IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

    Именно, именно, затова ти го пробутвам без сладолед. Да ти лепне устата. И пръстът на спусъка.
    Сладолед не обичам. Пет, шест бройки за цялото лято . това ми е норма.
    Ама за да не си кахърен, може си намажа "конфитюра", дето го пробутваш, на една леко препечена филийка.
    Наздраве!
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


      "Моите" славеи подкарват трелите си, поне час по-рано, което е доста преди 5:30... Страхотен хор правят сутрин! Но сега е абсолютно тихо - набират сили за след няколко часа. Откъде го вземат тоя глас? Нищо и никакви птички...

      Само мелодията от рая на Шопен /валсът на цветята/ е нещо по-хубаво...
      https://www.youtube.com/watch?v=qHiF44ZtHrk


      Гроното ми мнение търпи доста корекции, след като попаднах /някъде в нета/ на обширна информация относно славеите. Ще преразкажа накратко прочетеното. Не че някой в кръчмата се интересува от подобен проблем, но да не забравяме, че темата четат доста повече от пишещите тук. Наздраве и на тях!

      Та, какво ми направи впечатление /от прочетеното/ за славеите? Стана ми интересно, че ги делят на групи и подраздели... Повече от авторите на подобни статии - твърдят, че славеите са ранобудни птички и огласят природата в ранните утринни часове, някои от тях - около 4 часа... Интересна ми се стори информацията за това, че съществува един подклас славеи, наречени "габровскиТЕ" славейчета.

      Този подклас /габровски/ наистина носеше умалителното "славейче". Най-интересното, което искам да обсъдя /не само с хората, които пишат тук/ е това, че тия славейчета не са така ранобудни /габровските, де/. Сутрин са малко по-"лениви" и обикновено се разбуждат по-трудно. Някаква легенда дори цитираха някъде, като казваха, че тия, след 5 часа вече почвали да се въртят в леглото: от кълка - на кълка... Чудна легенда! Знаем, че славейчетата нямат бедра, а именно - кълки - и съм склонен да повярвам на написаното... Не им се вдига от леглото по-рано - значи... Къде 5:30 /както са забелязали и други пишещи тук - габровските славейчета с досада поглеждат часовника и измърморват "под носа си", с неохота: "ми - пак тряА А се става!!!...А мислАт ли тЕя, дето чакат да им пеем - де ще се паркираме днес по центъра на Габрово, като нормално дърво не оставиха по тЕя плочи?"... И по-натам - Стичето - габровско славейче - го дават като лети и се чуди де да кацне..., гледа отгоре, а прелитайки над статуята на Рачо Ковача - онзи за пореден път - недоволен от цвъкането на птичките по неговата снага - му се сопвал /гласи преданието/: "Няма ли де да кацнеш? Ми, ей сЯ ще ти покажа къде да кацнеш!" А птичето наднича всяка сутрин любопитно - къде му показва да кацне Рачо Ковача - и така и не разбира жестовете на Рачо ...

      Та, такива неща. Ето коя е причината, габровските славейчета да почват с час по-късно надпяването. Все търсят къде да кацнат! Очевидно - трудно им е да намерят подходящо дърво. Претенциозни птичета.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Става - да го ползваш кат топинг за сладоледа.
        Наздраве!
        Именно, именно, затова ти го пробутвам без сладолед. Да ти лепне устата. И пръстът на спусъка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
          Съобразявайки се с дамския вкус, току-що взех тази бълвоч. Дано става за леки почерпки в почивките кратки. А нашите труженички ударнички черпа с по литро всека.
          Става - да го ползваш кат топинг за сладоледа.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

            Ха дано
            Аз и без повод мога
            Наздраве.
            То днес малко като проклятие стана, а целта беше друга
            Айде нещо по-морско да е, пък и жената се е наканали да готви единствената останала ни от последната екскурзия до Италия паста - ще взема май пак да ида, че свършиха запасите
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Наздраве и да имаш поводи да черпиш
              Ха дано
              Аз и без повод мога
              Наздраве.
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Съобразявайки се с дамския вкус, току-що взех тази бълвоч. Дано става за леки почерпки в почивките кратки. А нашите труженички ударнички черпа с по литро всека.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                  Аааа, тая дума "ватафин" не е от нашия край. Дай разяснения се посмеем пълноценно.
                  Чиче, Чиче, пак изпусна кьоравото. Тамън кьоравото се беше нагласило пред огледалото и пресметаше коя бемка да падне в тъмното от чужди остри зъби и се появи ти на светло с големите си зъби, с големите си уши, с големия нос, размахващ опашка (не чак толкоз голяма) и фрапира, и панира Кьоравото. Денем недей наобикаля гората и къщята покрай букака. Вълчи принцип!
                  Тартор на русалиите - носи им байрака и командва парада.
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Знам, знам ... Той малко ватафин го раздава, ама тя русалската седмица мина. Изпущи момента, с една дума.
                    Наздраве!
                    Аааа, тая дума "ватафин" не е от нашия край. Дай разяснения се посмеем пълноценно.
                    Чиче, Чиче, пак изпусна кьоравото. Тамън кьоравото се беше нагласило пред огледалото и пресметаше коя бемка да падне в тъмното от чужди остри зъби и се появи ти на светло с големите си зъби, с големите си уши, с големия нос, размахващ опашка (не чак толкоз голяма) и фрапира, и панира Кьоравото. Денем недей наобикаля гората и къщята покрай букака. Вълчи принцип!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                      Не е самарянин, а врач. Сродни души сте, Защото и врачките трябва някой да ги лечи. Само ми се струва, че способите и техниките са различни. Да пием за разнообразието във вещото врачуване и лекуване!
                      Знам, знам ... Той малко ватафин го раздава, ама тя русалската седмица мина. Изпущи момента, с една дума.
                      Наздраве!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                        Добро ви утро.
                        Наздраве и да имаш поводи да черпиш
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Добро ви утро.
                          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Самарянинът той ... Само преглед ли ще направиш или ще намериш сили и за някоя друга манипулация!?
                            Наздраве!
                            Не е самарянин, а врач. Сродни души сте, Защото и врачките трябва някой да ги лечи. Само ми се струва, че способите и техниките са различни. Да пием за разнообразието във вещото врачуване и лекуване!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq

                              Добра нощ, само това с цвят - лимонов кварц намерих в Склада. Наздраве ,tnm!
                              Добро утро, Lelq и благодаря за питието. Вчера претърпях лек инцидент с колата, та в интерес на истината, имах нужда точно от това, което си ми наляла.

                              П.П. Време е Колето да зареди склада с нещо с цвят на блед лимонов кварц - шардоне, траминер, ризлинг ...
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                                За какво ще си губиш времето и парите по дофтури..

                                Дет се вика и без пари ще те прегледам...

                                Наздраве !
                                Самарянинът той ... Само преглед ли ще направиш или ще намериш сили и за някоя друга манипулация!?
                                Наздраве!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X