IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧАРЪТ на НЕЩАТА от ЖИВОТА..., или: "Защо царят трябва да бъде гол...винаги!" :)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе не знам дали царят е гол, ама нашата политика е пълен цирк. Показаха го безмислените избори от неделя, след които почват също толкова безмислени говорения и надцаквания. Само се кефя, че не можах да видя доволната мутра на Корнелия

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Слушах Слави и сценаристите му. Един от доводите им беше, че системата, която предлагат, работела във Франция и нямало начин да не работи и в България.
      ....

      Следователно проблема не в системата.

      Съгласен съм с това, че проблемът не е в системата за гласуване.

      Все пак искам да поставя мои впечатления от това, кои са факторите, които са необходими, за да има резултат от бъдещите действия в тая страна...

      1. Ясно е, че хората трудно се променят. Мисленето им се променя ОЩЕ ПО-ТРУДНО. Това е резултат от "лашкането" на масата - първо в една погрешна посока, а след това - от новото "лашкане", поради лакомията на ония, които трябваше да направят дълго чакания преход... Мисленето се променя с десетилетия.

      3. Трябва да има ПОНЕ инициатива за ОПИТИ за смяна на системата И ПРАВИЛАТА, от които най-много се боят представителите на т.нар. статукво. С нокти и зъби ЩЕ СТИСКАТ ВЛАСТТА, която дава толкова привилегии и осигурява ОХОЛЕН живот, по съвсем "изчистен" регламент, благодарение на Обществените поръчки, които легитимират всички изразходвани средства от бюджета, НО И благодарение на Европейските фондове... Всичко това ОВЪЛЧАВА заемащите държавни постове, НЕЗАВИСИМО коя партия представляват... Нека сами се уверим в това - за няколкото дни до балотажа. Със зъби и нокти... /ще се уверим/...

      4. Слави е "яйцето на раздора". Чалгар не ни трябва! Той обаче е инициатор! Никаква друга инициатива няма шанс да пробие. НИКОЙ друг, ако не обединява с нещо хората - няма шанс. Очевидно чалгата е способна и да разединява, но по-скоро е обратно. Младите живеят с тази музика. КОЙ все пак ги възпита, за да "надуват" тази музика? Уж никой от нас не може да я търпи... Е, защо тогава тя излезе напред за младите? Всъщност, Слави ПОСТОЯННО канЕШЕ /сега не зная как е/ - и много световни величия на РОК-музиката, много шоумени от световна величина, много световни ЗВЕЗДИ на класическата музика. Е, защо нашумя като "чалгар", но никой не споменава УНИКАЛНИТЕ участия на СВЕТОВНИЯ КУЛТУРЕН ЕЛИТ в неговото шоу? ФАКТ е, че медиите ДИКТУВАТ отношението ни към живота в страната. Медиите ДИКТУВАТ КАК ТРЯБВАЛО ДА МИСЛЯ! Така е, когато някой заплати на тия медии.

      5. Извън горното, ако си събрал над 3 МЛН. гласове, това пък е тест за това, дали някой има шансове да се впусне в надпревара с политиците. Реално е това да направи и Трифонов. Разбира се - не предричам, нито пък "благославям". Това ЩЕ стане - и АКО той може да мотивира масата - най-вероятно ще се озове на върха на политическия Олимп...

      6. Между другото, не бива да забравяме, че С.Трифонов е сравнително млад. Повече от политиците го недолюбват, защото ги превъзхожда в едно: НЕ Е БИЛ ЧЛЕН НА БКП! Разграничава се и от Костов, който го срита и му провали кариерата за дълго. Е? /Да де, АМА е чалгар - ще проглушим света, но НЕ Е ТОЙ, който кара децата по улиците да слушат чалгата, а НИЕ САМИТЕ СМЕ ВИНОВНИ за тяхното ПРЕВЪЗПИТАНИЕ - именно - в чалгари, както и в това - да създаваме НОВИ "ценности", вкл- - и с търпеливото ни отношение към ония, които в последните години ПРОМЕНИХА ИСТОРИЯТА, но и ПРОДЪЛЖАВАТ ДА Я ПРОМЕНЯТ!/ Ееее - Слави ли е чалгарят, или НИЕ СМЕ чалгарите, въпреки, ЧЕ НЕ ОБИЧАМЕ ЧАЛГАТА и НЕ ПРОПУСКАМЕ шанса да я заклеймим...

      7. Слави подаде заявка за участие в политическия ни живот. Ще сгреши, ако не продължи напред. Той РЕЖЕ журналистите. Така и трябва. Платените журналисти, които гледат едностранно на събитията - не са необходими. Необходими са такива, които могат да работят материалите си, които четем - критично, независимо от това - коя е партийната централа, чиито новини коментират. Това е и УСПЕХЪТ за една медия и който и да е неин представител - журналист: независимо и КРИТИЧНО поднасяне на новините...

      8. Докъде ще стигне С. Трифонов - не мога да гадая. Повече от политиците губят доверието на масата. Семейните ценности при него са издигнати в култ. Бях писал за това. Отношението към майка му е уникално. Такива хора имат представа за състоянието на обикновения избирател. Дали ще оправдаят подобно доверие и ДОКОГА - би зависило от самия него /АКО се впусне в политиката, а той ЩЕ ГО НАПРАВИ/. Даммм: оказва се, че отношението към майката - не е нещо повърхностно в живота ни... Малко му завиждам, защото моето отношение към майка ми /на уважение, дори - едва ли не - на страхопочитание/ - при мен не е на такова ниво...

      /не натрапвам мнение - всеки си има такова! Дали Слави ще нахълта в политиката? Ако не го направи, би могъл наистина да се счита неадекватен на времето, в което живее - българин.../


      п.п. защо "скачам" от т. 1 на т. 3? Ми -и аз като зайчето: "1 - 3, 1 - 3"...

      Коментар


      • Поздрави!

        /нека и комплексарят се счита поздравен..., ха сега де..., ама това да не счита като подмазване - защото нямало кой да пише в някаква тема, в някакъв форум... Миии - това изглежда е единственият начин за изява на комплексарите: да "пълнят" ежедневно теми.../


        Като оставим настрани тъпотиите, мога да ви пусна тук нещо, което да ви фокусира върху това, КАК навън гледат на нашите постижения - например - в спорта! Не е малко!

        ПОВОД ЗА НАЦИОНАЛНА ГОРДОСТ! /дори за нова тема ТУК/


        Та, снимките са от Лозана /Конфедерация Хелвеция - както са отбелязали на монетите си швейцарците... и не ви пожелавам да съберете 5 монети по 5 франка..., не за друго, а защото диаметърът им, а и масата.../

        Женевското езеро..., яхтите вечер..., ама поводът за Нашата национална гордост е ТОЧНО ПРЕД ОЛИМПИЙСКИЯ МУЗЕЙ! Летвата за скок на височина - изглежда за ВЕЧНИ ВРЕМЕНА ще бележи върховото постижение на НАШАТА Стефка! Догодина стават 30 години оттогава! Браво на Стефка! Пред входа на Олимпийския музей в Лозана!



























        Форуми не "поддържам". Имам достатъчно други ангажименти. Влизам така, за да прочета нещо ново. Понякога нещата се повтарят - едни и същи - с години /различни хора - и идеали.../. Разбира се - вземам отношение, защото паметта на един човек тук често му изневерява и още по-често фантазира, че можел да прогнозира... Това е с цел: да измъкне нечии пари. Пише го в мненията назад. "Помагал" - разбира се, за да не ви "тежат" авоарите...

        Бъдете здрави!

        Коментар


        • В желанието си да Ви отегча привечер и да направя по-безцветен форума /Ви/..., мииииии - така /неангажиращо/: мисля си по един въпрос... Примерно, ако ме попитат, кои две неща могат да ме впечатлят в една столица - доста бих се затруднил да отговоря - еднозначно...

          За столицата на Конфедерация Хелвеция - Берн - не бих се колебал! Двете неща, които грабват вниманието ми са:

          ПЪРВО: десетките хиляди мушкатА, "избухнали" /нацъфтели/ по един и същ начин по прозорците...
          ВТОРО: часовникът със зодиите...
          ТРЕТО: уютното интернет-кафе..., опссс, ама нали нещата трябваше да бъдат две? Да де - кафенето е някак между мушкатата!



          п.п. Зная, че българчетата - сме много подозрителни, затова признавам: това е отново фотошоп! Най-сполучливият ми фотошоп до сега! Цели 5 часа /на снимка/ ми трябваха, за да изпипам "злият" си замисъл - да Ви излъжа! Да беееее - Що пък да не ви излъжа: кой-където ви завари неподготвени - все се упражнява /на Ваш гръб/!!!

          Бъдете здрави и щастливи!


















          Коментар


          • Значи, хубава страна си имаме! Две мнения по въпроса – няма! Има малки проблеми, които ще отстраним, разбира се. Един от малките проблеми – е трудната комуникация с някои българи...

            Та, аз – с моите фотошопове – обяснявам подробно: ето ме пак. Пак изпипах един фотошоп. Само 5 часа ми бяха достатъчни. Какъв е смисълът на правенето на фотошопове от мен – няма да ви споделя. Всеки има право да споделя част от инфото в такива форуми.

            Обяснявам последователността от действията ми, за да няма отново неразбрали: първо – взех няколко снимки от нашата река Янтра, която минава близо до Горна Оряховица. Защо точно Янтра? Стори ми се най-подходяща. Поставих разни силуети на сгради в далечината. В близък план поставих няколко снимки на букети с цветя от цветарски магазини у нас. В реката – с фотошопа го направих – „пуснах” малко лебеди и диви патици, а и други плаващи гадинки, но се колебаех, дали ги има у нас, затова не прекалих във фантазиите си...

            Какво се получи накрая? Ми – не зная, но много ми прилича на Цюрих... АКО бях казал, че това е най-големият град в Конфедерация Хелвеция – сигурно много щяха да ми повярват, НО НЕ ВСИЧКИ БЪЛГАРИ СА ТАКА ЛЕКОВЕРНИ!!! Много от нас знаят, че врагът не спи! Веднага щяха да ме оправергаят, защото на тая страна това ѝ е необходимо /някой да бди над „ВАС”/... ))

            Позамислих се... Защо пък край Янтра да няма такива цветя? Те радват окото... Всеки би се грижил за тях у нас, нали? Защо пък у нас да няма патици /патки/ и лебеди? Тия, моите – от фотошопа – са на баба Пена – патките, а аз само им удължих шиите /фотошопът прави всичко!/ )) Та, защо да нямаме и лебеди, които плуват в Янтра? Аааа, тук по въпроса се посъветвах с един българин, който – когато видял истински лебеди и му поискали мнението, казал: „Ние си нямаме, защото от тях става чудесна капама!”... /без коментар!/












            Поздрави! И - да сме наясно: ще продължа да пускам снимки с фотошоп! ТОВА Е СВОБОДЕН ФОРУМ! Не се Абете да ме опровергавате - това са съвременните възможности на техниката...

            А аз мислех, че съм пресъздал Цюрих... Ми - не: Горна Оряховица - БЕЗ ФОТОШОП - е в пъти по-хубава, а и за нищо на света не си я даваме... Оти да се кОсим, като че ми мине?

            Коментар


            • Използваш термини от книжките, но нямаш понятие от кавитация.

              Разбира се, че българите не са криви. Крив си ти, със заяжданията и завистта ти.

              Всички тук разбраха, че не си виждал жираф... )))


              Дали си чел достатъчно книжки - не зная, но - това, че си чел преди 20-на години /и повече/ - руШка литература - не те оневинява.

              Зная, че не всичко можем да разберем на тоя свят. Не всичко можем да знаем!

              Да де, ама - АКО ти беше специалист, БИ БЛАГОДАРИЛ за НОВОТО, което си научил тук. Така се прави по белият свят.

              Но не! Ти почна да говориш онова, което си чел някога...

              Да де, ама по света има неща, които не се решават в прочетените от теб книжки, а и те не претендират да са ИЗЧЕРПИЛИ всички съществуващи варианти, които са ВЪН ОТ РЕГИСТРОВИТЕ.

              Искаш отново да ти пусна снимки? Еее, ША си помислА. Що да те отварям?

              Едно благодаря не каза. Не си струва да си губя времето с теб.

              Наивникът - другото лято - ще провери как стои въпроса - и ще те отвори. Чакай дотогава!

              Коментар


              • Айде пак българите "криви".

                Няма нормален корабособственик, който да допусне перката зад гъза на корабчето да пляска горе във водата, понеже се получава кавитация и ще замине системата за норматив.

                Защо си изтри смешните картинки? Ние тоже сме пътували на круиз, на яхти, на подобни корабчета и каквото се сетиш, но не дуднем по цял ден из форумите небивалици

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Amsterdamm Разгледай мнение
                  Това не е ли тема за забавление?

                  Стига разправии!

                  Подтемата на темата е за един готин круиз. Нямам интерес, но го препоръчвам. Поне 10-на човека могат да публикуват тук стотици снимки... Моите са - над 1000.

                  Какъв ми е интересът да застана тук и да лъжа?

                  Съзнанието на много хора е обременено по рождение. Параноята ги гони постоянно: на всеки ъгъл ги чака българин, който иска да ги излъже...

                  Хайде сега да помислим: ако един капитан днес прави /чисто/ - няколко /20-на/ хиляди евра - от най-обикновена обиколка на няколко острова, дали според него, не би имало смисъл - да направи някои "подобрения", така че - да оставя пасажерите на недостъпен остров, при което - ВМЕСТО "дежурните" 20 - да прибира по 30К?

                  Да де, АМА шопо, който видЕл жираф за първи път, отсякъл твърдо: "Епа, те таково жуотно - нема!!!"

                  Поздрави на модерацията - винаги, на точното място, в точното време!

                  Коментар


                  • Това не е ли тема за забавление?

                    Стига разправии!

                    Коментар


                    • Ти даже не можеш да дефинираш какъв тип кораби бяха "твоите" и какви са тия на Наивник, понеже са доста различни, спрямо твоите.

                      И затова ги изтри ...

                      П.П. Какво спечели БГ империя от твоето невежество? ( риторично )

                      Коментар


                      • Тоя "измамник" - ти предложи ДА СПЕЧЕЛИШ ОТ ТВОИТЕ "ЗНАНИЯ"...

                        Не забравяй това, защото сега ще пилиш на всички месеци наред!

                        Искаш ли нови снимки?


                        ИДИ НА МЯСТО, ЗА ДА СЕ УВЕРИШ!


                        Това, че капитаните правят пари - това си е едно на ръка. ПРави ги, който може, но не тия, които спорят по форумите за НЕЩА, КОИТО НЕ ЗНАЯТ!!!

                        Коментар


                        • Това, че някой в България се САМООПРЕДЕЛЯ като идиот - си е негов ЛИЧЕН проблем.


                          Повечето от нас - не са на това мнение! Докато СМЕ повече - нещата няма да се разтурят съвсем...


                          Когато идиотите надделеят - е - те тогава - Господ да ѝ е на помощ на тая страна...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Марандич, ква тая нулева водолиния бре?
                            Рекох да гугълна ако съм пропуснал нещо и ми излизат само твои писания в инвестора.

                            И тва ся ледоразбивач ли е, килнат ли е, крен що няма..... Объркваш ми морските познания

                            Тоя измамник с шотошопа си махна картинките, но накратко по твоята снимка - нулевата водолиния ще мине малко над булбувия нос ( триъгълник в зелено ), а после минава по цялия борд ( границата между червено и зелено ).

                            П.П. Няма балама корабособственик, който да кара корабите си над нулева водолиния, понеже разходите скачат в пъти

                            Коментар


                            • А, ти какво си мислеше, бре?

                              Че нахлузват дървен чепик отдоле под кила ли? И корабчето не пада, въпреки котвите, които се виждат на снимката, ама са хилави и няма да удържат.

                              Ти в БГ Империя за идиоти ли ни имаш, бре?

                              П.П. Видно е, че това е менте, иначе плавателния съд ще се наклони/накрени - демек ще се люсне по корем

                              Коментар


                              • Марандич, ква тая нулева водолиния бре?
                                Рекох да гугълна ако съм пропуснал нещо и ми излизат само твои писания в инвестора.

                                И тва ся ледоразбивач ли е, килнат ли е, крен що няма..... Объркваш ми морските познания

                                Коментар

                                Working...
                                X