IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
    Тцъ, не съм го срещала у нашенско. Семейство Allium включваше лук, чесън и праз. Имаше и още два екзота - курат и слонски чесън, но те растяха по други географии.
    Това на чесън или на лук прилича повече по аромат?
    П.П. Възможно е да е някаква форма на познатите видове.
    Според мен е разновидност на лука, но с много голяма луковица. Много е свежо и вкусно за салати и пълнежи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      Наздраве, наздраве, ама кой ще плаща? Бръкни се в джеба, чи и ний по ганьовски го тачим споделения чужд харшлък. А щом прескачаш до Влашко, значи знайш да пръскаш по кафани и шантани.
      Как кой? Който има пари бол, той плаща, аз съм по наздравиците. Наздраве! Като сте се хванали за зеленчука, най-мразя лук и разните там модерни извращения като резене и прочие, обаче маджарския пипер е класика - единственият случай, в който на закуска съм ял и зеленчук, а не само месо и млечни.
      егершегерзее
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


        Понеже стана дума за лук в съседната тема, ама тук е по на место, да те питам нещо. Това долното го има в моя хабитат и е много вкусно. То има ли си българско име или е само тукашна разновидност? Ползвам го и ми е любопитно.

        Наздраве на всички!
        Тцъ, не съм го срещала у нашенско. Семейство Allium включваше лук, чесън и праз. Имаше и още два екзота - курат и слонски чесън, но те растяха по други географии.
        Това на чесън или на лук прилича повече по аромат?

        П.П. Възможно е да е някаква форма на познатите видове.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Гледах на гпс-а, че Видин -Русе е по-пряко през мамалигия, ама аз си знам булгаристан и това си. А туй Европа та баш КАТ бае ти ганя съм я изръшнал - чудесно сравнение. Булгааааар, булгаааааар
          Наздраве!
          Наздраве, наздраве, ама кой ще плаща? Бръкни се в джеба, чи и ний по ганьовски го тачим споделения чужд харшлък. А щом прескачаш до Влашко, значи знайш да пръскаш по кафани и шантани.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
            Разбира се червено. Традицията в хабитата повелява да се пие основно червено вино. Ама поради възпитанието си няма да споделя насред Кръчмата, поради що.

            Понеже стана дума за лук в съседната тема, ама тук е по на место, да те питам нещо. Това долното го има в моя хабитат и е много вкусно. То има ли си българско име или е само тукашна разновидност? Ползвам го и ми е любопитно.

            Наздраве на всички!
            Attached Files
            Last edited by Selena; 05.12.2018, 21:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Ти кога прецапа от Видин до Русе, бре!?
              Наздраве!

              П.П. Бяло вино няма ли у тоз град дунавски?
              Не го любя, тача и милея виното, бялото пък хептен - ой ти бяло вино, що не си червено. Утре съм към търновграда голема, там поне в Щастливеца е квалитетна работа.
              Наздраве!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Фанал е некой пасажер по Дунава. Добре че не се е олял да стигне чак до Браила. По стъпките на Бай Ганя. Живее си Грую.
                Гледах на гпс-а, че Видин -Русе е по-пряко през мамалигия, ама аз си знам булгаристан и това си. А туй Европа та баш КАТ бае ти ганя съм я изръшнал - чудесно сравнение. Булгааааар, булгаааааар
                Наздраве!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                  На русенци им миришеше на хлор тогава, май.
                  А на сяра мирише от ада.
                  Карай, бе. Нерде хлор, нерде сяра, все си смърди А и то тогава на пъклото си е мязало.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Помахай на Чаушеску. Щом не мирише на сяра около теб, значи той все още е на небето. Наздраве за русенските майки от 1988 г.
                    На русенци им миришеше на хлор тогава, май.
                    А на сяра мирише от ада.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Ти кога прецапа от Видин до Русе, бре!?
                      Наздраве!

                      П.П. Бяло вино няма у тоз град дунавски?
                      Фанал е некой пасажер по Дунава. Добре че не се е олял да стигне чак до Браила. По стъпките на Бай Ганя. Живее си Грую.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                        Наздраве, tnm! С червено?
                        Разбира се червено. Традицията в хабитата повелява да се пие основно червено вино. Ама поради възпитанието си няма да споделя насред Кръчмата, поради що.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Наздраве от Русе - толкова непочистен и мръсен град скоро не бях виждал! Малката Виена???? Поне сомчето е евтино и хубаво направено. Сипал съм един пейл ейл, макар да не пия бира, но не върви с уиски
                          Помахай на Чаушеску. Щом не мирише на сяра около теб, значи той все още е на небето. Наздраве за русенските майки от 1988 г.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Наздраве от Русе - толкова непочистен и мръсен град скоро не бях виждал! Малката Виена???? Поне сомчето е евтино и хубаво направено. Сипал съм един пейл ейл, макар да не пия бира, но не върви с уиски
                            Ти кога прецапа от Видин до Русе, бре!?
                            Наздраве!

                            П.П. Бяло вино няма ли у тоз град дунавски?
                            Last edited by tnm; 05.12.2018, 20:54.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                              Добра вечер, Кръчма! Много студено и пусто! Заредиха се празници и изведнъж, всички се оказаха земляци на tnm. https://m.youtube.com/watch?v=7gwO8-oqwFw Наздраве с червено! На който пие
                              Земляци не сме. Но зодия Телец си е прибрана в почерпките. Прибира това де се черпи на масата и слагат от себе си малко, но щедро.

                              Коментар


                              • Наздраве от Русе - толкова непочистен и мръсен град скоро не бях виждал! Малката Виена???? Поне сомчето е евтино и хубаво направено. Сипал съм един пейл ейл, макар да не пия бира, но не върви с уиски
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X