IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бравус Кака,жив етнографски музей
    Наздраве за запазването на Българщината и традициите.
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      Явно редко се престрашават, щото не е толкоз разпространено това "колибари". Чувал съм, че Вера Мутафчиева така я принизявал, не помня кой, че е колибарка. Нооооо чукарлъци, дето го измислих сутринта, по ми харесва. Бая закани ще изконсумирам покрай него. Ехххх, веселба!
      Колкото до канибалите, добра метафора!
      Каке, как така не си на софийския маратон? Изпуснал съм вчера ти пратя нарочна покана-призив "Бегайте, за да не ви фанат!"
      Боженците никогаш не е било колибарско село. Те винаги са били аристократите на района. Заможни и макар да се живеели в дън горите Телилейски, са били доста напредничави, щото са ходили из няколко империи да търгуват. Повечето дами са имали сребърни сокаи, за разлика от другите села, където този накит бил бронзов. Само "змийчетата" били сребърни.
      Колибарите са били диви хора и като цяло, доста бедни. Захвърлени в Балкана в средата на нищото, занимавали се с животновъдство, грънчарство, дърводелство ... и прочие занаяти. Събирали се два пъти в годината в Габрово. През пролетта - за да си търсят работа. През есента - да си търсят съпруг или съпруга.
      Баба ми разказваше, че като малка нейната майка я водела на площада при Турския часовник Било е на някакъв голям есенен празник, но и да ми е казала баба, аз съм забравила. Най-вероятно е било на Димитровден.
      Момичетата били пременени с най-хубавите си дрехи, начервени и белосани. Косите им били сплетени на 6 плитки. Момчета също били нагласени, обръснати и подстригани.
      Момичетата стояли на едно място, а момчета обикаляли и си търсели булка. Ако харесали някое момиче, започвало надлъгването за зестрата.
      Момичетата, които не си намирали съпруг на другата пролет излизали отново на този площад, но вече да си търсят работа в богаташките къщи.
      Наздраве!



      Last edited by tnm; 15.10.2017, 18:07.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
        Малиии,сладката тема
        Мислех си,че имам доста опит в яденето на шоколад,докато не отидох в Швейцария....

        Пичове,без да преувеличавам тука ядем кума лиса и байкалчета....
        Навремето, някъде около 1970 г. родата донесе две кашона швейцарски шоколад. Единият с големи триъгълни по хоризонтала шоколади, май с лешници, а другият с големи правоъгълни, май млечни. За детския ми вкус бе абсолютно тържество, макар тогава да имаше българска Голяма крава на съвсем прилично равнище. После слабо ми се услаждаха нашенските. Затова не бива много се фърляш по делкатесите, що след тях всичко безвкусно.
        Страхотен октомври се очертава. Отивам навън, та ахмака да се олюля на хамака, а не да си олюлявам калпака от мастики без салата. Наздраве с мента без мента щото в това е ментата!

        Коментар


        • Малиии,сладката тема
          Мислех си,че имам доста опит в яденето на шоколад,докато не отидох в Швейцария....

          Пичове,без да преувеличавам тука ядем кума лиса и байкалчета....
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Мани ги теа канибали. Като отидеш на празника и в цялото меню /предястие, основно ястие и накрая десерт/ гъмжи от тиква.
            Наздраве!

            П.П. Ний кога обиждаме хората от равнините им викаме "полендаци", па те кога се престрашат да ни говорят на обидно ни отвръщат с "колибари".
            Явно редко се престрашават, щото не е толкоз разпространено това "колибари". Чувал съм, че Вера Мутафчиева така я принизявал, не помня кой, че е колибарка. Нооооо чукарлъци, дето го измислих сутринта, по ми харесва. Бая закани ще изконсумирам покрай него. Ехххх, веселба!
            Колкото до канибалите, добра метафора!
            Каке, как така не си на софийския маратон? Изпуснал съм вчера ти пратя нарочна покана-призив "Бегайте, за да не ви фанат!"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
              Командироваме Нашта кака от Габроу до отсрещния Тиквен град на юбилейния 13-ти фестивал на тиквата. Хем да напълни празното канче, от което шоколадчето се изпари в неясна посока, хем да направи некоя пакост на комшиите-полендаци, за да не се възгордяват, че са нещо повече и по-високо от баирджиите и чукарляците. Пожелаваме й да им смачка тиквите и да излапа най-сладките парчета.

              Мани ги теа канибали. Като отидеш на празника и в цялото меню /предястие, основно ястие и накрая десерт/ гъмжи от тиква.
              Наздраве!

              П.П. Ний кога обиждаме хората от равнините им викаме "полендаци", па те кога се престрашат да ни говорят на обидно ни отвръщат с "колибари".

              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Командироваме Нашта кака от Габроу до отсрещния Тиквен град на юбилейния 13-ти фестивал на тиквата. Хем да напълни празното канче, от което шоколадчето се изпари в неясна посока, хем да направи некоя пакост на комшиите-полендаци, за да не се възгордяват, че са нещо повече и по-високо от баирджиите и чукарляците. Пожелаваме й да им смачка тиквите и да излапа най-сладките парчета.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                  Я па, всеки път си пазарувам от т.нар фрий шопове от големите тоблеронЕ и Cadbury /не знам що не го внасят в БГ/ И в тези големи опаковки си апвам. Докато една вечер и жената не реши да яде и гледа,останала само опаковката. И ми казва, аз не съм яля, а аз - ами да си яла, къде бля цяла седмица
                  За тортички харесвам ореховите. И в хепи става, но най ме кефи в една пицария на Витошка.
                  А виж, тук си дойдохме на думата - това е най-хубавият шоколад като цена/качество поне за мен. Наистина е много жалко, че го няма у нас - питал съм, имало някакви проблеми и затова не ставало. Дано почант да го внасят - перфектен е.


                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Все ми е тая къде я правят, просто е вкусна и много шоколадова, затова я харесвам. А балтът е криспи, както е модерно да се казва, и не се натрапва, а завършва симфоняиата на небцето с едни нежни тоналности, които са непосилни за която и да е квартална сладкарница
                    Това за тнм-то, че вече и на шоколада ми се нахвърли, а а там си имам жена, дето омита всичко в шкафовете и пита за още, че даже се сърди, ако случайно в шкафа няма поне 2 големи линда от 300 грама. Та така - който с каквото се уредил
                    Я па, всеки път си пазарувам от т.нар фрий шопове от големите тоблеронЕ и Cadbury /не знам що не го внасят в БГ/ И в тези големи опаковки си апвам. Докато една вечер и жената не реши да яде и гледа,останала само опаковката. И ми казва, аз не съм яля, а аз - ами да си яла, къде бля цяла седмица
                    За тортички харесвам ореховите. И в хепи става, но най ме кефи в една пицария на Витошка.

                    Коментар


                    • Честит Петковден! Именяците да почерпят!
                      Петя и волк
                      https://www.youtube.com/watch?v=8hgqlFlGrE0
                      https://www.youtube.com/watch?v=dsPzmD8WU5g
                      https://rutube.ru/video/915de4403e9c...5be256a346546/
                      https://www.dailymotion.com/video/xm...the-wolf_music
                      https://www.youtube.com/watch?v=Ot7m9i70JDg
                      https://www.youtube.com/watch?v=kEXDKQIJkS4

                      Last edited by Trakatrak'; 14.10.2017, 10:31.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Под tnm има навпредвид баш tnm. Смятам, че е зле за добрата ти кондиция да ми надничаш в канчето.
                        Наздраве!
                        Аз на теб рекох ли ти да си хрускаш салатките? Понеже съм от движението за опазването на кръшните момини снаги, освен при продължение на човешкия род, та съм си вменил задължението да предотвратявам услаждането и угаждането ви. Може само се нагаждате към актуалната, модерната салатка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          Добро утро !

                          1. Правя преврат - не мога да съм на второ място ( отдоле....)
                          2. Няма ме един ден и сте се освинили... Само за едене и пиене пишете....Пак оставихте Тракащия на сухо...
                          Една замечтана келнерка няма ли на масата ? Само една !

                          Наздраве !
                          Чиче, откъде се обаждаш, алоууу, откъде се обаждаш? Тук се бяхме събрали групичка твои симпатизанти ти идваме на свиждане в Центъра за защита от домашен тормоз. Някой обаче каза, че вече са те репатрирали под домашен арест. Но ти не се безпокой. С отвличащ маньовър при жена ти (предложихме й на вратата биткойни за по 200 лефа единия и тя ни подгони не изпусне гювеча) отмъкнахме точилката. Та вече ще те налагат с възглавници. Дано не са много тежки. А няколко месеца нема можеш се фалиш сутрин с баница, че си намазал рогчето с чуждо масло, немско например. А точилката ще върнем некога,,,,, кога нема можеш прескачаш по чуждо.
                          Last edited by Trakatrak'; 13.10.2017, 18:00.

                          Коментар


                          • Все ми е тая къде я правят, просто е вкусна и много шоколадова, затова я харесвам. А балтът е криспи, както е модерно да се казва, и не се натрапва, а завършва симфоняиата на небцето с едни нежни тоналности, които са непосилни за която и да е квартална сладкарница
                            Това за тнм-то, че вече и на шоколада ми се нахвърли, а а там си имам жена, дето омита всичко в шкафовете и пита за още, че даже се сърди, ако случайно в шкафа няма поне 2 големи линда от 300 грама. Та така - който с каквото се уредил
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Ето, не съм дзифтар, вчера хапнах такава в Хепи, та още ме държи

                              Това е торта Линд... Да не мислиш, че я правят в Х... реклама, няма да им правя....

                              Коментар


                              • Добро утро !

                                1. Правя преврат - не мога да съм на второ място ( отдоле....)
                                2. Няма ме един ден и сте се освинили... Само за едене и пиене пишете....Пак оставихте Тракащия на сухо...
                                Една замечтана келнерка няма ли на масата ? Само една !

                                Наздраве !

                                Коментар

                                Working...
                                X