IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    А то алкохолно зависимите сте много убави

    Поне не пречим на другите. Ти да си видял някой махмурлия да хване главата на събеседника си и да му дъха изпарения в лицето?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      5 пъти ви питам защо сте на 1-во място по прахови частици в градовете в целия ЕС?

      ( тютюневия дим не спада там )? Т.е. Рак и белодробни ( астма ) при децата не са от тютюнев дим, а че вие да се чисти улица с вода и препрат не сте виждали пре живота си.

      5 пъти питам защо от над 200 държави в цял свят всеки чужденец има право да дойде и да ви кади в лицето ( т.е. 7 млрд. ) - а само българин да не може да ви кади?

      П.П. Като ми отговорите някой ден - ще махна етикета, че сте комплексари.
      А ти в бат Маранди в кой град си, да не би да е в такъв без прахови частици? Иначе няма обяснение защот пишеш СТЕ, а не СМЕ!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
        Време ли е пушачите да ги караме към екарисажа, щом така учат децата ни на глупости
        А то алкохолно зависимите сте много убави

        Коментар


        • Време ли е пушачите да ги караме към екарисажа, щом така учат децата ни на глупости

          Коментар


          • 5 пъти ви питам защо сте на 1-во място по прахови частици в градовете в целия ЕС?

            ( тютюневия дим не спада там )? Т.е. Рак и белодробни ( астма ) при децата не са от тютюнев дим, а че вие да се чисти улица с вода и препрат не сте виждали пре живота си.

            5 пъти питам защо от над 200 държави в цял свят всеки чужденец има право да дойде и да ви кади в лицето ( т.е. 7 млрд. ) - а само българин да не може да ви кади?

            П.П. Като ми отговорите някой ден - ще махна етикета, че сте комплексари.
            Last edited by marandi; 10.12.2012, 19:54.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Marandi улицата на която живея незнам да е мита откак съм се родил.Това са доста повече от 30 години.Тя от толкова е асфалтирана.Ако се смята за миене кога комшията си мие колата и си пере лятос килимите става друго нещо.Мие я дъжда кога вали.Нещо много си се заблудил и си го изкарваш на мен.Никой не те сочи с пръст и .....Никой не ти налага дали да пушиш и кога да се откажеш.Избора е изцяло твой и никой не го оспорва.Не ми е ясно за какво се напъваш да спориш.Запали една да се успокоиш щото ще взема да дойда в Търново и няма да ти стигнат спестяванията......
              Е, то това е идеята - да забравите въобще, че срещу ( данък сгради и данък смет някой трябва да има ангажимент насреща ).

              Питай си германския келнер - в Германия как е и в ЕС? Колко пъти им се мият улиците ( "обществени" места ) и то с препарат. Питай го и за изискванията за шум. Смяна на водопровод няма да я чуеш в радиус от 30 м, нищо че са влезли багерите. Заглушават ги.

              П.П. Батка, кат' сочиш някого с пръст - не забравяй, че останалите 3 свити пръста сочат към теб.

              Ясно и ти си Бойкова подлога - оправихте БГ-то, че опряхте до пушачите, дет' ви спрели "устрема" - без да сте ги виждали

              Още по-смешното е, че и останалите хаптърници ( политици ) кол за домати не става и от тях. Но пушачите станаха проблем номер 1, щот' в ЕС ви пуснали по "новините", че било така.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение


                Аз също не се заяждам, а говоря принципно изцяло - не на мен какво ми се прави.

                Спирал съм цигарите 4 пъти досега ( даже и в казармата ) - но ще ги спра, когато аз си поискам, а не някой да ме сочи с пръст и да ми дава наклон на ......

                П.П. Погледни си статистиката за едри прахови частици - там сте последна дупка на кавала в ЕС. Оттам са ви астмите при деца ненавършили 10 години, белодробните заболявания, рак на белия дроб и други такива.

                Тия деца не ги разболяват пушачите - защото нямат допирна точка. Освестете се малко и ви питах - кога за последно са ви мили улиците редовно и то с препарат? Улиците също са обществени места, но си мълчите за тях, налЕ?

                Да не излезе, че последно са мити преди преди 30 години и днес го наричате "смог" и той бил "нормален"
                Marandi улицата на която живея незнам да е мита откак съм се родил.Това са доста повече от 30 години.Тя от толкова е асфалтирана.Ако се смята за миене кога комшията си мие колата и си пере лятос килимите става друго нещо.Мие я дъжда кога вали.Нещо много си се заблудил и си го изкарваш на мен.Никой не те сочи с пръст и .....Никой не ти налага дали да пушиш и кога да се откажеш.Избора е изцяло твой и никой не го оспорва.Не ми е ясно за какво се напъваш да спориш.Запали една да се успокоиш щото ще взема да дойда в Търново и няма да ти стигнат спестяванията......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Маранди не се заяждам с теб.Незнам има ли изобщо глобени и дали са българи и чужденци.Там където съм ходил в чужбина никъде не се пуши а на пушачите не гледат с добро око.Няма да бия нито българи нито чужденци.просто не сядам в кръчма в която се пуши.Мога и без кръчми.
                  Аз също не се заяждам, а говоря принципно изцяло - не на мен какво ми се прави.

                  Спирал съм цигарите 4 пъти досега ( даже и в казармата ) - но ще ги спра, когато аз си поискам, а не някой да ме сочи с пръст и да ми дава наклон на ......

                  П.П. Погледни си статистиката за едри прахови частици - там сте последна дупка на кавала в ЕС. Оттам са ви астмите при деца ненавършили 10 години, белодробните заболявания, рак на белия дроб и други такива.

                  Тия деца не ги разболяват пушачите - защото нямат допирна точка. Освестете се малко и ви питах - кога за последно са ви мили улиците редовно и то с препарат? Улиците също са обществени места, но си мълчите за тях, налЕ?

                  Да не излезе, че последно са мити преди преди 30 години и днес го наричате "смог" и той бил "нормален"
                  Last edited by marandi; 10.12.2012, 16:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Нещо говорим на "различни" езици.

                    Попитах от 7 мил. туристи ( чужденци ), посетили България за 1 година да прегледаме колко акта има съставени на чужденец? Колко акта на българи?

                    Въпрос: Това дискриминация ли е?

                    П.П. Ще ти помогна - нито един акт няма на чужденец. Или ще ми кажеш, че те са все непушачи?

                    В ЕС и чужбина се пуши по кръчми и по хотели - не те знам излизал ли си. Да не вземе да набиете и чужденците защо се пуши там като излезете някой ден като гледам как сте се надъхали
                    Маранди не се заяждам с теб.Незнам има ли изобщо глобени и дали са българи и чужденци.Там където съм ходил в чужбина никъде не се пуши а на пушачите не гледат с добро око.Няма да бия нито българи нито чужденци.просто не сядам в кръчма в която се пуши.Мога и без кръчми.

                    Коментар


                    • Гледам партийната хранилка се е отприщила

                      Бат' ви Боко ( вашият идол ) вече ги загуби изборите. Не е той чилякът, който да ми дава наклон на фитката аз какво и къде да правя със себе си, близките си, здравето си и прочие. Капиш?

                      П.П. Тия дет' се слюнчите тук, искам 1 да дойде в Съда и да ме обвини, че лично аз съм го натровил като пуша, дет' не ме е виждал през живота си? И понеже няма да има такива - затова използвам думата комплексарчета.

                      Да се лепят етикети на хора, които не познавате е тъпанарщина от висша степен. Лайте още - чета и се забавлявам.

                      Т'ва е!

                      П.П.П. Никой не е говорил за ресторанти и места за хранене. Визирам - нощни клубове, стриптийз барове, дискотеки и прочие, където се виси до 5 сутринта.

                      Оня дет' мил чинии в Германия слабо ме интересува. Споменах в 5-звездни ходтели и нощни кръчми навсякаде се пафка даже и в ЕС. В закусвални не ходя - сорка.
                      Last edited by marandi; 10.12.2012, 16:19.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                        Бяхте ми смешни като деца, дето се криехте по пушкомите и язе с колежките даскалици ви намирахме като закъснеехте за час и ви шляпвахме зад вратлетата.
                        Сега не сте се променили много, само дето не се криете, а се оплаквате вместо от другаря /господина/, от лошия чичко Премиер, който не ви дава да пушите тая отрова. Ама хайде той нали е добъъъъъъъъъъъър, ще ви отпусне малко коланчето след 22ч. да се тровите на воля преди лягане.
                        Как ще смеем да се оплакваме бре? Той е добър, всичко разрешава, а и сам попушва. Напълно му верваме, че пуши на балкона, а не на закрито. Народът го обича и съм сигурен, че охраната му няма нищо против той да се изтупани на балкона в цял ръст с пура в устата.

                        Коментар


                        • Пичове,

                          ние хубаво се дърляме тука на кой му миришело на дим (аз съм в този отбор) и кой бил свободен да се удуши от пушене и тн и тн.

                          на път за работа минавам покрай техникума Киров на Овча Купел. В междучасията е пълно с дебелогъзи(свлечени) момчета на по 14-18 години, които седят и пушат ...масово!!

                          това за мене е проблемът, а не дали някакви заклети пушачи искат да се уморят с пушене, че имат това право по конституция.

                          но не съм чул скоро някой да е санкциониран , че продава цигари на тия дришльовци дето вместо да спортуват плюскат чипс и кола и пафкат по половин-една кутия на ден.

                          поздрави

                          ПП а, че пушачите масово са егоисти е видно от мненията им, че имат право и си пушат, а това дали е вредно за другите...да се оправят.
                          Last edited by bertram; 10.12.2012, 14:45.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Бяхте ми смешни като деца, дето се криехте по пушкомите и язе с колежките даскалици ви намирахме като закъснеехте за час и ви шляпвахме зад вратлетата.
                            Сега не сте се променили много, само дето не се криете, а се оплаквате вместо от другаря /господина/, от лошия чичко Премиер, който не ви дава да пушите тая отрова. Ама хайде той нали е добъъъъъъъъъъъър, ще ви отпусне малко коланчето след 22ч. да се тровите на воля преди лягане.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Чудно ми е само с какво толкова се засегна та подпали така.Убеден съм че можеш и без цигари.Но пък ако не можеш не е проблем ще си пафкаш на воля

                              Разбираемо е защо в БГ забраната против пушенето се приема така емоционално. Ами тя е почти толкова сериозна колкото би била забрана за слушане на чалга или разпоредба за задължително ползване на дезодорант. Докато на други места пушенето автоматично означава нисък социален статут - по-ниско обазование и по-ниско заплащане, в БГ продължавам да научавам от пушачи, че го правят не защото имат зависимост към цигарите, а защото наистина им харесва

                              Отношението към пушенето се променя изключително бързо през последните години, най-вече поради повсеместно ограмотяване и по-висок процент хора с висше образование. Разбира се на някои места протичат и много интензивни процеси на чалгализиране, които са много по-ефективни от всякакво образование и очевидно действат в обратна посока.

                              На картинката с вижда процентния дял пушачи в Австралия с различно образование между 1980 - 2004. Предполагам ускоряващата се тенденция означава, че днес там има най-много 5-6% пушачи между висшистите.
                              Attached Files

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Къде това?
                                Никъде. Не го слушай - троли.

                                В Западна Европа почти навсякъде в заведенията е забранено пушенето - особено като говорим за ресторанти (места където се хапва).

                                Работих в Германия в периода около 2002 и още тогава хората излизаха да пушат вънка, въпреки че нямаше забрана. Имаше и такива дето си пушеха и вътре. Сега още по-масово се излиза навън. Зимата пред заведенията има поставена по една газова отоплителна система. И пушачите се събират там - пафкат по един фас, говорят по телефона, приказват си и се прибират вътре обратно.

                                В по-тихите и културни ресторанти дори като им звънне телефона излизат навън да говорят.

                                Коментар

                                Working...
                                X