IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
    Не пред енергото пред банките трябва дасе стачкува....искаме европеиски лихфи....не олигарсите да лапат от лихви и от нашите кожи а икономиката и предприемачите дасе отърсят и помислят за инвистиции.....америка свали лихвите преди 100 г европа и тя а Дянков ги проспа....защо ли....и няма кои даго попита
    Не знам дали осъзнаваш какво говориш.
    Високите лихви не са проблем. Виж какво стана след ударното намаляване на лихвите от Буш младши! Вече 5та година криза, и краят и се не види.
    Ако имахме европейски лихви, сега щяхме да имаме и гръцка и испанска безработица.
    Трябва да сме благодарни че се хванахме на хорото толкова късно, че ако бяхме подранили хората вече щяха да си продават органите.
    Четвърто, много добре знаеш че Б-я е рискова държава. Като имаш риск, имаш и лихва - по-просто от това няма на къде.
    Пето, май не осъзнаваш въобще какво говориш, какви олигарси какви 5 лв. Банките са предимно чужди, и с лихвите си изхранвам западните пенсионери - австрииски, италиански и гръцки .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
      Аз ГИ смятам за равностойни по вина с монополите.
      Оправданието им ( а може и да са прави) е, че смъквайки лихвите ще рухне банковата система. Е, те не го казват в прав текст, но моят прочит е такъв. Рискова ни е банковата система (каквото и да говорят) и тези лихви "спасяват" донякъде положението.

      Успешен ден на всички!
      Не ги смятай ,равностойни.По голяма вина имат.Сметни само на каква лихва взимат парите и на каква я дават на хората и ще видиш,че правотата им във всичко идва от прекомерна алчност.......имам при мен един човек.от време на време още му давам по малко работа да има какво да яде,че е останал кожа и кости.цял живот военен,пенсия 410 лв.направил грешка с един негов роднина и сега си плаща в банка 250лв грешката.остават му 160 лв.обаче роднината му го е набутал и във TBI с един телевизор и това го довършва.познава се със съдия-изпълнителя обаче дебелия мазен-тулуп му казва,че и той трябва да яде хляб.до тук е дал 7000лв,каквото е имал да съди роднината си за(грешката)...ще го осъди някой ден ако е жив.след като тулупа му взима и 160лв няма ток и храна.това е месеци.казали му може да се направи нещо да не му взимат тия 160 лв но трябвало пак пари за адвокати.понякога,като го гледам си мисля.да ФАЛИРА явно права няма.докога ли ще има права да (ЖИВЕЕ) така
      Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
        vmankov,
        А търсене с "марио тагарински" опита ли?

        Развесели ме.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Добро утро, Мечо!
          Добро утро, тайфата!

          Снощи доста сте изписали - трактати, есета, повествования ... За половината от коментарите ми трябва преводач.
          Хубав ден на младежите и девойките!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
            Днес обясних нещо за банките....и олигарсите ....И пак питам Защо никои непита за свалянето на лихвите на депозитите и кредитите.
            Аз ГИ смятам за равностойни по вина с монополите.
            Оправданието им ( а може и да са прави) е, че смъквайки лихвите ще рухне банковата система. Е, те не го казват в прав текст, но моят прочит е такъв. Рискова ни е банковата система (каквото и да говорят) и тези лихви "спасяват" донякъде положението.

            Успешен ден на всички!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение

              Което е много интересно, Мечо, че търсенето на "марио тагаринов" в Гугъл (поне при мен) не дава нищо... А преди месец даваше десетки хиляди попадения.
              vmankov,
              А търсене с "марио тагарински" опита ли?

              Коментар


              • Добро утро tnm
                Добро утро чета



                http://www.youtube.com/watch?feature...&v=5UJhInz_ceU
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  Питай сега Калин Христов )
                  или Маранди - той го е казал още преди 5 или не знам колко години )
                  аз питам от 2 г, в началото си мислех, че трябва да има реверанс към правителството да покаже какво може, после като започнах да питам, първо ме нарекоха комунистка, после платена )

                  Впрочем, ако те интересува темата ето една група ...има и доста материали из нета
                  https://www.facebook.com/pages/Нацио...58226610877900
                  Мило,

                  трудодоемко е да се правят качествени прогнози и то без пари. Отнемат много време, винаги се появяват "доброжелатели". Ето ти прогнозите за БГ-стан, защо не крякахте като ви ги дадох точно, когато трябва, а чак сега?
                  ---------------------------------------
                  12.10.2010 05:12 - 6 месеца след прогнозата ми за Q1 на 2011 година

                  http://marandi.blog.bg/biznes/2010/1...-godina.618963
                  ----------------------------------------
                  29.04.2011 05:41 - Моята последна статия

                  http://marandi.blog.bg/biznes/2011/0...statiia.737820

                  -------------------------------------------

                  П.П. Спокойно, повече споменах, че няма да правя прогнози и анализи за БГ-стан. И без това, когато са пуснати и можеше да се коригира нещо - всички спаха, а се сетиха 3 години по-късно, а всичко е предвидено с убийствена точност. Къде беше ти и Мечката тогава да ми правите "революции"? Ърмм ...?

                  Имаш картинки, графики, всичко писано още преди 3 години какво ще се случи + актуализацията ви на бюджета, който от излишък мина не на балансиран, а направо на дефицит.

                  Ако БаМмкоФф е финансист, то Русото е Упи Голбърг, но вие си ги избирате.

                  После си мислиш, че можеш да се кикериш на Русото или на мадам Шъ? И за к'во? Щот' си с комплекси ли? И да прочетеш анализите - няма да ги разбереш - спокойно
                  Last edited by marandi; 14.03.2013, 02:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                    Не пред енергото пред банките трябва дасе стачкува....искаме европеиски лихфи....не олигарсите да лапат от лихви и от нашите кожи а икономиката и предприемачите дасе отърсят и помислят за инвистиции.....америка свали лихвите преди 100 г европа и тя а Дянков ги проспа....защо ли....и няма кои даго попита
                    Питай сега Калин Христов )
                    или Маранди - той го е казал още преди 5 или не знам колко години )
                    аз питам от 2 г, в началото си мислех, че трябва да има реверанс към правителството да покаже какво може, после като започнах да питам, първо ме нарекоха комунистка, после платена )

                    Впрочем, ако те интересува темата ето една група ...има и доста материали из нета
                    https://www.facebook.com/pages/Нацио...58226610877900
                    Last edited by съни(тя); 14.03.2013, 01:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Досадно ми е, братле!

                      Писал съм ви нещата още преди години. Че ще има предсрочни, че Фиск-а има най-слабо тримесечие от 95 година насам в 1-во тримесечие на всяка година. Давал съм графики и анализи.

                      Че "монополистите" ви са Държавни и за да се пълни Фиска с 20% ДДС, затова надуват сметките всяко първо тримесечие.

                      Че икономиката ви е тотално дисбалансирана, че е обречена при тоя модел, че инфлацията ви е нещо, което го няма никъде, т.е. да се помпи изкуствено от ФИска, чрез регулаторите.

                      Че всичко отива после по партийни каси и се разпределя.

                      П.П. Досадно ми е - повярвай ми. И години по-късно се пръкна Мечката и Слънчевичката да ни "търкат" очите на нас слепите, дет' съм го набил в прав текст преди години и всичко е предвидено с убийствена точност.

                      Че ще има предсрочни.

                      Гледах ви и "новия" кабинет - пак ви употребиха! Следващите избори ще са още по-зле с още по-големи олигофрени.

                      Имате системна грешка вече и ще става все по-зле. Скоро Златките, Азис, Мечката и Слънчевото ще ви се изтъпанят насреща пред камерите.

                      Вече цульо и пульо си мисли, че става за политик, щот' се оказа най-евтия бизнес в БГ-стан.

                      Забавно ми е - спокойно! Но ми е по приятно да си говорим за пиене, еВане и ядене, отколкото поредните безработни идиоти, дет' решили да се реализират в БГ-стан.

                      Да вървят по Света - нали сме глобализация? Що па всичко ламти за БГ-стан?
                      разбрах те
                      Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                      Коментар


                      • за съжаление си прав ....лека от мен
                        Животът е огледало.....усмихвай се

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                          Не пред енергото пред банките трябва дасе стачкува....искаме европеиски лихфи....не олигарсите да лапат от лихви и от нашите кожи а икономиката и предприемачите дасе отърсят и помислят за инвистиции.....америка свали лихвите преди 100 г европа и тя а Дянков ги проспа....защо ли....и няма кои даго попита
                          http://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=77451
                          като приемат (някакъв,някога)закон.може и да се нареди някой пред банките
                          само че да не се наредят всички
                          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                            Да не цапаме темата с подобни МУТРИ,че Маранди ще ни подхване а аз го уважавам.
                            тая мутра е за тема политика.
                            Досадно ми е, братле!

                            Писал съм ви нещата още преди години. Че ще има предсрочни, че Фиск-а има най-слабо тримесечие от 95 година насам в 1-во тримесечие на всяка година. Давал съм графики и анализи.

                            Че "монополистите" ви са Държавни и за да се пълни Фиска с 20% ДДС, затова надуват сметките всяко първо тримесечие.

                            Че икономиката ви е тотално дисбалансирана, че е обречена при тоя модел, че инфлацията ви е нещо, което го няма никъде, т.е. да се помпи изкуствено от ФИска, чрез регулаторите.

                            Че всичко отива после по партийни каси и се разпределя.

                            П.П. Досадно ми е - повярвай ми. И години по-късно се пръкна Мечката и Слънчевичката да ни "търкат" очите на нас слепите, дет' съм го набил в прав текст преди години и всичко е предвидено с убийствена точност.

                            Че ще има предсрочни.

                            Гледах ви и "новия" кабинет - пак ви употребиха! Следващите избори ще са още по-зле с още по-големи олигофрени.

                            Имате системна грешка вече и ще става все по-зле. Скоро Златките, Азис, Мечката и Слънчевото ще ви се изтъпанят насреща пред камерите.

                            Вече цульо и пульо си мисли, че става за политик, щот' се оказа най-евтия бизнес в БГ-стан.

                            Забавно ми е - спокойно! Но ми е по приятно да си говорим за пиене, еВане и ядене, отколкото поредните безработни идиоти, дет' решили да се реализират в БГ-стан.

                            Да вървят по Света - нали сме глобализация? Що па всичко ламти за БГ-стан?

                            Коментар


                            • Не пред енергото пред банките трябва дасе стачкува....искаме европеиски лихфи....не олигарсите да лапат от лихви и от нашите кожи а икономиката и предприемачите дасе отърсят и помислят за инвистиции.....америка свали лихвите преди 100 г европа и тя а Дянков ги проспа....защо ли....и няма кои даго попита
                              Животът е огледало.....усмихвай се

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                                Днес обясних нещо за банките....и олигарсите ....И пак питам Защо никои непита за свалянето на лихвите на депозитите и кредитите.
                                защото първо трябва да има закони за това и онова а законите се гласуват от парламента
                                и заради подобни......................а ИПИ-ейският член Мартин Димитров(СДС) внесе през 2010 дребната поправка в ЗПК, която законово даде право на банките да променят едностранно условия по сключени договори
                                За последно променено от съни(тя) : Днес в 01:20
                                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                                Коментар

                                Working...
                                X