IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коментар


    • Мечков,

      не те знам кого си въобразяваш, че си "победил", ама всеки мощен трейдър е национално богатство за всяка една държава ( включая и БГ-стан ). Затова УСА имат Бъфет и сие .. - щот' не ги плюят плюнки кат' тИбя - по обясними причини. 1000 мощни трейдъра в БГ-стан ще ви бият т.нар. ПЧИ ( преки чужденстранни инвестиции ), за които лижете задниците на Цульо и Пульо. От матрьошките, през турците, германците до хамериканчетата. По-лесно ми е да ме питаш на кого не лижете задника в момента? И ти храчиш Анон?

      Заплатаджия, който след всеки 4 месеца трябва да "почива" ръсиш квалификации, че чак не се усещаш.

      Момчето ( Анон ) те попита, какво мислиш за дозата на глупостите дет' ръсиш? Вънка/вътре, цяло/части и сие - тя има ли значение?

      После те пита аксиоми ( рамка ) и свобода к'ви ги плещиш и ти даде пример с кат' ви пуснем от 100 м. височина ко прайм? Теб и един сокол? Нали сте свободни?

      П.П. Аз мога да те разпилея по т.нар. психология, философия и прочие дялове от хуманитарни науки, понеже съм тъпо профи там, но не парадирам с нищо.

      Ся ти се очертава поредната нощ, в която да търсиш цитати и да си мислиш, че кат' цитираш поредния малоумник от хуманитарните науки ще станеш по-"объл".

      Бизнес кат' бизнес са вече, братле - тия дет' ги цитираш. Употребиха ги отдавна и изкилиферчиха. Само ти не разбра, а ги мелиш кат' латерна. Продават книги и правят платени семинари - от т'ва печелят, а не какво са казали/написали и сие.

      Извини се на Мадам Шъ и на Анон-ката! Поне веднъж в живота си направи нещо като постъпка, което да те припознае от мъжката половина на чилячеството.

      Да ти имам и "демокрацията", при която всяко мнение различно от твоето превръща във враг всеки осмелил се да го изкаже. На това се вика самовлюбен Паун.

      За женската половина, че я владееш - разбрахме всички вече. През комунизма имаше една удачна формулировка за твоя типаж - Путьо Калиткин го зовяха
      Last edited by marandi; 13.03.2013, 23:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
        Ти сигурен ли си в твърдението, че тук сме имали партийна система? Формално- Да, но само формално. Имаме ли републикански/демократични (БСП/СДС) медии, ...................
        . Не по същият начин стои въпросът с партиите- самата материя е по- сложна и не е въпрос само на това да се бие този или онзи на избори. Много е лесно да си с победителите.
        болднатите думи са мои, с разликата че ги обобщавам като леви-десни...като съм твърдяла, че няма и комунисти, дори социалистите са спорни....
        за тях съм получила това:
        Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
        ........................
        Не по същият начин стоят изявитети през последните 1-2 години. Причината може и да е, че не си в свои води, не знам- трябва да гадая. По- голямата част от реториката ти е насочена в опити да бъде ерозирано доверието в институциалността и държавността, в тази им част, дефинирана от партии или по-точно- избори, и замяната им с гражданско общество. Кое е това гражданско общество?- мълчиш или обвиваш в общи формулировки- лишени от всякакво съдържание и практицизъм. Ние не сме племе, което вечер- край огъня, прави "референдум": .....

        .....
        Ще ти наблегна, че проблемите в съдебната система не са заради патийната система, а заради сриването на същата и подмяната й с маскирани като граждански движения/обединения групи от "адвокати"....

        В една истинска партия- не е създадена за "един мандат" (пък после ще конструираме нова), за да прокара нещо си, много по- трудно могат да преминат законопроекти- откровенов ущърб на обществото, и е ясно защо- традиционните партии имат лица и тези лица носят отговорност- веднъж пред избирателите си, втори път- пред структурите.......
        В България във властта участват само партии, такива са и БСП, и СДС( с разклоненията му, което впрочем, също беше съюз) и после ГЕРБ(тръгнала като движение покрай един лидер, подобно на ДСБ и регистрирана като партия)

        Какво означава за теб - ИСТИНСКИ и неистински партии, не знам и не ме интересува.
        Властта се държи от всички тях, благодарение на липсата на всякаква отговорност, контрол и прозрачност.

        Между другото, ти си против мажоритарната система.(аз не съм заемала за това позиция)
        Чрез тази система на гласуване, според западните демокрации, се стига до отговорни партии.

        Коментар


        • Напускам ви.
          Хубава вечер!

          ELO - Here Is The News

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            От толерастия и липса на боен дух. Примирение с несправедливостите. Липса на солидарност. Помниш ли учителската стачка ??? Още тогава можеше да се освободим !!!
            Помня я. Знаеш ли защо се случи?
            Ами балонът на НИ провокира и такъв- в заплатите в частния сектор (по няколко хиляди на месец се печелеше в строителния сектор), от където тръгнаха нагоре и цените на потребителските стоки, а и на други заплати и ето ти- днешния резултат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
              Тук си права.
              Защо се случи?
              От толерастия и липса на боен дух. Примирение с несправедливостите. Липса на солидарност. Помниш ли учителската стачка ??? Още тогава можеше да се освободим !!!
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                Ти сигурен ли си в твърдението, че тук сме имали партийна система? Формално- Да, но само формално. Имаме ли републикански/демократични (БСП/СДС) медии, с журналисти, които да не са фурнаджийски лопати и днес с едните, утре- с другите, а е ясно какви идеи изповядват. Хората, които се обединяват в партийни или някакви други структури, трябва да изповядват едни и същи ценности (знам, че е клише, но е вярно). Голяма част от нас нямат такива ценности и не могат да бъдат лоялни към определени идеи. Ако е по конкретен повод- защита на резерват (примерно) е по- лесно- целта е видима и конкретна и по тази причина по-лесно се случват и нещата с подобни инициативи
                . Не по същият начин стои въпросът с партиите- самата материя е по- сложна и не е въпрос само на това да се бие този или онзи на избори. Много е лесно да си с победителите.
                С две ръце гласувам за това.
                И с двата крака даже.
                За още един член да кажа ли?

                Не разбирам къде е спорът ни – и дали вупще имаме спор, Вал?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  "Войната", всъщност, не е с партиите. Партиите, отдавна са техни
                  С олигарсите е!
                  Т.е., с големите пари, медии и всички средства за манипулация.
                  Тук си права.
                  Защо се случи?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                    Лавират, чудят се как да ни приспят пак. Война е. Не се знае кой ще победи.

                    Всъщност ще победим ние. Но колкото по бързо победим толкова по малко време ще имат да крадат.
                    "Войната", всъщност, не е с партиите.
                    С олигарсите е! Партиите, отдавна са техни
                    Т.е., с големите пари, медии и всички средства за манипулация.

                    Затова, трябва да се направи всичко да намалее тази власт.
                    Трябва да има пълна прозрачност и контрол! Максимално възможното.
                    И законите...които партиите са приели в полза на спонсорите си ДА се променят с Обществено участие и надзор!
                    Референдуми по всички важни въпроси.
                    Това ще им секне парите, които сега крадат от всички нас.


                    както се случи с един съвсем мирен протест, на който изскочиха изведнъж 20на явно внедрени провокатори, лумпени, не знам как да ги нарека - и всички медии излъчиха кадрите с 2-3 кървави глави...на другия ден Борисов подаде оставка...
                    А медиите и народа запя - ние се дистанцираме - всички протестиращи са лумпени - един искал национализация, друг - да не плаща....и все покъртителни неща, но без главното, което се искаше и най-вече, че протестите бяха мирни....изключая "групичките", които прокуратурата не иска да разбере кой е наел
                    Last edited by съни(тя); 13.03.2013, 21:19.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                      Е-е-е, ннам дали се обидя?

                      Давай, критикувай, некой да ти е запушил устата? (немаме предвид модераторите, де).

                      Силовото (ми, или нечие друго силово) изказване показва само емоция, но не доказва правота.
                      Прочее, докажи своята правота.
                      Ти сигурен ли си в твърдението, че тук сме имали партийна система? Формално- Да, но само формално. Имаме ли републикански/демократични (БСП/СДС) медии, с журналисти, които да не са фурнаджийски лопати и днес с едните, утре- с другите, а е ясно какви идеи изповядват. Хората, които се обединяват в партийни или някакви други структури, трябва да изповядват едни и същи ценности (знам, че е клише, но е вярно). Голяма част от нас нямат такива ценности и не могат да бъдат лоялни към определени идеи. Ако е по конкретен повод- защита на резерват (примерно) е по- лесно- целта е видима и конкретна и по тази причина по-лесно се случват и нещата с подобни инициативи
                      . Не по същият начин стои въпросът с партиите- самата материя е по- сложна и не е въпрос само на това да се бие този или онзи на избори. Много е лесно да си с победителите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                        Лавират, чудят се как да ни приспят пак. Война е.
                        По секакъф начин гледат да дис-кредитират (да отнемат доверието) на истината, че единственият политически субект е народът, че народът в своята държава е суверенът.

                        И робовете им се фащат - така ин ги е по-лесно да си кютат и пърдят в дупката...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Разделението е по важен въпрос - оставка или не на общинския съвет
                          това може да доведе до смяна на кмета и запазване на средата около бившия

                          * * *
                          Масовото схващане за протестиращите - силно налагано и от медиите доскоро беше силно отрицателно - лумпени, които не знаят какво искат и т.н., пускане на един куп материали за някои хора на база верното уики, но без да се гледа как е събирано инфото....
                          Сега понамаляха манипулациите от екрана, даде се думата на повече хора, виждат се конкретни действия и най- вече, има разпускане на парламента, т.е. намаляват исканията в този момент и .... една идея мнението поне стана по-улегнало ... )
                          Лавират, чудят се как да ни приспят пак. Война е. Не се знае кой ще победи.

                          Всъщност ще победим ние. Но колкото по бързо победим толкова по малко време ще имат да крадат.
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                            Струвами се, че всички, които проявяваме критичност към възгледите ви (даже не възгледите- аз нямам нищ против тях, а действията)- сме такива по дифолт.
                            Е-е-е, ннам дали се обидя?

                            Давай, критикувай, некой да ти е запушил устата? (немаме предвид модераторите, де).

                            Силовото (ми, или нечие друго силово) изказване показва само емоция, но не доказва правота.
                            Прочее, докажи своята правота.

                            Коментар


                            • Малко история на Атинската Демокрация )

                              http://www.youtube.com/watch?v=NOwSL...on_111804#t=3s

                              Само като информация, не за сляпо копиране

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                                С кво си фалшива, миче?
                                Не разбирам.
                                Струвами се, че всички, които проявяваме критичност към възгледите ви (даже не възгледите- аз нямам нищ против тях, а действията)- сме такива по дифолт.

                                Коментар

                                Working...
                                X