IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Живот в Европейски съюз

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какво сега, наритаха гърците и вие ще събаряте ЕС?

    Големи "българи"! Смяяяяяяяяяяяяях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    М.... . ш..... ..й.о!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
      С 20 кинта сметка за ток и без парно то е един живот че само си викм дано
      и заплата 110...
      М.... . ш..... ..й.о!

      Коментар


      • Три бързи урока за българите след гръцката история

        Дългоочакваната новина за Гърция завари десетки хиляди българи по време на почивката им по бреговете на Егейско море и още стотици хиляди, на които в близките дни и седмици им предстои да тръгнат на юг. Вероятно едни се надяват, че евентуални бъдещи турбуленции, преминаване към друга валута и последваща инфлация ще направят почивката им по-евтина. Други пък сигурно се притесняват за предстоящата си почивка на фона на снимките, които показват опашки пред банкомати, а вече и супермаркети. Гърция обаче е не само лятна дестинация - тя е преди всичко съсед. А когато гори къщата на съседа...
        На гърците тепърва ще им се налага да правят изводи за себе си, но българският избирател още сега може да научи три важни неща - че договорите са си договори, че Европа не е само касичка с пари, и че когато една нация е избрала да бъде част от общност заедно с други нации, тя трябва и да допринася с нещо, а не само да очаква да бъде гледана като малко дете.

        Дадена дума

        Версиите за това кой е виновен за днешното състояние на Гърция може да са различни. Разбира се, че това не може да бъде само избраното преди няколко месеца правителство. Не може да бъде и само народът, който е избирал предишните управления, а големите партии са му предлагали все едно и също - поддържано от заеми статукво. Не може да бъдат виновни и само кредиторите, отпускали пари на правителства, които не са възнамерявали да ги върнат. Когато има ред обаче, договорите просто се спазват. Преведено на български това обезсмисля всички популистки обещания как ще изгоним чуждите инвеститори, ще развалим дългосрочни договори, ще опростим нечии дългове и т.н. Всяко подобно действие си има цена, която трябва да бъде поставена на масата наравно със съблазнителните оферти на популистите. Тогава всеки може да избира. Но не и преди цената да е обявена. В рамките на общността, в която сме избрали да живеем, тези номера не вървят. А всеки, който се опита да нарушава правилата, плаща висока цена. Доказателството за българите е на броени метри от шезлонгите им.

        Пари, но и принципи

        Европейският съюз не е само място за раздаване на еврофондове, въпреки че за редица български играчи (както вероятно и гръцки) той е единствено възможност за докопване до още и още публични ресурси. Съюзът е общност, основана върху споделени принципи и споделени ценности. Не може да бъде приеман като супермаркет, в който влизаш, разхождаш се из щандовете и подбираш какво да вземеш и от какво да се откажеш. Преведено на български това означава, че не може да вземеш свободното пътуване, а да се откажеш от свободата на словото. Не може да вземеш работните места в другите държави от Съюза, а да се откажеш от толерантността към различията. Не може да вземеш парите, а да се откажеш от правилата, върху които е построена тази система на солидарност. Вероятно много хора искрено вярват, че България може да бъде част от ЕС, а в същото време да нарушава законите му в интерес на трети държави и местни частни интереси. Пример за последното беше „Южен поток“.

        И взимаш, и даваш

        Базов принцип на Европейския съюз е, че членството в него е доброволно. Нито една държава не се е присъединила с помощта на танкове, а чак след продължителна процедура, подкрепена и от двете страни. И желание, разбира се. По същия начин България стана член на НАТО, след като огромната част от гражданите избираха последователно партии - и управляващи, и опозиционни, които поставяха за свой приоритет евроатлантическата интеграция. Преведено на български това означава, че не може да разчиташ на колективна система за отбрана, а да не допринасяш с нищо към нея. Не може да си доброволно част от Алианса, а да приемаш общите ни сили за „чужди“.
        И все пак: разбира се, че всичко може. Може още утре да се откажем и от свободното пътуване, и от работните места в Западна Европа, и от достъпните университети, и от еврофондовете. Може още утре да изгоним танковете, да вкараме в затвора участниците в гей парада, да прогоним чуждите фирми. Всичко може, ако хората го поискат. Но всеки, който им го обещава, трябва да бъде честен и да сложи на масата и цената. Урокът вече е пред очите ни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
          С 20 кинта сметка за ток и без парно то е един живот че само си викм дано

          Богдана Карадочева - Дано

          https://www.youtube.com/watch?v=6bILquOcufY

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Че що да не съм доволен, аз всъщност си живея като нормален европеец. вие защо не сте доволни. форекс мастъра го разбрах - него го мъчи мизерия - до голяма степен плод на собствените му глупави решения. Ама ти сега кажи - теб какво те мъчи - и теб ли мизерия, ниски доходи и скапано работно време - и си мислиш че това ще се оправи ако не сме в ЕС предполагам.
            С 20 кинта сметка за ток и без парно то е един живот че само си викм дано

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Че що да не съм доволен, аз всъщност си живея като нормален европеец. вие защо не сте доволни. форекс мастъра го разбрах - него го мъчи мизерия - до голяма степен плод на собствените му глупави решения. Ама ти сега кажи - теб какво те мъчи - и теб ли мизерия, ниски доходи и скапано работно време - и си мислиш че това ще се оправи ако не сме в ЕС предполагам.
              Явно не чуваш!
              ЕС е добра идея, но на други принципи!

              И да повторя думите ти:

              """мизерия, ниски доходи и скапано работно време - и си мислиш че това ще се оправи ако не сме в ЕС предполагам.""" -ти си това!

              А аз питам:
              """мизерия, ниски доходи и скапано работно време - и си мислиш че това ще се оправи АКО СМЕ в ЕС предполагам?!

              ЕС е създаден заради ЕЦБ! Ние сме само числа в тая схема!
              Човекът го няма!
              Това не искам за децата си!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
                Снощи те посъветвах да не ми цитираш Блиц, сега ми го връщаш!
                Всъщност, я си кажи, от какво толкова си доволен от последните 25 години!
                Не ти зная годините, но има ли значение!

                Плюс, принципа, разделяй и владей си е валиден отпреди хиляди години!
                И винаги има лакеи за тая работа!
                Че що да не съм доволен, аз всъщност си живея като нормален европеец. вие защо не сте доволни. форекс мастъра го разбрах - него го мъчи мизерия - до голяма степен плод на собствените му глупави решения. Ама ти сега кажи - теб какво те мъчи - и теб ли мизерия, ниски доходи и скапано работно време - и си мислиш че това ще се оправи ако не сме в ЕС предполагам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Пълни глупости. Тя тази студена война много дълго продължава за тези страни от източна Европа дето не са в ЕС.

                  що не ходете да си пишете простотиите в блиц, пик и другите там от прас прес - чувам че те имали подходяща аудитория, които може и да ви повярват. Е не могат да си намерят задника с двете ръце ама лесно може да ги убедите в тези глупости.
                  Снощи те посъветвах да не ми цитираш Блиц, сега ми го връщаш!
                  Всъщност, я си кажи, от какво толкова си доволен от последните 25 години!
                  Не ти зная годините, но има ли значение!

                  Плюс, принципа, разделяй и владей си е валиден отпреди хиляди години!
                  И винаги има лакеи за тая работа!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
                    ЕС може да съществува на съвсем различен принцип!

                    Визите бяха наложени, заради студената война. Е, лихварите я спечелиха!
                    И ако ЕС означава само, че няма визи, пълно безмислие!
                    Пълни глупости. Тя тази студена война много дълго продължава за тези страни от източна Европа дето не са в ЕС.

                    що не ходете да си пишете простотиите в блиц, пик и другите там от прас прес - чувам че те имали подходяща аудитория, които може и да ви повярват. Е не могат да си намерят задника с двете ръце ама лесно може да ги убедите в тези глупости.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Кой ще ти купува тогава имотите - то дори и за руснаците тогава няма да сме привлекателни.
                      ЕС може да съществува на съвсем различен принцип!

                      Визите бяха наложени, заради студената война. Е, лихварите я спечелиха!
                      И ако ЕС означава само, че няма визи, пълно безмислие!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Купувал, купувал Разгледай мнение
                        Искам да ви кажа това, което ми сподели един мой колега французин, дошъл тук."...Вие (в България) сте луди да го искате тоя съюз. Да знаете на всеки ъгъл ще има полицай и данъчен. Аз едва се измъкнах от тях, като дойдох тук, а вие се натискате.Искате да ви следят живота. Не мога да Ви разбера....!
                        От тогава аз съм съвсем против тая идея. Единственото и хубаво е, че след години ще се реши националният въпрос. Ако това въобще вече има значение в тоя глобален свят! За мен глобализацият, чиито продукт е ЕС е в интерес единствено на световните монополи.ТЯ ще унищожи дребния бизнес, а средния автоматично ще стане дребен и вие уважаеми колеги ще се наложи да работите за някого, а не за себе си.
                        По този повод, един мичиганец, разбирай американец от Мичиган, беше на гости на мои познати!

                        Човекът беше очарован, че може да влезе в аптеката, да каже, че го боли глава и да си вземе нещо за главоболие на момента!
                        Че може с една торбичка да си напазари за деня и да не ходи с кола като шантав по молове! А като го разкараха и из селата, не му се тръгваше!
                        За ресторантите и кафетата на улицата, направо като в рай!
                        Свобода, въздух, емоции!

                        Трябва ли да загубим това, което имаме, за да оценим, какво сме имали!

                        Европа отдавна не е място за живеене на хора, които искат емоция, природа, въздух!
                        Говоря за големите им градове. По малките провинциални градчета няма работа, а там е все още хубаво, като у нас!

                        Нооооо, банките са новата държава! Контрол до дупка!
                        И служба на банките, пак до дупка!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                          Хайде Великобритания и Австрия да напускат този смешен съюз, Гърция да напусне еврейзоната и да се приключва с този грозен балон ЕС

                          http://www.blitz.bg/news/article/345092
                          Кой ще ти купува тогава имотите - то дори и за руснаците тогава няма да сме привлекателни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gorko Разгледай мнение
                            Избягвам да мисля. Фактите са такива.Денем симулира ме работа, вечер се пием ракия и накрая на месеца чакаме заплата. Като капак на всичко отчаени се напиваме. Национално мислене и манталитет.
                            Винаги са ме ядосвали подобни изказвания!
                            И защо изобщо ги има, наистина не разбирам!

                            Като че ли на запад няма алкохол, няма дрога!
                            И "скромните" количества алкохол се пият "само" в събота и неделя!

                            Как успявате да вдигнете имиджа на някой западни страни, как успявате да смачкате самочувствието на българина, как и защо го правите! Маранди Груп, пак твоята музика чувам!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                              Хайде Великобритания и Австрия да напускат този смешен съюз, Гърция да напусне еврейзоната и да се приключва с този грозен балон ЕС

                              http://www.blitz.bg/news/article/345092
                              юхуууу и да върнат визите и всичкото циганин да се махне от тука, че багдън .... че им изпиха на хората социалните тука
                              Last edited by michaelis12; 27.06.2015, 23:36.

                              Коментар


                              • Хайде Великобритания и Австрия да напускат този смешен съюз, Гърция да напусне еврейзоната и да се приключва с този грозен балон ЕС

                                http://www.blitz.bg/news/article/345092

                                Коментар

                                Working...
                                X