IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
    Сьомгата е мазна риба и не е добре да се пържи.. Прави се на тиган от тия тефлоновите или на разни специални ястия (в нета е пълно)... Аз много не я обичам че ми е тежка.
    Аз обичам мазно, Космо.

    Но благодаря ти за съвета
    Свободен във виелицата.
    http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
      Тук на централния пазар чат-пат се появава замразена сьомга, изчистена и без глава, за 10-ина лева чилото.

      Обикновино я пържа (последно я пробвах на скара, но май не ми е по-вкусна), а някоя част от нея правя прясносолена и ногу ми аресва.

      П.П. Абе, къде е бат Серго?
      Сьомгата е мазна риба и не е добре да се пържи.. Прави се на тиган от тия тефлоновите или на разни специални ястия (в нета е пълно)... Аз много не я обичам че ми е тежка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
        Тук на централния пазар чат-пат се появава замразена сьомга, изчистена и без глава, за 10-ина лева чилото.

        Обикновино я пържа (последно я пробвах на скара, но май не ми е по-вкусна), а някоя част от нея правя прясносолена и ногу ми аресва.

        П.П. Абе, къде е бат Серго?
        Казах му, че е ДИВАК, защото чашата му е пълна с добро и компетентност и той се обиди
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Тук на централния пазар чат-пат се появава замразена сьомга, изчистена и без глава, за 10-ина лева чилото.

          Обикновино я пържа (последно я пробвах на скара, но май не ми е по-вкусна), а някоя част от нея правя прясносолена и ногу ми аресва.

          П.П. Абе, къде е бат Серго?
          Свободен във виелицата.
          http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

          Коментар


          • Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
              Не беше ли сельодка?
              Щото неотдавна за пушена сельодка говореше май? В Лидъла.

              Ако е така, сподели, как е на вкус? Например в сравнение с пушената скумрия?
              Сьомга беше. Арти беше сельодка. Аз такива боклуци не ям.

              Само пушена сьомга. Червена на цвят. Мнооого мека и вкусна !!!
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Сабален пушена сьомга, по икиндия линзери.
                Не беше ли сельодка?
                Щото неотдавна за пушена сельодка говореше май? В Лидъла.

                Ако е така, сподели, как е на вкус? Например в сравнение с пушената скумрия?
                Свободен във виелицата.
                http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Вълнува се, да!
                  Свободен във виелицата.
                  http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
                    Грежка - Linz an der Donau.
                    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=m2RFPeRIZ3I
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
                      Ами тази тук тема е създадена именно с цел да си лафим за неща като линз/линц.

                      А за стърженето на стомасите е темата "Политика". Иди, виж ги там и си пусни същия пост, ама... май повечето няма много-много да го чуят.
                      Така е. Има там в политиката един Мечо дето ще го накара да дигне бунт, ако е чак толкоз недоволен !!!

                      Ма срамота е Мечо да ви дига бунтовете, дето рупа кот му е кеффф. Сабален пушена сьомга, по икиндия линзери.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                        Не че нещо споря, но и истинското име на града Линц, който е на територията на сегашна Австрия е Линц на Дунав, Linz ab Donau.
                        Грежка - Linz an der Donau.
                        Свободен във виелицата.
                        http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от grajdanin Разгледай мнение
                          Чета и не вярвам на очите си за какви неща се карате тук-линц или линз, а кризата навън стърже по стомасите на хората.
                          Ами тази тук тема е създадена именно с цел да си лафим за неща като линз/линц.

                          А за стърженето на стомасите е темата "Политика". Иди, виж ги там и си пусни същия пост, ама... май повечето няма много-много да го чуят.
                          Свободен във виелицата.
                          http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от grajdanin Разгледай мнение
                            Чета и не вярвам на очите си за какви неща се карате тук-линц или линз, а кризата навън стърже по стомасите на хората.
                            Не разбирам много от икИномика, но оглеждайки се около мен, виждам само търговци и шепа производители на нискокачествени и неконкурентни на небългарските им аналози стоки.
                            В днешно време да си търговец не е лесно(изпитвам го в момента и аз на гърба си)щото да въртите едни пари всички, а да чакате да забогатеете и икономиката да се развива май/хич не става. Ни еврофондове, ни емигрантските пари и малкото чужди инвестиции-барабар с яловото ни производство могат да изхранват българската армия от търговци.
                            Както писах по-горе тези търговски несгоди ги усещам сега и аз по гърба си.
                            Хванах се като бизнес партньор в едно търговско дружество занимаващо се с посредническа дейност.
                            Цифрите говореха, че комисионите при превъртането на парите носят накрая на месеца едни добри печалби;всички цифри по отчета говориха поне това.
                            В действителност обаче, за да извършваш съответната дейност и срещу което да получиш пари, трябвало да отстъпваш(никой не те кара на сила) една голяма част от процента(негласно) на печалба на, този който ти доставя работа. Та вадиш ги ти от джоба, даваш ги на контрагента без да ги описваш в отчетите-уж на хартия имаш печалба , но накрая ти остава само радостта от труда.
                            Та един ден му викам аз на моя "бизнес партньор":вапцахме я, дай да ти ставам служител, за да намалим разходите, като взимам само заплата, а ти от печалбата на определен падеж ще ми връщаш капиталовложенията.
                            Да де, ама и така не вървеше по мед и масло-разбра се, че без свежи средства, няма как да излезем от създалата се вътрешно фирмена криза, породена от всеобщата такава. Сега като длъжност се явявам и като служител, и като кредитор. Създадохме една толкова сложна структура на отговорности просто не е истина.
                            Но пък ако не друго, то кризата ни научи да мислим и работим в екипност- около мен все "приятели", където срещу някой и друг малък заем, помагат в мой други самостоятелни или общи "бизнес" начинания.
                            Сега съм решил да започвам друго бизнес начинание, свързано с малко като капацитет производство, но с потенциал за развитие-поне като разчет
                            От тоя "стрес" последно време качих килограми, та от няколко дни бях на строга диета, но днес ми подариха едно италианско вино Cerasuolo di Vittoria Classico, и след като изпих половината, реших да Ви се оплача
                            През 2001 г. 21% от паричните доходи на домакинствата бяха извън работните заплати, пенсии и социални плащания, т.е. от предприемачество, собственост и домашно стопанство. През 2011 г. тези доходи са само 13%. За сметка на това паричните доходи от заплати и пенсии са над 83%. България се пролетаризира отново. От 366 хил. фирми половината имат само по 1 зает. Половината от българския бизнес е във фризера. Български фирми дори в хранителната индустрия не могат да издържат на силно субсидираното земеделие в другите европейски страни. Земеделската субсидия в страната е с 40% по-ниска от другите държави в Европа. Закрити са десетки хиляди фирми в леката промишленост заради загубата на поръчки. Сринат е и строителният бизнес. Над 10 млрд. лв. са блокираните пари на инвеститори. Това повлече фирмите в мебелното производство и стоките за дома.
                            http://milom.blog.bg/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от grajdanin Разгледай мнение
                              Чета и не вярвам на очите си за какви неща се карате тук-линц или линз, а кризата навън стърже по стомасите на хората.
                              Не разбирам много от икИномика, но оглеждайки се около мен, виждам само търговци и шепа производители на нискокачествени и неконкурентни на небългарските им аналози стоки.
                              В днешно време да си търговец не е лесно(изпитвам го в момента и аз на гърба си)щото да въртите едни пари всички, а да чакате да забогатеете и икономиката да се развива май/хич не става. Ни еврофондове, ни емигрантските пари и малкото чужди инвестиции-барабар с яловото ни производство могат да изхранват българската армия от търговци.
                              Както писах по-горе тези търговски несгоди ги усещам сега и аз по гърба си.
                              Хванах се като бизнес партньор в едно търговско дружество занимаващо се с посредническа дейност.
                              Цифрите говореха, че комисионите при превъртането на парите носят накрая на месеца едни добри печалби;всички цифри по отчета говориха поне това.
                              В действителност обаче, за да извършваш съответната дейност и срещу което да получиш пари, трябвало да отстъпваш(никой не те кара на сила) една голяма част от процента(негласно) на печалба на, този който ти доставя работа. Та вадиш ги ти от джоба, даваш ги на контрагента без да ги описваш в отчетите-уж на хартия имаш печалба , но накрая ти остава само радостта от труда.
                              Та един ден му викам аз на моя "бизнес партньор":вапцахме я, дай да ти ставам служител, за да намалим разходите, като взимам само заплата, а ти от печалбата на определен падеж ще ми връщаш капиталовложенията.
                              Да де, ама и така не вървеше по мед и масло-разбра се, че без свежи средства, няма как да излезем от създалата се вътрешно фирмена криза, породена от всеобщата такава. Сега като длъжност се явявам и като служител, и като кредитор. Създадохме една толкова сложна структура на отговорности просто не е истина.
                              Но пък ако не друго, то кризата ни научи да мислим и работим в екипност- около мен все "приятели", където срещу някой и друг малък заем, помагат в мой други самостоятелни или общи "бизнес" начинания.
                              Сега съм решил да започвам друго бизнес начинание, свързано с малко като капацитет производство, но с потенциал за развитие-поне като разчет
                              От тоя "стрес" последно време качих килограми, та от няколко дни бях на строга диета, но днес ми подариха едно италианско вино Cerasuolo di Vittoria Classico, и след като изпих половината, реших да Ви се оплача

                              Така популярният начин, наречен "да правиш дребен и среден бизнес в ТАЯ страна" - почива на много съвременни пазарни лостове, още не намерили толкова широка публичност в световната икономика.

                              Методът "прехвърляне от единия в другия джоб" - е непознат и затова - ненадминат в пространството, определено като световни пазарни отношения.

                              Лесно е за обяснение: активите се прехвърлят /завъртат/ от единия в другия джоб - безпроблемно, като предварително са достатъчно добре излъскани /лъснати/. Новият продукт може да се прехвърли и към нов пазарен субект в замяна на дълг и в същият момент той почва да го прехвърля в своите джобове... После, в същият стил - процесът се преповтаря. Основен момент в тоя бизнес: абсолютно е неприемливо да се вкарват свежи пари в "процеса"...

                              Вероятно началният капитал, с който е тръгнал "бизнесът" ще се топи тук-там: все нечии джобове ще отънеят и ще се скъсат от "прехвърлянето", е те - точно тогава може и да има фалити /няма да има реално с какво да се купи нов панталон/, но пък достойнството ни ще прозира през скъсаните джобове, а това все някой/някоя - може да приеме като предимство...

                              Има и други сценарии, но описването им изисква време, времето е актив за някои, а писането за слава не винаги се толерира...
                              If something inspires you, follow it! Henry Ford

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                                Добро утро, Мечо!
                                Добро утро, тайфата!

                                Спешно ми трябва термометър, за да си измеря температурата. Сигурно съм болна. Разработила съм се от ранни зори, а този ми ентусиазъм може да се дължи само на някакъв здравословен проблем
                                Добро утро tnm
                                Добро утро чета

                                http://www.vbox7.com/play:d80215d2&start=1
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X