IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кукловодите на света! Кои са и защо им позволяваме да определят живота ни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Карта на концлагерите в България 1944-1989г
    Last edited by sel4o; 02.08.2012, 23:56.

    Коментар


    • Тогава икономическата политика бе на ниво и не се харчеха излишни пари за внос

      ти наистина си чугунена глава ! очевидно вноса на мерцедеси и на мазди за партийните велможи не са били излишни пари.....а икономическата политика се свеждаше до реекспорт на евтините съветски суровини към западните пазари за твърда валута....интересно за какво им беше валутата на обречените капиталисти на червените барони ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Не знам ти какво си учил, но аз съм живял тогава и съм работил и търсил Връзки за основни продукти. Нямаше по тъжна картина от празните магазини на късния Соц..Щом смяташ плодовете и бананите за лукс- добре, но то кое не е лукс- дажбата от 300 грама хляб в концлагерите ли
        Не ме знаеш, но това не ти пречи да си ги съчиняваш. Кога са били най-празни магазините - в най-ранния соц, когато дори и те не си бил още роден. Мисля, че бъркаш и за късния соц. Магазини бяха празни след като соца си падна, 1-2 год. след 10ти ноември. И след което започнаха стачките и митингите.
        Мислиш ли, че има някакъв начин да се удържи едно общество 45 г. при остър дефицит на стоки първа необходимост!?
        Че то още след първите 10 години щеше да има революция, ако беше така. Хладилници, телевизори, сокоизстисквачки, кафеварки и др буклуци, много добре си спомням, че имаше достатъчно. Това което казваш за острия дефицит си е малко невярно. Затова исках да уточним дефинициите за стоките от първа необходимост и кога е имало остър дефицит от тях. Ако все още не си затруднен, посочи ги по-точно, а не с разтягане на общи приказки, недей използвай тактиката с която си се явявал на политикономия или някаква друга соц глупост.
        Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

        Коментар


        • Така- така и нямаше свобода на словото и личността- имаше доносници и Активни борци- новата класа, на които децата много харесваха стоките, колите и казината на омразния капитализъм

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            но то кое не е лукс- дажбата от 300 грама хляб в концлагерите ли
            Ами не знам, Кире, в БГ по това време да е имало концлагери като този в Гуантанамо!






            Как мислиш, колко е дажбата там?
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Сиренето и колбасите и те ли са лукс- луканката например и кока колата бяха само с връзки в магазите. За телевизорите и хладилниците не говоря, за леките коли съвсем- наистина да не се увличаме. Когато се родеше дете му правеха вноска за москвичс надеждата , когато се ожени да си купи кола
              Да Кире, освен това нямаше Интернет, нямаше мобилни телефони, телевизорите бяха с кинескопи, а колите с въздушни карборатори и вътрешни гуми... Абе тъпа история...

              Но пък като имаше кокакола тя бе изписана на кирилица! Държавата си държеше на държавността, писмеността и чистотата на езика
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Щом смяташ плодовете и бананите за лукс- добре
                Лъжеш като дърта циганка, Кире. Плодове имаше в изобилие, най-различни и толкова евтини че можеше да се замерваш с тях. Единствено бананите, портокалите и кокосовите орехи бяха сравнително рядка стока, просто защото не растяха по нашите ширини а трябваше да се внасят.

                Тогава икономическата политика бе на ниво и не се харчеха излишни пари за внос на банани които и без това нямат кой знае какви хранителни свойства в сравнение с плодовете които се отглеждаха в България!
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Единствените шоколади бяха "Крава"/сравнително добър/ и малкият "Кума лиса", газирано - Лимонада, Алтай и луксозната "Кооп-кола", но последните две само с връзки, сиренето краве и овче /дефицитно/, салами Камчия и Хамбургски, луканката само под щанда, киселото мляко бе истинско, но трябваше да си носиш бурканчета иначе нанай, хляба бял, добруджа и типов - и трите не ставаха, банички, баклава, боза имаше навсякъде, домати и краставици на корем..........ами това беше, всичко останало - с връзки.
                  Обикалял съм доста по Европата тогава, от нашите соц. страни живееха си доста по-добре в Сърбия, ГДР, Унгария. Запада - рай! Ееееех, но бяхме млади!

                  Коментар


                  • Форексов иди в Северна Корея на това прекрасно общество- ти ме учудваш с краиния си соц.. В КНДР ще имаш купика ориз и култ към вожда

                    Коментар


                    • Сиренето и колбасите и те ли са лукс- луканката например и кока колата бяха само с връзки в магазите. За телевизорите и хладилниците не говоря, за леките коли съвсем- наистина да не се увличаме. Когато се родеше дете му правеха вноска за москвичс надеждата , когато се ожени да си купи кола

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        ти поизмести темата от зор и липса на аргументи
                        Не Кире, ти измести темата защото разбра че си гол и бос на тема потребителско общество. Аз просто ти доказах, че потребителското общество е неустойчиво и няма как да продължаваме по този път. А след това ти доказах, че социализмът е ресурсно общество. Потребява се толкова колкото има. И няма нищо срамно в това да потребяваш толкова с колкото разполагаш, вместо постоянно да цивриш, че не ти давали кредити, а като ти дадяли то лихвите били високи...
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Не знам ти какво си учил, но аз съм живял тогава и съм работил и търсил Връзки за основни продукти. Нямаше по тъжна картина от празните магазини на късния Соц..Щом смяташ плодовете и бананите за лукс- добре, но то кое не е лукс- дажбата от 300 грама хляб в концлагерите ли

                          Коментар


                          • Форексов ти поизмести темата от зор и липса на аргументи. Не е ровил, но е имало концлагери и прасета са яли хора, а и купони с мизерни дажби. Но този спор не ми е интересен. Всеки умен човек разбира , че всеки строи и общество имат плусове и минуси. Ние говорихме, че икономиката на един уж погребан от историята строи погреба гробокопачите си

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Много са, но месо местни продукти, цитрусови плодове- млечни продукти. То и без това нямаше никакъв асортимент, а в провинцията съм виждал големи магазини в които имаше само алкохол , оцет и консерви- и то в окръжни градове. Това в годините на зрелия Социализъм- 80те години.
                              Да уточним още малко: В кои години не е имало месо и месТни продукти, че не съм го учил по история. Според историята, тогава сме имали повече животни на глава от населението и наистина не сме произвеждали банани, но и такива е можело да се купят. Доколкото помня бананите и портокалите не бяха първа необходимост, а говориш именно за остър дефицит на стоки първа необходимост. Все пак, да не се увличаме съвсем по инерция
                              Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                а в провинцията съм виждал големи магазини в които имаше само алкохол , оцет и консерви- и то в окръжни градове.
                                Освен това, Кире, нямам спомени тогава някой да е ровил по кофите за да се прехранва... за разлика от сега, когато конкуренцията по кофите е такава че често се стига до бой?!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X