IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧАРЪТ на НЕЩАТА от ЖИВОТА..., или: "Защо царят трябва да бъде гол...винаги!" :)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Еми и аз това казвам:

    Като има пари човек, си ходи в чужбина, пазарува в големите и скъпи магазини, купува си хубава храна, море, неща за дома, ремонти.

    А не да си давам парите на бензин, монтьори и т.н.
    И как ще заведеш гадже на спа в Девин, Велинград, Хисаря или Сандански? Как ще идеш до Дявоското гърло, Рупите, Перперикон или Белоградчишките скали? Как ще разгледате Солун, Ниш или Охрид? Как ще обиколиш Крит, Сицилия или Тенерифе? Като си на Албена как ще отскочиш до Калиакра, Аладжа манастир, плажа на Дуранкулак? Има само два варианта - с автобуса с бабите или с кола (собствена и под наем). Сети се сам кое е по-вълнуващо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
      Моите 2 стинки, въпреки че знам че съм малцинство...голямо.
      Много време нямах лична кола до около 35 приблизително....Чат пат служебна /не ползвана за лични нужди /. Това по никакъв начин не ми е пречило, напротив - жената ме зеМА ПРЕДИ да имам кон..., дори конюшната не беше моя , а под наем. Т.е. земала ме е заради мен, а не заради нещо друго. Относно приключенията...Бай Сачо не е в час пак... Пътувахме МНОГО по всякакъв начин, бус, самолет /основно/ и т.н. буквално по целият свят....Липса на разходи за кола = на почивка по средата на океана ! Така че колата хич не е задължителна.....до време... Като дойде момента на чаветата уви кола е необходима... Евго гони чавета ....и не е на 25-30 сигурно на Каките не прави добро впечатление липсата на кон....още повече, че тези по които се заглежда са по дифолт претенциозни щом са свободни на тази възраст...макар и реално да е оп-добре да имаш няколко конюшни от кон ама първо коня се забелязва...
      Еми и аз това казвам:

      Като има пари човек, си ходи в чужбина, пазарува в големите и скъпи магазини, купува си хубава храна, море, неща за дома, ремонти.

      А не да си давам парите на бензин, монтьори и т.н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Моите 2 стинки, въпреки че знам че съм малцинство...голямо.
        Много време нямах лична кола до около 35 приблизително....Чат пат служебна /не ползвана за лични нужди /. Това по никакъв начин не ми е пречило, напротив - жената ме зеМА ПРЕДИ да имам кон..., дори конюшната не беше моя , а под наем. Т.е. земала ме е заради мен, а не заради нещо друго. Относно приключенията...Бай Сачо не е в час пак... Пътувахме МНОГО по всякакъв начин, бус, самолет /основно/ и т.н. буквално по целият свят....Липса на разходи за кола = на почивка по средата на океана ! Така че колата хич не е задължителна.....до време... Като дойде момента на чаветата уви кола е необходима... Евго гони чавета ....и не е на 25-30 сигурно на Каките не прави добро впечатление липсата на кон....още повече, че тези по които се заглежда са по дифолт претенциозни щом са свободни на тази възраст...макар и реално да е оп-добре да имаш няколко конюшни от кон ама първо коня се забелязва...
        Аз с кола съм пътувал много и продължавам да пътувам от това по-приятно за душата няма. Пътувал съм от София до Порто и от Порто до София с кола, от Белград до Москва, от Москва до Санкт Петербург и от Санкт Петербург до Волгоград, от там пак до Москва и към София, цяла Европа съм обиколил с кола.

        Най-лесно е да си хванеш самолета, обаче съвсем друго е да обиколиш и да видиш бял свят, при самолета го няма това усещане, няма я тръпката, губи се магията на пътуването и идеята му.

        Има една поговорка "Човек е човек, когато на път.."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
          Моите 2 стинки, въпреки че знам че съм малцинство...голямо.
          Много време нямах лична кола до около 35 приблизително....Чат пат служебна /не ползвана за лични нужди /. Това по никакъв начин не ми е пречило, напротив - жената ме зеМА ПРЕДИ да имам кон..., дори конюшната не беше моя , а под наем. Т.е. земала ме е заради мен, а не заради нещо друго. Относно приключенията...Бай Сачо не е в час пак... Пътувахме МНОГО по всякакъв начин, бус, самолет /основно/ и т.н. буквално по целият свят....Липса на разходи за кола = на почивка по средата на океана ! Така че колата хич не е задължителна.....до време... Като дойде момента на чаветата уви кола е необходима... Евго гони чавета ....и не е на 25-30 сигурно на Каките не прави добро впечатление липсата на кон....още повече, че тези по които се заглежда са по дифолт претенциозни щом са свободни на тази възраст...макар и реално да е оп-добре да имаш няколко конюшни от кон ама първо коня се забелязва...
          Браво, браво, браво, аплодисменти за Песимиста,точно и на място казано. Така се избира и жена, който е познавач на жените де, иначе отиваш в другата графа, дето е масовката с конете.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Пак мрънкаш и подсмърчаш, колко толко данък плащаш? Май за носни кърпички даваш повече.
            Да обаче с носните кърпички си бърша носа и има някаква стойност в тях, а в данъците каква стойност има, че нещо не виждам? То това да спукаш гума на магистрала у нас си е нещо нормално, ти по Хемус скоро минавала ли си, изобщо в последните 20 години?

            Коментар


            • Моите 2 стинки, въпреки че знам че съм малцинство...голямо.
              Много време нямах лична кола до около 35 приблизително....Чат пат служебна /не ползвана за лични нужди /. Това по никакъв начин не ми е пречило, напротив - жената ме зеМА ПРЕДИ да имам кон..., дори конюшната не беше моя , а под наем. Т.е. земала ме е заради мен, а не заради нещо друго. Относно приключенията...Бай Сачо не е в час пак... Пътувахме МНОГО по всякакъв начин, бус, самолет /основно/ и т.н. буквално по целият свят....Липса на разходи за кола = на почивка по средата на океана ! Така че колата хич не е задължителна.....до време... Като дойде момента на чаветата уви кола е необходима... Евго гони чавета ....и не е на 25-30 сигурно на Каките не прави добро впечатление липсата на кон....още повече, че тези по които се заглежда са по дифолт претенциозни щом са свободни на тази възраст...макар и реално да е оп-добре да имаш няколко конюшни от кон ама първо коня се забелязва...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение

                Аз нямам нищо против да плащам и 2000 лв годишен данък, но на среща какво получаваме? Имаме категорично най-гадните горива в Европа, малоумни ограничения зад, които рекетьорите дебнат с камери на хранилка, разбити пътища, псевдо-магистрали, които дори не приличат на магистрали, а на селски пътища, даже и пътищата на село са по-добре от магистрала Хемус?!?!?!?
                Пак мрънкаш и подсмърчаш, колко толко данък плащаш? Май за носни кърпички даваш повече.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Тарикат мъж не писка, плаща си и данък и винетка и зелена зона и гориво и гуми и ремонт. Който ползва, плаща. Всяко мрънкане отвращава.
                  Аз нямам нищо против да плащам и 2000 лв годишен данък, но на среща какво получаваме? Имаме категорично най-гадните горива в Европа, малоумни ограничения зад, които рекетьорите дебнат с камери на хранилка, разбити пътища, псевдо-магистрали, които дори не приличат на магистрали, а на селски пътища, даже и пътищата на село са по-добре от магистрала Хемус?!?!?!?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    Евго, имот срещу жена?
                    Има ли сделка!?
                    не става ясно, какво предлагаш.
                    имот или да станеш жена на евго?
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение

                      Недей го лъжи, бе нали има тротинетки, колелета, нали сте "европейци", пък може и без седалки да ги карате колелата. За какво са ви коли? Дай да ги обложиме колите с възможно най-високи данъци, граждански, тол такси, всичко под евро 5 в надин и.т.н.
                      Тарикат мъж не писка, плаща си и данък и винетка и зелена зона и гориво и гуми и ремонт. Който ползва, плаща. Всяко мрънкане отвращава.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Нали каката има кола.

                        Но няма желание да отидем някой уикенд на спа.

                        При нея всичко е на приказки, в епохата на "въртеливите дупета" и меркантилните жени.
                        Тая кака има, друга няма. Ти само кака с кола ли приемаш? А и някак си не върви да и предложиш "айде да ме заведеш на басейнче", не звучи мъжкарско.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Няма смисъл да се оправдаваш с разходите си, никоя няма да се впечатли. Ето сега е лято, идеално през уикенда да мръднете някъде извън София, басейнче в Балчин баня, или хладина на Ястребец и царска бистрица, да я заведеш до Рилския манастир или Копривщица. Как без кола? Даже вечер след работа може да вечеряте в някоя бистришка кръчма. С автобуса ли? Създавайте си преживявания заедно, затова ти е кола. Може да не си купуваш, вземи си рентакар ако трябва, ама в 21 век без кола си неадекватен.
                          Недей го лъжи, бе нали има тротинетки, колелета, нали сте "европейци", пък може и без седалки да ги карате колелата. За какво са ви коли? Дай да ги обложиме колите с възможно най-високи данъци, граждански, тол такси, всичко под евро 5 в надин и.т.н.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Няма смисъл да се оправдаваш с разходите си, никоя няма да се впечатли. Ето сега е лято, идеално през уикенда да мръднете някъде извън София, басейнче в Балчин баня, или хладина на Ястребец и царска бистрица, да я заведеш до Рилския манастир или Копривщица. Как без кола? Даже вечер след работа може да вечеряте в някоя бистришка кръчма. С автобуса ли? Създавайте си преживявания заедно, затова ти е кола. Може да не си купуваш, вземи си рентакар ако трябва, ама в 21 век без кола си неадекватен.
                            Нали каката има кола.

                            Но няма желание да отидем някой уикенд на спа.

                            При нея всичко е на приказки, в епохата на "въртеливите дупета" и меркантилните жени.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo

                              Имаме 3 апарта в СФ и няколко вили в БГ.
                              На годишна база отиват много пари за поддържка.

                              И ги поддържаме в хубав вид.

                              По принцип, ползвам самолети, таксита, автобуси. Понякога и БДЖ (при продажба на селските имоти). Наемам си и бусове, ако трябва нещо да се превози.

                              Разходите за това не са големи, сравнено с поддържката на една кола.
                              Няма смисъл да се оправдаваш с разходите си, никоя няма да се впечатли. Ето сега е лято, идеално през уикенда да мръднете някъде извън София, басейнче в Балчин баня, или хладина на Ястребец и царска бистрица, да я заведеш до Рилския манастир или Копривщица. Как без кола? Даже вечер след работа може да вечеряте в някоя бистришка кръчма. С автобуса ли? Създавайте си преживявания заедно, затова ти е кола. Може да не си купуваш, вземи си рентакар ако трябва, ама в 21 век без кола си неадекватен.

                              Коментар


                              • Ти си за служебна кола.ШЕФА не чете ли форума и да взима- Демографията е по важна от парите.Иначе трагедията е с привкус на комедия.
                                Първоначално изпратено от Evgo

                                Имаме 3 апарта в СФ и няколко вили в БГ.
                                На годишна база отиват много пари за поддържка.

                                И ги поддържаме в хубав вид.

                                По принцип, ползвам самолети, таксита, автобуси. Понякога и БДЖ (при продажба на селските имоти). Наемам си и бусове, ако трябва нещо да се превози.

                                Разходите за това не са големи, сравнено с поддържката на една кола.

                                Коментар

                                Working...
                                X