IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Като няма буренца и бъчви, бидоните също вършат работа. Таа Нашта Кака беше буренце с мед, ама се разввали до бидон с туршия. Пак става. За мезе.
    Щъ са задавиш с мезето, мисля.
    Наздраве, Мрън!
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
      Hristo Hristov · 1 декември в 8:09 ч. ·
      Кратък урок по хидравлика. Един от любимите ми предмети в училище.
      Ако напълним бутилка от 500 милилитра с вода, то тя ще тежи 500 грама. Ако, обаче, напълним същата бутилка с ракия, тя тежи 471 грама. От тук, стигаме до заключението, че ракията е по-лека от водата. Това обяснява защо, ако изпием 500 мл. вода ни става тежко, а ако изпием 500 мл. ракия ни става леко, леко... Наздраве!
      Така вечерта ,
      обаче като се събудим на сутринта се озоваваме в друго измерение с по - голяма гравитация.

      Коментар


      • Hristo Hristov · 1 декември в 8:09 ч. ·
        Кратък урок по хидравлика. Един от любимите ми предмети в училище.
        Ако напълним бутилка от 500 милилитра с вода, то тя ще тежи 500 грама. Ако, обаче, напълним същата бутилка с ракия, тя тежи 471 грама. От тук, стигаме до заключението, че ракията е по-лека от водата. Това обяснява защо, ако изпием 500 мл. вода ни става тежко, а ако изпием 500 мл. ракия ни става леко, леко... Наздраве!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
          Кръчма....след няколко минути ще нахлуят стадо щастливи бикове ....ЧерпЪ ги сичките.....
          Къде, къде... Може да намажем покрай тех.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


            Ко си фантазираш бре, Дърто...?
            По рано сакаше да я облизеш, а сега да я сдъвчеш......

            Наздраве за мераклиите !
            Не завиждай! На мен ми се полага по разкладка. А ти ще требва се потрудиш.... в Портокалия. Южната.

            Коментар


            • Кръчма....след няколко минути ще нахлуят стадо щастливи бикове ....ЧерпЪ ги сичките.....
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Като няма буренца и бъчви, бидоните също вършат работа. Таа Нашта Кака беше буренце с мед, ама се разввали до бидон с туршия. Пак става. За мезе.

                Ко си фантазираш бре, Дърто...?
                По рано сакаше да я облизеш, а сега да я сдъвчеш......

                Наздраве за мераклиите !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                  Въх?!

                  Да не станеш бидонофил?
                  Като няма буренца и бъчви, бидоните също вършат работа. Таа Нашта Кака беше буренце с мед, ама се разввали до бидон с туршия. Пак става. За мезе.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    не на бидона, щото на ръст и на съдържание ми напомня на Кака. Наздраве!
                    Въх?!

                    Да не станеш бидонофил?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                      Разбърках зелето у кофата усилено. Горчивият вкус почити изчезна. Зелето у бидона го претаках два пъти ще продължа да го претаквам през няколко дни докато горчивината изчезна.

                      Нека да почерпим, всезнайната кръчма. Първата порция е за Тракалото.

                      Благодарско! И мойто зелце върви добре. Сокът вече е резлив и газиран. Жалко, че не мога да пия много от него. Още три седмици и за празниците почвам да му налитам. На зелцето, де, не на бидона, щото на ръст и на съдържание ми напомня на Кака. Наздраве!

                      Коментар


                      • Разбърках зелето у кофата усилено. Горчивият вкус почити изчезна. Зелето у бидона го претаках два пъти ще продължа да го претаквам през няколко дни докато горчивината изчезна.

                        Нека да почерпим, всезнайната кръчма. Първата порция е за Тракалото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                          Ако се претака, ще се оправи.
                          ЯСНО.
                          Спомням си предишни години кофата я разбърквах тези 10 дни три пъти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение


                            Киселото зеле горчи заеби, толко му баях.



                            Попрочетох некои неща у гугало , но незнам със сигурност кво се объркало.
                            Сока е добър, обаче зелето горчи както и в бидона така и в една кофа където нарязах още две зелки без никви илачи само със морска сол. Имам съмнение че е от морската сол , пише че е от Тунис изпарена от солници съдържание на калиев йодат 28- 55 милиграма на килограм. От кофата горчивината същата, в кофата не съм го бъркал докато ферментира само го затиснах преди 25 дена и чак сега го пробвам . В бидона синапено семе царевица , хрян , ябълки и дюли . Първите 15 дни го претаках три пъти . Като една седмица седя на по топло в кухнята след тава на балкона. Пише че горчивината се получава ,защото газовете на ферментация не могат да излязат. Да не от морската сол също се чудя, или некви нитрати. Като прясно на салата е много добро.

                            Сега мога ли да му оправя вкусът по някакъв начин поне при готвене.
                            Други години не съм слагал в бидон накълцвах две зелки в кофа 3- 4 дни на топло след това на вън и е напълно готово 8- 10 дена и никога не е имало такъв проблем и всички се спукват да ядът.
                            Ако се претака, ще се оправи.

                            Коментар





                            • Киселото зеле горчи заеби, толко му баях.



                              Попрочетох некои неща у гугало , но незнам със сигурност кво се объркало.
                              Сока е добър, обаче зелето горчи както и в бидона така и в една кофа където нарязах още две зелки без никви илачи само със морска сол. Имам съмнение че е от морската сол , пише че е от Тунис изпарена от солници съдържание на калиев йодат 28- 55 милиграма на килограм. От кофата горчивината същата, в кофата не съм го бъркал докато ферментира само го затиснах преди 25 дена и чак сега го пробвам . В бидона синапено семе царевица , хрян , ябълки и дюли . Първите 15 дни го претаках три пъти . Като една седмица седя на по топло в кухнята след тава на балкона. Пише че горчивината се получава ,защото газовете на ферментация не могат да излязат. Да не от морската сол също се чудя, или некви нитрати. Като прясно на салата е много добро.

                              Сега мога ли да му оправя вкусът по някакъв начин поне при готвене.
                              Други години не съм слагал в бидон накълцвах две зелки в кофа 3- 4 дни на топло след това на вън и е напълно готово 8- 10 дена и никога не е имало такъв проблем и всички се спукват да ядът.
                              Last edited by Майстора233; 02.12.2021, 15:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                                На чучура Тарантул слага маркуча и кът потече водата и той се облекчава.....При тая пуста простата требва да се помага....
                                Наздраве за Тарантула - Рационализатор....!
                                Дъртото се събуди и рече да сподели опит. Благодаря, Дръто, ще пробвам метода!

                                Коментар

                                Working...
                                X