IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Яаааа, как сте го нагласили храма - то дестилати, то варене на сладко, тъй тъй, това е тема, нема само за пари да мислите, а да чакате дед....пардон, Вълчо да сипва! Между другото днес, въпреки че беше тежък ден в две други направления, но пък е ден, в който се сдобих със снахичка преди време, та днес обясних на един чиляк, дека майтап със себе си ако не можеш да направиш, за никва кръчма не ставаш, особено когато е изпълнена с убави ора. Като вас, имам изнапредвид. Айде, клипчето ме подсети за култова наздравица - Да встречу под сталам!
    И това ще мине ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      От бели череши става невероятно сладко. Баба ми имаше комплект от мънички чинийки, в които се сипваше сладко на съседките, дошли да обсъдят последните квартални новини. Кафе с каймак от леблебия и чинийка сладко от череши ...
      Наздраве!
      Ауу, как ми напомни с тез неща за другата ми баба, правеха си гости със съседите по семейному, на кайве и леблебия, стрити на ръчна мелничка + малки чинийки със сладко, и гарнирани с ентелегентни разговори ,,, ммм, нема ги вече тез неща из вилаета, пардон хабитатя

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        Тоя кютюк го обсъдихме вече, ама явно не си в течение. Ти добре си се било уредило - на тутуна, а? Свиваше ли си цигарки, че и пури? А на конопа пратиха ли те? Те там щеше да пееш бригадирски песни и да възхваляваш Партията. Ма, не са се сетили целия народ на конопа го пратят да бере.
        Не, аз не пуша Нали знаеш - кто не курит, кто не пьот, от здаровенкий умрьот

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          И хълцахме и опустосвахме и говорехме несвързано при случая на троянската
          Наздраве !
          Ps. А дали и от черешки няма да се получи хубаво сладко, може да пробвам да забъркам, с риск да обубарача обстановката
          От бели череши става невероятно сладко. Баба ми имаше комплект от мънички чинийки, в които се сипваше сладко на съседките, дошли да обсъдят последните квартални новини. Кафе с каймак от леблебия и чинийка сладко от череши ...
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Това ми изглежда като излишен труд, макар че от сладкото става чудна ракия...
            Наздраве!
            Прав си, но все пак трябва да има разнообразие у килера - не може само вино и ракия.
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Аааа, и от бригада имам представа, но беше с бране на тютюн. Нали съм прецаканото. Получих обаче алергия от тютюна и неща да повтарям Но признавам, че убаво миришеше на сушилнята Ето ви още една дума с две "ю", като кютюк
              Тоя кютюк го обсъдихме вече, ама явно не си в течение. Ти добре си се било уредило - на тутуна, а? Свиваше ли си цигарки, че и пури? А на конопа пратиха ли те? Те там щеше да пееш бригадирски песни и да възхваляваш Партията. Ма, не са се сетили целия народ на конопа го пратят да бере.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Аз правя сладко от сини сливи, праскови и смес от двата плода. Слагам и орехови ядки, за подобрител на вкуса.
                Наздраве, Преци!

                П.П. Вярно с 4i40 хълцахте, като пиехте троянска
                И хълцахме и опустосвахме и говорехме несвързано при случая на троянската
                Наздраве !
                Ps. А дали и от черешки няма да се получи хубаво сладко, може да пробвам да забъркам, с риск да обубарача обстановката

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                  Аз правя сладко от сини сливи, праскови и смес от двата плода. Слагам и орехови ядки, за подобрител на вкуса.
                  Това ми изглежда като излишен труд, макар че от сладкото става чудна ракия...
                  Наздраве!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Преци, не яж много, що хем ще ти завидиме, хем ще се попикаш от тез череши. Сложи си по две на ушите и се снимай за спомен, дето и ти си бил на бригада. Май не ти се е случвало, а?
                    Аааа, и от бригада имам представа, но беше с бране на тютюн. Нали съм прецаканото. Получих обаче алергия от тютюна и неща да повтарям Но признавам, че убаво миришеше на сушилнята Ето ви още една дума с две "ю", като кютюк

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Ама хубави са и черешките. Може би и орехите. А сините сливи ги харесвам като се изпекат със захар и после - в бурканчета като сладко Сливова ракия не ща, а особено троянска - неща и да чуя , (Също като при чичо)
                      Наздраве!
                      Аз правя сладко от сини сливи, праскови и смес от двата плода. Слагам и орехови ядки, за подобрител на вкуса.
                      Наздраве, Преци!

                      П.П. Вярно с 4i40 хълцахте, като пиехте троянска
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                        Щот става симетрична дума бре !
                        И от ляво на дясно, и отгоре - надолу, и отпред - отзад, все става...за четене...

                        Наздраве !
                        Тия най ги обичам. Стават за въртяща се реклама на фирма. Както и да се върти и обръща, все едно и също се чете. Любимата ми е АХОХА. Ма се оказа заета като име от американска фирма. Но най-универсални са тия, де ги преобръщаш и пак същото. ОХО, например. И тая май е заета.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Помагах на приятели, в друго село. Черешова градина 8 декара, та им трябваше помощ, за да не презреят и да не станат на стафиди, благите череши. Миналата година не успели да ги съберат навреме и 400 кг отишли за ракия Катерих се като не видяло, та си спомних децките години Поръси ни и дъждец и не можахме да оползотворим напълно деня, но то за да нямам мускулна треска А утре пак сме на черешата...
                          Наздраве!
                          Преци, не яж много, що хем ще ти завидиме, хем ще се попикаш от тез череши. Сложи си по две на ушите и се снимай за спомен, дето и ти си бил на бригада. Май не ти се е случвало, а?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Кютюк.
                            Аааа, хютюх.... ни я знаех тая дума. Да не е нещо като деволчето Фют? Сигурно е големият девол. Хютюх добре звучи, авторитетно некак си. Ма, ти мен ри ме наричаш така? Демек, аз съм големия дявол, а ти си некоя Фютка. Или Фитка. Наздраве, Дрънфити!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Всеки един плод е хубав, стига да е дестилиран правилно.
                              Наздраве!

                              Днес дружеския разговор на черешите се позавъртя и в тази насока. Спомних си неволно онова руско филмче (на което не мога да си спомня името) за тримата самагончици и самагонний апарат В един от епизодите ги гонеше и мечка, Спомних си също тезата на великия комбинатор, че ракия (водка) можело да се направи от всичко, дори от табуретка, (табуретковка) след което продал рецептата на някакви кахърни чужденци
                              Наздраве!
                              ps Намерих кадрото от самогончиците - https://www.youtube.com/watch?v=yEJjTso8nG4
                              Last edited by precakanoto; 09.06.2020, 19:37.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Ама хубави са и черешките. Може би и орехите. А сините сливи ги харесвам като се изпекат със захар и после - в бурканчета като сладко Сливова ракия не ща, а особено троянска - неща и да чуя Наздраве!
                                Всеки един плод е хубав, стига да е дестилиран правилно.
                                Наздраве!

                                Коментар

                                Working...
                                X