IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой съфорумец колко и какво пие ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добро утро,
    относно захарта, тя е много много по-вредна от алкохола -в малки количества разбира се.Има едно филмче -Sugar, the bitter truth, УНИКАЛНО, всичко, което съм искал да зная е систематизирано и поднесено супер интересно.Там е обяснено защо въглехидратите от сладкото - прости захари са по опасни от празните въхлегидрати на алкохола, които отиват в мозъка.
    Аз също много обичам сладко, но успявам да не ям почти, като си подържам нивото на инсулина равно през деня -като ям малко и често.Иначе се получава т.нар инсулинов шок, от който се пълнее най безобразно и ужасно в областта на корема!!!
    А, относно думите на мечобиков, вчера като си лягах, доста пиийнал този път заради празника, се сетих едни думи на Еклесиаст:
    " И тъй, иди, яж радостно хляба си и пий с радостно сърце виното си, щом Бог има благоволение към твоите работи.
    . През всички дни на суетния си живот наслаждавай се от живота заедно с жената, която обичаш, и която ти е дал Бог под слънцето за всички твои суетни дни; защото това е твой дял в живота и в твоите трудове, с които се трудиш под слънцето."

    И се успокоих

    Отивам да тренирам

    Коментар


    • Tozi forum zaprilicha na bitpazar

      Коментар


      • Очаквам вече да се пусне тема от типа...."Колко често правите секс... и с един или с различни партнори"..........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
          все пак съм убеден в това, че водя най-подходящият ЗА МЕН начин на живот
          Това е най важното !!!
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Не се заяждай. Колегата каза чао. Вече от никой и от нищо не ме е страх .
            Добре съм си. Има си такива жлези дето произвеждат инсулин (само да не ме захапат докторите), моите произвеждат яко, а сладките работи доставят удоволствие, енергия, убиват някои болестотворни бактерии (виж горните скоби), спират времето.
            Бравос, Мечо - и аз плюскам сладко - като за последно..., както и другите три неща, де....
            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
              ....а и преките последици от консумирането на толкова сладки неща са ясни...Чудя се как ти насмогватСигурно по цял ден ходиш...:опрътен"
              Не се заяждай. Колегата каза чао. Вече от никой и от нищо не ме е страх .
              Добре съм си. Има си такива жлези дето произвеждат инсулин (само да не ме захапат докторите), моите произвеждат яко, а сладките работи доставят удоволствие, енергия, убиват някои болестотворни бактерии (виж горните скоби), спират времето.
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                ...и аз имам някаква зависимост към сладки неща...
                Аз, ей богу, съм най-зле от всички ви тук - и си го признавам, след квалификациите (зависимост и особено(!!!) - слаб духом!)...Защо? Ами именно, защото: ям много сладко (пристрастен съм към сладкото), пия 150-200 гр. червено вино ИЛИ през лятото до литър бира, пия кафе - кофеиново..., ами аз, като се гледам така - взел-дал съм си отвсякъде и зависим - отвсякъде, ама най-много пък от секса... Що го казвам накрая на всичкото зло, дето съм изсипал тук - не зная, но все пак ви призовавам - от позициите на най-голямата развалина тук (която си прави маратончета от порядъка на 10-15 километра бягане, или 25-30 - ходене пеш, спи на отворен прозорец през всички сезони (?!?), кара от време на време ски и т.н)... , та НЕ ПРАВЕТЕ КАТО МЕН, моля!

                Няма да споря повече: поздрави от мен, развалината! (все пак съм убеден в това, че водя най-подходящият ЗА МЕН начин на живот...)

                Успехи, със или без чаша червено вино!
                Last edited by zarco; 08.01.2012, 11:58.
                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  Не ме разбра явно.Алкохолизмът е болест при която не може да се разгражда алкохола.Затова и се напиват бързо.Ежедневното приемане на алкохол е друго нещо.....но не и алкохолизъм.За зависимост може да се говори...,но според мен тя е психическа а не физическа.Така,че ако човек се владее не му пречи да си пие когато и колкото поиска.Между другото хората употребяващи алкохол( в умерени количества) имат добро кръвно налягане и добро оросяване на мозъка.
                  Психическа е в началото , наистина - разпускаш така и след години установяват , че е и физическа . Абстиненция си има дори , когато не ти е под ръка чашата с успокоителното . Живеем в стрес и се опитвам да им влизам в положението на пиещите , но когато се разлигавят е досадно .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                    ...и аз имам някаква зависимост към сладки неща...
                    Ами супер , поне така вредим само на себе си като си хапваме сладичко като се напиеш вредиш и на околните с поведението си .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                      Аз като се напивам и от 20 грама , тогава алкохоличка ли съм ? Ежедневното поркане е алкохолизъм , наричат го битов и той е повсеместен . У нас критериите за алкохолизъм са завишени и хората смятат , че трябва да се търкаляш по улицата , за да си алкохолик . А тези които си знаят дозата всяка вечер - не са . Да ама не . Ежедневното практикуване на нещо си е ежедневие , а то си води и до зависимост .

                      Не ме разбра явно.Алкохолизмът е болест при която не може да се разгражда алкохола.Затова и се напиват бързо.Ежедневното приемане на алкохол е друго нещо.....но не и алкохолизъм.За зависимост може да се говори...,но според мен тя е психическа а не физическа.Така,че ако човек се владее не му пречи да си пие когато и колкото поиска.Между другото хората употребяващи алкохол( в умерени количества) имат добро кръвно налягане и добро оросяване на мозъка.

                      Коментар


                      • ...и аз имам някаква зависимост към сладки неща...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          ....а и преките последици от консумирането на толкова сладки неща са ясни...Чудя се как ти насмогватСигурно по цял ден ходиш...:опрътен"
                          Уау....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Тренирам от малък
                            И аз така . И ние сме зависими от сладкото и си признаваме греха . А другите - не искат...

                            Коментар


                            • Пия кафе и чай, даже прекалявам. Алкохол- при спец.случаи и в незначителни количества -максимум 50 гр твърд алкохол или чаша вино.
                              Относно качествата на хората, които пият и не пият, статистиката е изключително в полза на "пиещите" нации.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Тренирам от малък

                                ....а и преките последици от консумирането на толкова сладки неща са ясни...Чудя се как ти насмогватСигурно по цял ден ходиш...:опрътен"

                                Коментар

                                Working...
                                X