IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
    Добро утро !
    Аз баници на обичам, но супата мисля да пробвам след малко Само трябва да навия едни хора да ми свършат работата и отивам да бера


    Баси как огладнях изведнъж


    "НА ОБИЧАМ" - може да тълкуваме по два начина:

    1. "наЙ обичам",

    2. "НЕ обичам".

    Ако е "НЕ обичам" - за пореден път се уверявам в неадекватността на дамите и в липсата на прословутото им 6--то чувство... Така де, например...

    Земе сЯ чичо да харесва баниците /като всеки нормален мъж, разбира се!/ - и леля му каже, че не обичаЛА баница - и по този повод - вместо да му извърти една такова с... сиренена баница, де - мииии - нямало да стои гладна, я - или пък, ако тя ще стои гладна - нищо па няма да му - такова... извъртЯЛА..., със свирене /пардон - грешка на езика - сирене/!

    И чичо, сЯ - глад, заради лелята, която не ще..., ама наистина не ще да му извърти това - как му беше името - със с.иренето..., да де - баница!

    Па чичо иска да я посреща на терминала - нали през нощта ще се върнат дамите! Е, ако попаднат на таксиджия, дето да ги обрули - двечките..., така де - да ги обруси като сливите на Недялко..., т.е. - да ги опраска със 100 € - ва банкнота...

    На това му се вика - жена да те оплете в мрежите си... , па чичо - да ги возЕЛ, за да ѝ спести 100 € -та банкнота, а тя - нищо да не му даде..., т.е. - да не му върти... /за баница със с.ирене става НА въпрос!/ ))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      ...... Глезотии с кладница. Не мое ли, кат истински мъж да пробваш я червена, я зелена мухоморка.!?По-красиви са на външен вид

      СЯ! Ай си имаме уважениетУ!

      Зелената мухоморка /според мен!/ - е най-отровната гъба за нашата географска ширина!!! Една лъжица - само от бульона, в който се е варила зелената мухоморка - може да повали цял кон! Без "шеги" в таА посока, молА!

      Без да "лобирам" за червената мухоморка - точно днес разбрах, че се води към психотропните гъби... Тази информация свързах с предишна, която до сега не разбирах: по непотвърдени данни - руснаци и поляци - си я хапвали /червената/, без никакви притеснения!

      ТОВА НЕ Е ПРЕПОРЪКА!!!!!!

      Както е казал Алеко: разни хора - разни идеали!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Съхранението на копривата търпи два варианта - първо сушена, второ замразена.

        В първият случай измиваш, изсушаваш леко до увяхване между два листа вестник и след това за няколко часа у фурната на печката при температура от 50 градуса на вентилатор, като вратичката остава леко отворена.

        При вторият случай измиваш, подсушаваш, слагаш в торбички и намираш място у фризера.

        Наздраве!
        Мерси! Фризера ми се вижда по - лесно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          селфи ша видим ли ...?
          Ц ! Достатъчно е , че споделих

          Коментар


          • Който е набрал зелен материал, - сега ще яде, за другите остава утехата да казват наздраве

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
              Не ми се получи с делегирането на задължения, ама измислих друго, та ходих да бера.
              Имам няколко офиса и дрескодът за всеки е различен. Гледам да съм що годе подготвена, щото не се знае в кой ще ме е отвее вятъра.
              Та отивам в покрайнините, дето съм виждала такива зеленилки, слизам от колата, махам гъзарския патък ,скачам в маратонките, навивам крачолите и от сериозният ми делови вид, вдъхващ доверие, не остана и следа
              Нагазих смело в копривите и се сетих, че нямам ръкавици. Опитах да си представя суши бар и взех две клечки , ма не ми се получи . Добре, че навсякъде има баби, та една ми гледа сеира, гледа и накрая ме заведе на по - хубаво място, набра с голи ръце коприва, лапад, опита да ме убеди и охлюви да си събера, ама вече изнервена, не и се получи . Та общо взето, бях с гол гъз в копривите. Вече съм кисела и щастлива, че ще готвя! Мисля, че съм прекалила с количеството. Идеи за съхранение?
              Съхранението на копривата търпи два варианта - първо сушена, второ замразена.

              В първият случай измиваш, изсушаваш леко до увяхване между два листа вестник и след това за няколко часа у фурната на печката при температура от 50 градуса на вентилатор, като вратичката остава леко отворена.

              При вторият случай измиваш, подсушаваш, слагаш в торбички и намираш място у фризера.

              Наздраве!
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                Днеска съм главен готвач. Иначе шеф съм си всеки ден. Току-що сложих кекс във фурната. Досега пък варих шкембе чорба без шкембе. С гъба кладница. Добре се получи. За първи път ползвах подправката сумак, но сложих и оцет за всеки случай. Направо съм горд със себе си. Накриво също.
                А пък зъболекарката ми обясняваше колко окъдна и затова полезна била италианската кухня. Спагетите с малко зехтин и онова твърдото сиренце и толкоз. Брускетите - само филийки натъркани с чесън и две-три капки зехтин. Затова живеели дълго. Съжалих я лелка, че отива на оскъдна кухня при разни старчоци ка Чиче, де дълго ще я соменават, че минала по улицата покрай тех.

                А изпра ли, простря ли ..., прахосмукачката пусна ли я, прахоляка забърса ли го!? За паяжините няма да питам, щото те са част от интериора на пещерата ти.
                Наздраве, Мръкало!

                П.П. И какви са, моля ти се, тези тюрлюгювечи дето ги готвиш!? Глезотии с кладница. Не мое ли, кат истински мъж да пробваш я червена, я зелена мухоморка.!?По-красиви са на външен вид
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                  Та общо взето, бях с гол гъз в копривите...
                  селфи ша видим ли ...?

                  Коментар


                  • Не ми се получи с делегирането на задължения, ама измислих друго, та ходих да бера.
                    Имам няколко офиса и дрескодът за всеки е различен. Гледам да съм що годе подготвена, щото не се знае в кой ще ме е отвее вятъра.
                    Та отивам в покрайнините, дето съм виждала такива зеленилки, слизам от колата, махам гъзарския патък ,скачам в маратонките, навивам крачолите и от сериозният ми делови вид, вдъхващ доверие, не остана и следа
                    Нагазих смело в копривите и се сетих, че нямам ръкавици. Опитах да си представя суши бар и взех две клечки , ма не ми се получи . Добре, че навсякъде има баби, та една ми гледа сеира, гледа и накрая ме заведе на по - хубаво място, набра с голи ръце коприва, лапад, опита да ме убеди и охлюви да си събера, ама вече изнервена, не и се получи . Та общо взето, бях с гол гъз в копривите. Вече съм кисела и щастлива, че ще готвя! Мисля, че съм прекалила с количеството. Идеи за съхранение?
                    Last edited by Lelq; 18.04.2019, 15:04.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Затова ще мина на киселец, По-киселко става, но го познавам по-лесно. Може да се комбинира и с друго зелено
                      Таз чорбица добре си я докарал на вид, може и на вкус да е добра, Тарантулчо днес е шест с гозбите.
                      Аааа, мойта не е баш такава. Сложих й доматен сос, червен пипер, телешки бульон и сумак, та е по-тъмничка от това на снимката. Хапнах вече от нея. На вид и консистенция мяза на шкембето, ама на вкус хич. Веганска залъгалка. Голем човек е шкембето. Като него нема второ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Ако се гътнеш, се обаждай да не би и ние. Пък и да пием по едно за Бог да прости.
                        Затова ще мина на киселец, По-киселко става, но го познавам по-лесно. Може да се комбинира и с друго зелено
                        Таз чорбица добре си я докарал на вид, може и на вкус да е добра, Тарантулчо днес е шест с гозбите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                          Аз да попитам.

                          Вчера минах през една полянка зад къща, местото беше леко влажно и сенчесто . Забелязах на всякъде растение което според мен е диворастящ лапад. Листата не са къдрави и точно приличат на тези които продават бабите на пазара.и на вкус е същия , не горчи има вкус на зелено съвсем лека кисела жилка по - скоро неутрално. Та въпроса ми е следния да не взема да наберем нещо, па после да се гътнем. Ще го сравня с този който го продават бабите и ще се консултирам с тях , то вероятно и те го берат по поляните
                          Отделно ми стана интересно и също мисля да си набера и коприва . Тя къде се срещат и кога е най - подходяща за бране., тук грешка трудно ще стане. Иначе и глухарче съм слагал в салатата
                          Други зелененки за бране, предложения.

                          Мислим да си спретнем едни сърмички.
                          И некъв мишмаш със с яйца

                          Има тръпка да си го набереш и приготвиш сам. А бе нещо като варенето на ракия.
                          Ако се гътнеш, се обаждай да не би и ние. Пък и да пием по едно за Бог да прости.

                          Коментар


                          • Днеска съм главен готвач. Иначе шеф съм си всеки ден. Току-що сложих кекс във фурната. Досега пък варих шкембе чорба без шкембе. С гъба кладница. Добре се получи. За първи път ползвах подправката сумак, но сложих и оцет за всеки случай. Направо съм горд със себе си. Накриво също.
                            А пък зъболекарката ми обясняваше колко окъдна и затова полезна била италианската кухня. Спагетите с малко зехтин и онова твърдото сиренце и толкоз. Брускетите - само филийки натъркани с чесън и две-три капки зехтин. Затова живеели дълго. Съжалих я лелка, че отива на оскъдна кухня при разни старчоци ка Чиче, де дълго ще я соменават, че минала по улицата покрай тех.

                            Last edited by Trakatrak; 18.04.2019, 12:28.

                            Коментар


                            • Добро утро !
                              Аз баници на обичам, но супата мисля да пробвам след малко Само трябва да навия едни хора да ми свършат работата и отивам да бера


                              Баси как огладнях изведнъж

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Добро ..............

                                За други зелении - все още не е късно да си набереш левурда. Расте из букови габърови гори и е индикатор за богати и влажни месторастения. Има силен аромат, донякъде наподобяващ чесновия. Слага се в зелена салата, вместо зелен лук и чесън. Аз ям от нея само един или два пъти в годината. Баба ми казваше, че рано напролет, тя е най-доброто средство за пречистване на кръвта.

                                Наздраве!


                                П.П. Довечера, ако не ме мързи, ще ти напиша рецепта на ястие с лапад, ориз, булгур и гъби. Старинна и изпитана А ... после ще те гръмна, че да запазя тайната й.

                                Левурдата /див чесън/ - има да се бере още поне месец - над 1000-1300 метра надморска височина, където все още има доста сняг по Витоша.

                                И в нета има легендите, че мечката, след зимен сън хапвала точно левурда - по споменатите вече причини от недолюбващата аромата на босилека, описан от мен - който е различен от разпространеният тук... "Пречистване" на кръвта - или друго - във всеки случай е вкусно и витаминозно като всяка зеления.

                                Една идея повече: може да направите И баница с левурда... /вместо например спанак/



                                Коментар

                                Working...
                                X