IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение



    пп Докато въртях флашката си мислих за живота....




    Нищо не каза за уплътняването на резбата... Задължително се прави при тръбните резби - силиконова лента или калчища?... Вероятно майсторът това поне е знаел...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
      ... иначе - за един начинаещ е допустимо да казва: "въртях флашката и правех резба"..., но...

      ...майсторът би казал: "нарязах резба.... цола"...

      Значи: "днес нарязвах резба 1/2, 3/4, 1 цол, 1 цол и половина, 1 цол и 3/4, ........цола на тръбите си, напр. - на водната ми инсталация"

      или: "днес нарязах резба /или пренарязах/ - на два болта ЕМ12" /М12 - в Метричната система означава, "метрична, 12 мм. в диаметър/...

      а, ако те попитат, с каква стъпка беше резбата - можеш да кажеш - "с нормална" - и питащият да ходи да си я търси, колко е аджеба нормалната - в справочниците - 1 милиметър, 1.5 или 2...

      Стъпката на резбата има голямо значение, иначе ще се чудиш, защо диаметърът е търсеният от теб /примерно на гайката, която искаш да навиеш на болта/, но тя не се навива..., а ако вкараш по-голяма сила - със сигурност ще повредиш резбата и ще си отвориш много нова работа /например, ако това резбовото съединение е шпилка...

      /краткият образователен курс за тази вечер завърши/

      Майсторът казва: наздраве! ))
      Абе, що не ти ....един 3/4 цола..... със силикон....

      Коментар


      • ... иначе - за един начинаещ е допустимо да казва: "въртях флашката и правех резба"..., но...

        ...майсторът би казал: "нарязах резба.... цола"...

        Значи: "днес нарязвах резба 1/2, 3/4, 1 цол, 1 цол и половина, 1 цол и 3/4, ........цола на тръбите си, напр. - на водната ми инсталация"

        или: "днес нарязах резба /или пренарязах/ - на два болта ЕМ12" /М12 - в Метричната система означава, "метрична, 12 мм. в диаметър/...

        а, ако те попитат, с каква стъпка беше резбата - можеш да кажеш - "с нормална" - и питащият да ходи да си я търси, колко е аджеба нормалната - в справочниците - 1 милиметър, 1.5 или 2...

        Стъпката на резбата има голямо значение, иначе ще се чудиш, защо диаметърът е търсеният от теб /примерно на гайката, която искаш да навиеш на болта/, но тя не се навива..., а ако вкараш по-голяма сила - със сигурност ще повредиш резбата и ще си отвориш много нова работа /например, ако това резбовото съединение е шпилка...

        /краткият образователен курс за тази вечер завърши/

        Майсторът казва: наздраве! ))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          На теб ше ти спрем пиенето щото в делириум си въобразяваш, че си амазонка и почваш пуцаш къде с лък, къде с детско пищовче и най вече с пиратки. Ти да не си от Пиратската партия? Или си оная Радка, де била пиратка?
          Не съм, ама симпатизирам на един див пират, дето го отвлякоха сомалийци ли, малайци ли ...!? Може и китайци да са били.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            На таз твоя патриархална бих казала възраст, това с резбата не е ли рисковано!?
            Наздраве!
            Офффф...

            Лека грешка в понятията...(ноо, кой за каквото си мисли )...

            Не му знам името на инструмента дето държи флашката с резците на резбите....

            Яко въртене падна...

            Бахти езика любим и роден.....каквото и да напишеш все лИбофф мяза....Две напред, едно назад...После наобратно.....
            Важното е да не протече кранчето, пък думите не са важни..

            Наздраве !

            пп Докато въртях флашката си мислих за живота....

            Ако един мъж не мисли 3 дни за секс и ако не го прави три месеца, значи старостта е дошла.....( Тракащия да се замисли.)
            За жената положението е подобно, но времето е с порядък по-кратко.... ( слава Богу, Тянка е извън таз класация...)

            пп Аз по типично български обичай като работя мисля за секс, а като правя секс си мисля за работа....


            Last edited by 4i40; 22.10.2017, 20:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Чакам падането на температурите, че да спре това врене и шумолене и да преминем към употреба на резултата от ферментирането.
              Наздраве!
              На теб ше ти спрем пиенето щото в делириум си въобразяваш, че си амазонка и почваш пуцаш къде с лък, къде с детско пищовче и най вече с пиратки. Ти да не си от Пиратската партия? Или си оная Радка, де била пиратка?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                Буйни пролетни води! Рано ми е за казан. Засега съм до бидона къде ври и шуми.
                Чакам падането на температурите, че да спре това врене и шумолене и да преминем към употреба на резултата от ферментирането.
                Наздраве!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                  Не ! Дърлят се на дребно...

                  Тези дни направо се разбих на работата....

                  Станах водопроводчик.....( толкова ги мразя, че ще го науча тоз занаят....). ПП вече е игра ( за 2 дни !!! ), днес правих резби на 1/2 и 3/4 метални тръби...

                  Аз се учих и въртях резбата, мастора наблюдава, получи 120 лв надница, каза ставаш а аз се радвам на способностите си.....

                  Наздраве !!!
                  На таз твоя патриархална бих казала възраст, това с резбата не е ли рисковано!?
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                    Не ! Дърлят се на дребно...

                    Тези дни направо се разбих на работата....

                    Станах водопроводчик.....( толкова ги мразя, че ще го науча тоз занаят....). ПП вече е игра ( за 2 дни !!! ), днес правих резби на 1/2 и 3/4 - /ЦОЛА/ метални тръби...

                    Аз се учих и въртях /ФЛАШКАТА/ и се получаваше резбата, мастора наблюдава, получи 120 лв надница, каза ставаш а аз се радвам на способностите си.....

                    Наздраве !!!

                    Позволи ми да те допълня, за да си наистина майстор - с няколко допълнителни думи.../болдваният и подчертан текст горе/

                    Искам само да те попитам, когато въртеше флашката - връщаше ли периодично - например на половин оборот и след това да продължаваш до следващият половин..., та така - до края на резбата, или си караше отначалото до края - без да връщаш?
                    Ако не си го правил - утре да си вземеш 100-те лева от "майстора" и да му кажеш оная сентенция: "Майсторе ти казвам, ама като ти гледам работата - еВем ти майсторлъка..."

                    Ако ти каже, че не се прави така, кажи му, че скоро ще сменя камъка на флашката, защото така го товари и се износва много по-бързо, без да прекъсва стружката /на около половин оборот/. Това е близко до ума.

                    Ако нарязваш - не тръбна /в цолове/, а метрична резба /в милиметри/ - връщай флашката на всеки четвърт оборот /по същите причини/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                      Ко рече.?

                      Младите да трупат знания и опит, ако е възможно и пари.
                      Рутината управлява света....А таз пущина не е присъща на младостта....

                      Наздраве !

                      пп Там до казаня, дето е Тракащия таквиз неща не се учат, но поне погледа му е бистър кът пролетни води...
                      Буйни пролетни води! Рано ми е за казан. Засега съм до бидона къде ври и шуми.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                        За електрическите коли,ама остави,аз изтрих поста си,понеже проумях,че няма как възрастните хора да носят духа на младостта,за който няма ограничения най малкото да приемеш с отворени обятия новото и различното.
                        Наздраве,простих му,разбрах го,като основните ти доводи са:не може,не става,няма как да стане,не можеш да прогледнеш в бъдещето,ти си затворил капаците и кюташ по инерция.
                        Да остави младите да движат света,тяхно е бъдещето.:)
                        Ко рече.?

                        Младите да трупат знания и опит, ако е възможно и пари.
                        Рутината управлява света....А таз пущина не е присъща на младостта....

                        Наздраве !

                        пп Там до казаня, дето е Тракащия таквиз неща не се учат, но поне погледа му е бистър кът пролетни води...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                          Може, може, но само на маса с чашка се пердашете. В коя тема се сдърпахте, че и ний да видим коридата заслужава ли си?
                          Не ! Дърлят се на дребно...

                          Тези дни направо се разбих на работата....

                          Станах водопроводчик.....( толкова ги мразя, че ще го науча тоз занаят....). ПП вече е игра ( за 2 дни !!! ), днес правих резби на 1/2 и 3/4 метални тръби...

                          Аз се учих и въртях резбата, мастора наблюдава, получи 120 лв надница, каза ставаш а аз се радвам на способностите си.....

                          Наздраве !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                            Може, може, но само на маса с чашка се пердашете. В коя тема се сдърпахте, че и ний да видим коридата заслужава ли си?
                            За електрическите коли,ама остави,аз изтрих поста си,понеже проумях,че няма как възрастните хора да носят духа на младостта,за който няма ограничения най малкото да приемеш с отворени обятия новото и различното.
                            Наздраве,простих му,разбрах го,като основните ти доводи са:не може,не става,няма как да стане,не можеш да прогледнеш в бъдещето,ти си затворил капаците и кюташ по инерция.
                            Да остави младите да движат света,тяхно е бъдещето.
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                              Ако требе и ше го опердашим,ама едва ли ще си промени мнението
                              Може, може, но само на маса с чашка се пердашете. В коя тема се сдърпахте, че и ний да видим коридата заслужава ли си?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                                Голова болит! Явно и аз съм ги омешал. Вие двамата пък що се карате. Единият горд, че стар, другият - че млад. Я се сбийте видим кой ще надмогне, разберем кой прав. Издигам лозунга "Не се карайте.... бийте се!" На кръчмарския тепих. Видим кой ще падне пръв.
                                Maurice Andre: Baroque Trumpet Concertos
                                https://www.youtube.com/watch?v=jVDOe0zEVrY
                                Ако требе и ше го опердашим,ама едва ли ще си промени мнението
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X