IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧАРЪТ на НЕЩАТА от ЖИВОТА..., или: "Защо царят трябва да бъде гол...винаги!" :)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
    ...определено ще изгубят голяма част от усещането при допира в играта на телата, защото по едно време се показа част от бял слип /2:18/..., някои не се разделят с него - "снегът" поне е обективна причина и мама му го е казала поне 100 пъти....
    There is no right way. Only your own way!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от artemida_sofyanska Разгледай мнение

      ...определено ще изгубят голяма част от усещането при допира в играта на телата, защото по едно време се показа част от бял слип /2:18/..., някои не се разделят с него - "снегът" поне е обективна причина и мама му го е казала поне 100 пъти....
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от artemida_sofyanska Разгледай мнение
        За какви шапки пее девойката?
        Свободен във виелицата.
        http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          lapsus calami
          Не!

          На това аз отдавна му викам лапсус клавиатури.
          Свободен във виелицата.
          http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
            Пет татри?
            Коли или планини?


            Маани я таа тантра, че е упаснъ...

            lapsus calami
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар




            • Шакти

              http://www.youtube.com/watch?v=rWeT7mpkbd4
              There is no right way. Only your own way!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Ако логиката може да докаже или отхвърли факт от обективната реалност, това отхвърля обективната реалност като такава.
                Ебстебствено!
                Свободен във виелицата.
                http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                  Панчататрантам ти
                  Пет татри?
                  Коли или планини?


                  Маани я таа тантра, че е упаснъ...
                  Свободен във виелицата.
                  http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
                    Може би си се изразил неправилно?

                    Защото, ако това е основно допускане на основна наука, въобще всички и всякакви учени трябва да си вземат шапките и да кажат "чао, при това положение науката и нейният подход са безсмислени".

                    Струва ми се, че повтаряш някакво клише от Интернет, пуснато от адепти на езотериката, но нямащо нищо или почти нищо общо с реалното положение. То ест - измислица.
                    Дай източника на това твърдение, моля.

                    Най-много това го виждам като някакъв екзотичен вероятен извод (но не допускане) на отделен учен или учени (но не на цялата квантова физика).
                    Съгласен съм, че не може да бъде вярно такова допускане. Такова допускане отрича познанието.

                    Не може да се приема на доверие, че обективна реалност не съществува. Несъществуването на обективна реалност може единствено и само да се докаже !!! Или с други думи. Не може да бъде прието за вярно, че обективна реалност не съществува. Несъществуването на обективна реалност може само или да бъде предположено, или доказано. Ако бъде доказано е ясно. Един колега от форума доказва де що съществуват аксиоми по света, става абсолютен властелин и коли и беси. Ако бъде обаче предположено какво следва. Следва, че за да бъде използвано в науката и в практиката е необходим първо да се докаже.

                    Самото приемане за вярно на нещо си, предполага съществуване на обективна реалност. Не можеш предполагайки съществуване на обективна реалност да приемеш за вярно, че обективна реалност не съществува.


                    Това дотук е точно обратното на гаврата в западната философия. Те приемат за вярно, че съществува обективна реалност вън от съзнанието. Но допускат атакуването на тази реалност, чрез мисленето (което е вътре в съзнанието). Ако логиката може да докаже или отхвърли факт от обективната реалност, това отхвърля обективната реалност като такава.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
                      tnm,
                      да не ми бхагавадгитстваш нещо?
                      ПАНЧАТАНТРА
                      Панчатантрам ти
                      Last edited by tnm; 14.08.2012, 14:04.
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                        ...това сравнение с разтвореният лотос - и аз съм го срещал някъде, но не мога точно да се сетя къде..., а за "изгряващ лотос" - не бях чувАл до сега..., правя аналогия със свеж лотос на ранина...
                        Водно конче върху разцъфнал лотос / за по-голяма прецизност/
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          ....
                          От буби - свила, от скалата - злато
                          и вълна от свещена крава;
                          вони на гюбре и дъхти на блато,
                          но лотос върху тях изгрява.
                          От съчки - огън, Маргарит от змея.
                          в морето спи среднощната луна.
                          В достойнството е цялата идея,
                          не в произхода - скъпата цена.
                          ....

                          ...това сравнение с разтвореният лотос - и аз съм го срещал някъде, но не мога точно да се сетя къде..., а за "изгряващ лотос" - не бях чувАл до сега..., правя аналогия със свеж лотос на ранина...
                          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                          Коментар


                          • Докато сме в съгласие, колко парчета остават в тавата – нещата са все още в границите на нормалното, а обективизмът ще бележи нови върхове… Всички, обаче - ще са доволни само до определен момент, защото…

                            … примерът с тавата с баклава може да доказва и другата крайност – на супер-субективизмът, поне що се отнася до това, кой ще притежава светкавичната реакция да забоде и погълне последното парче баклава…

                            Ако опонентът ни /във философския казус/ е бил с по-бързите реакции, то това – от наша гледна точка – е пълен субективизъм /крещящ и арогантен!/, поне що се отнася до възприятието, че аз съм по-гладен от него /по причина, че не мога да усетя неговата ситост, което означава, че той би трябвало да застане в изчаквателна позиция /а не да бърза да се тъпче като животинче/, т.е. да изчака, за да види, дали ще проявя интерес към последното парче – и ако му кимна утвърдително – чак тогава да го забоде и поднесе към устата си…, още повече, че – поглъщайки последното парче, той не би отчел моят “хуманен” обективизъм: с изяждане на последното парче баклава от мен, аз бих го освободил от притесненията – да отслаби имунната система на организма си с консумацията на големи количества рафинирана захар, вместо – примерно – да си консумира плодове и зеленчуци и да гарантира здравето си…Т.е. – “хуманният” обективизъм прераства в субективна жертвоготовност, именно в при последната фаза – на вземане правилното решение от опонента - да преотстъпи последното парче от баклавата…

                            Ако някой е разбрал тезата ми – Ше получи литрова халба с виртуално пиво…Наздраве!
                            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • tnm,
                              да не ми бхагавадгитстваш нещо?
                              Свободен във виелицата.
                              http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                                Тук се сетих за едно от основните допускания в квантовата физика, а именно че нещата съществуват само когато ги наблюдаваме, т.е. нашето съзнание е това което прави от чашата чаша и от ябълката ябълка, като преди това те вече са ни били познати и записани в нашата памет с всичките им качества и характеристики
                                Може би си се изразил неправилно?

                                Защото, ако това е основно допускане на основна наука, въобще всички и всякакви учени трябва да си вземат шапките и да кажат "чао, при това положение науката и нейният подход са безсмислени".

                                Струва ми се, че повтаряш някакво клише от Интернет, пуснато от адепти на езотериката, но нямащо нищо или почти нищо общо с реалното положение. То ест - измислица.
                                Дай източника на това твърдение, моля.

                                Най-много това го виждам като някакъв екзотичен вероятен извод (но не допускане) на отделен учен или учени (но не на цялата квантова физика).
                                Свободен във виелицата.
                                http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                                Коментар

                                Working...
                                X