IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

    Девисилът е най-много есента, като съм гледал на пазара, де. Или на балкана не е?
    ВМанков, на агнешкото му е времето сега. А девисилът е една от подправките, които му ходят.

    П.П. Есента го изкарват на пазара заради туршиите - например на маринованата капия й слагат, но на мен нещо не ми допада като подправка за зимнина.
    Last edited by tnm; 04.05.2019, 18:32.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      По Гергьовден ще хабите девисила за рибена чорба!? Агнешко със зелен лук и девисил, че сега му е времето.
      Наздраве!
      Девисилът е най-много есента, като съм гледал на пазара, де. Или на балкана не е?

      ПП: А има и есенни ягнета и ярета и те са по- за колене.
      Last edited by eta orel; 04.05.2019, 18:24.

      Коментар


      • По Гергьовден ще хабите девисила за рибена чорба!? Агнешко със зелен лук и девисил, че сега му е времето.
        Наздраве!
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



          Задължително поставям картоф, ако има - пащърнак, лук...
          Писах го вътре вече. "мл. картофи".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



            Задължително поставям картоф, ако има - пащърнак, лук...
            Имам сушен корен, но търсех сезонните неща. Пащърнакът е есенен, ако не греша?

            Супата ще сервирам студена, с кисело млеко на масата за добавяне.
            Излезе някакъв тип таратор, май? Но с девисил.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

              И ше трябва да правя супа?!

              Моожее!
              Чей да видим кво е по сезон... Репички, мл. картофи, зелен лук, пр. чесън, кво още? Хъм. И застройка с яйца и кисело млеко, малко тръкнат чер пипер... Ма млекото требва да е кисело. И доста олио. А може би дървено масло?
              ПП: А, и морковът ще го сметна по сезон.

              Да! Ще я направя тип "студена супа", репичките ще добавя след изстиването. Май ще броя и краставиците в сезона. Към тях ще трябва и кориандър на върха на ножа, малкия.

              Измислих я под твое ръко водство, мерси!


              Задължително поставям картоф, ако има - пащърнак, лук...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



                Девисилът се добавя към ястията от риба, за супата е много желана подправка
                И ше трябва да правя супа?!

                Моожее!
                Чей да видим кво е по сезон... Репички, мл. картофи, зелен лук, пр. чесън, кво още? Хъм. И застройка с яйца и кисело млеко, малко тръкнат чер пипер... Ма млекото требва да е кисело. И доста олио. А може би дървено масло?
                ПП: А, и морковът ще го сметна по сезон.

                Да! Ще я направя тип "студена супа", репичките ще добавя след изстиването. Май ще броя и краставиците в сезона. Към тях ще трябва и кориандър на върха на ножа, малкия.

                Измислих я под твое ръко водство, мерси!
                Last edited by eta orel; 04.05.2019, 18:07.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                  Взех си китка девисил, ей така, от празен интерес.
                  Мирисът ми хареса. Освен да я рапам като морков, друго какво може да се прави с нея?

                  Не мога да я закича зад ухо. Ушите ми са големи, ама тя е още по-голяма. Да си направа венец на главата от нея?


                  Девисилът се добавя към ястията от риба, за супата е много желана подправка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Гааааа, откъде знаеш, че не те подвеждам. Само да те вкарам в чувал и хоп в реката. Отколешна българска тактика - подмамиш вещицата в буркана, завъртиш капачката и й се хилиш от вън. Така аз ще съм вънкашен, лустросан, вносен, а ти ще си вътрешнячка, притеснена инсайдърка, сгърчена спекулантка и черноборсаджийка, коя обменя пет вътрешни лефа за един външен. Наздраве завряна в буркана Дрънкалке!
                    От де толку акъл у теб!? Не си споделял да си добър на покер
                    Наздраве!

                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Взех си китка девисил, ей така, от празен интерес.
                      Мирисът ми хареса. Освен да я рапам като морков, друго какво може да се прави с нея?

                      Не мога да я закича зад ухо. Ушите ми са големи, ама тя е още по-голяма. Да си направа венец на главата от нея?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        И догодина на Игнажден затисни входната врата с гардероба, че пак да си избягаш от късмета.
                        Наздраве, Мрънкало!
                        Гааааа, откъде знаеш, че не те подвеждам. Само да те вкарам в чувал и хоп в реката. Отколешна българска тактика - подмамиш вещицата в буркана, завъртиш капачката и й се хилиш от вън. Така аз ще съм вънкашен, лустросан, вносен, а ти ще си вътрешнячка, притеснена инсайдърка, сгърчена спекулантка и черноборсаджийка, коя обменя пет вътрешни лефа за един външен. Наздраве завряна в буркана Дрънкалке!

                        Коментар


                        • Мерси мерси☺

                          Коментар


                          • Á добро ти утро!

                            Коментар


                            • Супер мина. Тъкмо сядам в корнера в на черни връх и понеже съм кифла освен кафето ще има и коктейлче.
                              Last edited by pepe1234; 04.05.2019, 15:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                                Добро утро кръчма, кафе черно като непрогледна нощ.

                                https://youtu.be/bKttENbsoyk

                                събудих се наспан, въпреки малкото часове сън. И отивам да пия кафе някъде
                                Май си в добро настроение.
                                Как мина първата работна нощ на второто работно място?

                                Коментар

                                Working...
                                X