IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
    Процента на неграмотните продължава да спада!Скоро ще остане само Мечо
    И само Мечо да остане, пак ще си е 100%, т.е. 1, което е 100%!

    Коментар


    • Процента на неграмотните продължава да спада!Скоро ще остане само Мечо
      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
        Ей,я недей да обиждаш Мечо.Той си е много интелигентен и готин тип.И това,че си е наумил да смята някакви си проценти с негова си логика,изобщо не го прави тъп!
        Съжалявам ретро, но мечо не го обиждам аз, а той сам себе си обижда с тъпотиите, които ръси специално в тази тема!
        А реално обижда и всички нас - това е все пак форум на сравнително умни и образовани хора, за да се прокарват тук подобни тъпотии, че и спорове да се водят по тях!

        Хайде, живи и здрави - празник е все пак!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение
          Мечо, навръх празника на просветата те провъзгласявам за ТЪПАК № 1 на форума!
          Вземи се успокой сега, никой не ти оспорва титлата!

          Честит празник!
          Ей,я недей да обиждаш Мечо.Той си е много интелигентен и готин тип.И това,че си е наумил да смята някакви си проценти с негова си логика,изобщо не го прави тъп!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
            само не разбрах от къде дойдоха тези 40 лева...нали ги сменихме със 100 лева...
            новото условие е 10 лева , 100 лева и 20 лева ... как ги намести тези 40 лева , зяпнах.
            Добре 80 лева = 800 % от 10 лева = 400 % от 20 лева = 80 % от 100 лева
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Ми добре спад от 100 лева до 20 лева = 80 лева

              80*100/40 = 200 % от 40 лева

              Спад от 100 лева до 20 лева е равен на 200 % от 40 лева.
              С твоята свещена крава по твоята глава
              само не разбрах от къде дойдоха тези 40 лева...нали ги сменихме със 100 лева...
              новото условие е 10 лева , 100 лева и 20 лева ... как ги намести тези 40 лева , зяпнах.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                да ти припомня за свещенната крава 40 лева.. ти сам си я дал . ако искаш да я променим на 100 лева и да смятаме пак
                Ми добре спад от 100 лева до 20 лева = 80 лева

                80*100/40 = 200 % от 40 лева

                Спад от 100 лева до 20 лева е равен на 200 % от 40 лева.
                С твоята свещена крава по твоята глава
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Забрави ги тези проценти. Една цена като се качи от 10 лева на 40 лева, след това може спокойно да падне и с 20 лева. 20 > 10.
                  да ти припомня за свещенната крава 40 лева.. ти сам си я дал . ако искаш да я променим на 100 лева и да смятаме пак

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                    ами ако е 500 000 йени , ако е 2500 долара или ако е едно кило злато...странен човек си Мечо .Аз не искам да е 40 лева , НО ТО СИ Е 40 лева - такова е условието на задачата ..какви са тези ако това , ако онова . Няма такова нещо бе човек - на условието колко процента е спада от 40 лева до 20 лева ИМА САМО ЕДИН ВЕРЕН ОТГОВОР и той е 50 % ..

                    ти си слагай колкото си искаш други условности ,нищо не променя този факт.

                    като оня Пенко - логаритмични проценти имало и даде железен пример , само че в него числото -2 е логаритъм ,а не 200 % ..
                    Нарочно ме дразниш Не се усетих.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Аз вече казах. Зависи, коя е свещената крава.

                      Ако е 40 лева това са 50 %
                      Ако е 10 лева това са 200 %
                      Ако е 1 лев това са 2000 % (стотинки)
                      Ако е 100 лева това са 20 %

                      Защо държиш свещената крава да е 40 лева
                      ами ако е 500 000 йени , ако е 2500 долара или ако е едно кило злато...странен човек си Мечо .Аз не искам да е 40 лева , НО ТО СИ Е 40 лева - такова е условието на задачата ..какви са тези ако това , ако онова . Няма такова нещо бе човек - на условието колко процента е спада от 40 лева до 20 лева ИМА САМО ЕДИН ВЕРЕН ОТГОВОР и той е 50 % ..

                      ти си слагай колкото си искаш други условности ,нищо не променя този факт.

                      като оня Пенко - логаритмични проценти имало и даде железен пример , само че в него числото -2 е логаритъм ,а не 200 % ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                        това го разбрах и ти казах ,че тука смяташ вярно ,но за последен път те питам КОЛКО % е спада от 40 лева на 20 лева. и продължаваш ли да твърдиш ,че този спад е 200 % ..
                        Аз вече казах. Зависи, коя е свещената крава.

                        Ако е 40 лева това са 50 %
                        Ако е 10 лева това са 200 %
                        Ако е 1 лев това са 2000 % (стотинки)
                        Ако е 100 лева това са 20 %

                        Защо държиш свещената крава да е 40 лева
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          Когато казваш какво съм казал гледай да е правилно, иначе ставаш Онуфрий. Аз казах, че от 10 до 20 лева покачването е със 100 % от 10 лева. Същото което казваш и ти. Имаш ми решението. Просто е. Получавам същия отговор като твоя. Би следвало да разбереш лесно.
                          това го разбрах и ти казах ,че тука смяташ вярно ,но за последен път те питам КОЛКО % е спада от 40 лева на 20 лева. и продължаваш ли да твърдиш ,че този спад е 200 % ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Когато казваш какво съм казал гледай да е правилно, иначе ставаш Онуфрий. Аз казах, че от 10 до 20 лева покачването е със 100 % от 10 лева. Същото което казваш и ти. Имаш ми решението. Просто е. Получавам същия отговор като твоя. Би следвало да разбереш лесно.
                            Мечо, навръх празника на просветата те провъзгласявам за ТЪПАК № 1 на форума!
                            Вземи се успокой сега, никой не ти оспорва титлата!

                            Честит празник!

                            Коментар


                            • Лешшшшшшшш...........

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                                Мечо вярно е че 200 % от 10 лева =50 % от 40 лева , но твоите сметки показват че покачване на цената от 10 лева до 20 е 200 % , което не означава ,че спада от 40 лева до 20 лева е 200 % ..В твоята глава е каша защото ти се стремиш да докажеш нещо невъзможно ( че имаме спад от 200 % )
                                аз смятам правилно , а ти смяташ грешно и за това аз не мога ( и да искам ) да "разбера " ,че ти смяташ правилно..няма как да стане .
                                спорим за нещо толкова елементарно ,че ако ни види някой петокласник ще умре от смях . спри се, помисли малко , попитай свои приятели.
                                Когато казваш какво съм казал гледай да е правилно, иначе ставаш Онуфрий. Аз казах, че от 10 до 20 лева покачването е със 100 % от 10 лева. Същото което казваш и ти. Имаш ми решението. Просто е. Получавам същия отговор като твоя. Би следвало да разбереш лесно.
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X