IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериозен проблем с Топлофикация

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сериозен проблем с Топлофикация

    А отказът от услугата им включва ли и неплащане на такса мощност? Ще мога ли да ползвам радиаторите си за локално парно - т.е. да ги разкача от инсталацията на блока и да ги свържа в локално парно?

    Коментар


    • Сериозен проблем с Топлофикация

      А отказът от услугата им включва ли и неплащане на такса мощност? Ще мога ли да ползвам радиаторите си за локално парно - т.е. да ги разкача от инсталацията на блока и да ги свържа в локално парно?

      Коментар


      • Сериозен проблем с Топлофикация

        Софиянец не исках да те обиждам или се изкарам по компетентен,просто и казах на жената кава е практиката и процедурата!Жив и здрав!

        Коментар


        • Сериозен проблем с Топлофикация

          Виж какво София,Софиянеца малко ти е теоритизирал проблема,което не е лошо,но трябва да знаеш как да действаш!Просто входирай си официално молбата за отказ от ползване на услуга,после им прати нотариално известие за спиране на плащанията и после си вземи адвокат след като ти изпратят исковата си молба!Не разкачай в никакъв случай сама или с мъжът ти радиаторите защото ще те подведат по НПК за самоуправство и губиш тогава всички шансове!Това е процедурата на действие ако искаш ти да вземеш делото,а и Топлофикация да ти покрие разноските!

          Коментар


          • Сериозен проблем с Топлофикация

            Софиянец, благодаря за оказаната подкрепа. Какво по-точно имаш в предвид по отношение заявяване на отказ от услугата им?

            Коментар


            • Сериозен проблем с Топлофикация

              Просто спираш да плащаш!
              Нека те да опитат да те съдят - нямат шансове!
              Don't work hard, work smart!

              Коментар


              • Сериозен проблем с Топлофикация

                Софиянецът - техните гадни закончета нарушават конституцията и основните правни принципи. Единственото, което не можеш да нарушиш правото на достъп е - тоест не можеш да резнеш тръбите и да прецакаш тия над тебе, дето може би искат парно. Но и НИКОЙ не може да те накара да ползваш услуга, която не желаеш, нито да плащаш такси за ТВОИТЕ тръби, дори обратното - можеш да ги осъдиш те на теб да ти плащат наем - тъкмо такъв е прецедентът, за който споменах по-долу.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • мнение за ... Сериозен проблем с Топлофикация

                  София,
                  Вие самата, на своя глава, не можете да отделяте или местите местоположението на отоплителните тела(радиатори, конвектори, лири и др.), незвисимо, че са ваше притежание, защото те са част от отоплителната инсталация на сградата по екзекутивен проект и влизат в методиката на дяловото разпределение на фирмата за топлинно счетоводство. "Топлофикация" ЕАД има компетентността да разрешава или забранява демонтирането на неработещи отоплителни уреди, но и фирмата за разпределение също може, ако е упълномощена в договора си с Топлоф.дружество. Разбира се, никой не може да Ви задължи да ползувате услуга, която не желаете, като Ви цитира чл.153, ал.5 от Закона за енергетиката в отговор на вашата молба. Има и компромисен вариант, който се съдържа в следващата ал.6 :
                  "Потребителите в сграда - етажна собственост, които прекратят топлоподаването към отоплителните тела в имотите си чрез монтираната на тях регулираща арматура, остават потребители на топлинната енергия, отдадена от сградната инсталация и от отоплителните тела в общите части на сградата.", за която заплащат, но тази алинея едва ли ще Ви удовлетвори.
                  Единственият правен изход е --> заявен отказ от услуга.

                  Коментар


                  • Сериозен проблем с Топлофикация

                    Iамо не предприемай самоуправни действия,защото те ще спечелят делото,т.е. не разкачай радиаторите сам!

                    Коментар


                    • Сериозен проблем с Топлофикация

                      Можеш да ги съдиш, да ги осъдиш и да ги разковеш. Има и прецедент в твоя полза.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Сериозен проблем с Топлофикация

                        Бихте ли ми дали насочващ съвет относно следното:
                        На молбата ми към Топлофикация: "Бих желала да ми бъде спряно парното чрез отделяне на радиаторите ми от тръбите на сградната инсталация." получих следния отговор:
                        "При въведена система за дялово разпределение на топлинна енергия потребителите в сграда-етажна собственост, нямат право да прекратяват подаването на топлинна енергия към отоплителните тела в имотите си, чрез физическото им отделяне от сградната инсталация."
                        При положение, че радиаторите, както и тръбите в апартамента ми са моя частна собственост как е възможно съществуването на такова законово положение?? Нарушават ли човешките ми права в този смисъл?
                      Working...
                      X