допадат изводите за мъжете като пол- зад тях прозират обобщения , които няма как да са верни. Както знаем колкото мъже и жени има толкова и характери и навици. Такива обобщения често съм чел в книги насочени към жени- съвети и психологически наръчници, но този форум е професионален и полово смесен, така че още веднъж добре дошла и успех

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Тука май си имаме феминистка екстремистка
                                Айде, късно е, марш в леглото. Дано да има някой там.


                                Няма да коментирам начинът, по който дамата,която е в твоето легло/ако я има!/-реагира,когато непознати почнат да й подмятат двусмислени изтъркани фразички.Тя сама си знае как постъпва:дали като феминистка екстремистка,или като Околовръстничка-екстремистка.
                                Във всеки случай,не очаквам,че докато ти си правил музикалните си подмятания,същата не е била заета да ги прилага спрямо теб,именно защото ти сам спомена мимоходом нещо за семейството.Но ако това е начинът,за да крепите отношенията си-не ми говори за отношенията ви!
                                Апропо,какво е според теб семейство:двама души,като всеки от тях прави в отсъствието на другия двусмислени подмятания встрани,ли?Не мислиш ли, че ако тя разбере за тия ти залитания-и веднага ще бъдеш “отсвирен”? На мига ще ти покаже червеният картон!
                                И за пореден път ще помоля,на когото му се “свалят гаджета” с плоски подмятания-да си стои в чатовете.Тук всеки опитва да види мисленето на околните по конкретна тема.И моля да не се опитвате да излизате с “опровержения” от сексуалните си подмятания: двамата можете отново да се върнете към 150-те М в евро и вложете тия пари в свирките,които били музикална инвестиция.Зная,че отново ще почнете оправданията си с онова ученическото:”Ама не бях аз!”-на някои мъже им е необходимо толкова малко,за да почнат да търсят войнстващият феминизъм в думите на жените.
                                Все пак,добре е,че не научавате всичко за живота на жените си в моментите,когато ви няма около нас.Няма да се почувствате комфортно,ама-никак няма да ви стане добре!

                                Коментар

                                Working...
                                X