IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Не смесвам - аз отдоло си казах че цена без ливъдидж не може да падне повече от 100%, но при ливъридж спада на нетното богатство може да е повече от 100%. И при инструменти с вграден ливъридж загубата може да се получи над 100%
    В анкетата пише ЦЕНА, а цената НЕ МОЖЕ ДА ПАДНЕ ПОД 100 %
    Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

    Коментар


    • Такова жувотно нема!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
        Продължавам да твърдя, че смесваш нещата ...
        Или воистину говорим за ралични неща ... ?
        Ми дай тогава да вкараме и курсови разлики, ЛИБОР, МИБОР, и секво ...
        Тук говорим (или айде, аз говоря) за промяна в цената...
        Не смесвам - аз отдоло си казах че цена без ливъдидж не може да падне повече от 100%, но при ливъридж спада на нетното богатство може да е повече от 100%. И при инструменти с вграден ливъридж загубата може да се получи над 100%

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ако го продаде в момента този човек ще се окаже с -29600 евро. До като преди е бил с 10400 евро. Ако това не е отрицателна доходност над -100% не знам кое е
          Продължавам да твърдя, че смесваш нещата ...
          Или воистину говорим за ралични неща ... ?
          Ми дай тогава да вкараме и курсови разлики, ЛИБОР, МИБОР, и секво ...
          Тук говорим (или айде, аз говоря) за промяна в цената...
          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
            Именно актива (хапартамента) е поевтинял с 38%
            Просто си взел кредит, който не е лошо да погасяваш овреме
            Ако го продаде в момента този човек ще се окаже с -29600 евро. До като преди е бил с 10400 евро. Ако това не е отрицателна доходност над -100% не знам кое е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              А актива му с -384%
              Именно актива (хапартамента) е поевтинял с 38%
              Просто си взел кредит, който не е лошо да погасяваш овреме
              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                Всъшност цената на жилището е паднала с 38 %
                А актива му с -384%

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Как ще не можеш. Не ти приказвам за самата маржин търговия, защото там самия брокер ти спира поръчките ако имаш възможност да паднеш под 100% а при нормално закупуване на активи с дълг

                  Аз отдолу го бях дал примера с недвижим имот купен с 10% самоучастие. При 80 квадрата апартамент и 1300 евро на квадрат обща сума 104 000 евро. Лични пари 10400 кредит 93600. пазарната стойност пада на 800 евро на квадрат или целия апартамент става 64000 евро. Кредита си остава 93600 личното ти богатство от 10400 е паднало на -29600 или с други думи имаш спад на активите ти от -384%
                  Всъшност цената на жилището е паднала с 38 %
                  Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                    Дори при дълг не можеш да загубиш повече от 100%...

                    Та за въпросния ливъридж... Това е да имаш примерно 100 лева и да имаш право да отвориш позиция за 1000... Реално брокера ти дава заем от 900 лева, но без лифва... Така...

                    После купуваш акция на патките за 1000 лева, която по-късно се обезценява с 990 лева и я продаваш за 10 лева... Загубата ти от инвестицията е 99%, но продължаваш да дължиш пари на брокера... Ти му дължиш 900 лева от момента на сключване на сделката.

                    Тоя финансов инженеринг, както е модерно да се вика съвсем ви е промил мозъците...
                    Математиката е точна наука и там 2+2 винаги е 4 или 3-1 или 4-0 или 5-1 и т.н.


                    А оня специалиста с премера за 5-те лева... Добре нека приемем, че 5 лева са 100%... Цената става 15. Ако след 1 месец цената е 15 лева и продам реализирам 200% печалба... Ако пък реша да не продам и на 2рия месец продам за 10 ще реализирам 100% печалба, ако пък продам на 3 лева ще реализирам 40% загуба... Точка

                    Една стойност не може да падне повече от 100%. Който твърди, че може за мен е идиот... Точка
                    Как ще не можеш. Не ти приказвам за самата маржин търговия, защото там самия брокер ти спира поръчките ако имаш възможност да паднеш под 100% а при нормално закупуване на активи с дълг

                    Аз отдолу го бях дал примера с недвижим имот купен с 10% самоучастие. При 80 квадрата апартамент и 1300 евро на квадрат обща сума 104 000 евро. Лични пари 10400 кредит 93600. пазарната стойност пада на 800 евро на квадрат или целия апартамент става 64000 евро. Кредита си остава 93600 личното ти богатство от 10400 е паднало на -29600 или с други думи имаш спад на активите ти от -384%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ако се гледа само стойност на самия актив не.
                      Ако се гледа стойност на инвестиция да - при дълг.
                      Дори при дълг не можеш да загубиш повече от 100%...

                      Та за въпросния ливъридж... Това е да имаш примерно 100 лева и да имаш право да отвориш позиция за 1000... Реално брокера ти дава заем от 900 лева, но без лифва... Така...

                      После купуваш акция на патките за 1000 лева, която по-късно се обезценява с 990 лева и я продаваш за 10 лева... Загубата ти от инвестицията е 99%, но продължаваш да дължиш пари на брокера... Ти му дължиш 900 лева от момента на сключване на сделката.

                      Тоя финансов инженеринг, както е модерно да се вика съвсем ви е промил мозъците...
                      Математиката е точна наука и там 2+2 винаги е 4 или 3-1 или 4-0 или 5-1 и т.н.


                      А оня специалиста с премера за 5-те лева... Добре нека приемем, че 5 лева са 100%... Цената става 15. Ако след 1 месец цената е 15 лева и продам реализирам 200% печалба... Ако пък реша да не продам и на 2рия месец продам за 10 ще реализирам 100% печалба, ако пък продам на 3 лева ще реализирам 40% загуба... Точка

                      Една стойност не може да падне повече от 100%. Който твърди, че може за мен е идиот... Точка
                      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
                        Хело

                        Ако към въпроса " Спад над 100 % - има ли такова животно?" беше добавено "в счетоводството" или "в икономиката", нямаше да има спор, според мен.
                        Но въпросът е зададен най-общо и би трябвало да търпи и по-общи отговори, не само тези, ограничени от счетоводческо-икономическата практика.

                        Математиката е система, която допуска нейното използване по всякакъв начин, стига да не са нарушени нейните вътрешни логически правила. Тя е най-откъсната от реалния живот.

                        Ще повторя, за по-ясно, идползвания от мен елементарен пример:
                        Една стойност - нека за този форум това е цена, но иначе може и да са рентгени в час - се променя във времето от 5 лв. до 15 и после пак спада до 5 лв.

                        5 + 10 = 15
                        15 - 10 = 5

                        (1) Ако за 100 процента изберем първоначалната стойност 5, то промяната, изразена в проценти, е +200% и след това -200%.

                        (2) Ако изберем за 100% не началното, а актуалното състояние на тази стойност, моментното (в случая това са три състояния, разпределени във времето - 5, 15 и крайно 5), то промяната, изразена в проценти, е +200% и -66.7%.


                        Вторият избор е на счетоводството/икономиката.

                        Но и първият избор не е порочен, математиката не ми го забранява, тя го позволява, и, мисля, че никой не може да го обори.
                        Даже обратното, математиката би ме похвалила: "Браво за избора, моето момче, че ми писнаха тези рестрикции на икономистите".

                        Всъщност става въпрос за избор и спорът е извън математиката, понеже изборът е действие в сферата на така наречения "здрав смисъл" и от сферата на "универсалната структура на психо-поведенческа активност у човека"

                        Здравият смисъл ми казва, че за проследяване в проценти на промяната на една стойност във времето е по-удобен избор (1).
                        Същият смисъл казва, че за операции/действия на момента, ин ситу, с тази стойност, е по-удобен избор (2).


                        Прочее, ето какво казва Уикипедията по повода (тържествувайте, икономисти!):
                        http://en.wikipedia.org/wiki/Percentage


                        Да, ето я нашата, на неикономистите, грешка!
                        Тя е доказана вече явно от такъв тежък източник.

                        Но... онова почерненото определено означава предупреждение за условност. В превод то казва "така, както е обсъдено тук". По значение то казва, "но може да бъде обсъдено и онака, а и не само тук".
                        Както и бе направено тук.

                        Хора, излезте от своите ограничения, в математиката това поне е по-лесно.

                        П.П. Мда, и истината не се намира с гласуване; тя няма нищо общо с думокрацията.
                        +1024

                        И аз така мисля, ама нямам твоето красноречие.
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
                          5 + 10 = 15
                          15 - 10 = 5

                          (1) Ако за 100 процента изберем първоначалната стойност 5, то промяната, изразена в проценти, е +200% и след това -200%.

                          (2) Ако изберем за 100% не началното, а актуалното състояние на тази стойност, моментното (в случая това са три състояния, разпределени във времето - 5, 15 и крайно 5), то промяната, изразена в проценти, е +200% и -66.7%.
                          СЛАБ 2

                          ----



                          ---

                          При -> 5 + 10 = 15 има 200% ръст

                          При -> 15 - 10 = 5 има 66,66% спад

                          ГРЕШНО Е да се изчисляват процентите спад във втория израз, ако се използва информация от първия.

                          ---

                          Ако цената е била 5 и сега е 5, както е пример (2), няма нито спад нито ръст, независимо, че е била 15 в някакъв момент. При изчислението на ръст или спад се сравняват предишен момент и сегашния, а не се опитва да се изрази математически ДВИЖЕНИЕТО на цената за цялото време.
                          Last edited by javcho; 18.05.2012, 14:01.

                          Коментар


                          • Хело

                            Ако към въпроса " Спад над 100 % - има ли такова животно?" беше добавено "в счетоводството" или "в икономиката", нямаше да има спор, според мен.
                            Но въпросът е зададен най-общо и би трябвало да търпи и по-общи отговори, не само тези, ограничени от счетоводческо-икономическата практика.

                            Математиката е система, която допуска нейното използване по всякакъв начин, стига да не са нарушени нейните вътрешни логически правила. Тя е най-откъсната от реалния живот.

                            Ще повторя, за по-ясно, идползвания от мен елементарен пример:
                            Една стойност - нека за този форум това е цена, но иначе може и да са рентгени в час - се променя във времето от 5 лв. до 15 и после пак спада до 5 лв.

                            5 + 10 = 15
                            15 - 10 = 5

                            (1) Ако за 100 процента изберем първоначалната стойност 5, то промяната, изразена в проценти, е +200% и след това -200%.

                            (2) Ако изберем за 100% не началното, а актуалното състояние на тази стойност, моментното (в случая това са три състояния, разпределени във времето - 5, 15 и крайно 5), то промяната, изразена в проценти, е +200% и -66.7%.


                            Вторият избор е на счетоводството/икономиката.

                            Но и първият избор не е порочен, математиката не ми го забранява, тя го позволява, и, мисля, че никой не може да го обори.
                            Даже обратното, математиката би ме похвалила: "Браво за избора, моето момче, че ми писнаха тези рестрикции на икономистите".

                            Всъщност става въпрос за избор и спорът е извън математиката, понеже изборът е действие в сферата на така наречения "здрав смисъл" и от сферата на "универсалната структура на психо-поведенческа активност у човека"

                            Здравият смисъл ми казва, че за проследяване в проценти на промяната на една стойност във времето е по-удобен избор (1).
                            Същият смисъл казва, че за операции/действия на момента, ин ситу, с тази стойност, е по-удобен избор (2).


                            Прочее, ето какво казва Уикипедията по повода (тържествувайте, икономисти!):
                            http://en.wikipedia.org/wiki/Percentage
                            It is important to understand that percent changes, as they have been discussed here, do not add in the usual way, if applied sequentially. For example, if the 10% increase in price considered earlier (on the $200 item, raising its price to $220) is followed by a 10% decrease in the price (a decrease of $22), the final price will be $198, not the original price of $200. The reason for the apparent discrepancy is that the two percent changes (+10% and −10%) are measured relative to different quantities ($200 and $220, respectively), and thus do not "cancel out".
                            Да, ето я нашата, на неикономистите, грешка!
                            Тя е доказана вече явно от такъв тежък източник.

                            Но... онова почерненото определено означава предупреждение за условност. В превод то казва "така, както е обсъдено тук". По значение то казва, "но може да бъде обсъдено и онака, а и не само тук".
                            Както и бе направено тук.

                            Хора, излезте от своите ограничения, в математиката това поне е по-лесно.

                            П.П. Мда, и истината не се намира с гласуване; тя няма нищо общо с думокрацията.
                            Last edited by vmаnkov; 18.05.2012, 13:05.
                            Свободен във виелицата.
                            http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                              Мечо, те задачите в случая стават 2, и няма нищо нередно! Важна е базата, а тя в първия случай (на покачването) е 5, а във втория случай вече е 15.
                              И така може
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                                Пичове, дадох ви пример в темата за Синергон.

                                Макс цена 2007 мисля беше 17.80 лв., сегашните 0.55 от последен бид са точно 97% спад. Позицията винаги за последните 10 г. е била лидер в движенията на борсата и показателна за настроенита - една от първите които поевтнива и винаги една от стабилните които поскъпват в добри години.

                                Като лидер Синергон онагледява какво значи спад от 97%. От около 6 месеца се върти около тези нива и за мен ми показва, че математиката помага и виждаме, че онези 3% които остават, които са по малко от лихва по депозит дори, си казват думата
                                Ама Геко, бъркаш в математиката - не остават 3% отсават пак 100%

                                0/0,55-1 = -100%

                                Коментар

                                Working...
                                X