IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

10 ноември 1989 г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
    искаш да кажеш, че ако си бил селянин тогава, си бил и по-зле ли от сега ??
    не , искам да кажа ,че всеки може да каже за себе си и за хората около него , но едва ли и за останалия свят , както се опитва Груйчо


    аз не знам селяните кога са се чувствали по добре , но ЗНАМ ,че има и от двете групи....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
      а ти как успя да отчетеш фактите от гледната точка на Ихтиман , Каспичан , живеещия в панелка в малък град или селянина от село .... .
      искаш да кажеш, че ако си бил селянин тогава, си бил и по-зле ли от сега ??
      Не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        ами аз помня отлично времето преди т. нар. Демокрация в Бг и мове да говорите колкото си искате, но ако в момента, отнякъде, вземе че изскочи бай ви Тошо и основе партия, ще смачка всички на изборите и ще бие не с абсолютно, а с квалифицирано мнозинство. Мисля, че това е повече от достатъчно. Иначе - да, имаше много плюсове, както и много минуси. Дайте ми плюсовете сега и аз веднага ще ви дам техните минуси. Мога да започна:
        - имало било опашки някога, пък сега нямало - факт, но сега като няма опашки, колко хора могат да си позволят да си закупят основните неща? А какво реално ядете, давате ли си сметка - анаболни пилета и домати с гмо от турция и македония (миналата седмица бях удивен, когато в брошура на голям хипермаркет видях промоция на лук от.... Албания)
        - имало било ред за жилища с лихвоточки- да, така е, но сега колко могат да си купят от свободно предлаганите жилища? А тогава можеха всички - и най-големият обитак в кремиковци дори
        - можело да ходим свободно в чужбина - ми супер, а колко могат да си позволят нещо различно от 2* в кушадъсъ с раздрънкан рейс или плаж в гърция (за пограничните зони), ама си носим сандвичте в торбичка
        - свободно движение на стоки и капитали - индиално и кво - децата ви емигрират и не се завръщат и после ревете за пенсии
        - реформирано здравеопазване на частен принцип - перфектно, тотален геноцид в малките населени места

        и т.н. и т.н. - давайте, оборете ме с факти, че сега е по-добре за обикновения селяк!!!
        ++
        подкрепям на 90%. И според мен е така. Добавям само, че едно време искаха да бягат болшинството от мизерниците. Можещите и знаещите си бяха добре и тогава. Нещата се правеха повечето с връзки, а свестните хора си ги имаха. Както и да се увъртаха, на партийците им трябвха хора, които да им вършат и работа. Факт е че вероятно към 90% от населението сега са станали собственици на домовете си по соц време. Това би трябвало да води до извода, че народа е бил по-добре. Безплатното образование също е било по-добре като ниво спрямо сега.
        Last edited by shokova terapia; 11.11.2012, 12:04.
        Не е препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Ами аз още помня режима на тока (2 часа има ток - 4 няма), празните магазини за хранителни стоки и това, че за едни скапани дънки или парфюм трябваше да влизам в Кореком недостъпен за 95 % от българите тогава. Социализъм винаги е = на дефицит!
          Пак битовизми някакви Народът иска хляб, но само с хляб не се живее...
          "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Та хайде пак да си говорим кога е било по-добре оувърол.
            И още веднъж - аз съм по-добре сега и не искам да се връща онова време, но това не ми прчи да отчитам фактите, дори и когато не са в моя полза, без да съм червен кхмер или синя каска, како често ме заклеймяват красноармейците или турскосините....
            а ти как успя да отчетеш фактите от гледната точка на Ихтиман , Каспичан , живеещия в панелка в малък град или селянина от село ....И какви точно са фактите в полза на "онова" време освен младостта ти....

            Това е единствения факт на повечето ,което ги кара да чувстват някаква носталгия по миналото - младостта .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gtomm Разгледай мнение
              Да направим съпоставка преди 10 ноември и след него. Живота по-лош или по-добър, както и хората в България.............
              Дааа, много хубаво беше тогава - бях на 0 - 27г. Но за друго хубаво почти не се сещам..........
              Last edited by sel4o; 11.11.2012, 10:39.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Аз се срамувам, че все още има хора които сравняват
                + 1
                Още 23 години за още едно поколение трябват. Демек пак 45
                Ако не се сме затрили и обезлюдили дотогава де.
                Ма ако не сме ний се някой друг ще има по тези земи. И ще е по добра ситуацията при всички случаи.

                Мажоритаря Въпреки всички катаклизми... Живота е определено по-добър и свободен... Подчетавам свободен..

                Съгласен. И с повече възможности. За кадърните и предприемчивите .
                Но не е много по качествен. Просто няма ред и държава на мястото си.
                Това е най лошото, а не колко са парите в джоба сравнени с преди.
                Last edited by pipbel; 11.11.2012, 10:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  Говори, говори.......
                  Още малко аргументи и ще повярвам
                  както казват ингилизите:
                  You can take the horse to the river but you can't make it drink
                  явно не си излизал от София на "приключенски" туризъм в България извън Банско, морето и няколкото спа дестинации. Това си е мое мнение и не държа да го подкрепяш или отричаш, но когато/ако го правиш - драсни 2-3 аргумента в полза на твоето мнение, но извън клишето - ти си комунист, комунистите са диваци и ядат новородени и т.н. Апропо, за разлика от повечето тук, имам дядо (царски офицер, участник във втората световна, бил се при Стражин) репресиран (под репресиран не се разбира викнали го до мвр-то или някой комшия го наклепал, че е.ал жена му) - 3 години в Белене и 20 години лишаване от граждански права (предполагам знаеш какво значи това, ако пък не знаеш - ами реално не съществува в гражданския оборот - не може да работи, не полуава доходи, оставен е ей-така на милостта на близките си /говорим за мъж в разцвета на силите си тогава/). Та той, след 10.11 на мой въпрос, защо не съди държавата, знаеш ли какво ми каза - аз тази държава съм се заклел да я пазя, а не да я съдя!!!!! И сега настръхвам, като си спомня за онзи момент!!!! За разлика от него много мижитурки се изкараха репресирани, откраднаха доста неща със скрита приватизация или измислените компенсаторки - даже на онзаи свиня Лучников му вдигнаха паметник от благодарните лапачи, но той остана БЪЛГАРИН. Колко са като него?
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Говори, говори.......
                    Още малко аргументи и ще повярвам

                    Коментар


                    • странното е как всички пречупват нещата само и единствено през собствената си призма, т.е. (правя безплатен профил на драскачите в инвестора) - живущ в топ 5 града (основно София) "инвеститор" със заплата между 1500 и 3000 леФа (основно ИТ-та и бачкащи във финансови и/или посреднически институции с тонове свободно време, има и малко други). Та за вас (т.е. НАС, да не се вадя от общото число) сега е несравнимо по-добре от преди 23 години - факт, безспорен. Но колко сте (сме) вие (ние)? Замисляли ли сте се - не повече от 1 милка и това пряко сили - в София е пълно с "мизерници", чийто основен актив е панелката /ами да, тази същата, от омразния комунизъм, взета заради същото софийско гражданство, дето толова го плюете, на цената на кимизарник в Каспичан или Етрополе, щото цените бяха еднакви/, бачкащи кава да е работа за 600-700 лева и биещи се в гърдите, че са кУреняци (нищо че още мйеката или ке-кат и че-кат) и плюещи "селяните". А в Пловдив как е хавата - тотална трагедия, там и 700 кинта заплата е много, та завиждат на военните с техните 1К и ги считат за богаташи. А Варна, прословутата Варна - там да отварямли реч извън сезона какво е и ако не са ултра омразните и псувани отвсякъде казаци да купуват свлачищни къщурки по морето - мани, мани,ще измрат от глад. А БургаЗ - центъра на просФетата - един нефтохим и дотам. А да отварям ли реч за другите градове - големи центрове като Добрич, Шумен, прословутия Плевен, Пазарджик, Сливен, Ямбол и т,н. И тук дори не включвам тотално откъснатите от стандартите в София градове като Видим, Враца, Монатана, Габрово, Ловеч и т.н. и т.н. Ами представете си, че вкарам в статистиката и селата - я, изненада, ами то и там живеели хора Представяте ли си? И какво става - макс 1 милка е по-добре (София, селяците, удари кьоравото да продадат на дЕдо си нивата на "инвеститорите и наследниците на другарите от ДС /те си бяха добре и преди, както и ние в София - спомням си как ни идваха родни от т.нар. провинция, за да си купят разни неща от Халите, че при тях нямаше, но ори нас имаше), горе-долу 1 милка да е на същото ниво и поне 5 милки са по-зле. И тук дори не отварям реч за 2 милки избягали от страната или умрели....

                      Та хайде пак да си говорим кога е било по-добре оувърол.
                      И още веднъж - аз съм по-добре сега и не искам да се връща онова време, но това не ми прчи да отчитам фактите, дори и когато не са в моя полза, без да съм червен кхмер или синя каска, како често ме заклеймяват красноармейците или турскосините....
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • he he

                        Не знам как изобщо може да се сравнява.
                        Преди са живеели като кучета - визирам родителите ми, че въпреки че съм на 40 не съм видял якото дърво - да имаш заплата от 100лв и квартира от 50лв. А цените на основните стоки бяха макс 2-3 пъти по ниски от сега. А сега НИКОЙ не ще да работи за 300-400лв и да живее като едно време, малко от малко да можеш нещо и ще вземаш 1000лв за София и пак само хленчат и мързелуват "младите"...
                        Дори и да имаш пари и не можеш да си купиш нищо едно време - то банани, то портокали, то салам, да не говоря за дънки, маратонки. Има само в корекома и веднага те доносничат откъде аджеба си взел долари да купуваш от там. Лично са идвали вкъщи 85-86г някъде беше. Това е най-гадното, на всеки имаше по един прикрепен доносник да те следи и да те докладва. Не смееш един виц да разкажеш.
                        Този страх ако не си го преживял няма как да си и помислиш че може да е така.
                        Сега е свобода, има изява за всички, даже за некадърните повече, че те нямат никакви принципи и са готови на всичко, дори и убийства. И все още мутрите и бабаитите са на "почит", все пак мутра ни е мин. председател.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          предполагам, че е към мен - нещо по съяество ще има ли или да ме заклеймяваш като комунист и да се свършва Само се разберете с Форката, че според него съм каиталист-дегенерат
                          Нямам абсолютно никакво намерение да те оборвам. Просто съм втрещен

                          Коментар


                          • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                              Ужас
                              предполагам, че е към мен - нещо по съяество ще има ли или да ме заклеймяваш като комунист и да се свършва Само се разберете с Форката, че според него съм каиталист-дегенерат
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                И ГРУЙЧООО, ЗА ТОЯ АВАТАР ОТ СОФИЙСКОТО СЛЕДСВИЕ , след тридневна визита си обзаведен с виза и за БЕЛЕНЕ без АЕЦа
                                а сега такива на всики кюшелия бар сами ти се навират +++++
                                глупости - разказвал съм политически вицове като дете, т.е. юноша по тогавашните стандарти. Иначе си прав, но всичко отива за износ, а едно време внасяхме руски за подобряване на генофонда, сега подобряваме генофонда на маляките, шпаньолците, италианите, ония дет се е.ат с оФцете на острова и т.н. и т.н. Виждаш ли разликата
                                Last edited by Beti; 11.11.2012, 12:23.
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X