IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво ТН много умно казано, абе юНокер не те разбирам ти защо се намесваш в разговора за момичетата.. да не си дама..Този израз го има и като мъжко момче..показва устоичиви качества и твърд характер..сега разбра ли сега Нокер

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      Еволюцията е поставила женското и мъжкото начало на неравни начала, не ние
      Аз би казал по скоро на НЕРВНИ начала
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от noker.bg Разгледай мнение
        Винаги много съм се чудил на хора, които употребяват израза "мъзко момиче" като комплимет. Тогава и "женско момче" трябва да е комплимет. Иначе поставяме женското и мъжкото начало на неравни начала, което си е жива дискриминация.
        Еволюцията е поставила женското и мъжкото начало на неравни начала, не ние
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • АД И РАЙ
          Един известен войн отишъл при един Учителя по Чан и го запитал:
          — Учителю, кажете ми съществуват ли наистина адът и раят?
          — Кой си ти? — попитал го Учителят.
          — Аз съм воин от личната гвардия на великият император.
          — Глупости! — отвърнал му Учителят. — Та кой император би държал такъв като тебе? Приличаш ми на просяк.
          При тези думи воинът се разгневил и задрънкал с меча си.
          — Аха! — рекъл Учителят. — Имаш меч! Сигурно е твърде тъп за да ми отреже главата.
          При тези думи воинът не могъл да се сдържи, измъкнал меча си от канията и тръгнал към Учителя.
          — Сега вече научи половината от отговора! Ти току що отвори вратите на ада! — отвърнал Учителят.
          Войнът се сепнал, отдръпнал се, прибрал меча си в канията и се поклонил на Учителят.
          — А сега вече научи и другата половина от отговора, защото току що отвори вратите на рая — казал Учителят.

          Когато войнът пита учителя да му покаже какво е ад и рай, едновременно и за двете като самопораждащи се и не можещи едно без друго, учителят разбира, че по отношение на противоположностите войнът е осъзнат и не му трябва помощ. Тогава учителят атакува несвободата на война от неговото собствено его. Обидите целят да изкарат война от равновесие. След като война загубил контрол над нервите си вади меча, репликата че току що е отворил вратите нa ада го кара да осъзнае, че току що е бил измамен благодарение на ограниченията на гордостта и предразсъдъците си. От момента на осъзнаването нататък война вече е свободен и не се нуждае от последната реплика на учителя, че току що е отворил вратите на рая. Последната реплика е за неосъзнатите слушатели на историята.
          Last edited by mechobikov; 23.04.2013, 14:53.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от noker.bg Разгледай мнение
            Винаги много съм се чудил на хора, които употребяват израза "мъзко момиче" като комплимет. Тогава и "женско момче" трябва да е комплимет. Иначе поставяме женското и мъжкото начало на неравни начала, което си е жива дискриминация.
            Домоуправител, да не вземеш да станеш "на Киро момичето"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Браво ТН, значи си мъжко момиче, ами то хленченето не е помогнало на никои
              Винаги много съм се чудил на хора, които употребяват израза "мъзко момиче" като комплимет. Тогава и "женско момче" трябва да е комплимет. Иначе поставяме женското и мъжкото начало на неравни начала, което си е жива дискриминация.

              Коментар


              • Има два вида спор

                1. Спор без да се оспорва истината
                2. Спор за истината.

                В точка 1 опонентите са приели обща истина. Те нямат спор за истината. Спора се води с рационални аргументи и всякакви компромиси, жребии, избори, насилие и свободно (манипулативно мислене) опорочават спора.

                В точка 2 се води спор за истината. Опонентите нямат обща истина. Те не се разбират поради тази причина. За да се разбират е необходимо да приемат обща истина. Спорът за истината може да се разреши чрез насилие (рационални аргументи), компромис, жребий, избори или свободен (манипулативен) спор. В този случай налагането на спор с рационални аргументи е равно на насилие. Разбира се опонентите могат чрез компромис да приемат обща истина, ако не могат да достигнат до компромис могат да теглят жребий, могат да проведат избори (ако са повече от двама) или да спорят свободно (нерационално, манипулативно). На свободния спор за това му се вика свободен спор, защото няма правила, по които да се води. Тъй като я обичам полемиката и съм стар форумен биткаджия съм установил, че ако опонентите са добронамерени и си имат уважението и всеки иска да научи ако може нещо от другия, най добре е всеки да формулира своята истина и след това да се разсъждава поотделно за логическите следствия от всяка една от двете истини.
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                  Махномечо, ти нали си по хайдучагските изпълнения ....Еми получи си ги - след горната дата революцията ти е почти сигурна само че ако победите вие,анархо-либералите освен на руини,на друго няма да се наслаждавате!

                  Аре чао, до след много! С Инвестор-ТИМ мутро-милиционерите не пием и не работим!
                  За спартанеца имам това видео

                  http://www.youtube.com/watch?v=vs41JrnGaxc

                  Коментар


                  • Браво ТН, значи си мъжко момиче, ами то хленченето не е помогнало на никои

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      АКО 1/3 "важен" член на семейството чуе записите, ще има с какво да бруси крушите и вършее по нивата....

                      пп Само влюбените са толкова разсеяни и ЗАгубени....
                      Ще имаш да вземаш, че само флюбените са толкова загубени и разсеяни
                      Хората дет сме натоварени с управленски и контролни функции, тоже сме таквиз

                      П.П. 1/3-та по-едър пълноправен член на фамилията знае, че не съм от хората, които си вързват здрав пръст
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Добро утро лъвове и лъвици- успешен ден
                        Добро утро и браво Мечо- свободомислието и демократичните права са в основата на благосъстоянието
                        Така е Кире, СВОБОДАТА е над всичко !!!
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • http://megavselena.com/nyakoy-e-sytv...liarda-godini/
                          ИНТЕРЕСНО

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                            Аххъ! Така и така ме подслушват, поне да направят едно добро дело.
                            АКО 1/3 "важен" член на семейството чуе записите, ще има с какво да бруси крушите и вършее по нивата....

                            пп Само влюбените са толкова разсеяни и ЗАгубени....
                            Last edited by 4i40; 23.04.2013, 08:44.

                            Коментар


                            • Ами не знам, но е факт..И писа, че не си оставял магарето....О времена , о нрави..
                              Не ми пука разбира се..но не са хубави тези работи..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Искай разпечатка къде си била и с кого си говорила. Може да се намерят
                                Аххъ! Така и така ме подслушват, поне да направят едно добро дело.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X