IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Свато, моето заболяване не се лекува. Просто се поддържа в нормата с лекарства. Но ще пусна Тубата от едната чиста любознателност
    Наздраве!
    Аз се чудя, що не може нацели чичето, а то горкото Мънче-Търъмънче кьораво било. И ше ни плаши с карабини.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
      Кака, пиши в Тубата - Норбеков - руски дофтор за очи, мои колеги ми казаха, че им е помогнало,свалят и очила людете!
      ми кат си стигнал до Норбеков потърси и навремето имаше един Кашпировски, повече ще ти помогне
      бай дъ уей мой приятел е личен зъболекар на на Норбеков...ами нещо между Кашпировски и Кобилкина

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        Ама има изгледи нещо да виждам.
        Едно от децата ми по едно време скоростно почна да развива голям минусов диоптър, та се зае да се научи да пише на клавиатурата на сляпо. И се научи, мамка му! Аз по-късно разбрах защо, подготвяше се за отлепване на ретината, за сляп живот, добичето.

        Разгеле от доста време спря на висок диоптър. Но продължава да щрака с десет пръста на клавиатурата без да я поглежда.
        ​​​​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          тнм мое ли така. Аз тази седмица бях на поредната очна операция. 2-ра за тази година и общо 7-ма. + 2 авая инжекции. Не се предавам . Само един се нави да ме оперира след 4-то отлепяне на остатъци от ретината. Д-р Шандурков - засега съм бит от полицаите и едвам отварям окото. Ама има изгледи нещо да виждам.
          Доктор Шандурков произхожда от стара габровска фамилия на лекари и фармацевти. Много е готин и е една от гордостите на местната математическа гимназия.

          Аз въобще не съм се предала. От години си живея с това наследствено заболяване и дотолкова съм свикнала с него, че понякога забравям за съществуването му. Засега успявам да го контролирам с лекарства. Ако нещата се влошат, може и да легна под лазера.
          Наздраве, bota156!

          П.П. С баща ми имаме една анатомична особеност, която не позволява заболяването да тръгне в опасна посока. Дебелината на роговицата ни е над 610 микрона, при стандартна 550. Сигурно заради това не развивам глаукома, а се "радвам" само на повишено очно налягане.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
            Завчера, у най-голямата жега реших да отида на контролен преглед при очната дофтурка. Смени ми капките за очното налягане, ама нещо не ми паснаха и тръгнах да се жалвам.

            Отидох аз до Тикварево /Севлиево/ - там отвратителна горещина. Де викат комшиите, акана мръсна жега. Въздухът нажежен, ни едно листенце по дръвееата не трепва.Ама и аз с всичкия си високоентелигентен мозък се завлякох там точно на Огнена Марина.

            Влизам в приемната, сестрата веднага скача връз мен - маски, калцуни и фъс, фъс /дезинфектант някъв/. Достъпът до докторицата е открит. Спокойно сядам на първия посочен стол и почвам да хленча, бетер Арахната. В лявото око болка, в дясното - пулсация. Лечителката - в шок. Гледа капките, гледа мен ... Мери налягането - стойностите високи.

            Ами сега!? Обаче, учено си е учено и веднага ме заподозира в няква неизправност. Пита как си капя капките /два вида/ и аз започвам с рецитацията. Едните ги капя в 20 часа, за да хвана вечерния пик. Към 23 часа капя вторите, че да хвана нощния пик в 4 часа. Сутрин преди да изляза отново капя от първите, за нормализирам налягането през деня. Точна съм като сверен щвейцарски часовник. Въобще, съвестна и изпълнителна отвсякъде.

            Докторката ме хвали, колко съм старателна. Аз се чувствам твърде поласкана ..., до следващият въпрос. Не знам как и бръмна съчмата, да ме попита кои капки капя един път и кой два пъти!? Мани, мани ... Объркала съм схемата и лечението, както каза тя, било некоректно.

            Сега три седмици съм на изпитателен срок и пак ще ходя на преглед.
            Наздраве!
            тнм мое ли така. Аз тази седмица бях на поредната очна операция. 2-ра за тази година и общо 7-ма. + 2 авая инжекции. Не се предавам . Само един се нави да ме оперира след 4-то отлепяне на остатъци от ретината. Д-р Шандурков - засега съм бит от полицаите и едвам отварям окото. Ама има изгледи нещо да виждам.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
              Кака, пиши в Тубата - Норбеков - руски дофтор за очи, мои колеги ми казаха, че им е помогнало,свалят и очила людете!
              Свато, моето заболяване не се лекува. Просто се поддържа в нормата с лекарства. Но ще пусна Тубата от едната чиста любознателност
              Наздраве!
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                В началото на века ми се пада известен престой у Бг Абърдийн, не жега, а пъкло, гледам идват колеги с една кола от некъде - викам, как го напраихте тука да е толко горещо, е го дей Балканът, а ония - тука е като връх Ботев - да беше дошъл с нас до Севлиево, да се стоплиш малко....
                Наздраве, тука валя, ама сега пак е отврат... Че си праим мътеница....
                Мътеница!? От години не съм пила. Трябва да си купя прясно мляко и да си направя. Харесвам я изстудена и вътре да плуват мънички бучки масло.
                Наздраве!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Кака, пиши в Тубата - Норбеков - руски дофтор за очи, мои колеги ми казаха, че им е помогнало,свалят и очила людете!
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                    .................................................. .........

                    Отидох аз до Тикварево /Севлиево/ - там отвратителна горещина. Де викат комшиите, акана мръсна жега. Въздухът нажежен, ни едно листенце по дръвееата не трепва.Ама и аз с всичкия си високоентелигентен мозък се завлякох там точно на Огнена Марина.
                    ................................................
                    В началото на века ми се пада известен престой у Бг Абърдийн, не жега, а пъкло, гледам идват колеги с една кола от некъде - викам, как го напраихте тука да е толко горещо, е го дей Балканът, а ония - тука е като връх Ботев - да беше дошъл с нас до Севлиево, да се стоплиш малко....
                    Наздраве, тука валя, ама сега пак е отврат... Че си праим мътеница....
                    И това ще мине ...

                    Коментар


                    • Завчера, у най-голямата жега реших да отида на контролен преглед при очната дофтурка. Смени ми капките за очното налягане, ама нещо не ми паснаха и тръгнах да се жалвам.

                      Отидох аз до Тикварево /Севлиево/ - там отвратителна горещина. Де викат комшиите, акана мръсна жега. Въздухът нажежен, ни едно листенце по дръвееата не трепва.Ама и аз с всичкия си високоентелигентен мозък се завлякох там точно на Огнена Марина.

                      Влизам в приемната, сестрата веднага скача връз мен - маски, калцуни и фъс, фъс /дезинфектант някъв/. Достъпът до докторицата е открит. Спокойно сядам на първия посочен стол и почвам да хленча, бетер Арахната. В лявото око болка, в дясното - пулсация. Лечителката - в шок. Гледа капките, гледа мен ... Мери налягането - стойностите високи.

                      Ами сега!? Обаче, учено си е учено и веднага ме заподозира в няква неизправност. Пита как си капя капките /два вида/ и аз започвам с рецитацията. Едните ги капя в 20 часа, за да хвана вечерния пик. Към 23 часа капя вторите, че да хвана нощния пик в 4 часа. Сутрин преди да изляза отново капя от първите, за нормализирам налягането през деня. Точна съм като сверен щвейцарски часовник. Въобще, съвестна и изпълнителна отвсякъде.

                      Докторката ме хвали, колко съм старателна. Аз се чувствам твърде поласкана ..., до следващият въпрос. Не знам как и бръмна съчмата, да ме попита кои капки капя един път и кой два пъти!? Мани, мани ... Объркала съм схемата и лечението, както каза тя, било некоректно.

                      Сега три седмици съм на изпитателен срок и пак ще ходя на преглед.
                      Наздраве!
                      Last edited by tnm; 01.08.2020, 17:22.
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Пооодла си тиии.... Ох, среза ме лакомията. Ште държа отговорна за пропиляване на алкохола в самотно, скришом, габровско пиене. Наздраве и да ти присяда!
                        И коварна съм. Що не ми свикна за толкова години, се чудя!?
                        Наздраве, Мрънкало!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          Кака, ако имаш още от тва винце, ама с много лед, тури и на мен.

                          не съм очаквал, че ще се евакуирам от вилата заради жега, обикновенно е обратното, бегам от дома...
                          Ти какво се присламчваш към мойто винце? Я, си ходи на вилата да ти работи като сауна. Ако са ти станале доматете, организирай доматена фиеста.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Мрънкало, прохлада лъха от това фото. Шта черпя веднага чаша студено вино, дето го не пиеш. Ама не се коси, аз ще ти помогна.



                            Наздраве!
                            Пооодла си тиии.... Ох, среза ме лакомията. Ште държа отговорна за пропиляване на алкохола в самотно, скришом, габровско пиене. Наздраве и да ти присяда!
                            Last edited by Trakatrak; 31.07.2020, 15:21.

                            Коментар


                            • Кака, ако имаш още от тва винце, ама с много лед, тури и на мен.

                              не съм очаквал, че ще се евакуирам от вилата заради жега, обикновенно е обратното, бегам от дома...
                              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                                Жежко ли ви е? Сенка ви се ще, а? Ако може с мадами. Айде, от мен да мине. Нали съм Траки Арабията.

                                Мрънкало, прохлада лъха от това фото. Шта черпя веднага чаша студено вино, дето го не пиеш. Ама не се коси, аз ще ти помогна.



                                Наздраве!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X