IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мораториума наистина защитава ли българската земя?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пореден чужд инвеститор излиза от пазара на земя

    Едоардо Миролио продаде акциите си в четвъртия по големина фонд за земеделска земя у нас В края на миналата седмица стана ясно, че италианецът Едоардо Миролио, който има бизнес с вино и текстил у нас, е продал акциите си в един от фондовете за земеделска земя - "Агро финанс". Това е четвъртият по големина фонд за земеделска земя у нас, но вече близо година не купува нови парцели.
    Миролио купи дела в началото на годината, а осем месеца по-късно прецени да изтегли инвестицията си. Предполага се, че сумата, която е получил от продажбата на акциите, е около 17 млн. лв., защото към момента на продажба на ценните книжа средната им цена е 2,35 лв. Засега няма официален коментар за причините италианецът да се раздели с 22,07%, или 7,12 млн. броя акции, от агрофонда.

    Същото се случва и с по-голямата част от останалите фондове, които оперират на територията на страната. Още през миналата година ЕЛАРГ фонд се самоликвидира, като разпродаде натрупаните близо 200 хил. дка земя. "Адванс Терафонд", който в момента притежава над 240 хил. дка, през 2012 г. продаде близо 80 хил. дка. Инвестицията си в земеделски земи изтегли и една от големите български компании - "Винпром Пещера". В началото на 2013 г. тя продаде 100% от дяловете си в "Омега Агро Инвест", които бяха в размер на 160 хил. дка и на практика излезе от земеделския бизнес. "Серес" също се освободи от земите си.

    Очаква се тенденцията да продължи, защото в момента освен свитото търсене на пазара се наблюдава и процес на увеличаващо се предлагане на земеделски земи. Освен фондовете много дребни собственици на ниви също се опитват да се отърват от парцелите, за да набавят средства за текущите си нужди. Публичният регистър на частните съдебни изпълнители също е пълен с обяви за продажба на търг на земи, конфискувани от собствениците им заради натрупани дългове.

    Експертите коментират, че най-вероятно това решение е продиктувано от очакваното поевтиняване на акциите в бъдеще в следствие на тежкото положение, в което се намира българското земеделие. Заради липсата на печалби, които да го поддържат и развиват, селското стопанство се превръща в губещ отрасъл. Заради тенденцията за непрекъснато свиване на печалбите на фермерите се очаква рентите и цените на земеделските земи да продължат да падат. http://www.blitz.bg/news/article/232888
    Да бъде благословен българският Ян Палах (Д-р. Н.Черкезов) - за усмиването на SCI с коментарите си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Идеята е да не ревете и да правите хорца, ами щом толкова милеете да купувате!!! Аз имам, смятам да купувам още, но нямам никакво намерение Сулю и Пулю да ми тургат забрани, когато реша да продавам
      абсолютно съм съгласен с теб-всеки трябва да има свободата сам да избира как,кога,къде и на кого да купува и продава активи независимо от техния вид,предназначение и цена

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        На тебе не ти върви онова чудо под мивката и това си е!
        Джелтънменът с половерчето, нови безумни теми, които бързо биват архивирани.
        Пречат ти китайците и марсианците на стартиране на производство. Друго нищо не ти е ясно в инвестиционните среди. Никъде не се вписваш. Абе пич, ти една тема не можеш да и привлечеш вниманието , а пък търсиш такова на реален продукт
        Искаш ли да ти посоча, аз без да съм производител колко теми с по колко мнения съм постнал тук? Аман от некадърници!
        Абе, какво те е захапало?
        Май същото куче. Хм. Както и преди.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от wenci Разгледай мнение
          Идеята е не аз (или моите съмишленици) да изкупуваме всичката налична земя за продан, а във времето на тотална бедност (най-бедните в ЕС и не само), да не се възползват чужди елементи за чужда политика и интереси.
          Земята да се продава на българи или на държавата.
          Затова, до тогава мораториум и референдум за земята.
          Идеята е да не ревете и да правите хорца, ами щом толкова милеете да купувате!!! Аз имам, смятам да купувам още, но нямам никакво намерение Сулю и Пулю да ми тургат забрани, когато реша да продавам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Ами купувай бе човек!!! Купувай!!!
            Идеята е не аз (или моите съмишленици) да изкупуваме всичката налична земя за продан, а във времето на тотална бедност (най-бедните в ЕС и не само), да не се възползват чужди елементи за чужда политика и интереси.
            Земята да се продава на българи или на държавата.
            Затова, до тогава мораториум и референдум за земята.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от wenci Разгледай мнение
              Питай палестинците за това. Дали се чувстват чужденци в земите си или са само там за наемна работна ръка - ниско платена, с единствено право да емигрират.
              Дали това не е целенасочено.
              Ако и това не обяснява ситуацията, на югозапад от София ~250km има едно изкуствено образувание наречено Косово.
              Ами купувай бе човек!!! Купувай!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nikola66 Разгледай мнение
                Купувайки земя куповачите получават хартийки наречени нотариални актове. Някой може ли да ми обясни как притежателите на хартийки ще отцепят територии или ще направят нови държави? А да не забравяме, че и парите са също хартийки...
                Питай палестинците за това. Дали се чувстват чужденци в земите си или са само там за наемна работна ръка - ниско платена, с единствено право да емигрират.
                Дали това не е целенасочено.
                Ако и това не обяснява ситуацията, на югозапад от София ~250km има едно изкуствено образувание наречено Косово.
                Last edited by wenci; 27.10.2013, 22:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  "И", колегата. "И". И са идиоти, и отвличат вниманието ни. Задало се е нещо, за което, идеята е да не подозираме, докато не се случи. Малко са разнесени във времето нещата, ама дали не очертават нещо по-голямо? Държавата "не подозира" за историята в Бразилия, тук ни сервират това, в същото време, Вигенин прегръща турската кауза в ЕС, Доган се оказва болен и не искал да свидетелства с/у своя "нападател", пък тогава, "случайно", пищовът "засече" два поредни пъти...
                  Ще ни извозват наедро. Планът е в действие.
                  Та...Дали не се подготвя изкупуване на страната от нови потенциални членове? Тъкмо, дотогава ще са ни смъкнали гащите на глезените, ама ще сме се хванали и за палците. Да видим само, с какво ще ни залъжат до седмица-две. Трябва да е нещо ново и различно.
                  На тебе не ти върви онова чудо под мивката и това си е!
                  Джелтънменът с половерчето, нови безумни теми, които бързо биват архивирани.
                  Пречат ти китайците и марсианците на стартиране на производство. Друго нищо не ти е ясно в инвестиционните среди. Никъде не се вписваш. Абе пич, ти една тема не можеш да и привлечеш вниманието , а пък търсиш такова на реален продукт
                  Искаш ли да ти посоча, аз без да съм производител колко теми с по колко мнения съм постнал тук? Аман от некадърници!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                    Голям срам за политиците ни!
                    Или са слабоумни - да гласуват нещо противоконституционно, което даже не работи, или (без да изключва първото), отвличат вниманието от нещо наистина важно.
                    "И", колегата. "И". И са идиоти, и отвличат вниманието ни. Задало се е нещо, за което, идеята е да не подозираме, докато не се случи. Малко са разнесени във времето нещата, ама дали не очертават нещо по-голямо? Държавата "не подозира" за историята в Бразилия, тук ни сервират това, в същото време, Вигенин прегръща турската кауза в ЕС, Доган се оказва болен и не искал да свидетелства с/у своя "нападател", пък тогава, "случайно", пищовът "засече" два поредни пъти...
                    Ще ни извозват наедро. Планът е в действие.
                    Та...Дали не се подготвя изкупуване на страната от нови потенциални членове? Тъкмо, дотогава ще са ни смъкнали гащите на глезените, ама ще сме се хванали и за палците. Да видим само, с какво ще ни залъжат до седмица-две. Трябва да е нещо ново и различно.
                    Last edited by Pyramid; 27.10.2013, 22:26.

                    Коментар


                    • Абе руснаците не знам кво са спечелили или загубили като са продали Аляска на американците.

                      Ама местното население със сигурност е спечелило.

                      Така, че и тука местното население може само да спечели.

                      Коментар


                      • Купувайки земя куповачите получават хартийки наречени нотариални актове. Някой може ли да ми обясни как притежателите на хартийки ще отцепят територии или ще направят нови държави? А да не забравяме, че и парите са също хартийки...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                          Ми аз съм купил. Дори за няколко семейства. И да бачкат на нея тъпите англичани и германци, дето ще искат да я купят, няма да им я дадем.
                          само под аренда-да кихат по 50-60 лева годишно пък ще им викаме данке и да заповядат пак за следващата година

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Така де, 111 милиона декара са това. Всеки българин да си купи по 10 декара и това е!! Какво сме тръгнали да ревем. Щели да ни купят
                            Ми аз съм купил. Дори за няколко семейства. И да бачкат на нея тъпите англичани и германци, дето ще искат да я купят, няма да им я дадем.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Така де, 111 милиона декара са това. Всеки българин да си купи по 10 декара и това е!! Какво сме тръгнали да ревем. Щели да ни купят

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Значи всичко е наред. Кпуваш и не продаваш на гадни чужденци. Това е!
                                Точно така! Само под аренда! Да ми работят гадните чужденци, не аз на тях!

                                Коментар

                                Working...
                                X