IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
    Тъй тъй...Право думаш бат Маранди.. А песните са велики...
    ЕЙйй, ма много рано си станал бре!
    Как беше в кенефа рано сутринта, по тъмно?
    Баси, аз ако стана толкова рано и то също спи и не ще да излиза, ако ме разбираш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Вчера излизам на рутинното си кафе с едни съученици.

      Единият притежава търговски обект и кръчма с над 200 места и стана въпрос, че минали да го изнудват от мюзик-аутор или там производните им за стинки да си плаща, щот' пускал радио в кръчмата.

      На срещата бил и единият от собствениците на кабеларките в града, който плащал също авторски права, а приятелчето взема и-нет от него и се предполага, че кабеларката е платила авторските права, радио-то е платило авторските права и стигнали до моето момче и той да плати авторски права на база брой места. Демек тройно плащане по веригата за едно и също нещо от частниците.

      Забележка: За хотелите го вдигнали на 20к годишно, ако правилно съм разбрал и те в момента масово си плащали глобата от 300 кинта, щот' няма откъде да ги извадят тия стинки, които им искат.

      Та, както и да е и аз като подпалих по едно време за тия глупости, защото родните ни изпълнители не могат да се пенсионират в момента от типа Щурците, Сигнал, ФСБ и т.н. - защото им бил "изгорял" архива с трудовия стаж и те не можели да го докажат, че имат такъв според Държавата в момента. Демек "СЛУЧАЙНО" изгоря 10-15 годишен архив с трудов стаж на всички изпълнители в БГ-стан, за да нямат пенсии.

      И кат' се разкрякахме взаимно, щот' сме от детската градина заедно - и накрая го отнесе другия ни съученик на масата, защото му предлагаха кметски пост преди 2 мандата, а той отказа да стане кмет и се метнахме отгоре му - защо отказа като вече 2 мандата малоумници и още по-зле става. Бивши барманчета - стават кметове.

      Той се усмихна и каза, ами и ако аз стана същият боклук - тогава ще ме искате ли на вашата маса. Както и да е.

      -----------------------------
      Мисълта ми е, че тия хора са дали интелектуален труд и по закона за авторски права и т.н. трябва да им се плаща ( Чочо, Чавдар и сие ).

      Дори и те да са починали, то на техните наследици. Както в Щатите е достатъчно само 1-на песен да станеш мулти-милионер уж трябва да е така и в БГ-стан за изпълнители изпяли десетки хитове.

      В същото време Мюзик Аутор, която рекетира наред НЕ ПЛАЩА на изпълнителнителите, понеже имам па приятели, които от над 2 години си чакат парите от тях, за това че са ги излъчвали по БНТ и т.н. и няма никой насреща. Четирицифрена сума е - нищо работа.

      Но питам кога ШИБАНАТА държава ще почне да плаща на бизнеса навреме и да спре да клинчи за още и още?! ( риторично )
      -----------------------------
      Та, хилих се яко с приятелчетата за поредните държавни простотии и рекет от бивши ченгета, които уж държали авторските права.

      П.П. Същото беше и навремето с компютърните клубове, понеже въртях 4-5 клуба - идваха пак бивши/настоящи ченгета да ме изнудват за игрите, които са инсталирани по компютрите в залите. За 2 зали им се плати там за 1 година и дотам.

      Затова и няма да имате икономика никога в България!

      Защото изпълнителите/наследниците на тия култови песни умряха от глад, а ченгетата ходят да доят всички наред и НЕ плащат на изпълнителите, чиито са песните.

      Евала на "държава", при която Емил Димитров, Черкезов, Тодор Колев и сие умряха в бедност, а Данчо Караджов ( Сигнал ), Щурците и ФСБ трябва да "доказват" трудов стаж, понеже не могат да се пенсионират за "великите" 300 кинта пенсия и в същото време рекетьорите вървят по кръчми, хотели и всяко такси, за да ги клинчат за пари за авторска музика, все едно те са я писали и вече я гонят кат' наследство.

      Пълна пародия е БГ-стан за бизнес! Накрая го отнесе приятелчето, което отказа да стане кмет и му се накарахме едно хубаво и така.

      Тъй тъй...Право думаш бат Маранди.. А песните са велики...

      Коментар


      • Ай, един поздрав за Мечката от мИня, щот' ФСБ си пуснаха тоя албум фрии в нет-а - хаха

        -------------------------------------------------------

        Нищо не взимай с теб

        Музика: Румен Бояджиев, Константин Цеков
        Текст: Живка Шопова

        Ти ли към орлите летя,
        ти ли се препъна - не спря?
        Ти ли от звездите събра
        сълзи?

        Ти ли днес дъжда разпиля,
        ти ли все така не разбра -
        щом си тръгваш времето
        ни дели...

        Още теб обичам
        все така различна.
        Щом си тръгваш
        нищо в мен не остава...
        Щом си тръгваш
        нищо, нищо не взимай с теб!

        Още ли с орлите летиш,
        още ли те буди дъжда,
        още ли в звездите откриваш
        мен?
        Още ли любов разпиля,
        още ли така не разбра -
        щом си тръгваш, нищо не взимай
        с теб...

        Щом си тръгваш,
        щом си тръгваш -
        пак различна
        ти бъди!

        Още теб обичам
        все така различна.
        Щом си тръгваш
        нищо в мен не остава...
        Щом си тръгваш
        нищо, нищо не взимай с теб!

        Още теб обичам
        все така различна.
        Щом си тръгваш
        нищо в мен не остава...
        Щом си тръгваш,
        щом си тръгваш
        пак различна ти бъди!

        Щом си тръгваш,
        нищо, нищо не взимай...
        Още ли с орлите летиш,
        още ли те буди дъжда,
        още ли в звездите откриваш
        мен?
        -----------------------------------------------------------
        http://music.fsb.bg/track/take-nothing

        -----------------------------------------------------------
        Цък на бутона "плей"

        Още ли с орлите летиш, Мечок? Ърмм ...?
        Last edited by marandi; 30.03.2013, 04:30.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
          Това от "Спринт" с Чавдар Панев :

          СПРИНТ - До телефона - http://www.youtube.com/watch?v=CfmKHlbq0gU

          Спринт - Като в приказка - http://www.youtube.com/watch?v=vmBujzn2tBc

          Спринт - Хей, Здравей ! - http://www.youtube.com/watch?v=YkkUNTh2vrY

          И една от култовите песни на Чочо с "Тангра"

          Tangra - Sreshti - http://www.youtube.com/watch?v=TFknzHYtE4k

          Вчера излизам на рутинното си кафе с едни съученици.

          Единият притежава търговски обект и кръчма с над 200 места и стана въпрос, че минали да го изнудват от мюзик-аутор или там производните им за стинки да си плаща, щот' пускал радио в кръчмата.

          На срещата бил и единият от собствениците на кабеларките в града, който плащал също авторски права, а приятелчето взема и-нет от него и се предполага, че кабеларката е платила авторските права, радио-то е платило авторските права и стигнали до моето момче и той да плати авторски права на база брой места. Демек тройно плащане по веригата за едно и също нещо от частниците.

          Забележка: За хотелите го вдигнали на 20к годишно, ако правилно съм разбрал и те в момента масово си плащали глобата от 300 кинта, щот' няма откъде да ги извадят тия стинки, които им искат.

          Та, както и да е и аз като подпалих по едно време за тия глупости, защото родните ни изпълнители не могат да се пенсионират в момента от типа Щурците, Сигнал, ФСБ и т.н. - защото им бил "изгорял" архива с трудовия стаж и те не можели да го докажат, че имат такъв според Държавата в момента. Демек "СЛУЧАЙНО" изгоря 10-15 годишен архив с трудов стаж на всички изпълнители в БГ-стан, за да нямат пенсии.

          И кат' се разкрякахме взаимно, щот' сме от детската градина заедно - и накрая го отнесе другия ни съученик на масата, защото му предлагаха кметски пост преди 2 мандата, а той отказа да стане кмет и се метнахме отгоре му - защо отказа като вече 2 мандата малоумници и още по-зле става. Бивши барманчета - стават кметове.

          Той се усмихна и каза, ами и ако аз стана същият боклук - тогава ще ме искате ли на вашата маса. Както и да е.

          -----------------------------
          Мисълта ми е, че тия хора са дали интелектуален труд и по закона за авторски права и т.н. трябва да им се плаща ( Чочо, Чавдар и сие ).

          Дори и те да са починали, то на техните наследици. Както в Щатите е достатъчно само 1-на песен да станеш мулти-милионер уж трябва да е така и в БГ-стан за изпълнители изпяли десетки хитове.

          В същото време Мюзик Аутор, която рекетира наред НЕ ПЛАЩА на изпълнителнителите, понеже имам па приятели, които от над 2 години си чакат парите от тях, за това че са ги излъчвали по БНТ и т.н. и няма никой насреща. Четирицифрена сума е - нищо работа.

          Но питам кога ШИБАНАТА държава ще почне да плаща на бизнеса навреме и да спре да клинчи за още и още?! ( риторично )
          -----------------------------
          Та, хилих се яко с приятелчетата за поредните държавни простотии и рекет от бивши ченгета, които уж държали авторските права.

          П.П. Същото беше и навремето с компютърните клубове, понеже въртях 4-5 клуба - идваха пак бивши/настоящи ченгета да ме изнудват за игрите, които са инсталирани по компютрите в залите. За 2 зали им се плати там за 1 година и дотам.

          Затова и няма да имате икономика никога в България!

          Защото изпълнителите/наследниците на тия култови песни умряха от глад, а ченгетата ходят да доят всички наред и НЕ плащат на изпълнителите, чиито са песните.

          Евала на "държава", при която Емил Димитров, Черкезов, Тодор Колев и сие умряха в бедност, а Данчо Караджов ( Сигнал ), Щурците и ФСБ трябва да "доказват" трудов стаж, понеже не могат да се пенсионират за "великите" 300 кинта пенсия и в същото време рекетьорите вървят по кръчми, хотели и всяко такси, за да ги клинчат за пари за авторска музика, все едно те са я писали и вече я гонят кат' наследство.

          Пълна пародия е БГ-стан за бизнес! Накрая го отнесе приятелчето, което отказа да стане кмет и му се накарахме едно хубаво и така.
          Last edited by marandi; 30.03.2013, 04:13.

          Коментар


          • Това от "Спринт" с Чавдар Панев :

            СПРИНТ - До телефона - http://www.youtube.com/watch?v=CfmKHlbq0gU

            Спринт - Като в приказка - http://www.youtube.com/watch?v=vmBujzn2tBc

            Спринт - Хей, Здравей ! - http://www.youtube.com/watch?v=YkkUNTh2vrY

            И една от култовите песни на Чочо с "Тангра"

            Tangra - Sreshti - http://www.youtube.com/watch?v=TFknzHYtE4k

            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Ей, т'ва си пуснах тогава за рИване - хаха

              -----------------------------------------

              ТАНГРА ДОН КИХОТ LYRICS

              Пропадах някъде, но всичко беше истинско -
              страха от удара, очакването, сблъсъка.
              А после кацнах върху мислите
              и тръгнах по света, нарамил кръста си.

              Като медал върху ревера сив на времето
              оглеждах от високо всички улици.
              И виждах рицарите, стъпили във стремето
              на своите мотори с малки блудници.

              А Дон Кихот, прегърнал здраво чашата
              във кръчмата спореше със неверници,
              които го закачаха от масите,
              че днес дори в музея няма мелници.

              И тъй загубил в сетен дъх доверие
              започнах да разпитвам плахо хората:
              къде започва пътят към надеждата
              и свършва кръстопътят на умората?

              Пропадах някъде, въртях се във доспехите
              и се събудих гол от писъка на вятъра.
              Моторен шум потъваше във ехото
              със рокерите, тръгнали нанякъде.
              -----------------------------------

              http://www.youtube.com/watch?v=bWjxuFB-7Ts

              -----------------------------------

              И нали разбра - трай си ( смигам )
              Разбрах.

              Бих извикал бате Маранди, ама няма. Щото няма кой да ме чуе. Та бих извикал:

              Не се присмивайте на Дон Кихот
              Ако се окаже, че мелниците са душманите, ще му се извините ли ???
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Чочо - Бог да го Прости! - беше готин!

                Цялата "Тангра" с неговото присъствие беше някак си по романтична от тази на Стенли,(Станислав Сланев от Преслав....) без да звучи обидно.

                Другият култов вокал и групар,който потъна в забвение е Чавдар Панев от "Спринт" - може би защото е първият БГ-музикант станал жертва на алкохола и дрогата ...Не съм ровил в ютуба,но мисля че може да изкочат песни на "спринтьорите" с неговия глас....
                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Мечка,

                  тоя, който пее тая песньовка се връщам него ден от дискотека и чета, че е умрял ( през нощта беше нейде като разбрах ) от и-нет сайтовете.

                  Пуснах си 10 подред: "А Дон Кихот прегърлнал смело чашата, във кръчмата спореше със неверници. Които го закачаха от масите, че днес дори ....."

                  Русото си порева на воля и така.

                  П.П. Ако, някога обадиш на някого, че Русото понякога плаче - ще те удуша собственоръчно
                  "и виждах рицарите, стъпили във стремето
                  на своите мотори с малки блудници."
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Ей, т'ва си пуснах тогава за рИване - хаха

                    -----------------------------------------

                    ТАНГРА ДОН КИХОТ LYRICS

                    Пропадах някъде, но всичко беше истинско -
                    страха от удара, очакването, сблъсъка.
                    А после кацнах върху мислите
                    и тръгнах по света, нарамил кръста си.

                    Като медал върху ревера сив на времето
                    оглеждах от високо всички улици.
                    И виждах рицарите, стъпили във стремето
                    на своите мотори с малки блудници.

                    А Дон Кихот, прегърнал здраво чашата
                    във кръчмата спореше със неверници,
                    които го закачаха от масите,
                    че днес дори в музея няма мелници.

                    И тъй загубил в сетен дъх доверие
                    започнах да разпитвам плахо хората:
                    къде започва пътят към надеждата
                    и свършва кръстопътят на умората?

                    Пропадах някъде, въртях се във доспехите
                    и се събудих гол от писъка на вятъра.
                    Моторен шум потъваше във ехото
                    със рокерите, тръгнали нанякъде.
                    -----------------------------------

                    http://www.youtube.com/watch?v=bWjxuFB-7Ts

                    -----------------------------------

                    И нали разбра - трай си ( смигам )

                    Коментар


                    • Мечка,

                      тоя, който пее тая песньовка се връщам него ден от дискотека и чета, че е умрял ( през нощта беше нейде като разбрах ) от и-нет сайтовете.

                      Пуснах си 10 подред: "А Дон Кихот прегърлнал смело чашата, във кръчмата спореше със неверници. Които го закачаха от масите, че днес дори ....."

                      Русото си порева на воля и така.

                      П.П. Ако, някога обадиш на някого, че Русото понякога плаче - ще те удуша собственоръчно
                      Last edited by marandi; 30.03.2013, 02:13.

                      Коментар



                      • http://www.youtube.com/watch?v=hdrrRQKw_jo

                        =>7:33-7:35 ....то цялата поредица си е готина де
                        Обръщайте внимание на табелите
                        Страхът трудно се преодолява само със знания

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          1. Анди е мъж.
                          2. Аз съм солидарен с Анди.

                          Не може току така некоя ущипана мома да плюе мъжете
                          1. Анди е мъж.
                          2. Анончи е мъж.
                          3. Следователно и Мечката е мъж.

                          Извод: Всяка (У)щипана мома да заповяда от 1 до 3. Кеф й албанската - кеф й реотанската

                          П.П. Лигавих се досега у форексо темата - хаха

                          А, тоя пезевенк бат' Серго ще го поря скоро, щот' се покри! Как да стане тоя номер, че не мо'а се сетя нещо? Ърмм ..?

                          Значи аз мо'а да помня Пешо Немският кат' ме насра за едни кавички, па той шъ ми се ошумолява между кълките на студентчето и свири на китара песньовката:

                          "Живея на последния етаж
                          в една мансарда, точно под звездите
                          прозорецът е моята врата
                          и аз вървя към тях и ги разпитвам?"

                          ------------------------
                          Тангра - Богатство

                          http://www.youtube.com/watch?v=KRe_NNFOAas
                          ------------------------

                          Той щерка си не дава, студентчето не дава, дали можем да опънем него накрая се чудя. Ърмм ..?

                          Ади, поздрави да му е сладка ракойката
                          Last edited by marandi; 30.03.2013, 01:52.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Значи да не разчитам на мъжка солидарност от теб? Както и на "розовия" по-долу.
                            1. Анди е мъж.
                            2. Аз съм солидарен с Анди.

                            Не може току така некоя ущипана мома да плюе мъжете
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Изперквам яко с т'ва ЕГН, щом влизах в сайт:

                              Как се пише: полилей или полюлей?

                              http://kaksepishe.com/tag/%D0%BF%D0%...B%D0%B5%D0%B9/

                              П.П. Някои думи, които рядко ползвам, после се чудя правилно ли съм ги написал - хаха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                1. И решил господ да покаже своето человеколюбие
                                2. И измислил сиропираната БАКЛАВА !!!
                                Гледах как се прави турска баклава - не е за Русото т'ва определено

                                Не защото не мога, ама голяма хамалогия да дъня 40 пласта тесто като листа един върху друг ( набрашнени пласт между пласт, за да не лепнат ) и така до 40 ката.

                                В БГ като техника го наричате "въртяна" баница начина на приготвяне на тестото. Демек от топка тесто под 1 кило да направиш с бой по плота лист тесто с размери 2 метра на 1 метър, по-тънък от 1 милиметър.

                                С около 40 удара се получава т'ва нещо за по-малко от 3 мин. и да няма полилей над вас, че 2 метра аванс във височина до тавана са малко.

                                П.П. По-лесно ми е да вися в Анталия на ултра олл инклузив и да хапвам турска баклава, колкото си искам.

                                Иначе Русото не е мързелив, но не е и хамалин

                                П.П.П. Като заместител на това тесто се появи т.нар. бутер-тесто, но то също за да е читаво му трябват 24 часа да се приготви кат' материал само, за да не е полу-фабрикатите от верига Х, които се предлагат.
                                Last edited by marandi; 29.03.2013, 23:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X