IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кукловодите на света! Кои са и защо им позволяваме да определят живота ни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    а в провинцията съм виждал големи магазини в които имаше само алкохол , оцет и консерви- и то в окръжни градове.
    За да си виждал друго трябвало е да си роден по-рано, Кире. Ти си видял нещо от последната кризисна година просто щото преди това не са те пускали да излизаш сам от детската градина!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Много са, но месо местни продукти, цитрусови плодове- млечни продукти. То и без това нямаше никакъв асортимент, а в провинцията съм виждал големи магазини в които имаше само алкохол , оцет и консерви- и то в окръжни градове. Това в годините на зрелия Социализъм- 80те години.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Да обясняваш процесите на икономиката и свръхпроизводството с филми не мисля, че е голяма подготовка. Форексов като военен има подготовка в тази област и коментарите му там са по обосновани. . То интересното е как сума ти нобелисти и световни икономисти обесняват и спорят за тези проблеми, а наш Форексов набързо ги обори и доказа тезите си с един филм
        Или пропагандата е превзела него или той се опитва да насажда определени възгледи чрез способите на пропагандата Ех какъв пропагандатор мога да бъда Гьобелс би ми завидял само дето няма за кой да изпълнявам подобни поръчки на цена която да ме устройва та пропагандата цели формиране на възгледи и е ключов инструмент използван много умело от нацистите всеки германски дом бил снабден с радио за да може да попива идеите и възгледите на германският елит тоест разпространяване на пропаганда чрез средствата за масово осведомяване има го и обратното по същото време съветите изели всички радиа от населението за да не достига каквато и да е било информация тоест обратен способ Ех времена

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Не мога да се съглася- свръхпроизводството и то пак Маркс го казва е друг белег на Капитализма.То е белег на по високата производителност и стимулира консуматорското- консумативното общество Обратно на това да напомня ли за острия дефицит на стоки от първа необходимост по време на Соца
          Само за уточнение: кои са били въпросните дефицитни стоки от първа необходимост ?
          Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

          Коментар


          • Да обясняваш процесите на икономиката и свръхпроизводството с филми не мисля, че е голяма подготовка. Форексов като военен има подготовка в тази област и коментарите му там са по обосновани. . То интересното е как сума ти нобелисти и световни икономисти обесняват и спорят за тези проблеми, а наш Форексов набързо ги обори и доказа тезите си с един филм

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Абе Форексов ти много наивно обесняваш и громиш по социалистичеескиТова са много по сложни процеси , а ти не си подготвен и образован за да ги разбереш
              Не мисля от някой писания на форекс мастера се вижда че е доста обигран и разбиращ икономическата материя човек политическите възгледи са друга тема

              Коментар


              • Абе Форексов ти много наивно обесняваш и громиш по социалистичеескиТова са много по сложни процеси , а ти не си подготвен и образован за да ги разбереш

                Коментар


                • Кои са кукловодите на света в момента ли еми много просто това са внуците и правнуците на кукловодите от миналото не тези които са в учебниците по история, а тези черни кардинали които винаги са дърпали конците на съответната територия А вие се опитвайте да откривате колелото огъня и топлата водица

                  Коментар


                  • Enter-e (защо Return си се писал не знам), отоговорът на всички въпроси които си задал в този свой дълъг пост може да се изкаже в едно изречение, дори в няколко думи, айде да бъда по-конкретен: точно с две думи! Кои са те, мисля че няма да сгрешиш, дори и само от един опит...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Не е лошо да си Марксист- Ленинец, но ти и тяхтите трудове не познаваш
                      Кире, гола вода си мойто момче... Щом не ми вярваш на мен, каква напаст е консуматорското общество и как осакати планетата ни, ето изгледай този документален филм. Там никой не говори за Маркс, марксизъм или комунизъм. Хората са достигнали до изводите си сами. Изгледай и 5-те серии. Те са по 10-ина минути всяка:

                      http://www.youtube.com/watch?v=Agr89PUwdsM

                      Купи, хвърли, купи: Скритата история на планираното остаряване (2010)

                      Една от основните индустриални хитринки в помощ на "икономиката на растежа" е продажбата на стоки, специално създадени с цел да излизат бързо от употреба.
                      "Планираното остаряване" е темата на този документален филм, който описва методите на прилагането й, проследява историята й и как се е наложила в икономиката, и подчертава ефекта й върху обществото и природната среда.
                      До каква степен феноменът "консумизъм" се дължи на нестабилната човешка "природа" и не са ли всъщност тези бизнес стратегии причината за създаването на консуматорското мислене?
                      Какви други скрити методи се използват за манипулацията на нашия стил на живот?
                      Във филма има и нотка на надежда: ще видим хора, които се противопоставят на планираното остаряване и използват различни начини да се борят за едно по-устойчиво развитие на обществото.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Форексов ти даваш обяснения на икономо - политически явления лаически и неподготвен- независимо дали ти харесва или не тях ги има. Имаш големи празноти- не знам защо се ангажираш с мнения във всички теми. Не е лошо да си Марксист- Ленинец, но ти и тяхтите трудове не познаваш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          То е белег на по високата производителност и стимулира консуматорското- консумативното общество
                          Свръхпроизводството, Кире, е белег единствено на глупост. То стимулира единствено безсмисленото потребление. За да се развива потребителското общество то трябва да има постоянен икономически растеж изискващ все по-голямо потребление.

                          Свръхпотреблението, Кире, изтощава нашата планета защото ресурсите и са ограничени. Няма как на ограничена планета да просъществува икономически строй който може да функционира нормално само и единствено ако има неспирен икономически растеж! Не може да се разширяваш постоянно на ограничено пространство!

                          Ето от това е причинена сегашната структурна криза. Не може повече да се увеличава потреблението, защото има свръхзадлажнялост на потребителя потънал до уши в кредити които никога няма да може да върне дори и при нулеви лихви!
                          Last edited by Forex Master; 02.08.2012, 22:06.
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Идеологията на социализъма беше повече от странна , точно тези които я бяха прегърнали най яко никак не им се работеше , а упорито паразитираха. Освен това имаха и слабост към Швейцария. Като че ли те повече вярва в това, че който не работи трябва да яде най много.
                            Ейй, само в това ядене се хващате! Остави ги тия дето искат само да ядат, да плюскат на воля, ама това е повече от вредно нали знаеш!? Идеологията на социализма, според мен, в нейната основа и същност е доста логична и полезна, само че ...тя се изроди, и за това виновни бяха а и са самите хора "яхнали я" и оглавили всевъзможните структури основани на уж неговите (на социализма) идеи Какво лошо например виждаш в лозунга "От всекиго според възможностите, на всекиму според потребностите!", ако така реализиран и без капка съмнения и предразсъдъци, би довел до повече щастие и съответно до по-високо качество на живота!? Само не ми казвай, че всички хора имат еднакви и високи потребности, и съвсем различни качества и възможности

                            Коментар


                            • Форексов от икономика не разбираш, но поне почети малко история и философия.. Много празноти имаш в културата си-По време на голямата Криза и Депресия- марксистите - ленинци пак са твърдели, че това е последната криза и после следва световната комунистическа револуция. Те даже и я изнасяха. Да ама не- капитализма не само не загина , но излезе още по силен и технологичен. Оказа се по жизнен и пригоден до човешката същност. Така че е смешно и сега да се правят подобни прогнози. Даже в КНДР- марксисти официално- вместо тези клишета на които ти служиш работят по хибриден капитализъм. Чети и мисли момче имаш потенциал

                              Коментар


                              • Не мога да се съглася- свръхпроизводството и то пак Маркс го казва е друг белег на Капитализма.То е белег на по високата производителност и стимулира консуматорското- консумативното общество Обратно на това да напомня ли за острия дефицит на стоки от първа необходимост по време на Соца

                                Коментар

                                Working...
                                X