IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мораториума наистина защитава ли българската земя?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Светът отива в нови измерения, скоро нищо няма да е същото. Трябва да има защита за следващите поколения, например законова опция в договорите за всяка покупко продажба на земя, държавата да я откупува от новият собственик при нейно желание. Например по цената на придобиване. Така , ако нови времена настанат, държавата ще може гражданите да защити.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
      ....
      Вижте примерно статията на Хърсев (в-к Сега, Наблюдател, земята)....
      Прегледах какво е казал, въпреки, че не уважавам банкерско мнение. По принцип мисля, че лихварят го е грижа единствено за своята печалба и в зависимост от това манипулира общественото мнение.

      "забраната е фиктивна
      Няма такава забрана. И досега, откак бе допусната частна собственост върху юридически лица (с историческия Указ 56), всеки чужденец може да купува каквито ще земи и обекти на недвижимата собственост в България - където ще и колкото ще. За да прескочи фиктивната забрана, чуждият гражданин трябва само да си послужи с друга фикция - юридическото лице. Т.е. стига да учреди търговско дружество, сдружение или фондация с нестопанска цел, чужденецът придобива правосубектност на местно лице, за което забраната не важи."

      Поредната манипулация според мен. Болднатото за мен означава, че може и да купува, но правосубектността е на местно лице - определя се според интересите на държавата и може да се контролира чрез държавните закони.
      Тук не ми е ясно какви европейски ще намесят за ограничаване на местните закони, ако собствеността е частна и на чужд гражданин.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
        Ами аз купувам бе!!! Нали за туй съм у тоя форум? Отдавна минах от акции на реални активи!
        +1+2+3+4+5+6+7+8+9!!!! Един истински българин и патриот от ранга на Магдалена Ташева, Волен Сидеров и Ангел Джамбазки!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
          Ами аз купувам бе!!! Нали за туй съм у тоя форум? Отдавна минах от акции на реални активи!
          Значи всичко е наред. Кпуваш и не продаваш на гадни чужденци. Това е!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Дрън дрън дрън дрън дрън дрън..... Купувай бе!!! Някой спира ли те?
            Ами аз купувам бе!!! Нали за туй съм у тоя форум? Отдавна минах от акции на реални активи!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
              Какво спечелиха и руснаците от продажбата на Аляска преди век и половина? Какво ли мислят днес за тази сделка?
              Това което в един момент изглежда много изгодно или пък като нещо неизбежно, за което не си струва да се борим и главоболим, утре ще изглежда по съвсем друг начин и затова винаги трябва да се оставя вариант за връщане.
              Народ без държава може да има, но за държава без територия не съм чувал.
              Писах някъде из коментарите, че при такъв национален нихилизъм от всички, за мен единственият вариант е национализация на земята и продажба на правото за ползване за разумно дълъг срок, не по къс да речем от живота на едно поколение. След това връщане на държавната и тя я препродава за определения срок на друг, или действа според новите условия. За мен не е вариант, притежаването на земя от някого само поради факта, че в определен момент е имал възможността да я купи. Тази земя знаем как е завоювана, с кръвта на много хора и с целта да бъде дом за всички от този народ. Не може да се купи кръвта и животът. Земята трябва да е обща национална собственост без правото на никой да продава на чужденци. Другото е национално предателство.

              Ако сме суверенна държава, трябва да се съобразяваме единствено с нашите интереси, ако ще и да сме подложени под какъвто да е натиск. Дедите ни са давали живота си за независимостта си. От нас, поне засега, не се изисква това, а ние вече сме се предали!

              Пускам тук и едни въпроси свързани с поста на колегата Pyramyd в темата, от 24.10.2013, 21:40. Написах ги, след това се отказах да ги поствам. Видях, че и Императорът ги поставил почти по аналогичен начин, но имаше и още в аспекта за националната сигурност.

              "И аз съм се питал:
              1. Мутанто и подобни. Какви възможности ще има за контрол и регулации. Има ли някой ЕС закон или ще излезе в последствие, че държава не може да ги регулира?
              2. Ако ЕС са толкова загрижени за равнопоставеността на гражданите, как гледат на това, че неравните доходи водят до неравнопоставеност при имотни сделки например?
              3. Собственост върху средство за производство, води ли до собственост върху продукцията и реализирането и по усмотрение на производителя? Какво значение има тогава, че никой няма да си отнесе земята в къщи, когато ще отнесе продукцията, което е равносилно на отнасянето на земята?
              4. След ликвидацията на икономиката и загубата на традиционните пазари, земята остава почти единственото сигурно средство за осигуряване на прехрана на българите, гарантиращо физическо оцеляване, а това е национална сигурност. Каква е трактовката в този аспект? Тук не става въпрос за купуване на имот, какъвто е апартамент или къща, а на средство за производство с икономическо, политическо, социално и каквото друго ти дойде на ум значение.
              5. Държавата при необходимост може да окаже влияние върху свои граждани за изкупни цени, доставки. Ще може ли да се оказва такова върху чужди граждани и как ще се избегне намесата на чужди сили в тяхна защита?
              6. Държавата може винаги да промени политиката си в зависимост от условията, да проведе аграрна реформа, да ограничи големите земевладелци. Ако те са чужди граждани, това дали ще е претекст за икономически или военни санкции наложени от чужди сили? "
              Дрън дрън дрън дрън дрън дрън..... Купувай бе!!! Някой спира ли те?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                Голям срам за политиците ни!
                Или са слабоумни - да гласуват нещо противоконституционно, което даже не работи, или (без да изключва първото), отвличат вниманието от нещо наистина важно.
                Ако преди обикновеният човек ги е и мразел, сега са достойни само за презрение!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                  ...
                  Не е било необходимо М. Кунева да е чувала за горчивия палестински опит с продажба на земя. Нали си имаме горчивия и пресен опит с Косово.
                  Не е било дори необходимо опасността да е била пряка и реалистична в конкретния момент. Така са разсъждавали нашите преговарящи - сега светът е друг, тази опасност не е актуална.
                  Това не е национално отговорна и държавническа позиция.
                  Национални интереси!
                  Точка!

                  ..........
                  Какво спечелиха и руснаците от продажбата на Аляска преди век и половина? Какво ли мислят днес за тази сделка?
                  Това което в един момент изглежда много изгодно или пък като нещо неизбежно, за което не си струва да се борим и главоболим, утре ще изглежда по съвсем друг начин и затова винаги трябва да се оставя вариант за връщане.
                  Народ без държава може да има, но за държава без територия не съм чувал.
                  Писах някъде из коментарите, че при такъв национален нихилизъм от всички, за мен единственият вариант е национализация на земята и продажба на правото за ползване за разумно дълъг срок, не по къс да речем от живота на едно поколение. След това връщане на държавната и тя я препродава за определения срок на друг, или действа според новите условия. За мен не е вариант, притежаването на земя от някого само поради факта, че в определен момент е имал възможността да я купи. Тази земя знаем как е завоювана, с кръвта на много хора и с целта да бъде дом за всички от този народ. Не може да се купи кръвта и животът. Земята трябва да е обща национална собственост без правото на никой да продава на чужденци. Другото е национално предателство.

                  Ако сме суверенна държава, трябва да се съобразяваме единствено с нашите интереси, ако ще и да сме подложени под какъвто да е натиск. Дедите ни са давали живота си за независимостта си. От нас, поне засега, не се изисква това, а ние вече сме се предали!

                  Пускам тук и едни въпроси свързани с поста на колегата Pyramyd в темата, от 24.10.2013, 21:40. Написах ги, след това се отказах да ги поствам. Видях, че и Императорът ги поставил почти по аналогичен начин, но имаше и още в аспекта за националната сигурност.

                  "И аз съм се питал:
                  1. Мутанто и подобни. Какви възможности ще има за контрол и регулации. Има ли някой ЕС закон или ще излезе в последствие, че държава не може да ги регулира?
                  2. Ако ЕС са толкова загрижени за равнопоставеността на гражданите, как гледат на това, че неравните доходи водят до неравнопоставеност при имотни сделки например?
                  3. Собственост върху средство за производство, води ли до собственост върху продукцията и реализирането и по усмотрение на производителя? Какво значение има тогава, че никой няма да си отнесе земята в къщи, когато ще отнесе продукцията, което е равносилно на отнасянето на земята?
                  4. След ликвидацията на икономиката и загубата на традиционните пазари, земята остава почти единственото сигурно средство за осигуряване на прехрана на българите, гарантиращо физическо оцеляване, а това е национална сигурност. Каква е трактовката в този аспект? Тук не става въпрос за купуване на имот, какъвто е апартамент или къща, а на средство за производство с икономическо, политическо, социално и каквото друго ти дойде на ум значение.
                  5. Държавата при необходимост може да окаже влияние върху свои граждани за изкупни цени, доставки. Ще може ли да се оказва такова върху чужди граждани и как ще се избегне намесата на чужди сили в тяхна защита?
                  6. Държавата може винаги да промени политиката си в зависимост от условията, да проведе аграрна реформа, да ограничи големите земевладелци. Ако те са чужди граждани, това дали ще е претекст за икономически или военни санкции наложени от чужди сили? "
                  Last edited by citizen_bg; 26.10.2013, 22:23.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                    Голям срам за политиците ни!
                    Или са слабоумни - да гласуват нещо противоконституционно, което даже не работи, или (без да изключва първото), отвличат вниманието от нещо наистина важно.
                    абсолютно съм съгласен с теб

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      ... и всички ще станат русофили
                      Проблема,Протоколчо е че всички "русофили" го вадят Голям,единствено в "отсъствието" на Подполковника!

                      http://www.youtube.com/watch?v=I44MwiEeuQg

                      Инак,като застанат лице в лице срещу Него и започват да мънкат и обесняват неща за които никой не ги пита! Ся следа внимателно :

                      23 октября 2013 года, 19:30 Московская область, Ново-Огарёво

                      Сергей Миронов информировал Президента о работе фракции в российском парламенте и подготовке к предстоящему съезду партии «Справедливая Россия».

                      * * *

                      В.ПУТИН: Сергей Михайлович, в ходе бюджетного процесса, а также в связи с подготовкой ежегодного Послания Президента Федеральному Собранию хотел бы встретиться со всеми лидерами фракций, с руководителями партий, причём как представленных в парламенте, так и не представленных. А у вас ещё и в ближайшую субботу должен начать работу съезд партии «Справедливая Россия».
                      .........................
                      Путин.Второй приход ( Putin.The second coming of - http://www.youtube.com/watch?v=uCYTpCYLqbs
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Голям срам за политиците ни!
                        Или са слабоумни - да гласуват нещо противоконституционно, което даже не работи, или (без да изключва първото), отвличат вниманието от нещо наистина важно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Да заповядат да ги инвестират... и всички ще станат русофили
                          Като намери пари,първи Медведев ще дойде да инвестира!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение



                            Брато, не Волен, а неговия човек Путин изигра всички. Сега нека ни направи щат на велика майка Русия! Да ни спаси от ислямизацията и глобализацията.
                            Да започне в България да се произвеждат руски ракети и водка!
                            Може да не живеем много богато както сега, но поне ще сме защитени от ислямската култура която турците искат да ни наложат. Но ако станем щат - държава на Русия, те могат да инвестират 100 - 500 милярда в икономиката ни и да живнем!
                            Да заповядат да ги инвестират... и всички ще станат русофили
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
                              Многото години може и да ги е имало, но имали ли са сила да поставят въпроса и променят нещо противниците на договора? Бяха ли изобщо оповестени и подложени на обсъждане разните клаузи, колко от народа беше запознат с тях? Интересно ми е, ако преди договора бяха питани българите: "Да или не в ЕС?" и ако те знаеха всички следващи резултати от членството и рИформата, какво щяха да кажат?
                              Невероятно много и все важни въпроси поставяш.
                              Размишлявам трескаво и яростно (от безсилие) и не намирам смислено решение.
                              Няколко субективни бележки все пак, защото повдигнатото от теб е важно.

                              Първо и най-важно!!!
                              С националната сигурност не може да се правят компромиси.
                              Договореното за земята е един дълбок и категорично неприемлив компромис.
                              Вярно, в един момент страната буквално се оказа взадънена улица в резултат на сбъркан и грешен (умишлено използвам само меки думи) преход и членството в Ес изглеждаше като някаква светлина и надежда.
                              Питаш относно членството в ЕС!? Имало ли е хипотеза да тръгнем по път, при който членството там да изглежда ненужно, неизгодно, неинтересно. Теоретично - да, но практически не. Дълга и тъжна тема.
                              След като членството е било безалтернативно (това е мое субективно твърдение), правят се временни компромиси (в остра битка), договарят се максимални срокове. Защо една Унгария (вижте и съседите) имаше 10 години!? А изглежда и удължиха???
                              Следва най-важното! На следващия ден след приемането на този срок, страната формира една много сериозна работна група и започва директно работа, която цели продължаването на този срок при използване на всички възможни правни и договорни способи и като се подбере подходящ политически момент. Имаше такива.
                              Не е било необходимо М. Кунева да е чувала за горчивия палестински опит с продажба на земя. Нали си имаме горчивия и пресен опит с Косово.
                              Не е било дори необходимо опасността да е била пряка и реалистична в конкретния момент. Така са разсъждавали нашите преговарящи - сега светът е друг, тази опасност не е актуална.
                              Това не е национално отговорна и държавническа позиция.
                              Национални интереси!
                              Точка!

                              Наред с целта за удължаване на мораториума се работи по въвеждане на множество правила и ограничения.
                              Вижте примерно статията на Хърсев (в-к Сега, Наблюдател, земята). Акцентира на германската практика, при която след всяка сделка със зем. земя при някакви условия държавата получава една опция (Call да изкупи земята на договорената цена.

                              Има безброй други варианти.
                              Ама не като се чака края на октомври 2013.

                              Не знам кого да коря за това. За тази работа трябва да има национални патриотични елити. Дори ако конкретното ръководство на държавата (заплетено в битовизми) забрави, да се тропа на вратата им денонощно.
                              И тук онизи хабилитирания с PhD по история е повече за бой, отколкото онзи, който е гонил парцалива топка с циганска баница в ръка по ливадите на Банкя.

                              Пък и да си го кажем направо.
                              Още от зората на демокрацията нашите елити предпочитат да кешират, а не да се главоболят за национални интереси.
                              Как продължават да търпят мизерна Бг да има едни от най-големите зем. стопанства в цяла Европа. Не го твърдя убедено, но съм чувал нещо.
                              Милиони декари.
                              600 човека прибирали преобладаващата част от субсидиите. И всичко за зърно, естествено. Щото е лесно и удобно за смятане на комисионите.

                              Свърши времето, сори.
                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Грую - знаем за вскички тия проблеми и какво е най-сгодно да се отглежда - но ти забравяш ли защо хората сеят само житце? Тъпи ли са, та да не знаят, че зеленчукопроизводството е по-изгодно? Или просто са принудени да сеят само зърнени култури, защото заради бандитските нападения на циганската измет те просто не успяват да оберат това, което са засели и отгледали под формата на плодове и зеленчуци? Кой разграби и разруши хидромелиоративните съоръжения?

                                А че храните са фалшиви и пълни с Е - така е. На бедняци, които не ценят земята си, друго не се полага. Има и качествени храни, ама те не са за нас.
                                Импе,срещу половината Софарма ,аз ша ти дам!!!
                                И циганите вече се изтарикатиха,искат мелено!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X