IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Крушовата ракия от диви кръгли крушки е най-добрата българска ракия.....
    Таа, ти този елексир на душата, го мезиш със силно, убиващо рецепторите на удоволствието мезе....

    пп Не разваляй секса с любов.....

    пп Наздраве !
    А с к'во? Сега доматите са като стиропор ....
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      Много добре. Наздраве!
      ЧерпЪ.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
        Чи у сезона на туршиите, шопска салата ли да си напрай!?

        П.П. Туй наздраве пак ли с 30
        Много е млада за мене....
        Към 40 е супер....

        пп Тая вечер не ми се пие.....Духаше силен вятър в дивото и ме пресече...Сега съм като кисела краставичка....

        пп АААА, за алкохола ли си питала....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          Крушовата ракия от диви кръгли крушки е най-добрата българска ракия.....
          Таа, ти този елексир на душата, го мезиш със силно, убиващо рецепторите на удоволствието мезе....

          пп Не разваляй секса с любов.....

          пп Наздраве !
          Чи у сезона на туршиите, шопска салата ли да си напрай!?

          П.П. Туй "наздраве" пак ли с 30 грама алкохол го викаш?
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Като бях на гости в София ме почерпиха дюлева преварка и много ми хареса
            Много е ароматна. Ако я държиш в хладилника, става гъста като олио.
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
              Kрушова ракия с кисели красатвички?

              Крушовата ракия от диви кръгли крушки е най-добрата българска ракия.....
              Таа, ти този елексир на душата, го мезиш със силно, убиващо рецепторите на удоволствието мезе....

              пп Не разваляй секса с любов.....

              пп Наздраве !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                Срам, срам ... къв пияч си ти, бре!? Класиката у жанра да ти бяга!?

                П.П. А дюлева пил ли си?
                Като бях на гости в София ме почерпиха дюлева преварка и много ми хареса

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  Крушова досега не съм пил.
                  Срам, срам ... къв пияч си ти, бре!? Класиката у жанра да ти бяга!?

                  П.П. А дюлева пил ли си?
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Kрушова ракия с кисели красатвички?
                    Много добре. Наздраве!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                      Крушова досега не съм пил.
                      Много е добра.От екологични круши
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                        Kрушова ракия с кисели красатвички?
                        Крушова досега не съм пил.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          Ич няма значение какво ще е, важното е да е голямо питието.
                          Наздраве!
                          Kрушова ракия с кисели красатвички?
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
                            Двойно преварена плодова от ябълки, круши, праскови и сливи. Оставям я на 40 градуса. Страхотен аромат, мека и блага.
                            Малиииийййй, и от зеленцето.... Ох, ша са накапя!
                            Наздраве!
                            И това ще мине ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                              Ся ..., сподели как вариш ракията, щото у тази тема само рецепта за кисело зеле не фата място!
                              Наздраве!
                              Двойно преварена плодова от ябълки, круши, праскови и сливи. Оставям я на 40 градуса. Страхотен аромат, мека и блага.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
                                Едно мезе да споделя...
                                Кисело зеле по моя рецепта:
                                Зная, че всеки е разбирател.. Зная, че гордостта на българина понякога му играе лоши шеги.. Вижте и преценете...

                                Рецептата е изчистена от всякакви излишни глупости, интерпретации и изпълнения, които развалят вкуса на зелето... Всичко е сведено до санитарния минимум, необходим за получаването на стегнато чисто зеле и бистър зелев сок с отлично качество. Създадена и изпитана от мен над 3 пъти, няма да ви разочарова, гарантирам.
                                Подбирате средно големи зелки от сорта "Косе", познават се по това, че са по-леки, появяват се на пазара след началото на октомври. Количеството да е толкова, че да остане една педя до гърлото на бидона. Подреждат се с кочана надолу, не се цепи на кръст, в никакъв случай. По средата на зелките се паркира един лимон, срязан от двата края. Това е единствената добавка, която накрая дори не си личи, че е участвала.. Без никакви кочани, хрянове, оризи, луци и прочее измислици, развалящи вкуса му....
                                Най-важна е солта. За да втаса едно зеле, е необходима концентрация на сол от 2.5%, не повече. Не е нужно да се слагат 4% сол. Не е нужно да ядете сол.
                                Вземате морска сол и я слагате в тиган и на котлона. Загрява се, за да се изпарят химичните и добавки. Сами ще помиришете за какво става въпрос, но не стойте и не дишайте това, което се отделя...
                                Като се изпАри солта и се изчисти от химиите, зелето става с естествения си вкус, без допълнителни боклуци.
                                И така - измит бидон, зеле, сол, вода (може и преварена), всеки решава сам колко маниашко ще го прави... сол 2.5%.
                                Затиска се с ПВЦ бутилки с вода. Пълни се догоре, след това ще спадне малко..
                                Две седмици се държи на по-топло, пред това време бидона се клатучка и търкаля по малко всеки ден, за да не застоява чорбата.Капака му трябва да е с добър уплътнител, за да не си миете краката по време на процедурата..
                                Не се претака, продухва и прочее глупости, отново развалящи вкуса..
                                След това се вади на студено и след седмица папате най-чистото и стегнато кисело зеле. Сага няма да има!!!
                                Чист и неутрален съд, чисто зеле, чиста сол, чиста вода, чиста тежест - това е цаката. Хайде със здраве да ме споменавате..

                                Ся ..., сподели как вариш ракията, щото у тази тема само рецепта за кисело зеле не фата място!
                                Наздраве!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X