IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кукловодите на света! Кои са и защо им позволяваме да определят живота ни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    А, абсолютно вярно. Обаче аз отдавна съм забелязал, че гадовете всяка година лятото се опитват да ни морят с жеги, пък през зимата със студове !!!
    Поради тази причина лятоска ходя на плаж, пък зимъска, когато сняг забръска, отивам на гурбет в топлите страни !!! Там не знам защо зимата не ги морят със студ, но е истина. Ако отидеш ще се убедиш !!!
    Custodite sortem vestram

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Return
      А как си обяснявате тези жеги на Балканския полуостров , наводненията в Азия ? Някой отдавна си прави експериметни с времето , според мене ! Милиони хора служат като лабораторни мишки .......
      А, абсолютно вярно. Обаче аз отдавна съм забелязал, че гадовете всяка година лятото се опитват да ни морят с жеги, пък през зимата със студове !!!
      Поради тази причина лятоска ходя на плаж, пък зимъска, когато сняг забръска, отивам на гурбет в топлите страни !!! Там не знам защо зимата не ги морят със студ, но е истина. Ако отидеш ще се убедиш !!!
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
        Повечето може и да са....Човекът обаче продава...и в момента...Сигурно има кредити фирмата му...
        Бай Иван от село Балван?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
          Повечето може и да са....Човекът обаче продава...и в момента...Сигурно има кредити фирмата му...
          Е за това говоря. Между "Сигурно има кредити фирмата му" и "забогатял" разликата е огромна. Защото от една страна има кредити, които ежемесечно го затискат с лихви и евентуално просрочия и още наказателни лихви, от друга страна стоят завършени и незавършени апартаменти или търговски части, като за незавършените се изискват още кредити, но те вече не се отпускат така лесно както преди кризата и влизаш в омагьосаният кръг. Купувачи почти липсват, освен вездесъщите руснаци по черноморието, но само на тях да се разчита е меко казано смешно. Вторичният пазар на жилища от друга страна главоломно расте заради кризата, като предлагането в пъти надвишава търсенето. Затова и цените на НИ се сриват. Много е лесно в момента това да повлече бизнесът на строителен предприемач към несъстоятелност и фалит. Не е достатъчно да имаш много стока за продаване в тази тежка ситуация, ако в същото време работиш на кредит. Това че строиш и разпродаваш апартаменти и магазини в 5-6-10 кооперации едновременно не означава че си богат, а по-скоро означава че работиш с огромни кредити и рискът да хлътне фирмата ти е още по-голям от този при дребния предприемач с 1 кооперация, но основно строяща се със собствен капитал.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
            А сигурен ли си на 100% дали не е нагушен с кредити и да се чуди къде да се крие от кредитните инспектори? Защото повечето "крупни строителни предприемачи" са точно в това положение от 1-2г.
            Точно...може би по-правилно щеше да звучи, че липсата на кредит и дълг е основа за забогатяването...Тези кредити с които са му ги платили къщите тепърва ще ги изработваме. Тъй като обаче няма работа и място за растеж държавата ще се погрижи да ги обезцени. Та и оттам що златото било търсено..
            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sel4o Разгледай мнение
              А сигурен ли си на 100% дали не е нагушен с кредити и да се чуди къде да се крие от кредитните инспектори? Защото повечето "крупни строителни предприемачи" са точно в това положение от 1-2г.
              Повечето може и да са....Човекът обаче продава...и в момента...Сигурно има кредити фирмата му...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                Познавам го...няма нищо общо с държавата...Просто използва момента да рискува и спечели.Не знам колко пари има по сметките си......
                А сигурен ли си на 100% дали не е нагушен с кредити и да се чуди къде да се крие от кредитните инспектори? Защото повечето "крупни строителни предприемачи" са точно в това положение от 1-2г.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                  изключенията потвърждават правилото
                  и дали наистина го познаваш-примерно парцелче -от общината по данъчна оценка-заменка -кон за кокошка и др.такива незначителни нещица
                  а богат-разбирам милион и то в мн.ч. в лична сметка освен имуществото и парите на фирмите му
                  Познавам го...няма нищо общо с държавата...Просто използва момента да рискува и спечели.Не знам колко пари има по сметките си......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                    Да, познавам...Крупен строителен преприемач.Продава продукта си основно на руснажи
                    изключенията потвърждават правилото
                    и дали наистина го познаваш-примерно парцелче -от общината по данъчна оценка-заменка -кон за кокошка и др.такива незначителни нещица
                    а богат-разбирам милион и то в мн.ч. в лична сметка освен имуществото и парите на фирмите му
                    http://milom.blog.bg/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                      Евала пичове и мацки!Страхотен спор!Всички сте страхотни!Радвам се,че има българи като вас!Мечо,Мастъра,Иван-Г,Кев,Съни-тя,Кирето(Кире,наслаждавай се на готините питиета,аз го правя с удоволствие),Първи стъпки(но не и последни),Червената сган,Супеертрейдъра(в други теми с малко "странни" мнения,но тук с едно-две,адски на място),Гигов,Бате Пешо-велик прагматик,Зарето-философ по душа,Стамболов.....и със сигурност пропуснах някои,да ме простят.С умни хора,като вас България ще е има още дълги ,дълги години,не се притеснявайте!
                      10x, retro! Ето такива обобщения не са вредни, дори напротив - точно на място са си, и макар и субективно мнението ти има стойност, смисъл и носи един особен заряд и емоция! Българите сме емоционални хора, и за нас е важно преди всичко да се чувстваме горди, удовлетворени и независими. Тънките сметки, слагачеството, шмекеруването колкото и познати ни като понятия да са, не са нашата истинска същност и ценности. Рано или късно все повече Българи ще озъзнаят това и ще започнат да живеят според истинските си идеали и вътрешни убеждения, и тогава всичко малко по малко ще си дойде на мястото. Българи-Юнаци!!!

                      А кои са истинските кукловоди ли!? Ами ето ги:

                      http://www.youtube.com/watch?v=WEL6_SuQCu8

                      Бъдете здрави!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                        затова и бизнеса ни е на това ниво
                        нагледах се през годините,как се става "крупен" бизнесмен от нищото-и това при всяка смяна на правителствата
                        много ми е интересно дали някой от форума познава един български бизнесмен,забогатял,без да има никакъв бизнес с държавата
                        Да, познавам...Крупен строителен преприемач.Продава продукта си основно на руснажи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                          затова и бизнеса ни е на това ниво
                          нагледах се през годините,как се става "крупен" бизнесмен от нищото-и това при всяка смяна на правителствата
                          много ми е интересно дали някой от форума познава един български бизнесмен,забогатял,без да има никакъв бизнес с държавата
                          Колко забогатял?
                          "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                          Коментар


                          • Евала пичове и мацки!Страхотен спор!Всички сте страхотни!Радвам се,че има българи като вас!Мечо,Мастъра,Иван-Г,Кев,Съни-тя,Кирето(Кире,наслаждавай се на готините питиета,аз го правя с удоволствие),Първи стъпки(но не и последни),Червената сган,Супеертрейдъра(в други теми с малко "странни" мнения,но тук с едно-две,адски на място),Гигов,Бате Пешо-велик прагматик,Зарето-философ по душа,Стамболов.....и със сигурност пропуснах някои,да ме простят.С умни хора,като вас България ще е има още дълги ,дълги години,не се притеснявайте!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                              затова и бизнеса ни е на това ниво
                              нагледах се през годините,как се става "крупен" бизнесмен от нищото-и това при всяка смяна на правителствата
                              много ми е интересно дали някой от форума познава един български бизнесмен,забогатял,без да има никакъв бизнес с държавата
                              Не - и това е феномена на държавата. Дори и в най-идеалния момент в който следствие на иновация се появи бизнес, който стане масов следва налагане на протекции и създаване на монополи с цел запазване на структурата, субсидиране (обезценяване спестяванията на другите) с цел ниска експортна цена и т.н. Така е било с петрола, телекомите, енергетиката, пшеницата, автомобилостроенето, банките, последно със социалните мрежи и търсачки. Истинският капитализъм не познава милионерите и монополите. Той е гъвкав и не търпи тромавите корпорации а кара хората да работят, иновират и спестяват
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • gigow

                                Отдавна ги огря , просто кандидат президента не е в час..ако имаше възможност да го помиришат щеше да им замирише яко на нафталин на зрителите. Дели се от добива фивти - фивти , 50 процента за някоя компания на някой от олигарсите на Путин и 50 за някоя компания на янките..тъй че те са ортаци и това е станало. Самите руснаци не вярват в бъдещето на петрола , не инвестират в модерно оборудване за добив. Те по принцип не инвестират в нищо , което не е заграбено и крадено , защото им е такъв манталитета и на това му викат - знание как се печели ! Тъй че те са от знаещите. Освен това без технологична поддръжка от запад те не могат да добиват , защото нямат технология.Обаче цялата тая работа , ще се сдуха и то за добро на руснаците.Ако петролът и енергизточниците , които днес се използват останат в употреба , то техните приятели китайците така ще ги грабнат в една яка война за суровини, че не ги виждам как ще се оправят този път.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X