IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


    С няколко думи - ....
    Дядото ме е учил как се прави, ама не продължих след него - лека му пръст!
    Де да можеха повече да помнят от дядо си... (Y)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      Хаааааа, то и така смятах, че имаш основателни забележки към мъжко достойнство и потентност. Дай Боже всекиму, ммм, от мъжки пол.
      Кой!? Аз да имам забележки!? Нивгаш!
      Наздраве!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

        Под пензиране разбирам прищипването на връхните пъпки по клончетата. На пролет редовно ги пощипвам. Това за дюлата не го знаех, но имам една и на третия етаж се оформя чашовидна. Само че и тая година заслани и имам едва три дюли. Нема да пия дюлева. Що и Чиче сам си я изпи. Стиска!

        С няколко думи - вероятно си го знаеш, но не, за да те уча /опазил ме Господ - акъл не давам!/... Споделям опит, но не налагам такъв.

        Пензирането е подрязване на леторастите /ти си го знаеш - примерно срязвяш на половина всеки или оставяш няколко от леторастите, на които правиш изрез на около 2 сантиметра, НАД ПЪПКА, под 30 градуса - да приемем, че плодното дърво е череша. За следващата година изрязаните наполовина леторасти се превръщат в плодни клони.

        Отделно /от пензирането/ си подрязваш и останалата част от короната - пак на около 30 градуса е резнато всяко клонче... Прави се или късна есен, или пролетта, но според мен - по-добре е есента. Така съм го правил и то - с успех. ДюлиЧКИТЕ на онзи мой познат бяха отрупали дръвчето /с "пича"/ и бяха големи, колкото... джанки..., за нищо не ставаха. )) След подрязването дръвчето /изрязване на "пича"/ - то стана високо около 2 метра - с характерно окривените си клони, а другата година не можеше да си носи дюлите, та подпирахме клони, които отново подрязах, за да се налеят клоните и дръвчето да стане устойчиво.

        Дядото ме е учил как се прави, ама не продължих след него - лека му пръст!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Под смог имащ предвид дракона Смог по Толкин, нали, всеизвестна стипца? Че на чиче много му отива да е Билбо на стари години - да прави смешки и да весели децата с разкази за славните млади години
          А бе, може и така да се тълкуват думите ми, макар че таблета сам си избира някои думички, та трябва да го контролирам какво изписва. Изпущила съм го преди малко.
          Между другото "Хобит" или по-скоро "Билбо Бегинс или до там и обратно" беше една от любимите ми детски книжки. По-кльощавата 1/3-та пълноправен член на домочадието също много се забавляваше с имената на джуджетата, като му я четох. Беше ги научил наизуст. Сега като се замисля, трябва да благодаря на Бога, че не ме накара да му чета Властелинът, че голям фен беше на филмите. Това хиляда страници да прочетеш, сигур ще е голяма мъка.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Грешка съм допуснала у бързината. Точно смок съм имала предвид.
            Хаааааа, то и така смятах, че имаш основателни забележки към мъжко достойнство и потентност. Дай Боже всекиму, ммм, от мъжки пол.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Ми, като ти се е явил смог в кесията и нямаш психическата нагласа да дадеш 800 кинта на някой ландшафтен архитект, така ще е. Само погледи и въздишки за дръвчета и тревички.
              Наздраве!
              Под смог имащ предвид дракона Смог по Толкин, нали, всеизвестна стипца? Че на чиче много му отива да е Билбо на стари години - да прави смешки и да весели децата с разкази за славните млади години
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                Не го депресирай с тоя смог, щото ще реши, че му намекваш за смок, че имаш забележки, нещо на предвид и въобще всекакви обструкции. И ще потъне в тъга по двете на двайсе и две, де ги изпрати на Тракалото.
                Грешка съм допуснала у бързината. Точно смок съм имала предвид.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Ми, като ти се е явил смог в кесията и нямаш психическата нагласа да дадеш 800 кинта на някой ландшафтен архитект, така ще е. Само погледи и въздишки за дръвчета и тревички.
                  Наздраве!
                  Не го депресирай с тоя смог, щото ще реши, че му намекваш за смок, че имаш забележки, нещо на предвид и въобще всекакви обструкции. И ще потъне в тъга по двете на двайсе и две, де ги изпрати на Тракалото.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                    Между Царя и Патриарха Аз самият се усетих, че карам по велоалеята около Гурко. Мръднах се, но от лево яко напираха за двулентово движение.
                    Само не казвай, че са ги вкарали по осевата линия... имам предвид велосипедистите... ))))))

                    Т.е. след финмин.... нещата стават фатални....
                    Last edited by maverik; 16.10.2017, 20:43.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                      Пензиране правиш ли?

                      Един познат остана в шах, когато му подрязах част от леторастите... и особено - като му клъцнах един над 3-метров "пич", който той имаше за водещ..., но на дюлята не ѝ трябва среден клон, който хвърчи в небето и не плододава... На другата година всичко беше отрупано с плод.

                      Тогава стана дума и за пензирането на останалите - над 30 плодни дръвчета...
                      Под пензиране разбирам прищипването на връхните пъпки по клончетата. На пролет редовно ги пощипвам. Това за дюлата не го знаех, но имам една и на третия етаж се оформя чашовидна. Само че и тая година заслани и имам едва три дюли. Нема да пия дюлева. Що и Чиче сам си я изпи. Стиска!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                        Окончателно и безвъзвратно те мразя..... защото :

                        1. Използваш прекрасно циганско лято да се пърлиш на слънцето..
                        2. Имаш бяла черница а аз досега 3 пъти съдих черна и все се не лови....( последната е на 3 г и ми минава между краката..колкото да я препи....)..
                        3. Показваш уникални градини, дето ми са в мечтите..( между другото съседите ме стреснаха с факта, че някакви ми снимали къщата и двора. Оказа се, че искали да я ползват за модел....)

                        Затова те наказвам - вместо 44 г ти пращам 2 х 22 г, за да копат, плевят и подрязват квот намерят да стърчи.....

                        Наздраве !

                        пп Изпих последната дюлевица....Радост и мъка..!
                        Мрази ме, мрази ме, това мед е за мойта душа. А черницата опрасках защото предимно шума дава, а аз буби нямам. Инак сложих малка черна от полски произход. Твърде малка още, дано оцелее. На нейно място имаше петгодишен разтворен настрани бадем, но сланата миналата пролет го покоси. Остана само един с тясна корона. Мрази ме, мрази ме, много ме мрази. Наздраве за завиждащите чичета!
                        П.п. Къде са ми двете по двадесет и две? Лично си отговорен, щото иначе ще последваш оня Спас от Кочериново, де го фанаха за е-мошеничества.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                          Това в коя част..., че отдавна не съм минавал там...?
                          Между Царя и Патриарха Аз самият се усетих, че карам по велоалеята около Гурко. Мръднах се, но от лево яко напираха за двулентово движение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Баси, кой идиот разчерта така Раковска? Още се хиля. Двупосочна велосипедна алея, нови осеви.... А хората си карат, как си беше
                            Това в коя част..., че отдавна не съм минавал там...?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                              Окончателно и безвъзвратно те мразя..... защото :

                              1. Използваш прекрасно циганско лято да се пърлиш на слънцето..
                              2. Имаш бяла черница а аз досега 3 пъти съдих черна и все се не лови....( последната е на 3 г и ми минава между краката..колкото да я препи....)..
                              3. Показваш уникални градини, дето ми са в мечтите..( между другото съседите ме стреснаха с факта, че някакви ми снимали къщата и двора. Оказа се, че искали да я ползват за модел....)

                              Затова те наказвам - вместо 44 г ти пращам 2 х 22 г, за да копат, плевят и подрязват квот намерят да стърчи.....

                              Наздраве !

                              пп Изпих последната дюлевица....Радост и мъка..!
                              Ми, като ти се е явил смог в кесията и нямаш психическата нагласа да дадеш 800 кинта на някой ландшафтен архитект, така ще е. Само погледи и въздишки за дръвчета и тревички.
                              Наздраве!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                                Цинга-манго лятото продължава. Цял ден кълцах голяма бяла черница докато я докарам до прическа "канадска ливада". Толку се уморих, че дори отказах почерпка с ракийка. Ще рече, че не съм се много уморил, но съм правил фасони.
                                Пензиране правиш ли?

                                Един познат остана в шах, когато му подрязах част от леторастите... и особено - като му клъцнах един над 3-метров "пич", който той имаше за водещ..., но на дюлята не ѝ трябва среден клон, който хвърчи в небето и не плододава... На другата година всичко беше отрупано с плод.

                                Тогава стана дума и за пензирането на останалите - над 30 плодни дръвчета...

                                Коментар

                                Working...
                                X