IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой съфорумец колко и какво пие ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
    Ехаа сериозна дискусия се е заформила....

    Причината да направя темата е че напоследък се замислих, даже с жена ми и приятелите го обсъдихме, че от 2-3 години насам драстично сме покачили приемания алкохол...

    Аз лично, ако преди съм пил не повече от 100 грама на ден... Сега стигам и до 300 понякога , ако пък отидем на заведение дори повече... По принцип аз лично не съм притеснен финансово, но може би това че много хора около мен са, оказва влияние. На практика всички, които познавам пият повече от преди, а един дори пропуши...

    Иначе си пия ракия или уиски с мръвка и туршия за мезе... В заведенията ми е направило впечатление, че пия предимно бира. Може би, защото не им вярвам какво наливат... Това, което ме сърби напоследък е че реално от 2 години не съм си лягал без да изпия поне 100-150 гр. твърдо. Вино почти не пия... Предимно по Коледа..

    Ай наздраве...
    Хич не се притеснявай. Тези баби от началото на миналия век почти измряха, но по онези години 100 гр. дневно си е била женската доза. И бабите пак са докарвали до 80 лазарника.

    Мъжете в кръчмата са си праскали по половинка средно на ден и пак са правели по 7-8 деца.
    Трябва да се обръща внимание на качеството на алкохола и след това на количеството.
    Наздраве!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
      .. зависимост може да се говори...,но според мен тя е психическа а не физическа..
      Алкохолът е по-опасен наркотик дори от хероина. Вярно, че за да станеш наркоман, са нужни само седмица-две поредни дози хероин, а за да станеш алкохолик са нужни няколко години редовно пиене (не е нужно да се пие по-много), но зависимостта при алкохола е особено жестока, особено при алкохолици в по-напреднала фаза. В България има поне 250 000-500 000 ако не и повече алкохолика, като поне половината са в някаква тежка вече форма, при която внезапното спиране на алкохола е вече проблем. Физически и които няма да отшуми за няколко дни. Има да кажем 3000-5000 наркомани на хероин. Разликата е, че - ако на наркоманите изведнъж им се секне дозата, ще им се гади, ще им тече носа, ще имат диария, но за няколко дни ще им мине като на кучета и това е. Никой от тях няма да умре. А ако на алкохолиците в България внезапно им се спре алкохола, то поне няколкостотин, тия в най-тежката фаза ще умрат задължително до няколко дни, я от гърчове с които могат дори да си счупят сами костите, я от някоя друга не по-малко гадна смърт.
      Прав си обаче, че всичко започва от психологията! Някой хора имат склонност да се дрогират, други не. Едни обичат да се дрогират, на други това не им харесва, трети го правят от време на време. Един пие ей така по малко, от време на време, друг го смята за удоволствие. Трети пък се освинва в петък задължително. Проблемът е ако това е необходимост. Ако без алкохол - без малката си дозичка, нещо ти е некомфортно, то значи наистина имаш проблем и то голям. Ако пиеш за да се успокоиш, също. Всеки може да направи пробата сам за себе си. Просто да си каже, една седмица без алкохол. Три дни без.. Ако в това време, се чувства по същия начин както останалите дни, то проблеми няма, но ако му е нервно, то следва да се замисли, а ако му треперят ръцете, без да си е взел вечерта дозичката, то да иде на лекар докато това още може да му помогне. От всичко по-малко, но с мярка е най-добрата рецепта. Чашка вино, понякога по някоя твърд алкохол, дори да се качи на черешата понякога човек щом на някой им харесва това. Въпроса е да не се превръща в навик, защото навика става неусетно проблем и за носещия и за околните. Алкохолът директно и индиректно е убил в стотици пъти повече хора от всички останали дроги взети заедно.
      Last edited by Jay Gould; 08.01.2012, 17:04.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение

        ТънЧЕ, ама няма тън-мън - Ше отговаряш, като те питат: в тая ТВОЯ "пресечена местност", дето я обикаляш при това си физическо натоварване - той не те ли носи на ръце, а, или напротив - не може да се ориентира от гъстите шубраци (каквото и да означава това)? Или ти си таА, която го носи (позициониран подходящо), за да ти е по-сладка чашата червено вино, която той от благодарност ти поднася...., разбира се - в подходящата обстановка... ..., па дано знае и къде точно му се намира "шейкърът", за да не те остави жадна на финала...
        Шъ отговарям, как няма да отговарям
        Ама ти май нещо си се сбъркал - аз не живея в подножието на Хималаите, а в подножието на Хемус Вярно, все я има буквичката "Х", но условията са различни .... Та искам да ти кажа, че до услугите на шерпи още не съм прибягвала. Иначе, предложението ти не е лошо. С тези обиколки от по 10 - 15 км на ден мога да си докарам прасци като на римски пехотинец
        Относно позиционирането - амчи тя технологията толкова напредна!? Вземаш си един GPS, задаваш му координатите и колкото да са гъсти шубраците все ще намериш начин да задоволиш нечия жажда
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
          Ехаа сериозна дискусия се е заформила....

          Причината да направя темата е че...
          Приятна тема, серьозна и напоителна

          Браво!

          Коментар


          • Ехаа сериозна дискусия се е заформила....

            Причината да направя темата е че напоследък се замислих, даже с жена ми и приятелите го обсъдихме, че от 2-3 години насам драстично сме покачили приемания алкохол...

            Аз лично, ако преди съм пил не повече от 100 грама на ден... Сега стигам и до 300 понякога , ако пък отидем на заведение дори повече... По принцип аз лично не съм притеснен финансово, но може би това че много хора около мен са, оказва влияние. На практика всички, които познавам пият повече от преди, а един дори пропуши...

            Иначе си пия ракия или уиски с мръвка и туршия за мезе... В заведенията ми е направило впечатление, че пия предимно бира. Може би, защото не им вярвам какво наливат... Това, което ме сърби напоследък е че реално от 2 години не съм си лягал без да изпия поне 100-150 гр. твърдо. Вино почти не пия... Предимно по Коледа..

            Ай наздраве...
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              Не си алкохоличка Просто организма на жените изработва по-малко количество от ензима, за който ти пише BOBAN1. Дори има разлика на нивото на този ензим и при различните раса. Монголоидната го произвежда в най-малки количества.
              Аз също не съм привърженик на алкохола - изпивам по едно малко Бакарди, когато съм на заведение. След тежко физическо натоварване може да изпия чаша червено вино /например когато съм изминала 10 - 15 км в пресечена местност/
              Винаги съм си мислил, откъде тия дами имат интуицията, че могат да "извадят от леговището му звяра", ама с точно подбрано изречение и то - поставено - ама ей така - някак накрая..., уж незабелязано.. и между другото....

              Пък са се трудили дума по думичка, ЩоТ знаят резултатът от всяка своя думичка (ей сега Ше скочи оня дето ни мотае - с тежките физически натоварвания"....

              ...за разлика от противният пол (наречен мъжки)..., който прекалено трудно разбира смисълът на казаните думи към някого, а "когато колата се преобърне - те ти го живият ...проблем" ..., абе - "казана дума - изпита чаша твърд алкохол..."..., май не беше точно това, а..."който мълчи - винаги силен го раздава!"..., май и това не е точно... Както и да е, тефтерчето ми (с крилати фрази) по-скоро ме заблуждава, та по същество...

              ТънЧЕ, ама няма тън-мън - Ше отговаряш, като те питат: в тая ТВОЯ "пресечена местност", дето я обикаляш при това си физическо натоварване - той не те ли носи на ръце, а, или напротив - не може да се ориентира от гъстите шубраци (каквото и да означава това)? Или ти си таА, която го носи (позициониран подходящо), за да ти е по-сладка чашата червено вино, която той от благодарност ти поднася...., разбира се - в подходящата обстановка... ..., па дано знае и къде точно му се намира "шейкърът", за да не те остави жадна на финала...
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                Можеш да го отнесеш към дни и пак да участваш в анкетата. Заедно с обяснените от теб спецификации
                До 100 се получава Кликнах

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                  Ако добавиш едно "алкохол" отпред, ще е това, за което говорим.

                  Дехидрогеназите са много по-основни ензими, без тях умираш за 24 часа при добър късмет, и за 1 седмица - при лош.

                  Да, прав си. Пропуск от моя страна
                  http://www.youtube.com/watch?v=TZQQ0vUBceM
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    Тук моят отговор го няма Случвало ми се е и с месеци да не слагам алкохол в уста. Понякога си капвам 100 уиски или коняк. Понякога ракийка със салатка. На купони много даяня. До литър водка отнасям
                    Можеш да го отнесеш към дни и пак да участваш в анкетата. Заедно с обяснените от теб спецификации

                    Мойта е по-лесна, немам нужда да го отнасям

                    Коментар


                    • Тук моят отговор го няма Случвало ми се е и с месеци да не слагам алкохол в уста. Понякога си капвам 100 уиски или коняк. Понякога ракийка със салатка. На купони много даяня. До литър водка отнасям

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        ...ензима, за който ти пише BOBAN1.
                        Ако добавиш едно "алкохол" отпред, ще е това, за което говорим.

                        Дехидрогеназите са много по-основни ензими, без тях умираш за 24 часа при добър късмет, и за 1 седмица - при лош.
                        Last edited by vmankov; 08.01.2012, 15:49.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                          Аз като се напивам и от 20 грама , тогава алкохоличка ли съм ? Ежедневното поркане е алкохолизъм , наричат го битов и той е повсеместен . У нас критериите за алкохолизъм са завишени и хората смятат , че трябва да се търкаляш по улицата , за да си алкохолик . А тези които си знаят дозата всяка вечер - не са . Да ама не . Ежедневното практикуване на нещо си е ежедневие , а то си води и до зависимост .
                          Не си алкохоличка Просто организма на жените изработва по-малко количество от ензима, за който ти пише BOBAN1. Дори има разлика на нивото на този ензим и при различните раса. Монголоидната го произвежда в най-малки количества.
                          Аз също не съм привърженик на алкохола - изпивам по едно малко Бакарди, когато съм на заведение. След тежко физическо натоварване може да изпия чаша червено вино /например когато съм изминала 10 - 15 км в пресечена местност/
                          Last edited by tnm; 08.01.2012, 15:44.
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                            Очаквам вече да се пусне тема от типа...."Колко често правите секс... и с един или с различни партнори"..........
                            И защо не?

                            Сексът е много по-велико и дълбоко нещо, отколкото се стараят да ви внушат еврейче... ъъмм... управляващите чрез своите властови и парични лостове.

                            Прочее, съжалявам ги.
                            В секса ги нема, даже и не го разбират - та се стараят и те да се покажат ужким хора, макар и с усилията да умаловажат това, което не могат/разбират.

                            Още от детската градина подобни нещастничета са ми били жалки.
                            Last edited by vmankov; 08.01.2012, 15:42.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                              Добро утро,
                              относно захарта, ........Иначе се получава т.нар инсулинов шок, от който се пълнее най безобразно и ужасно в областта на корема!!!
                              .......

                              Отивам да тренирам
                              Какво ти пука от това, че захарта вреди, нали всичко "издухваш" с тренировките си - в областта на корема, или в която и да е друга област...

                              Толкова много неща ни вредят, но сме създадени, за да преодоляваме именно "вредните" неща с имунната си система и всичко останало (неща, които са създавани милиони години)..., имаме понякога проблеми, които точно доказват, че имунната ни система работи...., но все пак не забравяме, че движим в посоката, когато нещо ще се "счупи"... (така е устроен светът)...

                              Все пак, нещата СЕГА и ТУК - са в границите на нормалното...
                              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Доби Разгледай мнение
                                Tozi forum zaprilicha na bitpazar
                                Много уважавам мнението на една стойностна дама във форума! Целувки!
                                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                                Коментар

                                Working...
                                X