IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    Да, така изглеждат нещата, ако целта е да се намали пушенето, но предвид че на практика не виждаме най-добрите криетъри да са наемани да създават продукти които на подсъзнателно ниво да карат младите да свързват пушенето с лузарщина, ме кара да си мисля че всъщност правителствата не желаят такова нещо.
    Това са толкова елементарни неща, например тази репресия ме отдалечава от отказването на цигарите, вероятно такава е и целта , отказ от цигари сега би наранило егото ми .
    Вместо това си припомних доста позабравено чувство, докато си пушех в посещавани столични нощни заведения през уикенда.
    Прав си, мамка му! Младите не са толкова прости, колкото се преструват.

    Всяка сутрин и вечер карам мецата по главните булеварди и гледам едни билбордове с реклама на цигарени марки. Главните отрицателни герои в популярни сериали рекламират едни марки (не пише какво, но отдолу има надпис, че е вредно за собственото здраве, както и за околните). Снимани са така, като че пушат цигари, но няма цигари на снимката, само движението на ръката и изражението на лицето. Готини са. Навремето имаше реклами на Camel в такъв стил. Точно "лошите" герои, които са най-симпатични на публиката. Положителните герои във филмите вечно са онеправдани и се борят мѫжески за правотата си. Винаги са многострадални и все лошите ги изненадват иззад фикуса. Накрая нещата се оправят, ама с голям зор. А лошите винаги са активната страна. Движат нещата и правят, каквото си искат. Имат ясна цел - да завладеят света и да са силни и могъщи, без сантименти и лигавщини.

    Е, всеки иска точно това. Ама Башар Рахал рекламира цигарена марка, а Калин Врачански (добре гримиран) рекламира мастика или чалга-дини.

    Накрая "добрите" побеждават, ама на косъм, щото "лошият" вместо да дръпне спусъка, тръгва да се обяснява и в този момент идва спасението. И ти оставят киселото усещане, че всъщност "добрите" не заслужават да победят, ами така е решил режисьорът. Все пак е филм и трябва да е политически коректен.

    Ама си дал 8 лева за билет.

    А относно печалбите, нещата са ясни. От 5 лева за кутия цигари, производителят взема 50 стотинки (на него му струват около 12 стотинки). Останалите кинти ги прибират тези, които се грижат за здравето ти.
    Last edited by winner; 17.12.2012, 00:03.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
      Е да де,
      То и в Турция и Гърция отдавна я има.Но това, че не я премахват не помага тя да бъде спазвана.
      После с десетилетия по света се показват снимки с куп забранителни табели и плакати като чаршафи, а пред тях/барабар с полицаите/ хора спокойно пушещи цигари.
      А в някои "далечни" страни даже го цитират като пикантерия от особеностите на местния риболов.


      ......................................
      За другото си прав.И аз го знам и тати го знае, но козата...............
      Въпреки, че не е по темата.
      В Турция на терминала им Стамбул ( който е 3-ти по големина в Европа като летище ) и олепен навсякъде с табели за глоба. Като питаш помощния персонал ( чистачите, къде може да се пафка ) - за да не излизаш по няколко пъти отвън ( демек напускаш вече ЕС и ставаш извън ЕС, щот' си излязал пред вратата до пепеплниците и ония с автоматите дет' пазят, а после трябва да минаваш пак скенерите и е досадно така при престой 2 часа да правиш стриптийз колани, фолио от цигари, телефони и прочие по панерчетата.

      Та, затова хората ти сочат табелата и после ти смигат за кенефите, щот' там няма камери.

      А, Гърция патентова номера с чинийките - демек уж привидно е приела забраната, ама само на хартия.

      Както и да е - няма смисъл. Пуканките и гледаме "мача", дет' Бертрам ще ни "обяснява" как било по свИтъ ..
      Last edited by marandi; 16.12.2012, 23:29.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        В същото време ви пуснаха ЗДПО ( задължително допълнително пенсионно осигуряване от 5% на всеки доход ), които правят абсурда, наречен "отрицателна доходност" със съгласието на държавата. Тоя термин "отрицателна доходност" си е направо за Нобелова награда ( смигам ).

        Т.е. уж ви губят парите законно, уж е задължително, а в същото време с вашите пари, дадени напред, които никога няма да получите - ще служат за изкупуване на активите на бабите и дядовците ви.

        Цинизмът е пълен!

        П.П. Не съм готов още със сметките и наслагванията и понякога изпадам в дупки, докато намеря точното парченце по пъзела за позитивен изход на нещата при сегашния ви модел и ще направя всичко възможно това да се стопира и то законно. Малко сънят ми недостига, ма майната му. Няма трепя никого и т.н. - просто още се бавя в някои от детайлите, понеже разминаването между "официална" монетарна политика ( борда ) и фискалните мерки вървят в 20-50 пъти разминаване в абсолютни стойности ( особено в частта лихвени нива ) и около 5-6% в относителни при сглобка монетаризъм/фиск/търговски баМки. Демек нямате никаква икономика, казано с 2 думи, а оцеляване по всички фронтове.

        Не е толкоз лесно, ама се гърбя яко - хихи


        Тия вреди ще ме застигнат след години и то ако съм жив.
        Ма като гледам как ми тровиш въздуха с твойта цигара, явно няма да доживея.
        Така, че:
        "Донякъде ми е мъчно, че сте толкова зле, но всъщност слабо ми пука."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Няма да премахнат забраната, поне при тия. После ще се мине на "коалиция" и уж .. нещо се мисли по въпроса и да имитират "пинг-понг" за пред баламите, че се "карат".

          Е да де,
          То и в Турция и Гърция отдавна я има.Но това, че не я премахват не помага тя да бъде спазвана.
          После с десетилетия по света се показват снимки с куп забранителни табели и плакати като чаршафи, а пред тях/барабар с полицаите/ хора спокойно пушещи цигари.
          А в някои "далечни" страни даже го цитират като пикантерия от особеностите на местния риболов.


          ......................................
          За другото си прав.И аз го знам и тати го знае, но козата...............
          Въпреки, че не е по темата.

          Коментар


          • В същото време ви пуснаха ЗДПО ( задължително допълнително пенсионно осигуряване от 5% на всеки доход ), които правят абсурда, наречен "отрицателна доходност" със съгласието на държавата. Тоя термин "отрицателна доходност" си е направо за Нобелова награда ( смигам ).

            Т.е. уж ви губят парите законно, уж е задължително, а в същото време с вашите пари, дадени напред, които никога няма да получите - ще служат за изкупуване на активите на бабите и дядовците ви.

            Цинизмът е пълен!

            П.П. Не съм готов още със сметките и наслагванията и понякога изпадам в дупки, докато намеря точното парченце по пъзела за позитивен изход на нещата при сегашния ви модел и ще направя всичко възможно това да се стопира и то законно. Малко сънят ми недостига, ма майната му. Няма трепя никого и т.н. - просто още се бавя в някои от детайлите, понеже разминаването между "официална" монетарна политика ( борда ) и фискалните мерки вървят в 20-50 пъти разминаване в абсолютни стойности ( особено в частта лихвени нива ) и около 5-6% в относителни при сглобка монетаризъм/фиск/търговски баМки. Демек нямате никаква икономика, казано с 2 думи, а оцеляване по всички фронтове.

            Не е толкоз лесно, ама се гърбя яко - хихи
            Last edited by marandi; 16.12.2012, 22:54.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
              Маради-и-и,

              Маранди!

              Дай да доизграждаме темата?
              А не да се връщаме с дребноплюние, както в началото ѝ.
              Добре, че повечето срамни постове са ги поизтрили афторите.

              Що примерно да не насочим усилията си в прогнозите?
              След шест месеца или година.Какво ще се случи с този закон?Като в Турция и Гърция ли?
              И неспазването му ще се прехвърли и към другите такива.
              Това не е добре за държавността.
              Доколкото все още я има.

              Не е дълъг срок.
              Пък да видим кой е най-ербап тогава.
              Глас народен, глас........

              Ти ей за таквиз неща ме открехни!
              Мани я Деската.Търси си внимание.Какво пък чак толкоз?

              И да видиш, как и тя ще да даде прогноза!
              Няма да премахнат забраната, поне при тия. После ще се мине на "коалиция" и уж .. нещо се мисли по въпроса и да имитират "пинг-понг" за пред баламите, че се "карат".

              Идеята е хората да започнат да разпродават активите си ( нивите на баба/дядо, горите, къщите и хапартаментите ) или активите на цели поколения, защото възрастните хора вече са се отписали, но не продават имотите си и искат да ги оставят на внуците си.

              Като измрат те - тогава внуците,щерките и синчетата ще разпродават веднага, за да си изплатят кредитите и сметките натрупани досега.

              Дотогава нито ще вдигнат доходите - нищо ще спрат с безумията през монополисти и прочие "мерки" - дет' мин. заплата в БГ-стан е 40 кутии, колкото и майчинските при едни от най-високите косвени данъци в Европа ( 20% ДДС единна ставка ). Т.е. това са ви парите за социални фукции от държавата и при такива убийствено високи нива никъде няма майчински и минимална 40 кутии цигари/месечно и детски 7 кутии/месечно е живота на едно дете, стига майка му да е "богата" и има доходи 90 кутии цигари/месечно на член от домакинството. Тогава даже не й се полагат и тия 7 кутии цигари, щот' е баровка вече.

              П.П. Т'ва е накратко

              Писах ви накратко нещата в последната си статия в блог-чето, за тези които могат да "четат" между редовете.
              ---------------------------------------
              За вдигането на пенсиите в април е ясно - в зимните месеци мрат кат' мухи най-много пенсионери и тия дет' са измряли ( а те ще са рекорден брой тази зима ) - ще пренасочат част от партидите им като "успех", че увеличават пенсиите с некви смешки кат' 10 кинта, но няма да ги индексират в близките 10 години, а ще подмятат по 5 кинта/месец за имитация на дейност.

              Трепят ви системно и по всички фронтове - от неродените до старците.
              Last edited by marandi; 16.12.2012, 22:34.

              Коментар


              • А тук виждаме, как един човек си говори сам на два гласа
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Маради-и-и,

                  Маранди!

                  Дай да доизграждаме темата?
                  А не да се връщаме с дребноплюние, както в началото ѝ.
                  Добре, че повечето срамни постове са ги поизтрили афторите.

                  Що примерно да не насочим усилията си в прогнозите?
                  След шест месеца или година.Какво ще се случи с този закон?Като в Турция и Гърция ли?
                  И неспазването му ще се прехвърли и към другите такива.
                  Това не е добре за държавността.
                  Доколкото все още я има.

                  Не е дълъг срок.
                  Пък да видим кой е най-ербап тогава.
                  Глас народен, глас........

                  Ти ей за таквиз неща ме открехни!
                  Мани я Деската.Търси си внимание.Какво пък чак толкоз?

                  И да видиш, как и тя ще да даде прогноза!
                  Last edited by sergo; 16.12.2012, 22:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    У лево.
                    Ъмм .. кефя се на някой, който тръгва да дефинира проблеми за някого, а па се оказва, че нямал решение после за тях да му ги реши.

                    Мислех, че съм попаднал на професионалист, ама не било така - тъкмо си помислих, че най-после някой ще ме излекува, както сега щял някой да ме "лекува" от тютюнопушене, дет' не съм го викал да ме "лекува"
                    Last edited by marandi; 16.12.2012, 21:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Ако имаш конкретна оферта по моето задоволяване да ти пратя имейл и там ми я изложи в писмен вид, но накратко какво предлагаш, относно моите кахъри като решение
                      У лево.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                        Скъпа съм само за един мъж, а ти явно си незадоволен.
                        Ако имаш конкретна оферта по моето задоволяване да ти пратя имейл и там ми я изложи в писмен вид, но накратко какво предлагаш, относно моите кахъри като решение

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                          Напротив 219 лв. си платих, но това не е въпроса. Въпроса е че умрях от смрат. До сега цяла година посещавам заведения и ресторанти и си плащаме за добро обслужване, храна и пиене, но в този прословут ресторант бях разочарована. Просто не можах да не излея разочарованието си от обслужването и храната, да не говорим , че умрях от пурите на някои мислещи се за безсмъртни.
                          Нямало е кекс накрая за тия кинти предполагам?

                          Набутала си се, Мило

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Скъпа, смени си работодателя, щом те води по дупки. Иначе нямам нищо против да ме изведеш някъде, стига да мога да си пафкам без да те уморя от смраД. ( с Д се пише, Мило - не с Т )

                            П.П. Надявам се, че няма се вържеш, че се майтапя - смехът лекувал и дай да го караме малко по-лежерно

                            Тук сте само от светци и нагоре събрани и се чувствам кат' нЕкой простак. Епаси ...
                            Скъпа съм само за един мъж, а ти явно си незадоволен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                              Само преди няколко дни ходихме в Мистър Пица на ул.Верила- обожавам го това заведение.Обожавам " Хъшове" и много други , но да не ги изброявам.
                              Скъпа, смени си работодателя, щом те води по дупки. Иначе нямам нищо против да ме изведеш някъде, стига да мога да си пафкам без да те уморя от смраД. ( с Д се пише, Мило - не с Т )

                              П.П. Надявам се, че няма се вържеш, че се майтапя - смехът лекувал и дай да го караме малко по-лежерно

                              Тук сте само от светци и нагоре събрани и се чувствам кат' нЕкой простак. Епаси ...
                              Last edited by marandi; 16.12.2012, 21:33.

                              Коментар


                              • Само преди няколко дни ходихме в Мистър Пица на ул.Верила- обожавам го това заведение.Обожавам " Хъшове" и много други , но да не ги изброявам.

                                Коментар

                                Working...
                                X