IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

    Мерси за рецептите! За супата ще я следвам сега . За папата - ще ме чака да се прибера.
    Моля! Не си правИ илюзии - папата си е в Рим! Тук може да те посрещне само чичо - но това му е хубавото: предполагам, че чичо изповядва дамите не по-зле и от папата!

    .................................................. .......

    Забелязвам неяснота в рецептата ми. За да не изтълкуваш неправилно думите ми: "мерИ отпред и отзад!" - би трябвало да разбираш като: мерИ на входа и изхода!

    Не забравяй, че входът е разположен винаги по-високо от изхода!

    И още една /последна/ препоръка: измерването с моркова става, след нарязването му! /важно изискване, в противен случай последиците са непредвидими!/

    Коментар


    • Айде, лека ви вечер! Отивам да се отдам на философия, с краен резултат - хедонизъм , надявам се. Ако не , Сънчо, ще оправи нещата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


        Наистина е голяма философия!

        Вземаш една ЧИСТА тенджера! /да не ми кажеш сега, че нямаш нито една чиста... и да ме питаш какво да правиш.../ ))

        Измиваш зеленчуците /след като вече си ги купила, разбира се..., иначе - кои зеленчуци би мила?... забележка: зеленчуците НЕ се бръснат! - така де - откъде да те зная какво изобщо разбираш под супа.../

        Нарязваш зеленчука - колко на дребно - можеш да решиш в движение: мери отпред и отзад!

        Наливаш в чистата тенджера вода - около 2 литра.

        Поставяш зеленчука да ври. Колко време? Колкото - толкова! Почва да ухае приятно /по-малко от час.

        Поставяш сол и подправки /ако кажа какви - сигурно пак ще кажеш, че не ядеш..., че какъв изобщо... такова - ядеш - си е твоя работа!/

        Може да поставиш и едно кубче "Маги" - зеленчуков или друг....

        Последният половин час добавяш измитата и почистена коприва /тъкмо ще потренираш с пошляпванията между нарязването ѝ - навсякъде шляпай с копривата - по цялото ти тяло: супата става божествена!

        После качвай аероплана и отивай да те изповяда папата... ))
        Мерси за рецептите! За супата ще я следвам сега . За папата - ще ме чака да се прибера.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

          Ти, вместо да се грижиш за чичото , дай едно рамо на лелята и ми сподели рецептата за супата, дето спомена сутринта. Да не овъртоля нещо невиждано

          Наистина е голяма философия!

          Вземаш една ЧИСТА тенджера! /да не ми кажеш сега, че нямаш нито една чиста... и да ме питаш какво да правиш.../ ))

          Измиваш зеленчуците /след като вече си ги купила, разбира се..., иначе - кои зеленчуци би мила?... забележка: зеленчуците НЕ се бръснат! - така де - откъде да те зная какво изобщо разбираш под супа.../

          Нарязваш зеленчука - колко на дребно - можеш да решиш в движение: мери отпред и отзад!

          Наливаш в чистата тенджера вода - около 2 литра.

          Поставяш зеленчука да ври. Колко време? Колкото - толкова! Почва да ухае приятно /по-малко от час.

          Поставяш сол и подправки /ако кажа какви - сигурно пак ще кажеш, че не ядеш..., че какъв изобщо... такова - ядеш - си е твоя работа!/

          Може да поставиш и едно кубче "Маги" - зеленчуков или друг....

          Последният половин час добавяш измитата и почистена коприва /тъкмо ще потренираш с пошляпванията между нарязването ѝ - навсякъде шляпай с копривата - по цялото ти тяло: супата става божествена!

          После качвай аероплана и отивай да те изповяда папата... ))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



            После - като ти се "раздвижи" кръвта с копривата, която заместваЛА брезовите клонки в сауната - ще викаш: кое мЪ пилИ Укълва!

            Само папата знае цяр! Ще те изповяда директно в сауната към катедралата /отстрани/... Ще останеш доволна: ще ти облекчи сърбежа /от копривата/...
            Обърка се! Чичото, ще раздвижваме
            А ти си много наясно с папата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



              "НА ОБИЧАМ" - може да тълкуваме по два начина:

              1. "наЙ обичам",

              2. "НЕ обичам".

              Ако е "НЕ обичам" - за пореден път се уверявам в неадекватността на дамите и в липсата на прословутото им 6--то чувство... Така де, например...

              Земе сЯ чичо да харесва баниците /като всеки нормален мъж, разбира се!/ - и леля му каже, че не обичаЛА баница - и по този повод - вместо да му извърти една такова с... сиренена баница, де - мииии - нямало да стои гладна, я - или пък, ако тя ще стои гладна - нищо па няма да му - такова... извъртЯЛА..., със свирене /пардон - грешка на езика - сирене/!

              И чичо, сЯ - глад, заради лелята, която не ще..., ама наистина не ще да му извърти това - как му беше името - със с.иренето..., да де - баница!

              Па чичо иска да я посреща на терминала - нали през нощта ще се върнат дамите! Е, ако попаднат на таксиджия, дето да ги обрули - двечките..., така де - да ги обруси като сливите на Недялко..., т.е. - да ги опраска със 100 € - ва банкнота...

              На това му се вика - жена да те оплете в мрежите си... , па чичо - да ги возЕЛ, за да ѝ спести 100 € -та банкнота, а тя - нищо да не му даде..., т.е. - да не му върти... /за баница със с.ирене става НА въпрос!/ ))
              Ти, вместо да се грижиш за чичото , дай едно рамо на лелята и ми сподели рецептата за супата, дето спомена сутринта. Да не овъртоля нещо невиждано

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                Няма да е през нощта връщането. И баниците са демоде ! Ама толко коприва ми набраха, че мога да импровизирам с нея - една баня в която да заместя брезовите клонки с нея. Ще раздвижи кръвта Много е полезно. Да!


                После - като ти се "раздвижи" кръвта с копривата, която заместваЛА брезовите клонки в сауната - ще викаш: кое мЪ пилИ Укълва!

                Само папата знае цяр! Ще те изповяда директно в сауната към катедралата /отстрани/... Ще останеш доволна: ще ти облекчи сърбежа /от копривата/...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                  накисни я за петнайс минути у студена вода и след туй шляпай ...
                  Ефекта няма да е същия

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                    СЯ! Ай си имаме уважениетУ!

                    Зелената мухоморка /според мен!/ - е най-отровната гъба за нашата географска ширина!!! Една лъжица - само от бульона, в който се е варила зелената мухоморка - може да повали цял кон! Без "шеги" в таА посока, молА!

                    Без да "лобирам" за червената мухоморка - точно днес разбрах, че се води към психотропните гъби... Тази информация свързах с предишна, която до сега не разбирах: по непотвърдени данни - руснаци и поляци - си я хапвали /червената/, без никакви притеснения!

                    ТОВА НЕ Е ПРЕПОРЪКА!!!!!!

                    Както е казал Алеко: разни хора - разни идеали!
                    Съзирам тука нотки на мъжка солидарност. Сакън, да не се повреди нещо Арахната, ако смени кладницата със зелена мухоморка.

                    Ми, той паяк, бре. Неговите храносмилателна и отделителна системи са несъвършени и аманитина едва ли ще му действа.
                    Наздраве!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                      Няма да е през нощта връщането. И баниците са демоде ! Ама толко коприва ми набраха, че мога да импровизирам с нея - една баня в която да заместя брезовите клонки с нея. Ще раздвижи кръвта Много е полезно. Да!
                      накисни я за петнайс минути у студена вода и след туй шляпай ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



                        "НА ОБИЧАМ" - може да тълкуваме по два начина:

                        1. "наЙ обичам",

                        2. "НЕ обичам".

                        Ако е "НЕ обичам" - за пореден път се уверявам в неадекватността на дамите и в липсата на прословутото им 6--то чувство... Така де, например...

                        Земе сЯ чичо да харесва баниците /като всеки нормален мъж, разбира се!/ - и леля му каже, че не обичаЛА баница - и по този повод - вместо да му извърти една такова с... сиренена баница, де - мииии - нямало да стои гладна, я - или пък, ако тя ще стои гладна - нищо па няма да му - такова... извъртЯЛА..., със свирене /пардон - грешка на езика - сирене/!

                        И чичо, сЯ - глад, заради лелята, която не ще..., ама наистина не ще да му извърти това - как му беше името - със с.иренето..., да де - баница!

                        Па чичо иска да я посреща на терминала - нали през нощта ще се върнат дамите! Е, ако попаднат на таксиджия, дето да ги обрули - двечките..., така де - да ги обруси като сливите на Недялко..., т.е. - да ги опраска със 100 € - ва банкнота...

                        На това му се вика - жена да те оплете в мрежите си... , па чичо - да ги возЕЛ, за да ѝ спести 100 € -та банкнота, а тя - нищо да не му даде..., т.е. - да не му върти... /за баница със с.ирене става НА въпрос!/ ))
                        Няма да е през нощта връщането. И баниците са демоде ! Ама толко коприва ми набраха, че мога да импровизирам с нея - една баня в която да заместя брезовите клонки с нея. Ще раздвижи кръвта Много е полезно. Да!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                          Добро утро !
                          Аз баници на обичам, но супата мисля да пробвам след малко Само трябва да навия едни хора да ми свършат работата и отивам да бера


                          Баси как огладнях изведнъж


                          "НА ОБИЧАМ" - може да тълкуваме по два начина:

                          1. "наЙ обичам",

                          2. "НЕ обичам".

                          Ако е "НЕ обичам" - за пореден път се уверявам в неадекватността на дамите и в липсата на прословутото им 6--то чувство... Така де, например...

                          Земе сЯ чичо да харесва баниците /като всеки нормален мъж, разбира се!/ - и леля му каже, че не обичаЛА баница - и по този повод - вместо да му извърти една такова с... сиренена баница, де - мииии - нямало да стои гладна, я - или пък, ако тя ще стои гладна - нищо па няма да му - такова... извъртЯЛА..., със свирене /пардон - грешка на езика - сирене/!

                          И чичо, сЯ - глад, заради лелята, която не ще..., ама наистина не ще да му извърти това - как му беше името - със с.иренето..., да де - баница!

                          Па чичо иска да я посреща на терминала - нали през нощта ще се върнат дамите! Е, ако попаднат на таксиджия, дето да ги обрули - двечките..., така де - да ги обруси като сливите на Недялко..., т.е. - да ги опраска със 100 € - ва банкнота...

                          На това му се вика - жена да те оплете в мрежите си... , па чичо - да ги возЕЛ, за да ѝ спести 100 € -та банкнота, а тя - нищо да не му даде..., т.е. - да не му върти... /за баница със с.ирене става НА въпрос!/ ))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            ...... Глезотии с кладница. Не мое ли, кат истински мъж да пробваш я червена, я зелена мухоморка.!?По-красиви са на външен вид

                            СЯ! Ай си имаме уважениетУ!

                            Зелената мухоморка /според мен!/ - е най-отровната гъба за нашата географска ширина!!! Една лъжица - само от бульона, в който се е варила зелената мухоморка - може да повали цял кон! Без "шеги" в таА посока, молА!

                            Без да "лобирам" за червената мухоморка - точно днес разбрах, че се води към психотропните гъби... Тази информация свързах с предишна, която до сега не разбирах: по непотвърдени данни - руснаци и поляци - си я хапвали /червената/, без никакви притеснения!

                            ТОВА НЕ Е ПРЕПОРЪКА!!!!!!

                            Както е казал Алеко: разни хора - разни идеали!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Съхранението на копривата търпи два варианта - първо сушена, второ замразена.

                              В първият случай измиваш, изсушаваш леко до увяхване между два листа вестник и след това за няколко часа у фурната на печката при температура от 50 градуса на вентилатор, като вратичката остава леко отворена.

                              При вторият случай измиваш, подсушаваш, слагаш в торбички и намираш място у фризера.

                              Наздраве!
                              Мерси! Фризера ми се вижда по - лесно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                                селфи ша видим ли ...?
                                Ц ! Достатъчно е , че споделих

                                Коментар

                                Working...
                                X