IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериозен проблем с Топлофикация

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от stich Разгледай мнение
    Преди малко разбрах че топломерите били сменени съвсем на скоро.
    Предполагам данните от старите да са записани някъде? Съвсем се оплетох.
    След като са свалени уредите е логично да се запишат показанията им от Топлинния Счетоводител. Вкарват се в общата база данни и се коригират всички сметки .
    Така че отиди първо до фирмата за ТС и виж какъв е случая. Но не очаквай сметката да падне с 80 %.
    А ако се стигне до съд - ТФ София трябва да подаде до съда "искова молба" . Той да те уведоми с призовка и в двуседмичен (май беше толкова , но внимавай за почивните дни ) срок да подадеш "възражение" . Ако изпуснеш срока се приема , че нямаш нищо против и съда решава делото в тяхна полза.
    Това е официалния начин , но много хора са получили направо съдебно решение за плащане на сумата. Как става - не знам !!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от stich Разгледай мнение
      Преди малко разбрах че топломерите били сменени съвсем на скоро.
      Предполагам данните от старите да са записани някъде? Съвсем се оплетох.

      Със сигурност, подобно на смяната на водо- и електромери пишат старите показания към момента и закачат нов уред.
      Но щом е скоро, то още не сте в новия сезон, де факто са с данните именно за периода на максимална мощност.
      Друга тема е смяната на топломери...вече над година, такъв с постоянни показания на дисплея си бачка на фитка.

      Коментар


      • Преди малко разбрах че топломерите били сменени съвсем на скоро.
        Предполагам данните от старите да са записани някъде? Съвсем се оплетох.

        Коментар


        • Аз имах проблем в София, при покупка и неизплатени сметки от предходния собственик. Първоначално се опитаха да ме издокарат, но като мина време се подготвих, прочетох внимателно техните документи и направих жалба. Уважиха ми я, но май вече бяха посменили и местния директор, но най вече си търсех правата по закон.
          За твоя случай явно законът не те устройва. Може би е добре да се подготвиш с молба, в която да дадеш доводи, подкрепени евентуално с декларация на съседи, домоупрпавител, нещо такова...и се надяваш на положителен резултат.
          Сега виждам, че Жеката е дал още по-добра отправна точка.
          И това ще мине ...

          Коментар


          • В общи линии би следвало топломерите да показват реалното потребление, да си добавят и сградната и да се тегли чертата. Проблема е, че имате 45 дни за да искате корекция. В случая в общи линии едва ли не ако се опрете на медицинско и добро желание както в Топлото, така и в съседите (понеже разликата от макс. мощност и реалната ще се разпредели на съседите) то ще има благополучен изход.

            Коментар


            • Сериозен проблем с Топлофикация

              Привет
              Имам спешна нужда от съвет.
              Случая е следния:
              Имам възрастна баба,която страда от деменция.Показа признаци едва преди около година,но изглежда че проблема с паметта и е по-отдавана.За съжаление е сама,а аз съм на 200 км от нея.Не е допускала никой до апартамента в това число и хората които отчитат топломерите,поради което на всяко отчитане са и писали пълна мощност,а тя ползва само един радиатор в едната стая.Вчера се чух със съседка,която ми съобщи, че е дошла бележка за четири цифрена сума и срок до 1-ви след който ще бъде подведена под съдебна отговорност.Това не само ме засяга като нейн наследник (татко почина преди 10 г),а и половината апартамент е на мое име и фактически аз също съм пряко отговорен.
              Как да процедирам?
              Има ли шанс да се коригират нещата?
              Предварително благодаря на отзовалите се.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от macinka_20 Разгледай мнение
                Тия от топлофикация направо ми иде да ги гръмна! Писна ми да плащам на съседите парното!!! Ей няма ли някакво по интелигентно отчитане бе, всеки си сваля топломери, водомери и т.н.
                Ми какво чакаш пуцай.В колективна сграда така се живее.

                Коментар


                • Тия от топлофикация направо ми иде да ги гръмна! Писна ми да плащам на съседите парното!!! Ей няма ли някакво по интелигентно отчитане бе, всеки си сваля топломери, водомери и т.н.
                  Шеметни оферти
                  Касови апарати

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jejak Разгледай мнение
                    Всичко е от възрастта и годините мисля!Сега се сещам за една статия на Ингмар Бергман относно "Сладък живот"на Фелини -разбира се мой вечно любим филм!Че там Бергман казва за трите си погледа над филма в различните години-първия път като е около 28-30 т.е. на годините на главния герой Марчело-как наистина се е стараел да се хареса на всички,как одобрява всяческите му напъни да помага на околните.Втория поглед е от висотата на годините на които е бил Фелини,когато е правил филма 38-40-тогава -казва Бергман не можех да се начудя как един човек може да хвърля толкова напразни усилия за нещата в живота!Третия път Бергман е гледал филма на 70 години и казва"Наистина изпаднах в умиление като видях каво прекрасно творение е живота с всичките му недостатъци!"Това за мене е и най-важното просто годините и жизнения ти опит определят философията ти-затова и сега предпочитам Киркегор пред Ницше!

                    О, това е много хубаво и вярно изказване.

                    Коментар


                    • Наш Вальо пак се изказал.

                      http://www.blitz.bg/news/article/136041

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Не я, Жежък - тая такса мощност нарушава такива фундаментални принципи правни, че и студент по право ще и спечели делото.
                        Импе, ако го намериш тоя студент, дето ще спечели дело, че общите условия на Топлофикация противоречат на фундаментални принципи в правото, се включваме аз и още поне 30-40 човека в плащането на хонорара и всички разноски по делото.

                        Коментар


                        • Проблемс топлофикация

                          Вече са ми отпаднали 7 000 лв задължения, след 1-вото дело.

                          Коментар


                          • В смисъл? Как се развиха нещата?
                            Мнението не е препоръка за сделки!

                            Коментар


                            • Проблем с топлофикация

                              От тук останах много доволен:

                              http://www.advokat-sofia.net/?page_id=23

                              Коментар


                              • Сериозен проблем с Топлофикация

                                По всяко дело може да се изисква от спечелилия ,обезщетение-вече от това колко ти е добър адвоката зависи дали ще вземеш нещо!

                                Коментар

                                Working...
                                X