IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не дължа непременно обяснения на форумните участници, но държа да съм коректен - точно в духа на коректността и на други участници тук. Леля е един от коректните. Помолих я нещо - и тя го изпълни. Може и да е било на инат, но пък това не ми пречи да си мисля, че е от нейната коректност. Не стана ясно - хваля, или пък дамгосвам, но дори и последното да е - не подхождам с неразбиране към хората край мен /или поне така си мисля.../

    Значи, искам, обяснявайки поведението си /не само пред леля/ - да разкажа една приказка. Може да повярвате в това, че нещата са се случили именно така, но може да кажете и, че си измислям /и ще бъдете прави, каквото и да е решението ви/.

    Преди много години /много са за един живот!/, преди т.нар. от някого си "демократични промени" - имаЛО едно - нека го наречем - безимеНО момче /с едно "н" се пише по някакви правила, които не е необходимо да обяснявам/. ТО /безименото момче/ много се увличало от спорт. Някакъв си спорт. Сутрин ТО ставало точно в 04:30 и хуквало. Ежедневен крос /15-на километра/, като си въобразявало, че това е част от физическата му подготовка за деня. Редовните му тренировки /по другия спорт/ - започвали в късния след обед /още 2-3 часа/...

    До тук - нищо интересно. И сега има много такива момчета и момичета. Да де, но веднъж - по някакви причини тренировките му се изместили в късен час и момчето се прибирало, със сака си - през рамо - след 22 часа. Нека е било около 22:20... Централна, осветена градска улица.

    В този момент ТО усеща, че към него приближават двама души. Момчето тръгва встрани, с цел леко да заобиколи хората срещу себе си, но - както се казва - уви! Те му препречват пътя и веднага му искат - представете си - лична карта. Питат строго, защо няма отличителни знаци и най-вече - защо се движи... СЛЕД ВЕЧЕРНИЯ ЧАС...

    Момчето мънка. Опитва да се оправдае с тренировките си. Така го оплитат с въпроси, че този не може да си каже малкото име! Сърцето му блъска в гръдния кош, аха - да изхвръкне! Вечерният час, че вечерният час!

    Не бях чувал за вечерен час до снощи. Очевидно - това може да се разшифрова и като вид фобия...

    И - какво толкова? Е, нищо, де! Вероятно е същото, като клаустрофобията: звярът, който обикаля тясната клетка, в която е принуден да стои...

    ......................................

    Епилог: после мислих за нещата. Първо пиша, после мисля! Разбира се, че това е според мен правилното подреждане на събитията и моята реакция. Да премълча нещо, да затая в себе си истината - не би било коректно към участниците тук, а също - и към самият мен.

    Сигурен съм, че нещата се случват винаги точно такива, каквито е трябвало да бъдат! Съмнение в това /поне за мен/ няма.

    Хубава вечер на всички! Наздраве!
    Last edited by безимeн; 19.03.2019, 21:44.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Това Др-ке ...що ми прозвуча като Другарке, а не Дрънкалке!?
      Разбирай го как щеш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
        Наздраве Кръчмааа ! Ей как са нацъфтели кайсиите , па как жужат пчелите ! Радост за окото и душата !
        И аз ги чекам, ама още нема. Само дренките жълтеят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Kaто каза музика - ... днес сутринта незнам защо, отникъде се сетих за тази песен, на един готин малко ретро вече дует
          https://www.youtube.com/watch?v=I3VpSws5_rI
          не можах да се въздържа и я пратих на джубокса ...
          както се пее - ...give me just a smile..
          Нздрв - (кодирано по тарантулски)
          Подигравай се ти, а аз едва виждам червените букви на клавиатурата.

          Коментар


          • Наздраве с една, поне видимо нетатуирана кака https://m.youtube.com/watch?v=hYqkEb8OhzY

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              Момчета и момичета, дами и господа!
              Вероятно пускате хубава музика, ама смятам дето вече е време да сложите питиета и мезетата на масата.
              Наздраве!
              Kaто каза музика - ... днес сутринта незнам защо, отникъде се сетих за тази песен, на един готин малко ретро вече дует
              https://www.youtube.com/watch?v=I3VpSws5_rI
              не можах да се въздържа и я пратих на джубокса ...
              както се пее - ...give me just a smile..
              Нздрв - (кодирано по тарантулски)
              Last edited by precakanoto; 19.03.2019, 20:39.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                ++ (y)
                ps. Не си бил ти, - откъде, накъде пък точно а1р1, тва е съкращение некво, като за комбинатора, ние си знаем защо)))
                Да, не съм бил аз
                Прочее, ако изчезна, да знаеш, че пак...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                  не бе , жената е от там ...... значи и аз съм там ...
                  аха +
                  "където е жената, там е и родата" - народна скороговорка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Джон Бийст Разгледай мнение

                    Не отговарям, понеже миналия път като Изеров ме баннаха завинаги "поради мултиакаунтинг", макар това да беше единственият ми останал акаунт. Имхотеп се оплака от мен тогава и ме баннаха форевър.

                    Така че не казвам, дали едно време съм бил R1a1.
                    ++ (y)
                    ps. Не си бил ти, - откъде, накъде пък точно а1р1, тва е съкращение некво, като за комбинатора, ние си знаем защо)))
                    Last edited by precakanoto; 19.03.2019, 19:24.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Така беше, по спомен.
                      R1 a1 ?
                      Не отговарям, понеже миналия път като Изеров ме баннаха завинаги "поради мултиакаунтинг", макар това да беше единственият ми останал акаунт. Имхотеп се оплака от мен тогава и ме баннаха форевър.

                      Така че не казвам, дали едно време съм бил R1a1.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        Падре рече веднъж, ако пробват да ме гепят "запас" - в ниакъв случай в тутракан Къде си се занесъл, чак там, май заради каийсиевата реколта
                        не бе , жената е от там ...... значи и аз съм там ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Джон Бийст Разгледай мнение

                          По мой спомен: "Сдается комната со всеми удобствами, с видом на море, одинокому интелигентному холостяку, плата вперед".
                          ​​​​​​Обявата е от Васисуалий Лоханкин, дадена след като го напуска жена му Варвара, за да отиде при инженер Птибурдюков.
                          Така беше, по спомен.
                          R1 a1 ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                            Тутракан , в центъра на културата ! Ш'та черпа и тебе едно... малко ...
                            Падре рече веднъж, ако пробват да ме гепят "запас" - в ниакъв случай в тутракан Къде си се занесъл, чак там, май заради каийсиевата реколта
                            Last edited by precakanoto; 19.03.2019, 19:06.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                              Тутракан , в центъра на културата ! Ш'та черпа и тебе едно... малко ...
                              Чей да си запала Чесната...
                              Идвам, летя!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Джон Бийст Разгледай мнение

                                Ти къде си?
                                У софийско едвам утре-други ден ще почнат да се разпъпват джанките.
                                Тутракан , в центъра на културата ! Ш'та черпа и тебе едно... малко ...

                                Коментар

                                Working...
                                X