IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кукловодите на света! Кои са и защо им позволяваме да определят живота ни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Шепа мастити банкери заробват южна Европа искайки тлъсти лихви по облигациите им.Защо да правят нещо за смъкване на доходността по облигациите,които те купуват?Само обещания,предложения и нищо-справка ЕЦБ днес.Кой всъщност е Марио Драги и подобни и чии интереси защитават.Докато не опре ножа на кокъл нищо няма да направят-после в продължение на години ще лапат тлъсти лихви а народите ще плащат яко данъци

    Коментар


    • Forex Master

      Нищо не им се радпада , и те кредит не са взели в чужди пари , а само в собствената им валута.Китай и Виетнам , ще изгорят защото всичкия им капитализъм е с чужд капитал - техния на изнилите и задлъжнялите.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Социализма изгуби икономическото състезание със запада и затова падна
        Кире, пак не внимаваш... Аз какво ти думам?... Когато се състезаваш с някой взел допинг нормално е да загубиш! Знаеш как е с допинга?!... Като поостареш малко и ставаш развалина за нула време ако в активна възраст си вземал допинг. Това и наблюдаваме в момента с капитализма. Те злоупотребиха с допинга /кредитите/ и сега се разпадат физически с невероятна бързина, а ние все още не можем да повярваме на очите си.
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Forex Master

          Социализъмът сам се смачка , та чак им създаде проблеми на ония..те си бяха добре по време на социализъма капиталистите.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • ФОРЕКСОВ Социализма изгуби икономическото състезание със запада и затова падна. Не можа да преустрои икономиката си за по голяма производителност на труда, икономическа заинтересованост, експорт и иновации. Това сега правят Китаи и Виетнам - там също е социализъм но не като този за които сте учили в Горна Оряховица

            Коментар


            • Return

              Еврото не е лоша идея , проблема е че е валута с необезпечена доходност и ЦБ плаща лихвите по него с печатане на още евро.А то си няма договор съгласно , който дадена основна стока да се продава само и изключително в евро !
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Return
                Добре знаем , че често се правят големи глупости , за да се отвлече вниманието на хората от "съществените неща" !!! Вие как мислите ?
                Голямата цел бе да се смачка СИВ и Варшавския договор за да се компрометира сочиалистическата идея. Социализмът живееше с това което имаше и въпреки това постоянно увеличаваше благосъстоянието на трудещите се. Отвъд желязната завеса обаче, като видяха че губят съревнованието, премахнаха златният стандарт при парите за да могат да си печатат колкото им трябва. И така живяха на стероиди 40 години с увеличаваща се планина от дългове. Успяха да смачкат социалистическите държави и да ги превърнат в безгласни пазари. С това удължиха краха си с цели 15 години, но уви, дойде ден когато никой вече не ще да ти дава кредити, а ти да го учиш на демокрация...
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • По принцип конспирации има много, но никоя не е доминираща. Всичко е борба на интереси и спекула.Създава се ситуация, в която да се въвлекат много жертви и масата да се набута, след това капана щраква и богатите стават още по богати.
                  Примери много - ситацията с безумното банково кредитиране на строителството у нас е последния щракнал капан. Следващия е ясен - парите които сега се натрупаха в банките - 70 милиарда лева от "бедна България" , то е ясно че тези пари ще ги прецапат за няколко дни и после ще има малко рев и дори подсладители за потърпевшите. Та така е футболистите от ЦСКА и Левски си пият заедно по баровете , пък феновете се млатят по улиците.
                  - Кой го прави това ?
                  - Самите хора , обществото е такова.Податливо е и се подлага на подобни шамари, то дори си ги търси.Ако има някой които иска да го спаси и алармира , Те по скоро са готови да му извадят очите. Правят го самите бъдещи жертви на база убеждението си че са яхнали правилния влак и те въобще не искат да видят че този влак е заникъде и не е за там накъдето мислят че ще ги отведе.
                  В ситуацията с банките е достатъчно човек да посети една и условно да се постави в ситуацията на човек който иска да заеме пари от банка. Театъра е толкова як с методиката на чиято база кредитират , че ти става тъжно а не смешно и това са хората на които като дадеш парите си , ти изкарват 8% годишна доходност. Съмнявам се че могат да докарат и 1% реална , не е необходимо да си специалист за да оцениш колко е сигурен начина по който те кредитират. Но тълпата те вече са я омаяли и привлекли и така..ще я пооберат.
                  Каква конспирация ?
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • мое мнение

                    Здравейте.
                    По принцип обичам да чета и да трупам информация .Относно темата.
                    Имам я и двете от Никола Николов "Световната конспирация".Чел съм за илюминати ,булденбургови ,мусони ,езуити и много други.първата ми книга беше с такива догатки Икар като Икар /държава в държавата/.За методите на всички организаций.Аз лично в едно съм убеден ,че командват егоистичните чуства на определен индивиди и алчноста им за пари.Но те си мислят ,че контролират .В насоките дори териотично замислено може да достигнеж до организацийте който всъщност рекламират ,че те спасяват но всъщнос те заробват цели държави.Пример Паришкия клуб ,Лондонския клуб ,МВФ и др.Донорите който поне се опитват да насочват политики ,определени техни слуги който за пари правят всичко .Като мислене доста хора от населението им е втълпено ,че той винаги е командван...от селския кмет било ...от селския дори полицай...той знае страха и найстина вече е кукла на конци защото изпълнява някъкви норми определени от избрани уж народни избраници.Всеки закон е знак в пътя на човека ако излезе от него последствията ги знаем.Но да има точно определ брой хора който да чертаят съдбата на бай Иван включително и на още 7 000 000 000 е несериозно.Предполагам има доста организаций но те винаги ще бъдат в конкуренция с други алчни.Проблема е ,че няма и вечни хора ,та затова след като някой лидер почине идва друг с други нрави и вкусове и е нормално да има промени и в живата на много хора.И знам от дядо си ,че това което бих си сторил никой не може да ми го стори .И знам ,че по силно оръжие от чуствата на хората няма.

                    Коментар


                    • Въпросът е какво може да направи всеки от нас ,защото утопиите за някакъв справедлив свят май не работят ...

                      Коментар


                      • Интересна тема ) на неправилно място ) не се притеснявяайте за неща, които не разбирате, света е съвършен, той отлично кореспондира на общото ниво на съзнанието, и ще го направи такова каквото трябва, повечето хора нямат значение за никой, дори и за самите тях, тека че не ги мислете )
                        Last edited by al4en; 02.08.2012, 13:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Return
                          Бате Пешо , по онова време мача ЦСКА - Левски не се уреждаше или поне не знаехме ! Разказах за мача като метафорка ! За Мелодия на годината не ти разбрах мисълта ! Ако си говорим за нещо по-сериозно - виж сагата Гърция ! Помниш ли май 2010 г. ? Положението беше подобно , всъщност си беше по-добре ! Евросъюза гласува спасителен фонд от 70 млрд. евро с опция да станат 100 млрд. и решиха , че са решили проблема ......или поне така трябваше да изглежда за пред стадото ! То бяха фанфари , то бяха беше чудо ! И еврото скочи дори ! Тогава точно тук бях написал , че това е прах в очите и след време нещата ще станат още по-зле ! Повечето коментари бяха , че нищо не разбирам от икономика и финанси , че съм луд , да си пия хапчетата и т.н. ! И какво стана ? Май се оказах повече от прав ! Не търся извинения и реабилитация .... не .! Още повече , че знам какво следва за в бъдеще и няма време за оптимизъм и глупави шегички ! Не ме е яд , че ме лъжат и правят на луд ,яд ме е че си мислят че им вярвам ! Това че им разбирам предварително игрите , значи че дори съм по умен от тях и те го знаят ! Нескромно е ...но е факт ! Но те имат ресурсите , а аз с един гол корем и мозък .... Търся съмишленици да измислим нещо и да спрем това свободно падане на Светът !
                          Stonecold ???????? Ти ли си???
                          Явно лечението не е било успешно
                          Only God Can Judge me...

                          Коментар


                          • Грешни въпроси задаваш !

                            Кои сме ? И защо живеем така ?
                            Това са въпросите, но те не са предмет на дискусия в подобен сайт.
                            /Кой ни управлява ? Ами ако не е X, ще е Y или Z - няма никакво значение.../
                            Ще се опитам поне да насоча вниманието ти към моите въпроси с цитат от една филмова рецензия:
                            "„Торинският кон“ се появява след почти половинвековно относително благополучие, през което човечеството съумя да избегне самоунищожението си в нова световна война. Но пък достигна до тотално объркване след първото десетилетие на 21 век. Макар да е формално ситуиран в края на 19-ото столетие, филмът на Бела Тар съдържа тревожно послание към хората, живеещи в наше време. И то не е свързано с предупреждението, че всички ще умрем – нещо, което е известно на всеки – а с болезнената констатация за фактическата ни духовна гибел в резултат на господващия консумеризъм...Нещо повече – последната реплика на неговия герой: „ТРЯБВА ДА ЯДЕМ“ прозвучава като квинтесенция на тоталния абсурд на безцелното човешко живеене."
                            Хората - Космическите лайна на Вселената....според Тар, което мнение отлично кореспондира с така лелеяната Американска мечта:
                            "Да изядем света и да го изсерем."
                            Извинявам се за вулгарните изрази, но не се сещам за подходящи синоними.

                            Коментар


                            • До всички:

                              Момчета,четете повече,правете анализ,мислете нестандартно,не вярвайте на често повтарящи се материали. Илюзиите са страшно нещо като се събудиш. Въпроса е да не влизаш от илюзия в следваща такава като си мислиш че си в реалноста. Много от "конспиративните" теории са истина ,много от тях са чиста лъжа,плод на нечии болен мозък. На мен лично ми става все по трудно да отсявам зърното от плявата. Това информационно цунами - интернет ни заля, та ни отнесе нерде навътре из чукаците.Внимавайте! Аз се опитвам!!

                              Коментар


                              • Поредния футболен фен, фен и на световната конспирация - каква изненада.

                                Коментар

                                Working...
                                X