IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=4i40;n3492942]
    Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Нье, твърдо нье, таз година няма да правя сливовка, що още не съм я овладял. Много слива има, но я пораздадох, а което не раздадох, изядах го. Най-родовитата е сочна, но не много сладка, та се чудя, ще става ли за ракия. Имам да черпа от миналата седмица за потръгването на текои начинания, та айде една проектирана догодишна сливачка от сега да я сложа. Наздраве, Дрънсливке!]

    Добро утро !
    Кът ти знаем нежното храносмилане, най - вероятно и си се пОсрал....
    Ноо, това което не си заносал можеш да направиш на ракия, за да има с какво да почерпиш...Няма да жалиш захарта, но трябва да я свариш с лимонтозу.
    Наздраве !
    Устойчив съм на сливки, не ме притискат да прибягвам и приклякам. Но явно ти имаш травмиращи преживявания от тоя род. Пази се Чиче, че на твоите години може да не стигнеш навреме до малката стаичка! И почерпи Кака с малки доматки, че вечно гладна горката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

      Oставяш сливаците да накапят и ги затваряш в бидони залети с предварително сварен захарен сироп - пропорцията май беше на 3 кила матриал - 1 кило захар (захарта не се пести в никой си случай....)Изчакваш 10-ина дни да ферментира и се утаи хубаво костилки и пр.и директно на казана за първа варка.
      Горе-доле ми ясна технологията, но преварка ще требва, та може да правя гроздово-сливова. Но това догодина.
      Last edited by Trakatrak; 07.08.2019, 20:47.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Мезето де го е!? Пак по тънката лайсна се проваш да минеш.
        Наздраве, Мрънкало! Успехите да станат още по-големи, та повече да почерпваш!
        Пак нахална! Подадеш на габърка чашка и тя ти отхапи закуската чак до коматеца леб. Спри се, не сме в севлиевско кръчме, а във Виртьал кръчмъ. Дръж се на положение. Наздраве, Дръннеразположение!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Нье, твърдо нье, таз година няма да правя сливовка, що още не съм я овладял. Много слива има, но я пораздадох, а което не раздадох, изядах го. Най-родовитата е сочна, но не много сладка, та се чудя, ще става ли за ракия. Имам да черпа от миналата седмица за потръгването на текои начинания, та айде една проектирана догодишна сливачка от сега да я сложа. Наздраве, Дрънсливке!
          Мезето де го е!? Пак по тънката лайсна се проваш да минеш.
          Наздраве, Мрънкало! Успехите да станат още по-големи, та повече да почерпваш!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
            таз година няма да правя сливовка, що още не съм я овладял.
            Oставяш сливаците да накапят и ги затваряш в бидони залети с предварително сварен захарен сироп - пропорцията май беше на 3 кила матриал - 1 кило захар (захарта не се пести в никой си случай....)Изчакваш 10-ина дни да ферментира и се утаи хубаво костилки и пр.и директно на казана за първа варка.

            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • [QUOTE=Trakatrak;n3492929]

              Нье, твърдо нье, таз година няма да правя сливовка, що още не съм я овладял. Много слива има, но я пораздадох, а което не раздадох, изядах го. Най-родовитата е сочна, но не много сладка, та се чудя, ще става ли за ракия. Имам да черпа от миналата седмица за потръгването на текои начинания, та айде една проектирана догодишна сливачка от сега да я сложа. Наздраве, Дрънсливке!]

              Добро утро !
              Кът ти знаем нежното храносмилане, най - вероятно и си се пОсрал....
              Ноо, това което не си заносал можеш да направиш на ракия, за да има с какво да почерпиш...Няма да жалиш захарта, но трябва да я свариш с лимонтозу.
              Наздраве !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Да почистиш костилките преди да сложиш материала у бидоня, че не ща като пия от ракията ти, да ми лъха на дръво.
                Наздраве, Мрънкало!
                Нье, твърдо нье, таз година няма да правя сливовка, що още не съм я овладял. Много слива има, но я пораздадох, а което не раздадох, изядах го. Най-родовитата е сочна, но не много сладка, та се чудя, ще става ли за ракия. Имам да черпа от миналата седмица за потръгването на текои начинания, та айде една проектирана догодишна сливачка от сега да я сложа. Наздраве, Дрънсливке!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                  Жълти, сини, червени, зелени.... сливи ми подслаждат живота. Много слива тази година. Моля, без двусмислени намеци, алюзии, илюзии и всякви други нецензурни излагания по темата. Само Чиче може да изкаже съжаления, що дюловата не е сливова. Ще го разбера, тъй като първата малко излиза, а втората я има в изобилие. Наздраве!

                  Да почистиш костилките преди да сложиш материала у бидоня, че не ща като пия от ракията ти, да ми лъха на дръво.
                  Наздраве, Мрънкало!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Жълти, сини, червени, зелени.... сливи ми подслаждат живота. Много слива тази година. Моля, без двусмислени намеци, алюзии, илюзии и всякви други нецензурни излагания по темата. Само Чиче може да изкаже съжаления, що дюловата не е сливова. Ще го разбера, тъй като първата малко излиза, а втората я има в изобилие. Наздраве!

                    Коментар


                    • https://www.youtube.com/watch?v=9IwmYAdgU18 - Наздраве !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Прецаканчо, бира в този сезон е разхладително, а не спиртно питие. Добави вътре нещо ударно, я водка, я коняче, че да те прасне по тиквата боздуганче. Днес сме голем празник - Илинден, 116-годишнина от големото въстание. Требва да я усетиш подобаващо.
                        "Каквото дал Господ", Траки, - нема да недоволстваме. че да не спре, да дава

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          опс ...за малко щях да кажа поздрава на Graham - "Сипете, че да не гори душата" ...
                          Но понеже е един страоотен летен отпускарски петък и по некво съвпадение в хладилника има студена бира, казвам ви наздраве на всинца - за по една чаша ... Пък и ако Колчо беше на линия нямаше да има против, предполагам
                          Прецаканчо, бира в този сезон е разхладително, а не спиртно питие. Добави вътре нещо ударно, я водка, я коняче, че да те прасне по тиквата боздуганче. Днес сме голем празник - Илинден, 116-годишнина от големото въстание. Требва да я усетиш подобаващо.

                          Коментар


                          • опс ...за малко щях да кажа поздрава на Graham - "Сипете, че да не гори душата" ...
                            Но понеже е един страоотен летен отпускарски петък и по некво съвпадение в хладилника има студена бира, казвам ви наздраве на всинца - за по една чаша ... Пък и ако Колчо беше на линия нямаше да има против, предполагам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                              105 години булката на Европа - фк евроидиот
                              Не плачи, сега поне Лесни ще се оттласне от дъното. Що по надолу май няма накъде. Или ти си оптимист?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Ъхъ! Освен изброените от теб положителности, още съм и коварна, подла и подмолна.
                                Наздраве, Мрънкало!
                                Знам си аз, имам да патя, ама поне да те изкарам на светло, та да ме тормозиш свенливо, срамежливо пред хорските очи. Наздраве, Дрънсвенливке!

                                Коментар

                                Working...
                                X