IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако Гърция излезе от Еврото, новата гръцка валута ще се обезцени с 100%, смятат от агенция Fitch

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
      ?!? = 100% - 100% = 0 ...
      Личи си, че си хуманитар
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        Личи си.
        Ама не ти е само в това проблема.
        След като сам знаеш, че не разбираш, защо не стоиш на тъча и да гледаш мача ?
        ?!? = 100% - 100% = 0 ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
          Аз цял живот съм на Вие с математиката
          Личи си.
          Ама не ти е само в това проблема.
          След като сам знаеш, че не разбираш, защо не стоиш на тъча и да гледаш мача ?

          "Тежко, тежко вино дайте,
          пиян дано аз забравя.
          Туй що глупци вий не знайте
          позор ли е или слава."
          Last edited by mechobikov; 31.05.2012, 00:03.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Виж надолу в темата зададох ти въпрос за разликата между робското мислене и мисленето на свободния човек.
            Абе, човек, според теб законите на точните науки дават ОЧЕВИДНО само препоръки и не задължават никого с нищо. На два пъти те попитах и ти не ми отговори - какво мислиш по повод лудолфовото число (или математическите константи по прицип), питагоровата теорема или други теореми, леми и аксиоми?

            Ами физиката, човече? Тя също е точна наука, та препоръчителна ли е гравитацията според теб или задължителна? Разбирам, че не искаш да падаш по гръб, но ако продължаваш така, ще е хубаво да си смениш ника, да минеш материала 1-5 клас и тогава да си отпуснеш отново философската душа в инвеститорския форум... Айде сполай ти, без лоши чувства, но с мнооого смях!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Не с моите. Това е аритметиката не си измисляйте друга.

              На въпроса. Връщаме се в началото.

              1. Във въпроса не е указана базата.
              2. Няма дял от математиката (поне аз не съм чувал за такъв), който да ни забранява да вземем произволно число за база.
              3. Да вземем за база числото 10.

              100 - 13 = 87

              87 > 0

              Верен отговор

              Сумата 100 може да падне със 130 % от сумата 10
              АХАХАХАХАХААААААААААААААААААА!!!! МАМКА МУ И ПРАСЕ!!! Реших да видя какво е натворил Мечо напоследък и сега имам призив към Мечо:
              Мечо, ти майка, ти баща, ако имаш деца или плануваш да имаш, МОЛЯ ТЕ, НИКОГА НЕ ГИ УЧИ НА МАТЕМАТИКАТА!
              , Аз цял живот съм на Вие с математиката и ръка за ръка с хуманитарните, но ти направо "къртиш мивки"... Боже!!! Остани си философ и не се излагай!
              Last edited by jess; 30.05.2012, 23:15.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                В математиката няма аксиоми. (са ще ми кажете за геометрията и т.н. - тава не е математика)
                Айди шъ съ пояснъ ф кункретнийъ случъй (пишъ по-просту за по-прости):
                Математиката еднакво добре поддържа геометриите с несъвместими аксиоми, че през две точки може да бъде прекарана (а)само една права или че през две точки (б)могат да бъдат прекарани безкрайно множество прави.
                Това са Евклидовата и Лобачевски/Риман/още... геометрии.
                Даже тези две съседни геометрии не са съгласни една с друга - но на математиката не ин ги пука! Щот тя нема аксиоми и не й трябват. Нейното поле е извън нечии фкусове/аксиоми
                Па хептен не ин ги пука за ограничеността на йекономистите и други подобни.

                --------------------------
                Виц от соцвреме, когато се срещнаха за първи път лидерите на САЩ и СССР:

                Никсън на посещение в СССР. Приет добре, усмивки-целуфки - на изпращане на аерогарата Брежнев пита Никсън:
                - Много добре си поговорихме и прекарахме, само не ми стана ясно, какво беше това куфарче, което постоянно носехте в ръка?
                - Никсън: А-а! Това е минипулт за пускане на трансконтиненталните ядрени ракети, в случай че нещо непредвидено беше станало с мен тук. Само да го отворя и натисна копчето и...

                Брежнев връща визитата на Никсън. Всичко наред, негърски джаз, момичета, туй-онуй. Накрая, пред самолета на Брежнев, Никсън пита:
                - Сичко ОК, ама какъв е тоя як куфар, дето го мъкнахте през цялото време?
                - А-а, вътре е един наш икономист. Само да отворя куфара и...
                Last edited by vmаnkov; 30.05.2012, 17:47.
                Свободен във виелицата.
                http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Виж надолу в темата зададох ти въпрос за разликата между робското мислене и мисленето на свободния човек.
                  Отговорът ми се съдържа още в началото на моите постове тук

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                    Да си попитам.Кой въвежда аксиомите?Кой..?Кой,кой,кой?Кой....?Кой?
                    http://www.vbox7.com/play:9de69339

                    Два-три зъба ще ги прежаля.Всичките са ми налични.
                    Ехъм...

                    В математиката няма аксиоми. (са ще ми кажете за геометрията и т.н. - тава не е математика)
                    Аксиомите са непременно нужни в логиката.
                    Математиката е подмножество на логиката. Обратното не е вярно просто по определение, говорейки логично.

                    Математическата логика е просто раздел на логиката, в който, чрез квази- и ретро- числени или символни уравнения се пробва улеснение за откриване на безгрешния път в логиката.

                    Но в математиката няма аксиоми. Заради това тя изглежда божествена.
                    Last edited by vmankov; 30.05.2012, 16:37.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                      Гласуването е занимание за гмежта, Мечо Същото и за думокрацията.
                      Виж надолу в темата зададох ти въпрос за разликата между робското мислене и мисленето на свободния човек.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                        Истината не подлежи на гласуване.
                        Гласуването е занимание за гмежта, Мечо Същото и за думокрацията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение
                          На 23% от хайваните "финансисти" ще им предложа мноооо голяма далавера. Да отидат при шефовете си, да им предложат, днес да им увеличат заплатите с 90%, а след месец да им ги намалят с 80% - далавера 10% нали, пък аз искам скромна комисионна от 5%
                          Доста ще се изненадат хайваните накрая
                          Ама шефчето ще се навие със сигурност.
                          Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                          Коментар


                          • На 23% от хайваните "финансисти" ще им предложа мноооо голяма далавера. Да отидат при шефовете си, да им предложат, днес да им увеличат заплатите с 90%, а след месец да им ги намалят с 80% - далавера 10% нали, пък аз искам скромна комисионна от 5%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                              Чакаме още един глас и обявяваме резултатите от анкетата. 100 гласа = 100%, но да видим дали ще са 23 на 77 или 24 на 76
                              То е все едно. Така и така ние печелим.

                              Истината не подлежи на гласуване.
                              Last edited by mechobikov; 29.05.2012, 13:18.
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Чакаме още един глас и обявяваме резултатите от анкетата. 100 гласа = 100%, но да видим дали ще са 23 на 77 или 24 на 76

                                Коментар

                                Working...
                                X