IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

    Виното, което правеха мисля беше шардоне и мискет.
    ...
    Сега предлагат само Врачански мискет Не съм го опитвала още

    Не разбирам от ракии...и Чичо може да се засрами от моите 20на грама от дъжд на вятър и то покрай добри мезета ))
    Харесах някои от вината на варненската изба, но ми трябва и малко ракия, та сондирам мнения, не е задължително да е от региона, само ще ми е по-лесно )

    Наздраве и хубава вечер на Кръчмата
    Last edited by съни(тя); 15.04.2018, 20:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

      Според мен питаш за ментета,никога до 1989 ракия с такава официална марка там не е имало!

      Навремето в Евсиноград Др,Живков черпеше с коняк "Евсиняк" - не че мен ме е черпил,но съм пил такъв купен оттам в бутилка с контура на Слънчев бряг - Поморие и черен етикет с марката и емблемата на двореца!

      В дребни количества можеше да се намери по "Журналист" и "Писател".По бегъл спомен цената на бутилката беше около тогавашната на Метакса,но качеството бе много по-добро от маляшкото.

      За ракията, която предлага сега магазина на Евксиноград говоря, а конякът, ехх )
      а цената и сега май гони метаксата, поне на Изба Варна, 500мл 20лв и другата там някъде...

      С коя купешката ракия да ви кажа Наздраве,))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

        Според мен питаш за ментета,никога до 1989 ракия с такава официална марка там не е имало!

        Навремето в Евсиноград Др,Живков черпеше с коняк "Евсиняк" - не че мен ме е черпил,но съм пил такъв купен оттам в бутилка с контура на Слънчев бряг - Поморие и черен етикет с марката и емблемата на двореца!

        В дребни количества можеше да се намери по "Журналист" и "Писател".По бегъл спомен цената на бутилката беше около тогавашната на Метакса,но качеството бе много по-добро от маляшкото.

        Това не е вярно.
        Имаше евксиноградска ракия.

        Евксинякът беше и черен и бордо.

        Виното, което правеха мисля беше шардоне и мискет.

        За цени се сещам само за виното, щото ходих да го купувам за новобранската си. 2.80 лева навремето.

        Конякът беше 12 и 24, но не съм много сигурен.

        Наистина беше много готино. Но като гледам в момента се продава масово и не вярвам много да е запазено качеството.
        П.п. Не се продаваше свободно. На приятел майка му беше магазинерка в резиденцията


        Иначе конякът от кондовската изба в Аксаково беше най-доброто.

        Last edited by Наивник; 15.04.2018, 19:31.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          Да питам за мнения за хубава ракия от варненския регион ...имате ли опит с евксиновградската гроздова или двойно дестилирината на изба Варна?
          Според мен питаш за ментета,никога до 1989 ракия с такава официална марка там не е имало!

          Навремето в Евсиноград Др,Живков черпеше с коняк "Евсиняк" - не че мен ме е черпил,но съм пил такъв купен оттам в бутилка с контура на Слънчев бряг - Поморие и черен етикет с марката и емблемата на двореца!

          В дребни количества можеше да се намери по "Журналист" и "Писател".По бегъл спомен цената на бутилката беше около тогавашната на Метакса,но качеството бе много по-добро от маляшкото.


          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Наздраве, Кръчмата с чаша червено ) много хубаво туй греяното с малко мед и канела, туй древните от Планината добре са се обгрижвали ))
            Да питам за мнения за хубава ракия от варненския регион ...имате ли опит с евксиновградската гроздова или двойно дестилирината на изба Варна?
            Евксиноградска пих преди 5-6 године на почивната на МС на Пампорино. Други спомени имам от Едно време.... Нооо, ставаше.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



              Това, че съм буден в ранни зори - показва, че добре разбирам проблемите на колегата с ранното ставане в почивните дни.... Важно е да подчертая неписаното правило, че никога не трябва да се обръщаме на другата страна /в креватчето/, защото... /има и друга причина - среща с майката на крокодила, което може да е още по-гадно.../...

              Нали го знаеш вица: една дама, на която често обръщали гръб след сюблимния момент в леглото /за по-недосетливите - след половия акт/ - поставила на отсрещната стена снимката на...., ама - разбира се - на мама... /преведено - на по-големият крокодил/...

              СеА - някой от съфорумците сигурно ще ме вземе на мушката за това, че давам тук идеи на крокодилите... )) Моля, моля - ТУК ТАКИВА /крокодили/ НЯМА!

              Все пак, животът е гаден, моля! Никой не ви е казвал противното! Никой не е застрахован срещу това..., но рано или късно - животът става.... още по-гаден! ))
              Дааааа, тук крокодилчета, алегатори и кайманета нема. Макар некои да твърдят, че ми била голема устата. Голема, голема, ама зъбки не достигат. А да сте виждали фъфлещ крокодил. Освен в “Чебурашка“ Той и там не фъфлеше, но пък вадеше плътен глас и умен вид.
              А аз похапнах агнешка главичка на външна почерпка с повод и понеже почивам от ракийка, се мъчих със Столично вайс. Странен привкус. Иде жежко лято.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                Наздраве, Кръчмата с чаша червено ) много хубаво туй греяното с малко мед и канела, туй древните от Планината добре са се обгрижвали ))
                Да питам за мнения за хубава ракия от варненския регион ...имате ли опит с евксиновградската гроздова или двойно дестилирината на изба Варна?

                Нямаме опит с Евксиноградската...., но винаги можеш да почерпиш, за да не сме така несведущи, когато ни задават подобни въпроси..., а - знаем - опитът се придобивал по пътя на експеримента...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  От сутринта разпалваш схватки и пожари, а? Я да притуря малко съчки. Колкото да подгрея чая.
                  https://www.youtube.com/watch?v=VPCNjxl45o4
                  https://www.youtube.com/watch?v=lrU6vv1DI1g



                  Това, че съм буден в ранни зори - показва, че добре разбирам проблемите на колегата с ранното ставане в почивните дни.... Важно е да подчертая неписаното правило, че никога не трябва да се обръщаме на другата страна /в креватчето/, защото... /има и друга причина - среща с майката на крокодила, което може да е още по-гадно.../...

                  Нали го знаеш вица: една дама, на която често обръщали гръб след сюблимния момент в леглото /за по-недосетливите - след половия акт/ - поставила на отсрещната стена снимката на...., ама - разбира се - на мама... /преведено - на по-големият крокодил/...

                  СеА - някой от съфорумците сигурно ще ме вземе на мушката за това, че давам тук идеи на крокодилите... )) Моля, моля - ТУК ТАКИВА /крокодили/ НЯМА!

                  Все пак, животът е гаден, моля! Никой не ви е казвал противното! Никой не е застрахован срещу това..., но рано или късно - животът става.... още по-гаден! ))

                  Коментар


                  • Наздраве, Кръчмата с чаша червено ) много хубаво туй греяното с малко мед и канела, туй древните от Планината добре са се обгрижвали ))
                    Да питам за мнения за хубава ракия от варненския регион ...имате ли опит с евксиновградската гроздова или двойно дестилирината на изба Варна?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



                      http://kachi-snimka.info/images-2013/cqs1523767957t.png



                      Това, младите - съвсем се разпищолиха в тая тема... Мадам /леля/, защо давате такива съвети на човека?

                      Не знаете ли, че фобията от крокодили остава за цял живот?



                      Я - малко по-сериозно и с музиката! Ето нещо, което наистина си заслужава:


                      https://www.youtube.com/watch?v=5izF...27&app=desktop
                      От сутринта разпалваш схватки и пожари, а? Я да притуря малко съчки. Колкото да подгрея чая.
                      https://www.youtube.com/watch?v=VPCNjxl45o4
                      https://www.youtube.com/watch?v=lrU6vv1DI1g

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                        Добро утро! Ми обръщаш се на другата страна и пак си заспиваш Наздраве!


                        http://kachi-snimka.info/images-2013/cqs1523767957t.png



                        Това, младите - съвсем се разпищолиха в тая тема... Мадам /леля/, защо давате такива съвети на човека?

                        Не знаете ли, че фобията от крокодили остава за цял живот?



                        Я - малко по-сериозно и с музиката! Ето нещо, което наистина си заслужава:


                        https://www.youtube.com/watch?v=5izF...27&app=desktop

                        Коментар


                        • Да почетем Милош Форман. Неудобно е да призовавам за минута мълчание.
                          https://www.youtube.com/watch?v=y-Wg...F4E777&index=8

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                            Добро утро !

                            Ти си си добре, ще ходиш при Папата, а ние направо за Свети Петър се стягаме...
                            Ей, завист На теб папата не ти върши работа. Свети Петър също , но може да забършеш някое ангелче , ако не си толко черноглед

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Ставайте бре! Войната почна!!!
                              Най обичам, след като цяла седмица съм ставал с мъка в 5:30, да се събудя сам в събота, пак в толкова....

                              Наздраве!!!

                              Аз пък дотолкова бях буден. Добре че като пусна тивито, пак ме унася. Колкото да пропусна първоначалната олелия по големите канали. Да ни е спокоен съня сред бомбените новини!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Забраниха ли вече риболова? Или?

                                Мамунчо, къдей ти шлифера? Може пък да ползваш ботушките.

                                Коментар

                                Working...
                                X