IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    ....

    Решението:
    - заведения, в които е разрешено да се пуши, плащащи 10 пъти (примерно) по-висок акциз, налог, такса или каквото там се води, където съответно и консумацията ще е по-скъпа. Така всеки сам ще си реши дали да отиде на едното място и да пуши или на друго и да не пуши. Ама трябва и малко акъл, а не само тикви!!!
    Поради коя причина трябва да плащат по-висока такса? Ако правят по-голям оборот, ще плащат и повече данъци. А свързано с това - повече персонал, заплати, осигуровки ... Абе трябва да върнат старото положение с двете зали, но да има хубави вентилации и истински контрол дали това се спазва. На непушачите не трябва да им мирише на цигари. Аз например мразя да минавам край макдоналдс, понеже ми смърди на някаква гадна лой. Но нямам нищо против хората, които даже им ядат сандвичите и картофките, че и децата си водят там.

    Коментар


    • Ноам Чомски е съставил списък на „10 начина за манипулиране“ с помощта на медиите.

      1. Отвличане на вниманието. „Постоянно се отклонява съзнанието на хората от реалните социални проблеми, превключвайки ги към теми, които нямат реално значение.
      http://www.spekulanti.com/analizi-mn...Ll0hn.facebook


      п.п.Грую, абсолютно съм съгласна с теб. Върл непушач съм, но да се отнасяш с една част от населението като с пълни отрепки, не ми е по вкуса. Не ми е по вкуса и някакви изкукали тетки да "мислят" за мен и да привнасят само шум в системата и напразно суетене.
      Last edited by val/she; 09.12.2012, 15:42.

      Коментар


      • я, интересна темичка сте си заформили - да се изхвърля и аз на нея, без да сте ме питали за мнението ми Първо да започна с това, което съм - върл непушач, който не понася цигарен дим и супер много мразя да ми димят в такситата, ресторантите или където и да е. Та от тази си позиция, заявявам, че забраната за пушенето е абсолютен диктат на тоталитарната педерастия. Защо:
        - пушачите внасят огромно количество пари в хазаната под формата на акцизи
        - пушачите умират по-млади (по статистика), т.е. по-малко цоцат от същата тази хазна
        - знам какво е да не можеш да си запалиш цигара, когато си си поръчал кафе или уиски
        - малко или много съм свикнал с тях (пушачите)
        - не можеш от днес за утре да правиш тотална забрана на нещо, без да предлагаш алтернатива - дори на отрепки като наркоманите им се дава метадон като част от лечението (не че сравнявам двете неща - просто пример), а не ги отрязват директно
        - в Бг има хиляди други вредни неща, които трябва да се оправят преди това- разбитите улици, паркиралите коли по тротоарите, занемарените тревни площи, 20-25 годишни трошляци, които ме тровят хиляди пъти повече, печките в градовете през зимата и т.н. и т.н.

        Решението:
        - заведения, в които е разрешено да се пуши, плащащи 10 пъти (примерно) по-висок акциз, налог, такса или каквото там се води, където съответно и консумацията ще е по-скъпа. Така всеки сам ще си реши дали да отиде на едното място и да пуши или на друго и да не пуши. Ама трябва и малко акъл, а не само тикви!!!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
          Не мисля обаче, че точно забраната за пушенето е такава. По-скоро е принципна позиция на министър Атанасова.
          "Министър" Атанасова е поредната мишка на конци, пусната свише. Или да ти припомням коя по ред бройка е за 1 мандат?

          За какви принципи говорим? ( да останем във властта, щот' сме незаменими ли )

          П.П. Питай Дянков защо няма да има надбавки за пенсионерите от пикливите 20 лв. за Коледа, а фалирала Гърция ще им раздаде на тяхните пенсионери 400 еврека?

          БГ-стан мога да ви оправя точно за 3-6 месеца, ама трябва да влизам в бункер, за да не ме гръмнат и после ще сте на нивото поне на Словения. Затова и бягам далеч от политиката - стадо нещастници, правещи се на незаменими. Като са толкова кадърни защо висят в БГ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Лордов,

            допълних си поста по-долЕ и ви го казвам в прав текст - отвличат ви вниманието, защо всички цени вече са ви "европейски", че и по-високи.

            Но не се сещате да питате за доходите си, защо са 10 пъти под европейските.

            П.П. Днес са пушачите, утре ще са бременните и така нататък. Твоята заплата мизерните 1000 лв./месец ли трябва да бъде и кой твой колега взема толкоз в ЕС, предвид отговорностите? Нали в ЕС уж не се пушело? Повярвай ми като турист в 5-звездни хотели, навсякъде се пуши, но винаги се съобразявам с непушачите. Т.е. аз съм толерантен и винаги първо питам "Ще преча ли, ако запаля?".

            Финтираха ви с пушачите и вие се вързахте, за да ви отклонят вниманието в грешната посока
            Аз на никого не съм се връзвал, а идеята ,че политиците подменят дневния ред на обществото ми е известна отдавна. Понякога в новините ясно личи. Не мисля обаче, че точно забраната за пушенето е такава. По-скоро е принципна позиция на министър Атанасова.
            Що се отнася обаче до щуротиите дето избълваха от незапълнения все още конституционен съд и на вицепрезидента Попова за премахване на доживотния затвор без право на замяна, мисля че идеята е точно такава. Това определено не е спрямо обществените настроения и е опит да се смени дневния ред на превъзбудени от емоция протести срещу крещящата липса на правосъдие, с по минорен чисто юридически диспут относно целите на наказанието.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Е, сладкокисело пораснало бебе Маранди, не си много прав, кое точно те трови като гледаш някой как яде? Как ще да яде. Друг е въпроса, че мен не ми пречи и някой да пуши около мене. Даже ми е кеф, че пуша безплатно, а той се набутва
              Ако бъдем по-сериозни, ще кажа, че като бивш пушач въобще не ми правят впечатление пепеливите случки около мен. Имам един колега дето въобще забравя да си тръска цигарата и падат пепелища в нечие кафе, върху документации, върху клавиатури и прочее, много му се сърдят някои, мен въобще не ми пречи и понеже е голям философ, често го каня в един мой имот където си спретваме малък бирен фест /той друго не пие/ и си пуши наволя колкото ще. ВЪПРОСА е принципен, щото България може би остана единствената европейска страна където е все още модно сред подрастващите да се пуши. Не знам това някакъв селски манталитет ли е или не, ама е доста устойчива етнокултурна особеност.
              Лордов,

              допълних си поста по-долЕ и ви го казвам в прав текст - отвличат ви вниманието, защо всички цени вече са ви "европейски", че и по-високи.

              Но не се сещате да питате за доходите си, защо са 10 пъти под европейските.

              П.П. Днес са пушачите, утре ще са бременните и така нататък. Твоята заплата мизерните 1000 лв./месец ли трябва да бъде и кой твой колега взема толкоз в ЕС, предвид отговорностите? Нали в ЕС уж не се пушело? Повярвай ми като турист в 5-звездни хотели, навсякъде се пуши, но винаги се съобразявам с непушачите. Т.е. аз съм толерантен и винаги първо питам "Ще преча ли, ако запаля?".

              Финтираха ви с пушачите и вие се вързахте, за да ви отклонят вниманието в грешната посока
              Last edited by marandi; 09.12.2012, 14:41.

              Коментар


              • Е, сладкокисело пораснало бебе Маранди, не си много прав, кое точно те трови като гледаш някой как яде? Как ще да яде. Друг е въпроса, че мен не ми пречи и някой да пуши около мене. Даже ми е кеф, че пуша безплатно, а той се набутва
                Ако бъдем по-сериозни, ще кажа, че като бивш пушач въобще не ми правят впечатление пепеливите случки около мен. Имам един колега дето въобще забравя да си тръска цигарата и падат пепелища в нечие кафе, върху документации, върху клавиатури и прочее, много му се сърдят някои, мен въобще не ми пречи и понеже е голям философ, често го каня в един мой имот където си спретваме малък бирен фест /той друго не пие/ и си пуши наволя колкото ще. ВЪПРОСА е принципен, щото България може би остана единствената европейска страна където е все още модно сред подрастващите да се пуши. Не знам това някакъв селски манталитет ли е или не, ама е доста устойчива етнокултурна особеност.

                Коментар


                • От 15 г не пуша и не понасям дима на цигари.....
                  Решението с двата салона ми изнасяше....Кръчмите в голямата си част инвестираха доста пари в ремонта на помещенията.....Прекалено бързо се смени концепцията към тотална забрана и като се насложи ефекта на кризата и връзката с НАП , стана сложно за кръчмите......

                  Коментар


                  • Ъъ ... докторите средно живеят под 50 години и за нас са рискови.

                    П.П. Бат' Пешо, ще ходиш ли да слушаш кретен, който не доживява 50, но ти обяснява, че пушач е убил някого? ( риторично )

                    Щом са такива "специалисти" по Здравето, защо живеят 30% по-малко от средната продължителност за страната? Не би ли трябвало да е обратното и да са от столетници нагоре? ( риторично ).

                    Не ми се изпада да задълбавам в темата, че ще стане "мазано" - и ще лъснат едни комплекси за отвличане на вниманието от същинските проблеми в БГ-стан.

                    Просто пушачите са идеалната изкупителна жертва и ги метнаха на амбразурата
                    Last edited by marandi; 09.12.2012, 14:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Е на това му викат фашизъм.После ще има заведения само за бели цветнокожи.После знаете какво се случи.......
                      Фашизъм е точно забраната - Да не забравяме кой започна борбата против цигарите пръв в Европа - Хитлер

                      Сегашното настъпление против тютюна не е първото в историята и вероятно няма да е и последното, но като забелязвам то е циклично:

                      На пушачите са рязано носовете, бити са с пръчки, рязани са им главите, заточвани в Сибир, глобявани, бесени (Мурад бесил средно по 18 пушача на ден), отлъчвани от църквата (зависи дали папата пуши или не) и т.н. циклично. В 1612 императорски указ забранява използването и отглеждането на тютюн в Китай – Нарушителите били обезглавявани. Това продължило до 1638 година когато в Китай може пак да се пуши. През 1617 и в Монголия се забранява употребата на тютюн. Хората, които нарушават закона са заплашени със смъртно наказание. През 1620 година и японското правителство забранява употребата на тютюн. В 1632 година в колонията Масачузетс е въведена забрана за пушенето на обществени места. През 1639 година и губернаторът на Ню Амстердам (сегашен Ню Йорк) забранява пушенето. В Кънектикът пък, през 1647 година, на хората е позволено да пушат само веднъж на ден. В 1719 година във Франция е забранено пушенето, с изключение на някои провинции. Крахът на Джон Лоу и неговата финансова система в 1720 година и икономическия колапс обаче пращат забраната в небитието. В 40 те години на 19 век се появяват също не малко забрани в САЩ и Европа, но те отиват на кино след революциите от 1848 година и войните на САЩ – Мексиканската и особено след Гражданската война. Политиките за борба с тютюневи изделия са съживени в Съединените щати в края на 19 и началото на 20 век в едно движение, което паралелно иска и за забрана за алкохола. Анти-цигарената лига на САЩ подема кампания срещу продажбата на цигари. Между 1890 и 1930 г. в 15 щати влезли в сила закони, забраняващи продажба, производство, притежание и употребата на цигари и тютюневи изделия. В още 22 други държави има подобно законодателство или такова ограничаващо пушенето. По време на финансовата криза обаче, повечето забрани са отменени, тъй като забраните за пушене и продажби катастрофално удрят още много видове бизнес и националните бюджети, включително и тези за здравеопазването.

                      По времето на Хитлер, пушенето е забранено в много работни места, правителствени офиси, болници и почивни станции, а малко по-късно дни преди Втората Световна Война забрани са въведени в много кафенета, барове и ресторанти, като рестрикциите се усилват в 1941 г. В началото на 30 те години в повечето места по света забраните са отменени, но както споменах те се засилват в Германия и донякъде в Италия точно по него време. Хайнрих Химлер забранява на есесовците да пушат напълно. Луфтвафе забранява тютюнопушенето през 1938 г. а Гьоринг забранява на войници и офицери да пушат на обществени места. В 1941 г. е забранено и пушенето в автомобили по улиците. Пушенето е забранено напълно във всички германски влакове и автобуси през 1944 г. Във влаковете вече няма купета за пушачи – никъде не се пуши. По време на цялата Втора Световна Война забраната за пушене е била почти пълна в ресторантите и кафенетата в Берлин, докато накрая английски и американски самолети и руски оръдия не пращат в небитието и последните останки от заведенията. В края или малко след войната, повечето анти-тютюневи активисти в Райха са мъртви – едни се самоубиват, други са убити и избесени от съюзниците. Ръководителите на няколко научни институти заети с тютюна се самоубиват преди съдебните процеси срещу тях, съдебни процеси не за тютюна, а за това, че тези радетели за общественото здраве имали и други интереси като, насилствена евтаназия например, геноцид и т.н. Непосредствено след войната на никой не му е било до забрани и в Европа се пуши навсякъде. Икономиката на окупирана Германия е бартерна. Основна “парична” единица е пакет цигари.

                      Любопитни факти за пушенето и кампаниите против http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...8&df=8&dflid=3
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                        .... поредната нагла проява на войнстващата педерастия....
                        ++++++++++++++

                        Last edited by Jay Gould; 09.12.2012, 14:30.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Маранди това е безсмислен спор.Ти си държиш на твоето аз на моето.Няма как да си сближим позициите.Досега толкова години непушачите бяхме принудени да търпим.Моля те и вие малко да потърпите да възстановим баланса.
                          Ъмм .. безсмислен е, защото пушачите са ви най-малкия проблем в момента. Ама, ви промиха яко по медиите и го обърнахте на комплексарщина.

                          1. Къде са ви европейските доходи? ( даже изоставате вече ) - бедността трепе хората като мухи много повече?

                          2. Според Световната здравна организация - наднорменото тегло е бичът на днешното поколение. И от него мрат като мухи също ( сърдечно съдови и онкоболни ). Да не ти подкарвам вече колко хранителни алергии има, дет' и докторите още не могат да ги диагностицират. Храната защо не я забраним - щом ни тровят чрез нея? Ами, аз па не искам да виждам дебели, щот' ме депресират и да ги гледам как ядат ( всеки 3-ти в БГ-стан е вече наднормен ). Да ходя да му дърпам лъжицата от устата, щот' ме "трепе" и мен кат' го гледам, ърммм ..? Да си яде само в тях, бря - хихи

                          3. Дадох ви статистика - най-дълго в Европа живеят Гърция, а в Света Япония - и там най-много пушат? ( в топ 3 са хайде ). Падна ви целия мит, че някой ви трови.

                          4. Да забраним и колите, защото България е с най-калпавия въздух в Европа по големина на праховите частици. Оттам са ти белодробните заболявания, а не от цигарите. Кога за последно си виждал някой да мие улиците, нали и те са "обществени" места?

                          П.П. Мога да ви замярам със статистика до утре, защото това ми е работата и то в животозастраховане. Нали се сещаш, че боравим с цели поколения клиенти, даже и с тия, които не са се родили още. Ама, изтъпанят ви по Телевизията 2 тъпака с думата доктор отпред и им слушате простотиите. Замислял ли си се, че всички медии в България са предварително режисирани какво да видите и чуете?

                          Оправете си доходите ( бедността ), чистотата на въздуха и качеството на храната и водата първо и тогава си избивайте комплексите върху пушачите.

                          Ние ще се съобразим - но за горните неща, с които ви избиват си мълчите кат' насрани, налЕ? Що не идеш да забиеш 2 шамара на политиците в последните 20 години, дет' ви изклаха, а се пънеш за 1 пиклива наредба от десетките хиляди наредби в България?

                          Не мисля, че съм пушил в присъствието на теб или на тия дет' вече ни окичихте с епитет "убийци" - убийците ти казах къде са, ама там си мълчите. Затова е комплексарщина поведението ви

                          Аз да ти давам 10 бона на месец, ще се сетиш ли тогава за мен, че съм пушил? И жена ти да взема толкова и децата ти?
                          Last edited by marandi; 09.12.2012, 14:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Батка,

                            и аз искам кат' изляза да виждам по кръчмите само манекенки и поп-фолк ( певачки ), да ми се усмихват и да ми сядат в скута ( само да не пеят ) - а да ми плакнат окото.

                            Па, в същото време кат' изляза и гледам разни идиоти/ки - дебели, нагли, бедни и вмирасани, ама се съобразявам, налЕ? И мен ме депресират - демек ми рушат здравето. И какво да направя? Да ги "забраним" и тях?

                            П.П. Т.е. и аз колко работи искам, ама ..... реалността е друга. Халал да е забраната. Имам 2 акта - платил съм си ги

                            Иначе аз и в момента си пуша - нали не преча на някого?

                            Маранди това е безсмислен спор.Ти си държиш на твоето аз на моето.Няма как да си сближим позициите.Досега толкова години непушачите бяхме принудени да търпим.Моля те и вие малко да потърпите да възстановим баланса.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Маранди много лично приемаш нещата.Не съм против да пушиш.Това си е твое решение.Но не в закрити помещения.Не искам като вляза някъде да изпия един чай или кафе да се омирисвам на циганин.Не искам като се прибера у дома и си оставя палтото на закачалката после да ми смърди на дръглаж къщата.Обясних ти че не пушенето е причина кръчмите да са празни.Причината са кръчмарите тарикати възпитаници на Балкантурист и цените им.продължителността на живота незнам дали зависи от цигарите но качеството му зависи.искаме в ЕС искаме цивилизация и култура как да стане?
                              Батка,

                              и аз искам кат' изляза да виждам по кръчмите само манекенки и поп-фолк ( певачки ), да ми се усмихват и да ми сядат в скута ( само да не пеят ) - а да ми плакнат окото.

                              Па, в същото време кат' изляза и гледам разни идиоти/ки - дебели, нагли, бедни и вмирасани, ама се съобразявам, налЕ? И мен ме депресират - демек ми рушат здравето. И какво да направя? Да ги "забраним" и тях?

                              П.П. Т.е. и аз колко работи искам, ама ..... реалността е друга. Халал да е забраната. Имам 2 акта - платил съм си ги

                              Иначе аз и в момента си пуша - нали не преча на някого?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                                Аз съм доволен, че не се пуши в заведенията. Няма е вече смрадта
                                Дори и като пушех ми беше неприятно да седя в заведение - смърди, люти на очите, дрехите ти поемат пушек. Така си е добре и дано не клекнат дупетатините!
                                Цялата тази олелия се подклажда от тютюнопроизводителите и търговци на цигари. А в заведенията в които има професионални готвачи и сервитьори и добра обстановка , винаги е пълно с клиенти и печелят яко. В най скъпите заведения в града ни (един обяд за двама около 75 лв) с невероятна кухня и обслужване е винаги пълно и никакво тютюнопушене не може да изгони клиентите им.

                                Коментар

                                Working...
                                X