IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Lelq
    Това с децата и прасетата на масата за аутопсия е гадно и извратено !
    Нали за това го пускам, лелче. За да ви намаля консумацията в жегавите дни. Като гадните картинки върху цигарите. А ти не се впечатлявай толкова. Повечето снимчици са неособено остроумни постановки, макар за циганчето вероятно това да е реалността. Но в тая тема се събираме за лековати приказки, а не за сериозни размишления върху обществения бич - алкохолизма.

    Коментар


    • Другари и другарки, поканвате се на ежегодния летен семинар за вредите, щетите и пораженията от алкохола:

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        е, ти бунар, геран, кладенец, аязмо или нещо сорта, дето да черпиш за без пара, нямаш ли? Егати и селянина, егати и балканджията, както сис тудиш рИкията, идея си нямам. Айде, понеже съм в настроение, един виц за по-хубавата половина от човечеството - те ще го оценят и ще ни простят

        Мъж бърза да се прибере навреме за бокса по телевизията. Прави си огромна салата, вади от хладилника умряла от студ ракия, реже на тънко луканка, разполага се във фотьойла и... мачът свършва с нокаут в тридесетата секунда. Жена му се обажда от кухнята:
        - Сега разбираш ли на мен какво ми е?

        И наздраве, вече 4 вечери съм по кръчма и парата за месеца посвърши, а сме едва в началото, пък и другата седмица се очертава кръчмарска, и телефон на жената има да купувам.... Наздраве...

        Наздраве! Аз пък две вечери се черпа с комшии и майстори, та ми едно сънено. Нямам кладенец. До мен има общинска чешма, но ме мързи от нея да вземам за поливка. Иначе е хубава, букова, а по чешмите е варовик. Реката минава на 20 метра, но ми далеч все пак. А тия 87 кубика разход са от миналата година досега.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Басейнче нещо, а!? Ти ли се чипкаш в него или развъждаш шарани?
          Наздраве!
          Поливам си цвекята. Басейнчето не съм го вадил 3-4 години, щото тук нощите са студени и не може трайно се загрее. Макар да е от малките - 2.5 кубика. Можеше докарвам топла вода от бойлера на дърва, но студената зима на 2012 цъфна. А бойлерът на ток ще трябва всеки ден за басейнчето да работи. - Не! Концепцията е "селска къща", а не "вила на едър спекулант". Поне докато не стана такъв.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Така им се казва на бродещите в нощта, минаващи от кръчме на кръчме. А те може са просто данъчни или инкасатори. Преди малко ми засекоха 87 кубика вода, та се оцъклих. Добре че са на половината на софийската цена.
            е, ти бунар, геран, кладенец, аязмо или нещо сорта, дето да черпиш за без пара, нямаш ли? Егати и селянина, егати и балканджията, както сис тудиш рИкията, идея си нямам. Айде, понеже съм в настроение, един виц за по-хубавата половина от човечеството - те ще го оценят и ще ни простят

            Мъж бърза да се прибере навреме за бокса по телевизията. Прави си огромна салата, вади от хладилника умряла от студ ракия, реже на тънко луканка, разполага се във фотьойла и... мачът свършва с нокаут в тридесетата секунда. Жена му се обажда от кухнята:
            - Сега разбираш ли на мен какво ми е?

            И наздраве, вече 4 вечери съм по кръчма и парата за месеца посвърши, а сме едва в началото, пък и другата седмица се очертава кръчмарска, и телефон на жената има да купувам.... Наздраве...

            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Така им се казва на бродещите в нощта, минаващи от кръчме на кръчме. А те може са просто данъчни или инкасатори. Преди малко ми засекоха 87 кубика вода, та се оцъклих. Добре че са на половината на софийската цена.
              Басейнче нещо, а!? Ти ли се чипкаш в него или развъждаш шарани?
              Наздраве!
              Last edited by tnm; 07.07.2017, 14:05.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                Кой,пиянка бе,тва,че не спим,не значи,че сме пияни
                Така им се казва на бродещите в нощта, минаващи от кръчме на кръчме. А те може са просто данъчни или инкасатори. Преди малко ми засекоха 87 кубика вода, та се оцъклих. Добре че са на половината на софийската цена.

                Коментар


                • Кой,пиянка бе,тва,че не спим,не значи,че сме пияни
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                    Ше лягам,то няма ора бе....
                    Ора има, ама у 1.47 спат. Само пиянките шетат от кръчме на кръчме. Наздраве за среднощните воаяжи!

                    Коментар


                    • Ше лягам,то няма ора бе....
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • Тежко е с майсторите: Първо ти коригират погрешните решения, а после искат ги черпиш за това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq
                          Добър ден , Кръчма !
                          Пък мен една родопска баба ме учеше , че в пататника може да се слага всичко , без яйце и брашно , щото тогава не било пататник. Наздраве !
                          https://m.youtube.com/watch?v=VDX1sTeDMmY
                          Чувала съм поне 10, а съм опитвала пататник поне по 3 рецепти. Учудващото в случая е, че всеки, който приготвя пататника, смята своята рецепта за оригинална. В Чепеларе е различен от този в Златоград, а направеният в с. Момчиловци не е точно като смолянския. Приготвеният от ахрянките също си има своята отлика.
                          И всяка рецепта, както казах, е оригиналната
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            Морген,тез родопски домати....
                            Къде се заглеждаш? В очите, в очите се вглеждай.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Картофите са важни. Трябва да са ярко жълти, най-добре гледани в Родопите /това без грам майтап/. Другото, което ти трябва е лук, сирене, яйца, черен пипер и джоджен.
                              Настъргваш картофите на едро ренде, лука на ситно. Посоляваш ги и ги оставяш да се оцедят. Може и да изстискаш водата, че така става по-бързо.
                              Добавяш яйцата, сиренето, черния пипер и сухия джоджен /по-ароматен е от пресния/. Ако видиш, че сместа е много водниста добавяш съвсем малко брашно /аз добавих галета/.
                              Наливаш малко олио в тигана и като загрее, изсипваш сместа с черпак и разстилаш колкото се може по-тънко. Когато е готов отдолу /усеща се като раздвижиш тигана напред-назад/ обръщаш връз капак на тенджера. След това връщаш неопечената страна в тигана, а опечената, която е отгоре намазваш с краве масло.
                              Докато печеш на тигана пататника, приготвяш сос от кисело мляко, зехтин и ситно нарязан, вече пресен джоджен.
                              Сервираш пататника топъл, народът покрай теб яде, а ти печеш следващия и мърмориш.
                              Наздраве!

                              П.П. Това било традиционното ястие, кога роднините на младежа, отивали да искат момичето за булка. Кумът ми сподели, че бил из дъното на душата си възмутен, като тръшнали една чиния с пататник пред него, а той се бил настроил за вратна пържола, печена на тиган. Споменът още не е избледнял в съзнанието му.
                              Благодара! Горе-долу така го права, без пипера, маслото и соса. На тиган малко съм пробвал, предимно във фурната. Стомашни неволи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Дай рецепта, де! Моят нещо не се съвсем получава.
                                Картофите са важни. Трябва да са ярко жълти, най-добре гледани в Родопите /това без грам майтап/. Другото, което ти трябва е лук, сирене, яйца, черен пипер и джоджен.
                                Настъргваш картофите на едро ренде, лука на ситно. Посоляваш ги и ги оставяш да се оцедят. Може и да изстискаш водата, че така става по-бързо.
                                Добавяш яйцата, сиренето, черния пипер и сухия джоджен /по-ароматен е от пресния/. Ако видиш, че сместа е много водниста добавяш съвсем малко брашно /аз добавих галета/.
                                Наливаш малко олио в тигана и като загрее, изсипваш сместа с черпак и разстилаш колкото се може по-тънко. Когато е готов отдолу /усеща се като раздвижиш тигана напред-назад/ обръщаш връз капак на тенджера. След това връщаш неопечената страна в тигана, а опечената, която е отгоре намазваш с краве масло.
                                Докато печеш на тигана пататника, приготвяш сос от кисело мляко, зехтин и ситно нарязан, вече пресен джоджен.
                                Сервираш пататника топъл, народът покрай теб яде, а ти печеш следващия и мърмориш.
                                Наздраве!

                                П.П. Това било традиционното ястие, кога роднините на младежа, отивали да искат момичето за булка. Кумът ми сподели, че бил из дъното на душата си възмутен, като тръшнали една чиния с пататник пред него, а той се бил настроил за вратна пържола, печена на тиган. Споменът още не е избледнял в съзнанието му.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X