IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
    Бе кви са тея ви глезотии с кафето?

    Истинското кафе се прави така:
    Предишната вечер, на връщане с пощръклелите кози по високото плато на Кения ели Етиопия (Абисиния, взето общо) събираш в торбичката две-три шепи от храста от най-узрелите зърна; олющваш ги, гледайки залеза; на сутрината ги препичаш на ламарината вглъбено по зенски и, като изстинат, ги стъркваш между двата камъка за кафе.
    Слагаш на ламарината олющеното тенджере, кипваш и насипваш шепа. От тук нататък вариш според вкуса ти, но не забравяй да чуеш козите размърдаха ли се; виж и изгревът как е - на ветър или жега.
    Седни след малко пред кафата, отлей да остане утайката, прочисти с неколко дълбоки вдишвания ноздрите и сръбвай.

    Това ви е кафето, кви са тези ваши глезотии?!

    Послепис: що му казват "арабика" - не знам; требва да е абисиника.


    Хареса ми описанието!


    Без съмнение - защото направих връзка и с някакъв много рошав текст /не зная откъде ми дойде на ум/:


    "ДРът козел - млада върба лющеше..." ...


    Тоя глагол "лющя" - се среща много рядко - и аз лично - никакво съдържание не влагам в него..., ама така де - сетих се..., пък и аналогиите трудно ги правя... ))





    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

      Готино . Ма трябва да чакам да се пенсионирам, та да тичам след козите и да пия дзен кафе.
      Сега е по - готино да се наслаждавам на не кой знае какво кафе, но на компанията на страдащ от безсъние мъж!



      Абсолютно си права .. !!!

      пп Само да не попаднеш на някое мрънкало кът Тарантул ( или кът моята особа)...

      Наздраве Лелче !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Стандартна - корите с грамаж 500 грама. Всички други съставки се слагат според тях.
        Мерси за уточнението...Наистина изглежда вкусна и сочна, и дашна, та ми се виждаше малка.....

        Наздраве !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
          Бе кви са тея ви глезотии с кафето?

          Истинското кафе се прави така:
          Предишната вечер, на връщане с пощръклелите кози по високото плато на Кения ели Етиопия (Абисиния, взето общо) събираш в торбичката две-три шепи от храста от най-узрелите зърна; олющваш ги, гледайки залеза; на сутрината ги препичаш на ламарината вглъбено по зенски и, като изстинат, ги стъркваш между двата камъка за кафе.
          Слагаш на ламарината олющеното тенджере, кипваш и насипваш шепа. От тук нататък вариш според вкуса ти, но не забравяй да чуеш козите размърдаха ли се; виж и изгревът как е - на ветър или жега.
          Седни след малко пред кафата, отлей да остане утайката, прочисти с неколко дълбоки вдишвания ноздрите и сръбвай.

          Това ви е кафето, кви са тези ваши глезотии?!

          Послепис: що му казват "арабика" - не знам; требва да е абисиника.
          Готино . Ма трябва да чакам да се пенсионирам, та да тичам след козите и да пия дзен кафе.
          Сега е по - готино да се наслаждавам на не кой знае какво кафе, но на компанията на страдащ от безсъние мъж!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Чиче обещава, но забравя.
            Мерси, tnm!

            Той не нарочно забравя
            Наздраве, 4i40

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Са, баницата е добра със запечена коричка от горе и сочна от вътре, поне на такава ми прилича.
              А кво пием с баница.

              Иначе за кво да я правим.
              Сочна беше, разбира се. Щях да й направя фотосесия и поставена наряза в чиния, но тъкмо да започна със снимките и пералнята подаде сигнал, че приключила. Трябваше да извадя дрехите / няколко ризи/ и да ги простра, щото другите 2/3-ти пълноправни членове на домочадието се изнервят кога ги гладят, ако са много намачкати.
              Наздраве, сър!

              П.П. Щях и нещо по-вълнуващото да ти изпратя на ЛС /сметанова торта с ябълки/, но после реших, че ме мързи да снимам.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Малейййй, на Кака й излезъл късмета. Запекла баницата.
                Добре, че излизането на късмета няма нищо общо с твойта деликатна особа. Корите за баница мухъл щяха да хванат в хладилника.
                Наздраве, Мрънкало!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Бе кви са тея ви глезотии с кафето?

                  Истинското кафе се прави така:
                  Предишната вечер, на връщане с пощръклелите кози по високото плато на Кения ели Етиопия (Абисиния, взето общо) събираш в торбичката две-три шепи от храста от най-узрелите зърна; олющваш ги, гледайки залеза; на сутрината ги препичаш на ламарината вглъбено по зенски и, като изстинат, ги стъркваш между двата камъка за кафе.
                  Слагаш на ламарината олющеното тенджере, кипваш и насипваш шепа. От тук нататък вариш според вкуса ти, но не забравяй да чуеш козите размърдаха ли се; виж и изгревът как е - на ветър или жега.
                  Седни след малко пред кафата, отлей да остане утайката, прочисти с неколко дълбоки вдишвания ноздрите и сръбвай.

                  Това ви е кафето, кви са тези ваши глезотии?!

                  Послепис: що му казват "арабика" - не знам; требва да е абисиника.
                  Last edited by И.Зверов; 13.02.2019, 15:54.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Малейййй, на Кака й излезъл късмета. Запекла баницата.
                    Са, баницата е добра със запечена коричка от горе и сочна от вътре, поне на такава ми прилича.
                    А кво пием с баница.

                    Иначе за кво да я правим.
                    Last edited by Todor Sabev; 13.02.2019, 15:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                      Добро утро! Кафе? Двойно?
                      Чиче обещава, но забравя.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Как не ти омръзна да питаш!?
                        Малейййй, на Кака й излезъл късмета. Запекла баницата.

                        Коментар


                        • И айрянче

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                            С питане и до "Цариград" се стига...

                            пп Не сакам да съм махнаджия, но тая баница като за една прозявка.....манинка, икономична....
                            Стандартна - корите с грамаж 500 грама. Всички други съставки се слагат според тях.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                              С питане и до "Цариград" се стига...

                              пп Не сакам да съм махнаджия, но тая баница като за една прозявка.....манинка, икономична....
                              Не се знае каква е , не можем да сравним мащаба.
                              Добър ден Кръчма

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Как не ти омръзна да питаш!?.....
                                ]
                                С питане и до "Цариград" се стига...

                                пп Не сакам да съм махнаджия, но тая баница като за една прозявка.....манинка, икономична....

                                Коментар

                                Working...
                                X