IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тази забрана щеше да има смисъл ако са инкриминирани отглеждането на тютюн и производстото на цигари. Не само, че това не е престъпление, а и се дотира с парите на данъкоплатците. Не може да се осакатява социалния живот на хората само защото, някакви бюрократи са решили да гушнат парички заради проявената "инициативност"- "загриженост" за здравето ни.
    Имало е периоди в историята на Османската империя, когато и пиенето на кафе е било санкционирано.
    Трябва да има закон за ограничаване инициативността на администрацията. Хунвенбийни! Утре ще дойде някой вегетарианец и ще забрани на останалите консумация на месо. Или пък ще ни облекат в еднакви дочени дрехи. Не е като да не се е случвало.
    Last edited by val/she; 17.01.2013, 18:41.

    Коментар


    • Даже се чудя Варненският кмет защо не е избил досега всички хетеро-сексуални в града си, щот' той си го знаете, че не е от тях. Самолетни удари и тежката артилерия да влиза във Варна - как па така някой ще харесва жени? Ърмм ..?

      Ма, няма нужда да се бавим - копчето и "Буум"

      Коментар


      • a be, zashto napravo ne zabranqt vsqkakvi zavedeniq - kvo e tui barove, krychmi...
        rabota i vkyshti
        i pak
        i nikakvi protesti

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          След А, винаги се казва и Б.

          Ако хората не бяха толкова просто и не помнеха точно колкото бройлери, щяха да са забелязали, че забраните за цигари винаги са вървели и с нещо друго в историята. Сухия режим в САЩ е само последица от гоненията против пушенето и е спонсориран в началото от бирената индустрия която иска да елиминира останалите видове алкохол. Разбира се, след време забраняват и бирата и с право! Който е нагъл, от злоба и алчност пречи на другите - да го духа! И бираджиите го духат и то яко - до фалит. Фабриките им са закрити, а бизнеса с вносна бира се поема от мафията. С падането на сухия режим са отменени и забраните против цигарите. Да се върнем обаче на днешния ден.

          Пушенето в ресторанти, барове и кафенета в Ню Йорк е забранено от 10 години. Кметът Блумбърг, който е ревностен враг на цигарите, изтъкна, че жителите на града живеели средно с 19 месеца по-дълго отколкото през 2002 г. (??? - лекарите в града сигурно се смеят на това, но щом политиците, тъпаци и чернилките вярват, ок.)

          Общинският съвет на Ню Йорк прие забрана за пушене в паркове, на плажа и на други места на открито в града. Забраната обхваща 1700 парка и около 22-километровата плажна ивица на града, както и зоните за пешеходци като "Таймс скуеър".

          Кметът на Ню Йорк Майкъл Блумбърг крои планове да превърне града в зона, свободна от тютюнев дим. Последната му идея е да забрани на пушачите да димят у дома. Блумбърг смятал да създаде в полицията специален отдел, който да води борбата с пушенето. Сътрудниците му ще издирват пушачи по домовете. Освен това градските власти ще ангажират специални групи и организации от доброволци, на които ще се плаща да убедят собствениците на жилищните сгради да ги обявят за зони без цигарен дим. Доброволците щели също да ходят от апартамент на апартамент и да притесняват всеки пушач, който тайно продължава да дими скришом у дома.

          16 януари 2013!

          Кметът на Ню Йорк връща Сухия режим. Кметът на Ню Йорк Майкъл Блумбърг и негови приближени наскоро разкриха, че подготвят инициатива да забранят алкохола в Ню Йорк. Забраната ще се отнася за всички видове алкохол, с изключение на бирата. Самият кмет обичал да пие бира. Виното обаче ще бъде забранено. Кметът очаква жестока съпротива, но смята, че в края на краищата нюйоркчани ще приемат новите правила. “Правя го за общото благо. Знам, че това е най-добро за хората.”

          Собственици на магазини за алкохол разкриха пред журналисти, че отсега знаят имената на контрабандистите, които ще започнат работа в техния квартал.


          Понеже много мразя бира и някой да ми я пие насреща, силно се надявам следващия кмет на Ню Йорк да е някой като мен и да забрани на тъпаците и бирата. Също с две ръце ще подкрепям всякакви забрани, данъци, гонения и т.н. против алкохола в България, а такива ще има със сигурност още следващите 5 максимум до 10 г. Пия малко и толкова рядко, че една забрана ми е добре дошла. Пък и ще е голям кеф да гледам между 500 000 и 1 000 000 алкохолика в абстиненция, как ще им треперят ръчичките и ще дават мило и драго за глътка спирт.
          Ма,

          у възторг съм от извода накрая ( в черничкото ) - ма тя бирата е на 5000 години - ма, що па са я пили толкоз време да се чуди чиляк к'ви балами са били.

          Ма, взех да се притеснявам колко съм умен спрямо всичките 'орица дет' са се изредили за тоя период, а па никой не се е сетил досега да я забрани.

          П.П. Ма, Русото има една позната вегетарианка - ма да я сложим за кмет и нея, па тя да забрани месото в света. И без т'ва прави парников ефект. Па, Русото хич и не яде и не го бърка, ко шъ "забранили".

          Ма, Русото па не обича дебели, грозни, болни и бедни и плешиви. Ма да ги забраним и тях си викам и без т'ва 70% от заболяванията са свързани с храна. Да забраним храната и толкоз - тъкмо ще станат богати, крависи и здрави..

          Ми то всеки кат' се изтъпани и забранява всичко дет' не ползвал, па другите от хиляди години са ползвали ....?

          Ма, да вземем да пускаме направо копчето за Ядрен взврив предлагам и номера с ракетките - щот' ще стане по-бързо.

          За 3 сек. гръмваме цялата Планета и да не се ядосваме, че имало различни и че животецът бил шарен и всеки иска различно да си го живее, както си иска, а не някой да му казва.

          П.П. Нали бях компютърджия навремето и винаги се търси макс. резултат за най-кратко време. Бомбичката и готово ( смигам ).
          Last edited by marandi; 17.01.2013, 18:05.

          Коментар


          • След А, винаги се казва и Б.

            Ако хората не бяха толкова просто и не помнеха точно колкото бройлери, щяха да са забелязали, че забраните за цигари винаги са вървели и с нещо друго в историята. Сухия режим в САЩ е само последица от гоненията против пушенето и е спонсориран в началото от бирената индустрия която иска да елиминира останалите видове алкохол. Разбира се, след време забраняват и бирата и с право! Който е нагъл, от злоба и алчност пречи на другите - да го духа! И бираджиите го духат и то яко - до фалит. Фабриките им са закрити, а бизнеса с вносна бира се поема от мафията. С падането на сухия режим са отменени и забраните против цигарите. Да се върнем обаче на днешния ден.

            Пушенето в ресторанти, барове и кафенета в Ню Йорк е забранено от 10 години. Кметът Блумбърг, който е ревностен враг на цигарите, изтъкна, че жителите на града живеели средно с 19 месеца по-дълго отколкото през 2002 г. (??? - лекарите в града сигурно се смеят на това, но щом политиците, тъпаци и чернилките вярват, ок.)

            Общинският съвет на Ню Йорк прие забрана за пушене в паркове, на плажа и на други места на открито в града. Забраната обхваща 1700 парка и около 22-километровата плажна ивица на града, както и зоните за пешеходци като "Таймс скуеър".

            Кметът на Ню Йорк Майкъл Блумбърг крои планове да превърне града в зона, свободна от тютюнев дим. Последната му идея е да забрани на пушачите да димят у дома. Блумбърг смятал да създаде в полицията специален отдел, който да води борбата с пушенето. Сътрудниците му ще издирват пушачи по домовете. Освен това градските власти ще ангажират специални групи и организации от доброволци, на които ще се плаща да убедят собствениците на жилищните сгради да ги обявят за зони без цигарен дим. Доброволците щели също да ходят от апартамент на апартамент и да притесняват всеки пушач, който тайно продължава да дими скришом у дома.

            16 януари 2013!

            Кметът на Ню Йорк връща Сухия режим. Кметът на Ню Йорк Майкъл Блумбърг и негови приближени наскоро разкриха, че подготвят инициатива да забранят алкохола в Ню Йорк. Забраната ще се отнася за всички видове алкохол, с изключение на бирата. Самият кмет обичал да пие бира. Виното обаче ще бъде забранено. Кметът очаква жестока съпротива, но смята, че в края на краищата нюйоркчани ще приемат новите правила. “Правя го за общото благо. Знам, че това е най-добро за хората.”

            Собственици на магазини за алкохол разкриха пред журналисти, че отсега знаят имената на контрабандистите, които ще започнат работа в техния квартал.


            Понеже много мразя бира и някой да ми я пие насреща, силно се надявам следващия кмет на Ню Йорк да е някой като мен и да забрани на тъпаците и бирата. Също с две ръце ще подкрепям всякакви забрани, данъци, гонения и т.н. против алкохола в България, а такива ще има със сигурност още следващите 5 максимум до 10 г. Пия малко и толкова рядко, че една забрана ми е добре дошла. Пък и ще е голям кеф да гледам между 500 000 и 1 000 000 алкохолика в абстиненция, как ще им треперят ръчичките и ще дават мило и драго за глътка спирт.
            Last edited by Jay Gould; 17.01.2013, 16:51.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
              А ако не - ще ви направим на макарони - обещанието е мое и на Аноним.
              Е, като, например, така:
              http://www.youtube.com/watch?v=nx9oaA1A50M

              Искате ли, момченца?
              И момиченца?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                Наивник, снимката, която си постнал е доста унизителна или по-скоро самоунизителна.
                Самоунизителна! Ма това НАИВНИК ли е на снимката?!




                Коментар


                • Наивник, снимката, която си постнал е доста унизителна или по-скоро самоунизителна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Piatnik Разгледай мнение
                    Хем е риторично хем се напъваш да ми отговаряш. Слизайки на нивото на другите има опастност там те да те бият с опит, нали знаеш ?
                    Иначе да, имам ппроблеми с правописа и не само ама старая се ...
                    Беше писал някога, че не понасяш някой да казва, че си убива времето правейки просто нещо или нищо а в случия тук ти го правиш с дни вече което ми говори че си снижил стандартите си, това е лошо.
                    Тези неща ти ги пиша без лоши помисли, все пак аз намирам неща които мога да науча от теб та и за това те "предпочитам" по- концентриран.

                    Давай бате, мякай та да тъ сънувам, ръиш ли. Поне 1 седмица.

                    А по темата, гърците имат доста безгрижен живот (имаха), нищо чудно че живеят по- дълго та дори и с пушещи около тях.

                    П.П.
                    Ей, пост номер 3 !
                    Ето, виждаш ли, че не си толкоз гламав, на колкото се правиш

                    Проблемите ви в момента са: безработица, липса на перспектива, липса на защита на доходите, оттам спряно възпроизводство на нацията. Може и стрес да го наричаш, пак ще е вярно.

                    П.П. Тия димки за отвличане на вниманието пушачи/непушачи, референдум АЕЦ Белене са за отклоняване на вниманието.

                    И понеже няма да ме разберете, ако ви го напиша така - ви го пиша по-прасташки, както си запомнил някога като казах, че ми се драйфа като питам някогаого: "Здрасти, братле! Как си?"

                    И чуя отговор: "Убивам си времето." .........??!?!? <- ( в превод някой тръгнал да си скъсява живота )

                    П.П.П. Затова понякога сменям стила си на писане - Благодаря, че си ме чел внимателно

                    Бягам, че правя пълнени чушки с бял сос на Ламята, че утре ще запивам яко по кръчметата и няма да мога да му сготвя.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Щом е "риторично" за к'во ме питаш? ( поддаваше* <-- се пише - виж в учебника по български език за представките в езика ни - няма представка "пот". ( смигам )....
                      Хем е риторично хем се напъваш да ми отговаряш. Слизайки на нивото на другите има опастност там те да те бият с опит, нали знаеш ?
                      Иначе да, имам ппроблеми с правописа и не само ама старая се ...
                      Беше писал някога, че не понасяш някой да казва, че си убива времето правейки просто нещо или нищо а в случия тук ти го правиш с дни вече което ми говори че си снижил стандартите си, това е лошо.
                      Тези неща ти ги пиша без лоши помисли, все пак аз намирам неща които мога да науча от теб та и за това те "предпочитам" по- концентриран.

                      Давай бате, мякай та да тъ сънувам, ръиш ли. Поне 1 седмица.

                      А по темата, гърците имат доста безгрижен живот (имаха), нищо чудно че живеят по- дълго та дори и с пушещи около тях.

                      П.П.
                      Ей, пост номер 3 !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Piatnik Разгледай мнение

                        Маранди, човек имам чуството че нещо е станало с тебе. Преди пишеше на много по- високо ниво и не се потдаваше на провокации а сега едвам се удържаш. Какво се случи ? (риторично)
                        Щом е "риторично" за к'во ме питаш? ( поддаваше* <-- се пише - виж в учебника по български език за представките в езика ни - няма представка "пот". ( смигам )

                        П.П. Иначе малко по-сериозно, в днешна България се оказва, че просташкият стил е по-чуваем, иначе мога и академично да ти говоря и да се изразявам, ама кой ще те чуе така? Ърмм ...?

                        дзИздите днес са Златките ( цариците на столиците ), оная дет' вика пИпИрудЪ и крещи кат' неква шизофреничка и изперкалите ви тризначки, дет' били двИзди и сакат по 2 милиона за участие - щот' били дзвИзди.

                        П.П.П. Та, така - трябва и да сме адаптивни - не си казал не съм ги бил по простотия ( ъъ ... пак смигам )

                        Демографската ви картина е ужасна и затова ви пиша така, за да се чуе и набие, ама ако кажеш ще почна да ти мммяяякам "академично" кат' проф. Пантев или оная к'ва беше там проф. Фол с носовия "акцент".

                        Такова ммммя-яя-ка-не ш'ти метнЪ, чи шъ гу сънуваш 9 седмици и половина после, колко съм ерудиран, ръиш ли

                        Успех с пост номер 3 и дано ти "олекне"! ( ъъъ ..., риторично )
                        Last edited by marandi; 21.12.2012, 19:00.

                        Коментар


                        • Дали цигарите са най-вредни бе мамка му

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Mи щом имаме такъв манталит защо се сърдим че България днес изглежда по този начин.
                            То това е така по света. Разликата е тази, че едните в различните държави са различни. В някои държави едните проявяват човещина, и за другите е добре. В нашата държава едните проявяват СВИНЩИНА.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              Закона е за да могат едни да карат други да го спазват, а самите те да си пълнят гушите от това. За едните естествено закона е врата в полето. Така било е, така е и пак така ще бъде.
                              Mи щом имаме такъв манталит защо се сърдим че България днес изглежда по този начин.

                              Коментар


                              • Закона е за да могат едни да карат други да го спазват, а самите те да си пълнят гушите от това. За едните естествено закона е врата в полето. Така било е, така е и пак така ще бъде.
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X